Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 13:33   #341
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
ne rigaj mi na zemlju koja me hrani, cak i gljivama....
narocito ako kazem da sve gljive koje uberes mozes odnijeti u najbljizu ljekarnu gdje ti tocno ocitaju sto mozes zadrzati, a sto ne jer nije jestivo...

zaboravila sam nadodati, gotovo nasred sumskog puta uletjela mi u vidokrug prvi puta u zivotu jedna gnojistarka...impozantni primjerak, odnijela sam je na identifikaciju i nisam pogrijesila...napredujem.
Nikad čuo.
A jel znaš koliko to košta?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:29   #342
je i mene je zacudilo kada su mi rekli da idu u ljekarnu....ja mislila po protuotrov
ali ne, lijepo ljekarnik pogleda gljive i slozi se ili ne sa tvojim pitanjima i odgovorima.
dobro, priznajem, naisla sam i na one koji ne znaju, ali kolega u drugoj smjeni je znao odgovor.

besplatno je.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:44   #343
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
je i mene je zacudilo kada su mi rekli da idu u ljekarnu....ja mislila po protuotrov
ali ne, lijepo ljekarnik pogleda gljive i slozi se ili ne sa tvojim pitanjima i odgovorima.
dobro, priznajem, naisla sam i na one koji ne znaju, ali kolega u drugoj smjeni je znao odgovor.

besplatno je.
Samo se vi igrajte. Na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu se to ne uči. Čak se ni iz Farmaceutske botanike ne uče gljive. A to što neki farmaceut zna prepoznati gljive može biti jedino posljedica toga da je naučio prepoznavanje na svoju ruku u slobodno vrijeme.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:49   #344
Obično agronomi i šumari, pogotovo potonji, najbolje poznaju gljive.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:06   #345
Quote:
Götterdämmerung kaže: Pogledaj post
Obično agronomi i šumari, pogotovo potonji, najbolje poznaju gljive.
Svakako da su na tom području puno bolje potkovani od farmaceuta. A ovime sam samo htio reći da je farmaceut koji zna prepoznati gljivu iznimka, a ne pravilo. A ne da se dogodi da ljudi pročitaju i onda, karikiram, nahrupe u ljekarne na prepoznavanje gljiva pa se kasnije žale kako su farmaceuti neobrazovani jer su oni negdje pročitali da bi to trebali znati.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:52   #346
Quote:
Khufu kaže: Pogledaj post
Samo se vi igrajte. Na Farmaceutsko-biokemijskom fakultetu se to ne uči. Čak se ni iz Farmaceutske botanike ne uče gljive. A to što neki farmaceut zna prepoznati gljive može biti jedino posljedica toga da je naučio prepoznavanje na svoju ruku u slobodno vrijeme.
ponovno napominjem za "slabije" citace...ne gljivarim prostorima lijepe nase.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 22:36   #347
Quote:
mandriloMan kaže: Pogledaj post
Daj, ajde... Ja sam bacio svoje vrganje jer sam ih stavio u istu korpu s pupavkom. No, to je najdalje sto mogu ici od straha te gljive. Neki cak i jedu takve vrganje. Dok ne pojedes bas samu gljivu nece ti nista biti, teoretski. Ali, posto su posljedice gadne i konacne, nema smisla s njima imati posla. No, da ces se otrovati jer ju diras, neces.
Pa dobro, nije baš takva frka dotaknut smrtno otrovnu gljivu. Dogodilo se i meni da sam jednom dotaknuo zelenu pupavku, pa nisam u panici otrčao što prije dezinficirat cijelu ruku. Ja samo hoću reć da bi svi trebali biti malo pažljiviji i ne držati se onog priglupog pravila "Ma mogu ja sve dirat, neće meni ništa bit".
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:10   #348
Eto, napokon se i meni posrećilo. Uspio sam nabrat oko 700 grama crnih trubica. Već sam se pomirio s tim da ih ove godine neću naći...
[SLIKA OBRISANA]

iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:15   #349
Uh, lijepe trubače Dobra gljiva.
Ja znam jednu lokaciju gdje ih bude toliko da ne znaš kud bi s njima! Nažalost ne stignem ovaj tjedan otići, možda u petak, a za vikend bude kiša.
Uopće ne znam ima li ih tamo sad.
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:39   #350
Izgleda da ih sada baš ima. I to u svim fazama, od vrlo sitnih mladih, sve do starih i trulih. Treba ih što prije pronaći jer bi nadolazeća kiša mogla pokvarit stvar. Trenutno ima dovoljno vlage, ne treba im više od toga.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:47   #351
To me sad i muči što prije petka popodne ništa
Je li to istina da su trubače zapravo osnova za sve one gotove juhe od gljiva? Negdje sam to davno pročitao pa sad nisam više siguran
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 00:08   #352
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Je li to istina da su trubače zapravo osnova za sve one gotove juhe od gljiva? Negdje sam to davno pročitao pa sad nisam više siguran
Misliš da u instant juhe od gljiva stavljaju trubače?! Ma šta ti pada na pamet, oni sušeni komadići koje možeš vidjet u njima su MOŽDA gljive, sve ostalo je kemija. Mislim da je to bilo kojem proizvođaču jednostavno preskupo.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:02   #353
sjecam se jedne godine kada je truba bilo u izobilju..sjela moja rodjakinja u njih i bere...i onda se digne i ode nezadovoljna jer nije tako zamisljala branje gljiva!
kaze: pa to nije normalno branje, nego sjetva! izgubila sam gust! to je bilo u samoborskom gorju...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 10:27   #354
ne bih htio biti party pooper, ali znate li onu povezanost s trubačama i cezijem i ostalim radioaktivnim stvarčicama zbog černobilske katastrofe. Božac u svojim knjigama posvećuje pozornost tom fenomenu, navodno trubače nakupljaju te stvari više od većine ostalih gljiva.

inače, neki dan radio piletinu sa svježim trubačama i bilo mrak
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:16   #355
Quote:
Rick Lee kaže: Pogledaj post
ne bih htio biti party pooper, ali znate li onu povezanost s trubačama i cezijem i ostalim radioaktivnim stvarčicama zbog černobilske katastrofe. Božac u svojim knjigama posvećuje pozornost tom fenomenu, navodno trubače nakupljaju te stvari više od većine ostalih gljiva.
Od černobilske katastrofe prošlo je već 24 godine, ako se ne varam. Mislim da se količina "radioaktivnih stvarčica" znatno smanjila od tada. A postoje i neki načini da se to točno provjeri...
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 11:19   #356
Quote:
iridium kaže: Pogledaj post
Pa dobro, nije baš takva frka dotaknut smrtno otrovnu gljivu. Dogodilo se i meni da sam jednom dotaknuo zelenu pupavku, pa nisam u panici otrčao što prije dezinficirat cijelu ruku. Ja samo hoću reć da bi svi trebali biti malo pažljiviji i ne držati se onog priglupog pravila "Ma mogu ja sve dirat, neće meni ništa bit".
Ja ih ne diram
Nego, htio bi potaknuti raspravu o zabrani branja blagve. Naime, zabranjeno ju je brati, ali nigdje nije navedeno koliki je iznos kazne. To je isto kao da nije zabranjena. Tj, zasticena je, ali ako ju beres neces biti kaznjen.
mandriloMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 12:38   #357
nasoj naciji nije dovoljna moralna komponenta, tak je to...
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 17:53   #358
Quote:
mandriloMan kaže: Pogledaj post
Ja ih ne diram
Nego, htio bi potaknuti raspravu o zabrani branja blagve. Naime, zabranjeno ju je brati, ali nigdje nije navedeno koliki je iznos kazne. To je isto kao da nije zabranjena. Tj, zasticena je, ali ako ju beres neces biti kaznjen.
E, tu postoji drugi problem. Ko te vidi da si je ubrao, ako si je ubrao? Ja ne bi imao ništa protiv da u vrijeme kada rastu zaštićene vrste (i gljive i biljke) počnu malo više po šumama bauljat neki ljudi (šumari, pretpostavljam - ja nisam vidio niti jednog) i da tuku masne kazne za takve prekršaje na licu mjesta. To bi možda pomoglo.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 19:58   #359
ali onda moraš znati da bi i tebi koji ne bereš blagve oni ubirali dnevne karte za branje gljiva (čini mi se da je 3znamenkasti iznos neki), a tebi i meni koji uberemno 5 kila gljiva godišnje to stvarno ne bi bilo pogodno
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 20:25   #360
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ali onda moraš znati da bi i tebi koji ne bereš blagve oni ubirali dnevne karte za branje gljiva (čini mi se da je 3znamenkasti iznos neki), a tebi i meni koji uberemno 5 kila gljiva godišnje to stvarno ne bi bilo pogodno
Dnevna karta? Nisam znao za to. Možda bi trebalo zabranit prodaju gljiva koje nisu iz vlastitog uzgoja. Pa nek se onda neko potrudi i pokuša uzgajat vrganje. Ovako ljudi beru ogromne količine jer žele nešto zaradit na tome.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.