Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2006., 12:12   #1
Dalacin - vaginalna krema i nuspojave

Zanima me ako je netko koristio Dalacin vaginalnu kremu, je li imao koje nuspojave i kakvi su bili rezultati nakon tretmana.
Ja sam tek jucer prije spavanja stavila prvu dozu, i nisam danas sigurna jesam li mozda jednostavno previse napeta zbog svega toga ili stvarno sam nekako dizzi.
Barem u uputama piše jako puno prilicno loših nuspojava uz korištenje ovog Dalacina, počevši od pseudomembranoznog kolitisa, pa cervicitis/vaginitis, Candida Albicanis, gljivične infekcije rodnice.
Čitam na internetu da je potrebno dobro razmisliti i odlučiti je li rizici kojih nosi ova terapija nisu veći od dobrog efekta. Kako da to odlučim?
Hvala unaprijed na koji savjet, iskustvo i podršku.
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 10:48   #2
I šta je s korištenjem te kreme za vrijeme menstruacije.
purgerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 01:01   #3
Zna li netko da li se prekida korištenje Dalacin vaginalne krema za vrijeme menstruacije? u uputama ne piše ništa o tome....
be your dog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2009., 14:01   #4
mislim da bas nije pametno odgadjati antibiotsku terapiju zato sto ocekujes menstruaciju, bez obzira na to sto ce ti biti malo teze provesti je. a ako si menstruaciju dobila za vrijeme terapije, onda ni u kom slucaju ne prekidaj terapiju. to se s antibioticima ne radi, bez obzira na to u kojem obliku ih uzimas. umanjuje li se djelovanje ovog lijeka za vrijeme krvarenja, to ne znam reci sa sigurnoscu, ali dalacin je jak i sumnjam da bi tu trebalo biti nekih problema, pogotovo ako si u lezecem polozaju nakon aplikacije. nisam bas imala iskustva s lijekovima za vaginalnu uporabu, od lijekova kao takvih sam trosila jedino gynodaktarin vaginalete za koje je pisalo da se za vrijeme menstruacije ne prekida terapija, al' kad nitko ne odgovara, a lijek ti je vjerojatno vec propisan, a i potreban, onda 'ajmo na relativno sigurno:

ukucas genericko ime lijeka, dakle, clindamycin, dodas vaginal (cream), i onda menstrual period, menstruation ili sto vec, i naidjes na, recimo, ovo: keep using this medicine for the full time of treatment... do not stop using the medicine if your menstrual period begins during your treatment time.

i uvijek mozes nazvati svog ginekologa, radni je dan.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 02.06.2009. at 14:09.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 14:19   #5
Quote:
be your dog kaže: Pogledaj post
Zna li netko da li se prekida korištenje Dalacin vaginalne krema za vrijeme menstruacije? u uputama ne piše ništa o tome....

na prekida se,provjereno...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 14:43   #6
Dalacin vaginalna krema

molim pomoć!!
ovako, dobila sam tu kremu u pon, zbog neke veće upale, a koje - ne znam, nalazi pape će bit gotovi za cca 3tj, no ginek reko da treba to liječiti. navečer sam ju stavila (jedva ), i ok. jučer oko 10 se pojavili bolovi u trbuhu. pa zatvor. plinovi. glavobolja blaga, i mučnina poprilična. i vidim u nuspojavama da je to normalno kakti. i ok.. no, navečer, oko 19h, dnevni uložak natopljen krvlju. onak, roza i rijetka krv (rijeđe teksture). uplašila sam se poprilično. no navečer sam kremu opet stavila. i sad više nema te krvi, al ima neki roskasti iscjedak. u ljekarni mi rekli da se krv ne smije pojavit. u 14h zovem ginek pa ću vidit, ali trebam se nekako smiriti pa vam sve ovo pišem
jel netko imao slično iskustvo?

zvala sam ga i kaže da prestanem korisit. a u pon na pregledu mi reko da moram koristit jer je velika upala koju treba liječit.. čini mi se da ću kod privatnika...
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu

Zadnje uređivanje yvanna : 09.09.2009. at 15:06.
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 10:14   #7
Dalacin, općenito vag. kreme i odnosi

Dobro jutro cure,
već 5 dana koristim Dalacin vag. kremu radi Gardnerelle, i svih pet dana imala sam seksualne odnose (ginekologica nije napomenula da bi ih trebalo izbjegavati), sinoć je i svršio u mene. Mislite li da seksualni odnosi dok se koriste vaginalne kreme ili općenito vaginalete mogu poremetiti terapiju? Da li je osjećaj peckanja koji jutros imam povezan s time što je on sinoć svršio u mene a ja nakon toga aplicirala kremu?

Hvala na pomoći.
malena_ri24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 12:24   #8
Quote:
malena_ri24 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro cure,
već 5 dana koristim Dalacin vag. kremu radi Gardnerelle, i svih pet dana imala sam seksualne odnose (ginekologica nije napomenula da bi ih trebalo izbjegavati), sinoć je i svršio u mene. Mislite li da seksualni odnosi dok se koriste vaginalne kreme ili općenito vaginalete mogu poremetiti terapiju? Da li je osjećaj peckanja koji jutros imam povezan s time što je on sinoć svršio u mene a ja nakon toga aplicirala kremu?

Hvala na pomoći.
Uvijek treba izbjegavati seksualne odnose dok si pod terapijom, a ako se već ne možeš suzdržati, treba upotrebljavati kondom.
broganzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:48   #9
Da li netko zna radi čega treba izbjegavati odnose, tj. ako se ne radi o bakteriji prenosivoj na muskarca, i krema se stavlja nakon odnosa, u cemu je problem? Nemam nikakvih simptoma tako da seks nije neugodan...i zbog toga se nismo suzdrzavali...
malena_ri24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 20:11   #10
Quote:
malena_ri24 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna radi čega treba izbjegavati odnose, tj. ako se ne radi o bakteriji prenosivoj na muskarca, i krema se stavlja nakon odnosa, u cemu je problem? Nemam nikakvih simptoma tako da seks nije neugodan...i zbog toga se nismo suzdrzavali...
Imaš na ženskom zdravlju temu o vaginaletama i vaginalnim kremama, pa pročitaj....
broganzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 11:42   #11
ok hvala!
malena_ri24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 18:37   #12
Kod mene je sličan slučaj kao kod yvanne. Ja kremu koristim dva dana, i prvi dan sam imala smeđi iscjedak, a drugi dan krvavi. Jest da mi menga treba doći za 5-7 dana, ali kao da je ovo od kreme... :-/
Flokica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 22:54   #13
Dalacin krema

Eto, danas me zvala ginekologica i savjetovala da kupim dalacin kremu i koristim ju 7 dana.. Imam neku upalu koja nikako da prođe, koristila sam prije betadin ali nije pomogao.
Zanimaju me vaša iskustva sa dalacinom, jeste li imale kakvih nuspojava i tsl.?
Cate_ilin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2010., 23:03   #14
ja sam jednom koristila, nikakvih nuspojava nije bilo. doduše ne znam jel pomogla jer nakon toga nisam išla na pregled, gin mi je samo rekla da dođem na redovitu kontrolu za 6 mjeseci... i to sam dobila kad su mi se upale već smirile, dakle za neko već poboljšano stanje upale.
sky5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2010., 16:39   #15
Quote:
KIKA5 kaže: Pogledaj post
na prekida se,provjereno...
meni je doktorica rekla da prekinem i nastavim nakon menstruacije...
yria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 19:40   #16
Tema o Dalacin kremi spojena sa starom temom
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 20:53   #17
Dalacin

Bok!dobila sam dalacin kremu od ginekologa.nisam uspjela naći nigdje ono što me zanima pa ću pitati ovdje.koristim kremu 2 dana,uvijek prije spavanja navečer i onako kako piše u uputi.zanima me da li je normalno da ujutro ostane trag kreme na gaćicama ili čak na wc papiru?da ona iscuri?i to malo više,ne samo kao trag.nigdje ništa ne piše na uputi o tome,zvat ću sutra gin. ako se ponovi opet.pitam tu da ne čekam do sutra popodne,možda nešto krivo radim pa nek me netko prosvjetli
i da li ista stvar može biti s lactogyn kapsulama?
frčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 09:45   #18
Normlano je kao i kod svih aginalnih krema i vaginaleta.
Ja sam zadnja 2 mj bila na Dalacinu, Vivag vaginaletama pa onda neke crvene vaginalete ne sjećam se imena, sve curi van ujutro ili nakon prvog dužeg kretanja.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2011., 11:09   #19
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Normlano je kao i kod svih aginalnih krema i vaginaleta.
Ja sam zadnja 2 mj bila na Dalacinu, Vivag vaginaletama pa onda neke crvene vaginalete ne sjećam se imena, sve curi van ujutro ili nakon prvog dužeg kretanja.
Hvala!
frčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 21:18   #20
Pozdrav! Trenutno sam na terapiji koja uključuje Dalacin kremu (i uz to Medazol tablete). Danas je 3. dan terapije i primijetila sam osip na trbuhu. Inače nikad nemam alergijske reakcije na lijekove pa ne znam što da radim. Je li imao tko kakvih iskustava, smije li se to samo zanemariti jer mi ne smeta toliko da bih prekinula terapiju, a s druge strane bojim se da se ne pogorša. Samo bi htjela to što prije završiti da se riješim bakterije, a ne mijenjati terapiju pa sve ispočetka Uz to me muče i mučnina i povraćanje, ali tako mi je s gastritisom od bilo kojih tableta, tako da to ne bih pripisivala kremi...
nacy_vu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.