Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Citanje SMS poruka osobe s kojom sam u vezi je
uvijek pogresno 95 47.50%
ponekad pogresno, ponekad opravdano 68 34.00%
uvijek opravdano 17 8.50%
nista od ponudjenog - vidi post 20 10.00%
Glasovatelji: 200. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2006., 18:41   #1
Question Citanje partnerovih SMS poruka

Citajuci redovito na WCu jednu "Draga X" kolumnu u jednom trash tabloidu, uocio sam da se pojavio jedan trend.

Postalo je naime dosta uobicajeno za osobe koje sumnjaju da ih njihov partner/ica vara, da pogledaju njihove SMS poruke kako bi pronasli dokaz za svoje sumnje.

Meni to izgleda kao nevjerojatna povreda privatnosti i ozbiljno bi razmotrio prekidanje veze s osobom koja bi mi to napravila. Takodjer, osobno to nikad ne bi napravio.

Sto ostali misle?
Synodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 18:56   #2
Dok sam bila mladja vjerojatno bih se bacila na prekovanje, ali sad baš i ne.
Doduše, ne bi ih čitala u normalnoj situaciji. Da padnem u ozbiljnu sumnju da me vara, proroštala bi ih bez problema i još bi mu to i rekla.

U ljubavi i ratu....sve je dozvoljeno!

A što bih tek napravila da ga uhvatim da me vara....e......e..e.e.e.e.e.e....
imago2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:05   #3
Quote:
Synodo kaže:
Meni to izgleda kao nevjerojatna povreda privatnosti i ozbiljno bi razmotrio prekidanje veze s osobom koja bi mi to napravila. Takodjer, osobno to nikad ne bi napravio.
Potpuno se slažem.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:09   #4
Quote:
Synodo kaže:
...Postalo je naime dosta uobicajeno za osobe koje sumnjaju da ih njihov partner/ica vara, da pogledaju njihove SMS poruke kako bi pronasli dokaz za svoje sumnje...
Ovo je vrlo bitno, znači gdje osobe sumnjaju, spremne su na svakakve poteze. Očajničke, mogli bismo reć, no svaka je situacija priča za sebe.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:09   #5
ja svom dragom čitam poruke pred njim. još mi da mobitel. čitamo ih skupa.
nije mi to špijuniranje.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:10   #6
ja svom bivšem niti jednom nisam kopala po sms-ovima.
čak i kad sam u jednom trenu sumnjala da nekaj izvodi....
to mi je nekak blesavo.
a i uopće je glupo čitat poruke jer se iz njih prelako mogu naprečac donijet potpuno krivi zaključci-nemreš znat kaj je pisalo u poruci koju je druga strana poslala nit možeš znat dal je to sve samo neka zajebancija itd...
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:11   #7
Quote:
alexxx kaže:
ja svom dragom čitam poruke pred njim. još mi da mobitel. čitamo ih skupa.
nije mi to špijuniranje.
ma to je druga spika
ovdje pričamo o potajnom kopanju po mobu. jel?
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:12   #8
Quote:
Synodo kaže:
Citajuci redovito na WCu jednu "Draga X" kolumnu u jednom trash tabloidu, uocio sam da se pojavio jedan trend.

Postalo je naime dosta uobicajeno za osobe koje sumnjaju da ih njihov partner/ica vara, da pogledaju njihove SMS poruke kako bi pronasli dokaz za svoje sumnje.

Meni to izgleda kao nevjerojatna povreda privatnosti i ozbiljno bi razmotrio prekidanje veze s osobom koja bi mi to napravila. Takodjer, osobno to nikad ne bi napravio.

Sto ostali misle?
e tu se ja ravnam po onoj- ne čini drugima(partneru) što ne želiš da drugi(partner) čine tebi
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:14   #9
Ako nemam sta da krijem, nema me sta toliko smetati ako cita.

Problem je u (ne)povjerenju koje to citanje sa sobom nosi.

Kako god okrenes, nije dobro. Srecom, meni ionako uglavnom niko ne salje sms
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:15   #10
ako sumnjam da nekaj muti sa strane uzela bi mobitel i pogledala ima li kakvih sumnjivih poruka, osim toga inače se uopće ne zanimam za to tko mu piše ni sms ni mail.
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:18   #11
Ali zamisljam lika koji "intrigirajuce" sms poruke ne brise odmah po prispjecu istih.

Koja je to inteligencija, bog te mazo. Imas djevojku ili suprugu, i imas neku sa strane, i primas njene sms poruke, i iste ostavis "na izvolite" u inbox sanducicu.
Vanjushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:21   #12
Quote:
Vanjushka kaže:
Ali zamisljam lika koji "intrigirajuce" sms poruke ne brise odmah po prispjecu istih.

Koja je to inteligencija, bog te mazo. Imas djevojku ili suprugu, i imas neku sa strane, i primas njene sms poruke, i iste ostavis "na izvolite" u inbox sanducicu.
ne radi se uopće o tome

nego je stvar principa. ja sam živjela s dečkom, u fakat dugoj vezi - jedan jedini put se to nije desilo a da je mislim da bih prilično promijenila mišljenje o njemu, ili obrnuto, on o meni

nije stvar u tajnama, u "nekom sa strane" i kakvi sve scenariji. nego kaj imaš kopat po stvarima jebote
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:22   #13
Quote:
Vanjushka kaže:
Ali zamisljam lika koji "intrigirajuce" sms poruke ne brise odmah po prispjecu istih.
a i to kaj veliš
ak ti komad ima pol mozga brisat će sve "inkriminirajuće dokaze" tak i tak.
pa se čovjek sam osjeća ko kreten kad nađe poruke tipa "ok" il "ne znam"
__________________
klikni ovdje--->X
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:22   #14
Quote:
revolution kaže:
ne radi se uopće o tome

nego je stvar principa. ja sam živjela s dečkom, u fakat dugoj vezi - jedan jedini put se to nije desilo a da je mislim da bih prilično promijenila mišljenje o njemu, ili obrnuto, on o meni

nije stvar u tajnama, u "nekom sa strane" i kakvi sve scenariji. nego kaj imaš kopat po stvarima jebote
A od kud možeš biti sigurna da on nije pregledavao tvoj mob? Ne provociram, samo ukazujem da je ovo siva zona.

A što i da jest, ako se je radilo samo o trenutnoj slabosti, sumnji ili čisto slučajnosti.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 19:34   #15
Quote:
crtica kaže:
A od kud možeš biti sigurna da on nije pregledavao tvoj mob? Ne provociram, samo ukazujem da je ovo siva zona.

A što i da jest, ako se je radilo samo o trenutnoj slabosti, sumnji ili čisto slučajnosti.
draga moja, nema slučajnosti

slabosti, sumnje... to već da. ja konkretno za ovu osobu ZNAM, jednostavno znam da on to nije, ne zato jer je bio čovjek bez slabosti nego mislim da bi mu to bilo ispod časti

a i meni bi.

e zato sam ja bivšem -prije njega-čitala email i gadila sam se sama sebi

eto
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:44   #16
ne pada mi na pamet da mužu čitam poruke bez da mi on sam to ponudi. a još nikad nije
ne, ozbiljno. da ga uhvatim da mi kopa po mobitelu ozbiljno bih ga zapitala je li on normalan. ako nisi siguran u nekog nemoj biti s njim ili raščisti te svoje sumnje u razgovoru s drugom osobom. špijuniranje je bezveze.
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:44   #17
Quote:
Meni to izgleda kao nevjerojatna povreda privatnosti
i jest
Ustav propisuje da je pravo dopisivanja privatna stvar, molim lijepo
za detalje molim pogledati:
Članak 35.
Svakom se jamči štovanje i pravna zaštita njegova osobnog i obiteljskog života, dostojanstva, ugleda i časti.
Članak 36.
Sloboda i tajnost dopisivanja i svih drugih oblika općenja zajamčena je i nepovrediva.

Članak 37.
Svakom se jamči sigurnost i tajnost osobnih podataka. Bez privole ispitanika, osobni se podaci mogu prikupljati, obrađivati i koristiti samo uz uvjete određene zakonom.

Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:46   #18
Quote:
Vanjushka kaže:
Ali zamisljam lika koji "intrigirajuce" sms poruke ne brise odmah po prispjecu istih.

Koja je to inteligencija, bog te mazo. Imas djevojku ili suprugu, i imas neku sa strane, i primas njene sms poruke, i iste ostavis "na izvolite" u inbox sanducicu.
ili imaš hidden folder na boljem mobu, znam xy osobu koja to radi
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:47   #19
Quote:
Kent kaže:
Ustav propisuje da je pravo dopisivanja privatna stvar,
boli neku ljubomornu budalu kita jel Ustav propisuje to ili ne. nemaš se tu kome žaliti.
evo, zanima me, da li bi na sudu prošao spor gdje se kao izvor podataka navode sms-ovi koje je netko čitao bez dopuštenja?
__________________
I better work with sugar than the whip.
tatiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 20:50   #20
Quote:
Synodo kaže:
Citajuci redovito na WCu jednu "Draga X" kolumnu u jednom trash tabloidu, uocio sam da se pojavio jedan trend.

Postalo je naime dosta uobicajeno za osobe koje sumnjaju da ih njihov partner/ica vara, da pogledaju njihove SMS poruke kako bi pronasli dokaz za svoje sumnje.

Meni to izgleda kao nevjerojatna povreda privatnosti i ozbiljno bi razmotrio prekidanje veze s osobom koja bi mi to napravila. Takodjer, osobno to nikad ne bi napravio.

Sto ostali misle?
mislim da ja njegove poruke smijem čitati, a on moje ne
to mi se čini skroz fer
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.