Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2004., 21:18   #21
Quote:
VelmaX kaže:
crazy child, nemoj se brinuti, a osobito nemoj sestri dati da to primijeti.

Meni je na porodu bilo oba puta super, bez ikakvih komplikacija, bez puno bolova, čak i bez doktora u blizini , sve je išlo potpuno prirodno i bez panike.

Super, blago tebi.
Ma nije da se ja toliko brinem, samo bih htjela biti sigurna da će seka dobiti sve što u tom trenutku bude htjela. Najviše želim da budu o.k. prema njoj i naravno, da sve prođe brzo i bezbolno .
(znam da ne može biti bezbolno ) i da na svijet sretno dođe malena Ružica.
crazy child is offline  
Old 10.03.2004., 21:36   #22
Osobno, da imam mogucnosti rodila bih doma. Ne svidja mi se medikaliziranje poroda.
lahor is offline  
Old 11.03.2004., 02:19   #23
moja prijateljica koja živi u londonu je rodila doma...

i stvarno kaže da joj je bilo super iskustvo...

i u vodi je rodila...tako da je to još jedna stvar koja joj je olakšala porod...

ali ja mislim da taj sistem kod nas neće biti moguć ni za 50 godina...

ja se grozim bolnice, a poroda još više....al nema mi spasa

ponekad kad čujem ili čitam pozitivna iskustva, bude mi lakše...ali ipak me je jako toga strah...
Clea is offline  
Old 11.03.2004., 10:00   #24
Cure, nemate pojma kako je porod prirodna i nimalo traumatična stvar, sve dok vam se ne dogodi 'frka' koju sam ja imala (jako hitan porod, jedva stigla do zdrav. ustanove).
To ne bih nikada znala da mi se takvo što nije dogodilo.
No, da su bile neke komplikacije, ne bi bilo veselo.
Zato su važni redoviti pregledi, svaki rizik znači - ne se igrati sa putovanjima i ludovanjem!
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 11.03.2004., 11:01   #25
mislim da bi se o porodima bas trebalo ppuno pricati, jer uglavnom cure koje ja znam su sve uplasene kao i ja, ...ali makar neznam kak je to, vjerujem da kad vidis svoju malu bebicu da zaboravis na svu bol i odma postanes jako jako sretna...i da je to super trenutak..eto to jedva cekam

crazy child sve bu bilo dobro
Hana_ is offline  
Old 11.03.2004., 11:08   #26
Meni jako dobro zvuči ideja o porodu doma, no ne vjerujem da je to izvedivo u našim malim stanovima, za to mi je ipak adekvatnija kuća..

Nije baš tako da si uvijek happy istog trena kad vidiš bebicu, normalno je ne osijećati ništa neko vrijeme, normalno je sve, nemojmo zbedirati buduće rodilje koje možda neće osjetiti prosvjetljenje odmah nakon poroda. Možda ni kasnije, svejedno.

Ja nisam osijećala ništa previše emotivno za prvu bebu kad je ležala kraj mene, kao da sam dobila novu igračku..
S drugom sam već bila puno zrelija i kompletnija, pa smo se odmah 'spojile'.

Sve je normalno, svatko ima svoj put, a sve na kraju dođe na isto.


__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 12.03.2004., 15:19   #27
Evo, i mene je malo strah. Nije za mene, ja jos naime samo iz prikrajka gledam tudje kikice ali zena od brata od mog dragog (ni ne znam kako se to na hrvatskom kaze, jetrva, zaova ili tako nesto?) ce danas na indukciju. Termin joj je bio prosli petak, ovo joj je prva trudnoca, a beba je na zadak. Oni ne zive u Hrvatskoj i ne znam kako se takvi slucajevi rjesavaju u Hr, ali rekli su joj da ako nakon 6 sati od indukcije ne rodi prirodno da ce na carski. Meni bi nekako bilo normalnije da odmah ide na carski jer obicno postoji dobar razlog zasto se beba ne okrece, kao recimo pupcana vrpca oko vrata, ali vjerujem da doktori znaju sta rade. Ipak mi nije svejedno.
Ima li netko iskustva s ovakvim slucajevima?
Mayflower is offline  
Old 12.03.2004., 16:31   #28
Porod mi je bio odlican, naravno da su trudovi bili urnebesno bolni, ali to zaboravis cim se bebica porodi. Ne slusaj sto drugi pricaju. Ako su zene stoljecima radjale, poroditi ce se i tvoja sestra, kao i svaka druga zena. Sve ide svojim prirodnim tokom.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Old 12.03.2004., 16:43   #29
Quote:
lahor kaže:
Osobno, da imam mogucnosti rodila bih doma. Ne svidja mi se medikaliziranje poroda.
ja bi se tesko mogla odluciti na porod doma. Samim time sto imam u glavi koliko stvari se moze zakomplicirati i da cesto sekunde odlucuju o zivotu.

I mame i bebe.

Porod u vodi ima i u bolnicama ne samo doma. I u onim kucama za porod. O tome smo vec pisali prije.
Winona is offline  
Old 12.03.2004., 17:03   #30
Mene bi zanimalo koliko cesto se desi carski rez indiciran krajem radnog vremena doticnog ljecnika. Plasio me nekidan kolega (njegova zena je babica) da se u velikim bolnicama radi puno carskih rezova oko 17:00 (tako da ginic stigne jos na vrijeme za veceru). Jeli to agitprop babica, ili se stvarno desava? Mi bi to po svaku cijenu izbjegli i zato trazimo sad nekog ginica koji radi prekovremeno ako bude zatrebalo. Najvjerojatnije cemo ipak potraziti babicu i onda s njom u bolnicu.
Secundo is offline  
Old 12.03.2004., 17:14   #31
Quote:
Secundo kaže:
Mene bi zanimalo koliko cesto se desi carski rez indiciran krajem radnog vremena doticnog ljecnika. Plasio me nekidan kolega (njegova zena je babica) da se u velikim bolnicama radi puno carskih rezova oko 17:00 (tako da ginic stigne jos na vrijeme za veceru). Jeli to agitprop babica, ili se stvarno desava? Mi bi to po svaku cijenu izbjegli i zato trazimo sad nekog ginica koji radi prekovremeno ako bude zatrebalo. Najvjerojatnije cemo ipak potraziti babicu i onda s njom u bolnicu.
Secundo, ne znam tocno, ali mogu ti reci da je zena od brata mog decka o kojoj sam tu pisala danas ujutro narucena na indukciju (s velikom vjerojatnoscu carskog) u pet popodne u petak (danas)
Jest da je to u Meksiku ali mi ipak cudno zvuci... i cijeli taj postupak sa prenesenom trudnocom bebe na zadak gdje se porod ipak inducira a ne ide se odmah na carski.
Ne znam jesam li ti ovim pomogla. za babicu - uvijek je dobro imati nekoga kraj sebe sa iskustvom i suosjecanjem.
Mayflower is offline  
Old 12.03.2004., 17:30   #32
Zaista nikada nisam čula da je nekome porod završen carskim rezom zato što je liječniku završavalo radno vrijeme. Carski rez je vrlo ozbiljna operacija, pogotovo kad se ne radi 'na hladno', i iskreno ne vjerujem da bi joj liječnik pribjegao jer mu se žuri. Istina je da liječnici ponekad sugeriraju carski rez iz razloga koji se (nekima) čine neopravdani, ali su to ipak medicinski razlozi.

Znam da liječnici ubrzavaju porod na razne načine - dripom, bušenjem vodenjaka i slično, ali da ga ubrzavaju carskim rezom - to stvarno nikada nisam čula.
verica is offline  
Old 12.03.2004., 17:50   #33
Quote:
Winona kaže:
ja bi se tesko mogla odluciti na porod doma. Samim time sto imam u glavi koliko stvari se moze zakomplicirati i da cesto sekunde odlucuju o zivotu.

I mame i bebe.

Porod u vodi ima i u bolnicama ne samo doma. I u onim kucama za porod. O tome smo vec pisali prije.
Zato nismo sve iste i to treba postovati.
Nije takav porod nista neuobicajeno u skandinavskim zemljama, a dokazao se i kao siguran kod zdravih trudnoca.

BTW, porod u vodi me ne privlaci specijalno.
lahor is offline  
Old 12.03.2004., 18:45   #34
U Nizozemskoj je porod kod kuce isto prilicno uobicajen. U Americi bas i ne, ali je izvedivo, ako rodilja tako zeli. Dodje babica, a i lijecnik ako se tako dogovori, ali treba posebno platiti.

Mene osobno to isto bas nije privlacilo, osjecala sam veliku sigurnost u cinjenici da sam u bolnici gdje je sve pri ruci - od operacijske sale do jedinice za intenzivnu njegu novorodjencadi.

Ali to sam ja, naravno da puno zena ima drugacije misljenje.
bigblue2010 is offline  
Old 13.03.2004., 04:33   #35
Samo da se javim, sve je dobro proslo u vezi s ovim o cemu sam danas pisala: beba je rodjena carskim, curica od 3500 g, i ona i mama su dobro. Ne znam jesu li pokusavali prirodni porod, to cu sve skupa saznati sutra, ali samo sam se htjela pohvaliti
Mayflower is offline  
Old 13.03.2004., 05:15   #36
Quote:
bigblue2010 kaže:
U Americi bas i ne, ali je izvedivo, ako rodilja tako zeli. Dodje babica, a i lijecnik ako se tako dogovori, ali treba posebno platiti.
Na to se uglavnom odlucuju zene koje su iz razno raznih razloga zakazane na carski a zele ga izbjeci.
Vazno je da postoji mogucnost izbora.
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 13.03.2004., 05:20   #37
Quote:
Secundo kaže:
Mene bi zanimalo koliko cesto se desi carski rez indiciran krajem radnog vremena doticnog ljecnika. Plasio me nekidan kolega (njegova zena je babica) da se u velikim bolnicama radi puno carskih rezova oko 17:00 (tako da ginic stigne jos na vrijeme za veceru). Jeli to agitprop babica, ili se stvarno desava? Mi bi to po svaku cijenu izbjegli i zato trazimo sad nekog ginica koji radi prekovremeno ako bude zatrebalo. Najvjerojatnije cemo ipak potraziti babicu i onda s njom u bolnicu.
Ne znam kako je kod tebe, ali frendica je jucer rodila u Svedskoj i imala je trudove 20 sati i porodila se prirodno.
Na kraju su je ipak operirali jer placenta nije htjela izaci van.
Tako da mi je ova prica sumnjiva. Osim ako se ne radi o hrvatskom rodilistu, u njima je sve moguce
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 13.03.2004., 13:52   #38
Quote:
Mayflower kaže:
curica od 3500 g, i ona i mama su dobro.
Super!! Cestitamo!

Kad smo vec kod carskog.. Ja sam se rodila carskim.. Jer ne bih izdrzala porod, a i mami su bili trudovi jako nepravilni.. Bila sam jako mala i nisam rasla dobro pa je mama u bolnici primala glukozu da ja malo ojacam.. Rodila sam se s 2650.. Mala beba bila, a da me vidite sad!
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 13.03.2004., 14:56   #39
Quote:
Mayflower kaže:
Samo da se javim, sve je dobro proslo u vezi s ovim o cemu sam danas pisala: beba je rodjena carskim, curica od 3500 g, i ona i mama su dobro. Ne znam jesu li pokusavali prirodni porod, to cu sve skupa saznati sutra, ali samo sam se htjela pohvaliti
Sve najlepse Jesu li vec smislili ime za bebce?
__________________
usta govore ono cega je srce puno
malo_roze_slonce is offline  
Old 13.03.2004., 16:38   #40
Quote:
malo_roze_slonce kaže:
Sve najlepse Jesu li vec smislili ime za bebce?
Jesu - Valentina.
Mayflower is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.