Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2007., 13:07   #1001
evo moja dva iskustva

1. kad sam imala 10 godina,gledala sam seriju "beverlly hills" (haha)i u jednoj epizodi su cure prizivale duhove.ja sam onda isto dosla na ideju da u svojoj sobi to uradim.napravila sam neku plocu,i pozvala duha.posto je to bilo prije 15 godina,samog rituala se ne sjecam,i cijelo to iskustvo mi je ostalo negdje zakopano u mozgu,ali uglavnom ja sam zvala duha.....i nista se tu posebno nije desilo.medjutim,par dana kasnije jeste.bila sam sama kuci poslije skole,a posto je bilo vrijeme bozica imali smo okicen bor u dnevnoj sobi,i ja sam jos na zid stavila papirnate ukrase (od krep-papira) pred novu godinu. gledala sam televiziju i odjednom me je presjeklo nesto....u jednoj sekundi je pala velika kugla sa bora na pod i razbila se,a u drugoj sekundi (odmah nakon toga,ako ne i u istom trenutku) su poceli padati ukrasi sa zida od papira. ja sam se toliko prepala,da sam htjela da izadjem iz stana.okrenula sam kljuc u vratima i pokusala da izadjem,ali nisam mogla,vrata se nisu dala otvoriti. pocela sam da panicarim,i da lupam u vrata,susjeda je onda izasla i cula sam je....onda sam pogledala dole i ispod vrata (koja su bila drvena) je bila jedna mala drvena olovka koja se valjda zaglavila tamo.....taj dogadjaj mi je ostao u sjecanju i vise nikad nikad poslije toga nisam bila ni blizu tome da prizivam duhove ili slicno,niti to ikada namjeravam uraditi. kad sam to pricala mami,ona se smijala i rekla to je bio propuh,olovka je slucajno bila pod vratima (mislim i jeste,pa nije je duh tamo stavio),ali ja sam znala da je to previse slucajnosti!

2. nikad u zivotu nisam dozivjela zemljotres. oni su se uvijek desavali kada bi ja spavala,tako da ne znam kakav je to osjecaj kada se trese zemlja i kako se to desava. znam da je bilo par laksih zemljotresa u nasim krajevima,ali kao sto rekoh dozivjela ih nikad nisam. prije par godina,bila sam na moru sa mamom kod njene prijateljice. kuca se nalazi u centru mjesta gdje smo ljetovali, bukvalno 10 metara od mora. ja sam navecer isla van i poslije toga - oko 1 ujutro sam legla spavati. mama i njena prijateljica,koliko se sjecam su jos sjedile na balkonu. te noci sam sanjala zemljotres i imala sam tacnu sliku mora i plaze ispred te kuce u snu,kako se more uzbuktava,kako pjeni,boju mora,kamencice kako se odbijaju od valove...san je bio realan,ali kada sam se ujutro probudila znala sam da je bio samo san. te noci se nisam ustajala niti hodala po kuci,balkonu itd. mama mi je to jutro rekla da je te noci bio zemljotres,a njena prijateljica mi je rekla da more bas tako "reagira" kad je zemljotres,da pjeni i tako dalje. nevjerovatno. to zaista nikad necu zaboraviti.

inace,cula sam mnogo prica o proricanju sudbine,crnoj magiji,duhovima,ukletim ljudima i tako dalje (od nekih ozbiljnih i neozbiljnih ljudi), u nesto bi se moglo povjerovati,u nesto ne, a definitivno moram jos da podijelim sa vama jednu pricu na koju sam umrla od smijeha,buduci da mi je pricao moderan decko od 25 godina (moj bivsi). kaze on da je njegova mama zivjela u selu u hercegovini,i kao mala je imala konje. svake veceri bi ih odvela u stalu i pocesljala konjima grivu (bilo ih je 2-3 sta ja znam).no ujutro, konji bi imali ispletene pletenice. i tako iz noci u noc,godinama. kada sam pitala tog decka sta misli kako se to desilo i ko je pleo pletenice on je rekao "pa VILE ko drugi". ja sam mislila da se sali,ali on je ostao pri tome da su to bile vile,vilenjaci koji su konjima po noci spleli pletenice. smijala sam se dobrih pet minuta,a on me gledao mrtav ozbiljan.nisam mogla vjerovati da decko od 25 godina,koji zivi u velegradu i studira vjeruje u to da postoje vile koje konjima po noci pletu pletenice! evo i sad se smijem kad to pisem....
Monika25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:22   #1002
Quote:
Monika25 kaže: Pogledaj post
tako da ne znam kakav je to osjecaj kada se trese zemlja i kako se to desava.
Ko da se vozis u busu je osjećaj.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:56   #1003
Quote:
rock_girl kaže: Pogledaj post
e da.ovak.sinoć mi se desilo nešto jako čudno.ležala sam na krevetu i odjednom me samo nešto...ko da me pritisnulo.nisam se mogla uopće pomaknut.ništa.samo sam mogla čut televizor a oči nisam mogla otvorit.to je trajalo kojih cca 2 minute i onda me prožeo neki čudan osjećaj...onak...ko da da lebdite...neki opušteni osjećaj....i onda se sve vratilo u normalu
Kaze Rie da se mozak nije skroz probudio. Moze biti i to, ali u medicini se to objasnjava kao napadaji panike. Uglavnom nakon nekog prozivljenog straha, stresa, zbog nekih problema koji vas muce mozete imati takve dozivljaje.
Neki to tumace i kao "nasilni" ulazak u astral. Ego svijest slabi zbog navedenih problema - astralna svijetlost dodiruje astralno tijelo, a ego nesposoban da si objasni sto se dogodilo "krpa rupe" razlicitim dozivljajima - bol koja krece od listova i siri se citavim tijelom, paraliza cijelog tijela, snazni sumovi u usima, glasovi ili glas koji ti govori nesto, odvajanje od vlastitog tijela, lebdenje po sobi, boravak u nekim nepoznatim prostorima, tesko budjenje, tj. "povratak" u tijelo itd. Svasta ego svijest moze smisliti, ali ovo nabrojano je najcesce.
whattheshta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 16:01   #1004
ma ovo je sve ludo dede mi moga kkkkk ali ja pola toga ne vjerujem...al et necu nikog da pocrijedim pa cu reci da vjerujem sve sto se napisali...kkkkk
__________________
Dont't Worry Don't Cry,Take Joint And Fly...
ApoLLo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 19:08   #1005
kao mala je imala konje. svake veceri bi ih odvela u stalu i pocesljala konjima grivu (bilo ih je 2-3 sta ja znam).no ujutro, konji bi imali ispletene pletenice. i tako iz noci u noc,godinama. kada sam pitala tog decka sta misli kako se to desilo i ko je pleo pletenice on je rekao "pa VILE ko drugi"

to se priča i u Šibenskom zaleđu
McGrubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 17:07   #1006
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
kao mala je imala konje. svake veceri bi ih odvela u stalu i pocesljala konjima grivu (bilo ih je 2-3 sta ja znam).no ujutro, konji bi imali ispletene pletenice. i tako iz noci u noc,godinama. kada sam pitala tog decka sta misli kako se to desilo i ko je pleo pletenice on je rekao "pa VILE ko drugi"

to se priča i u Šibenskom zaleđu


I na Baniji.
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 02:17   #1007
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
kao mala je imala konje. svake veceri bi ih odvela u stalu i pocesljala konjima grivu (bilo ih je 2-3 sta ja znam).no ujutro, konji bi imali ispletene pletenice. i tako iz noci u noc,godinama. kada sam pitala tog decka sta misli kako se to desilo i ko je pleo pletenice on je rekao "pa VILE ko drugi"

to se priča i u Šibenskom zaleđu
Da nisu te vile možda neki propali frizeri s fetišem na konje? =)
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 11:51   #1008
Quote:
LNP20 kaže: Pogledaj post
Da nisu te vile možda neki propali frizeri s fetišem na konje? =)
ha ha
chazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 23:33   #1009
gdje god da se prica,ne mogu vjerovat da ljudi u 21. stoljecu jos vjeruju u takve stvari. (pri tome ne mislim na stare bake itd)
Monika25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:52   #1010
Quote:
Monika25 kaže: Pogledaj post
gdje god da se prica,ne mogu vjerovat da ljudi u 21. stoljecu jos vjeruju u takve stvari. (pri tome ne mislim na stare bake itd)

Ti imaš konje samo u automobilu? To je OK, netko mora vjerovati i u male zelene
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:13   #1011
Quote:
Monika25 kaže: Pogledaj post
gdje god da se prica,ne mogu vjerovat da ljudi u 21. stoljecu jos vjeruju u takve stvari. (pri tome ne mislim na stare bake itd)
Pa normalno da vjerujem. Vidiš da je tema istiniti horor događaji.
Zašto bi netko lagao. Pa ja sve tu vjerujem, sve je istina. Nemorate vjerovati, ali istina je sve što je napisano.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 06:00   #1012
ovo je moja kratka istinita horor priča:

Prije 12 godina nešto me usred noći izvuklo iz kreveta dok sam spavao.
Soba je bila u potpunom mraku,nikakva svjetlost nije mogla s ulice dopirati,tako da nisam mogao ama baš ništa vidjeti.
Sjećam se samo tog užasnog osjećaja...
Probudio sam se s rukom ispruženom uvis,nesto/netko me držalo za prste.
Kad sam onako panično povukao ruku prema sebi zgrabilo me ispod lakta i počelo me vući van iz kreveta.Dovuklo me negdje nasred sobe,otimam se i vrištim,vuče me sve dalje,jače je od mene.
To je potrajalo oko 2 minute sve skupa,probudio sam vrištanjem sve ukućane i prvi tko je uletio u moju sobu upalio je svijetlo i tog trenutka je sve prestalo,stajao sam u kutu sobe onako izbezumljen.

E sad,neke pojedinosti...
Od mog kreveta do zida ima cca 3.5m a ja sam te noci u tom smjeru otišao puno dalje,možda čak i 15m!
To nesto/netko sto me vuklo nisam ni čuo ni vidio ali me je jako uhvatilo,stisnulo mi ruku i boljelo je.
A u trenutku kad se svijetlo upalilo iznenada me pustilo i nestalo...
Grozno iskustvo,imao sam tada 16 godina. A nekoliko dana prije toga frend mi pričao da je gledajući u smjeru moje kuće sa stanice od busa (cca 200 m) primjetio iznad moje kuće nešto kao nekakve stare zidine,nekakav prastari grad koji je tako nekoliko sekundi lebdio u zrakui nestao.Nisam mu vjerovao,ali nakon par dana mi se desilo ovo "noćno hrvanje" pa od tada vjerujem da je sve moguće...
Dugo poslije toga sam spavao sa upaljenim svjetlom. Napominjem da ikad nisam kušao nikakvu drogu,a tada sa 16 godina nisam jos ni alkohol probao.
Al boga mi nakon onog sranja sam se znao nekad namjerno nacugat prije spavanja da nekako svladam taj strah i u miru zaspim
__________________
I Was Wrong
nuspojava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:12   #1013
Quote:
nuspojava kaže: Pogledaj post
ovo je moja kratka istinita horor priča:

Prije 12 godina nešto me usred noći izvuklo iz kreveta dok sam spavao.
Soba je bila u potpunom mraku,nikakva svjetlost nije mogla s ulice dopirati,tako da nisam mogao ama baš ništa vidjeti.
Sjećam se samo tog užasnog osjećaja...
Probudio sam se s rukom ispruženom uvis,nesto/netko me držalo za prste.
Kad sam onako panično povukao ruku prema sebi zgrabilo me ispod lakta i počelo me vući van iz kreveta.Dovuklo me negdje nasred sobe,otimam se i vrištim,vuče me sve dalje,jače je od mene.
To je potrajalo oko 2 minute sve skupa,probudio sam vrištanjem sve ukućane i prvi tko je uletio u moju sobu upalio je svijetlo i tog trenutka je sve prestalo,stajao sam u kutu sobe onako izbezumljen.

E sad,neke pojedinosti...
Od mog kreveta do zida ima cca 3.5m a ja sam te noci u tom smjeru otišao puno dalje,možda čak i 15m!
To nesto/netko sto me vuklo nisam ni čuo ni vidio ali me je jako uhvatilo,stisnulo mi ruku i boljelo je.
A u trenutku kad se svijetlo upalilo iznenada me pustilo i nestalo...
Grozno iskustvo,imao sam tada 16 godina. A nekoliko dana prije toga frend mi pričao da je gledajući u smjeru moje kuće sa stanice od busa (cca 200 m) primjetio iznad moje kuće nešto kao nekakve stare zidine,nekakav prastari grad koji je tako nekoliko sekundi lebdio u zrakui nestao.Nisam mu vjerovao,ali nakon par dana mi se desilo ovo "noćno hrvanje" pa od tada vjerujem da je sve moguće...
Dugo poslije toga sam spavao sa upaljenim svjetlom. Napominjem da ikad nisam kušao nikakvu drogu,a tada sa 16 godina nisam jos ni alkohol probao.
Al boga mi nakon onog sranja sam se znao nekad namjerno nacugat prije spavanja da nekako svladam taj strah i u miru zaspim
Interesantna pričica. Kako objašnjavaš onih 3,5 do 15m.
Ovaj, kako si siguran da nije sve bio polusan. Ja sam znao sanjati da mi je životinja u sobi. I pazi, ja sam budan i uvjeren da ja to nisam sanjao i da je ta životinja koju sam sanjau u sobi. Zašto. Zato što je u snu ista atmosfera kao i kada sam se probudio i praktički ni ne skužim da sam sanjao. I onda frka, di je štakor???
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:37   #1014
Quote:
nuspojava kaže: Pogledaj post

E sad,neke pojedinosti...
Od mog kreveta do zida ima cca 3.5m a ja sam te noci u tom smjeru otišao puno dalje,možda čak i 15m!
Ovo mi nije jasno..ako do zida ima cca. 3.5m kako si ti otišao 15m?
M3NT4L is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:39   #1015
Quote:
M3NT4L kaže: Pogledaj post
Ovo mi nije jasno..ako do zida ima cca. 3.5m kako si ti otišao 15m?
Vidiš dolje link u mom potpisu. Probaj to kliknuti i pročitati o vanzemaljskim otmicama. Ljudi prolaze kroz zidove i prepreke kada im se to dešava
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 14:14   #1016
Tješio sam se neko vrijeme s tim da bi to možda mogao biti polusan,al nažalost očito sam bio budan. Znam ja kakvi su moji snovi,ovo je bilo nešto sasvim drugčije. Ostavilo je duboki trag u meni,i to je razlog zašto ni nakon 12 godina nekad nemogu mirno spavati. Zato sam i pisao o tome jutros u 5.
A onih 3.5-15m nemogu objasniti,osim ako sam možda išao stalno u krug a izgledalo da idem ravno. To bi bilo jedino objašnjenje,ali ja sam prilično siguran da sam išao samo u jednom smjeru,otimao se i vukao natrag prema krevetu.Kad se svjetlo upalilo bio sam u kutu sobe okrenut prema zidu.
Razlika između mojih snova i ovog događaja je velika.Npr. ako sanjam da lezim u svom krevetu baš kao u stvarnosti,onda se taj san obavezno pretvori u moru.
Sanjam da lezim,nemogu zaspati. U mojoj sobi je sve isto,ali prozor je uvijek u snovima otvoren i čujem izvana jak vjetar kako savija drveće . Luster u sobi se isto ljulja zbog vjetra i sve to je popraceno nekim neobičnim tupim zvukom koji neznam opisati.Ali u snu mi je to ok i sasvim normalno.I onda odjednom,sanjam da mi se oči počinju sklapati,odjednom mi se jako spava i tek tada osjetim prisutnost nekoga ili nečega u sobi.Tonem u san,tijelo mi se počinje tresti,u početku lagano zatim sve jače,i sekundu prije nego što skroz zatvorim oči ugledam svijetli lik iznad sebe. Kad sklopim oči nemogu ih više otvoriti,tijelo mi se nenormalno trese i čujem nekog kako izgovara moje ime,osjećam da mi je nešto blizu uha. Vrhunac sna je kad tako sklopljenih očiju strepim i čekam da me nešto zgrabi. Ali to se nikad ne dogodi. Probudim se sav znojan,srce ubrzano radi,al sve je ok,znam da sam opet imao taj san i nastavim normalno spavati.
__________________
I Was Wrong
nuspojava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 14:21   #1017
Quote:
nuspojava kaže: Pogledaj post
Tješio sam se neko vrijeme s tim da bi to možda mogao biti polusan,al nažalost očito sam bio budan. Znam ja kakvi su moji snovi,ovo je bilo nešto sasvim drugčije. Ostavilo je duboki trag u meni,i to je razlog zašto ni nakon 12 godina nekad nemogu mirno spavati. Zato sam i pisao o tome jutros u 5.
A onih 3.5-15m nemogu objasniti,osim ako sam možda išao stalno u krug a izgledalo da idem ravno. To bi bilo jedino objašnjenje,ali ja sam prilično siguran da sam išao samo u jednom smjeru,otimao se i vukao natrag prema krevetu.Kad se svjetlo upalilo bio sam u kutu sobe okrenut prema zidu.
Razlika između mojih snova i ovog događaja je velika.Npr. ako sanjam da lezim u svom krevetu baš kao u stvarnosti,onda se taj san obavezno pretvori u moru.
Sanjam da lezim,nemogu zaspati. U mojoj sobi je sve isto,ali prozor je uvijek u snovima otvoren i čujem izvana jak vjetar kako savija drveće . Luster u sobi se isto ljulja zbog vjetra i sve to je popraceno nekim neobičnim tupim zvukom koji neznam opisati.Ali u snu mi je to ok i sasvim normalno.I onda odjednom,sanjam da mi se oči počinju sklapati,odjednom mi se jako spava i tek tada osjetim prisutnost nekoga ili nečega u sobi.Tonem u san,tijelo mi se počinje tresti,u početku lagano zatim sve jače,i sekundu prije nego što skroz zatvorim oči ugledam svijetli lik iznad sebe. Kad sklopim oči nemogu ih više otvoriti,tijelo mi se nenormalno trese i čujem nekog kako izgovara moje ime,osjećam da mi je nešto blizu uha. Vrhunac sna je kad tako sklopljenih očiju strepim i čekam da me nešto zgrabi. Ali to se nikad ne dogodi. Probudim se sav znojan,srce ubrzano radi,al sve je ok,znam da sam opet imao taj san i nastavim normalno spavati.
Poslao sam ti privatnu poruku. Odi na onu stranicu, vjeruj mi i pročitaj iskustva od ljudi.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 17:55   #1018
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Poslao sam ti privatnu poruku. Odi na onu stranicu, vjeruj mi i pročitaj iskustva od ljudi.
Kaj mi ostali ne možemo dobiti interesantne linkove za kasnije diskutiranje....!?
4_8_15_16_23_42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 18:41   #1019
Quote:
4_8_15_16_23_42 kaže: Pogledaj post
Kaj mi ostali ne možemo dobiti interesantne linkove za kasnije diskutiranje....!?
RADI SE O FORUMU POPUT OVOGA,srpsko-hrvatski forum
__________________
I Was Wrong
nuspojava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 20:04   #1020
kad je od bratove žene prije godinu dana umro tata njih dvoje su otišli na pogreb i nitko nije bio kod kuće. bila je zima i ja i mama smo otišle kod njih da im naložimo vatru i pospemimo dok nedođu. i tako prale mi prozore i čistile nekih sat vremena kad čuješ u kupaoni nešto zgromi ko da je neko kamion kamenja istresao kroz prozor.
nas dvije stale i nije nam jasno. veli meni mama ajde ti vidi šta je tamo ,a ja ću njoj: jes ti luda ženo idi ti pa vidi ja se ukočila od straha..i mi ušli u kupatilo kad tamo ništa..prozor zatvoren sve na svom mjestu..ja taman zatvorila vrata kad se u kuhinji nešto slomi, pade i rasu se u tisuću komadića a nas dvije stojimo u hodniku.jebote nama kosa već strši od straha.
mi tamo kad slika od pokojnika kojem je taj dan bila sahrana se razbila sama od sebe. stajala je na frižideru i što je najčudnije da se ona poskliznula pala bi blizu njega al ko da ju je neko uzeo i bacio tako da je završila kod sudopera.mi smo se brzo spremile i ošle doma pokušavajući shvatiti šta se desilo jer nijedna nije bila blizu ničega kad je to sve bilo..užas
nathinel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.