Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2007., 21:17   #1
Papa test

nalaz mi je stigao jučer-prisutni mikroorganizmi tzv.bacillius vaginalis te reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom. Eto samo to. Uopće ne znam što sad,jel to ok nalaz? Ne piše kada se trebam opet javiti na pregled pa pretpostavljam da je sve ok. Ipak ova upala mi ne da spavat, pa si mislim-kaj se to ne bi trebalo liječiti nekim antibioticima? Ili je to odraz prijašnjih uplala koje sam imala a dovele su do nekih promjena na stanicama? Tnx na odgovorima i savjetima
__________________
Igram prljavo
baby01 is offline  
Old 11.09.2007., 21:21   #2
trebali su ti bar dati vaginalete
ja imam upale svakih mjesec dana najmanje,sinoc sam skoro opet na hitnoj zavrsila.ono sto ti ja mogu reci da ce ti pomoci ovaj tren je da stavis termofor sa vrelom vodom na mjesto di te boli
meni je sinoc pomoglo
i pij puno uvin h caja
a onda odi doktoru i reci da ti treba dati nesto
jer ne mozes se sama od sebe lijecit
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 11.09.2007., 22:54   #3
Quote:
baby01 kaže: Pogledaj post
nalaz mi je stigao jučer-prisutni mikroorganizmi tzv.bacillius vaginalis te reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom. Eto samo to. Uopće ne znam što sad,jel to ok nalaz? Ne piše kada se trebam opet javiti na pregled pa pretpostavljam da je sve ok. Ipak ova upala mi ne da spavat, pa si mislim-kaj se to ne bi trebalo liječiti nekim antibioticima? Ili je to odraz prijašnjih uplala koje sam imala a dovele su do nekih promjena na stanicama? Tnx na odgovorima i savjetima
Sve ok. mala upala, vjerovatno nije vrijedna lijecenja. Mali je problem sa antibioticima jer unistavaju normalnu floru, tako da se i ne trebaju koristiti cesto. Postoji balans izmedju bakterija i gljivica. Ako koristis puno antibiotike, onda ih pobijes pa se pretjerano sire gljivice i onda dobijes probleme sa gljivicama. ako ti nisu nista dali, onda ce ti vjerovatno organizam sam se izboriti protiv upale a to nije lose. U svakom slucaju, pojacaj malo imunitet, ishranom. To ti je najbolje.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 12.05.2008., 21:14   #4
Curke, jel Vi to što kužite. Rekla mi je danas med. sestra da mi je test graničan, pa ga moram ponoviti u KBC. Pa je nešto spominjala 2c. Znam da ih ima do papa 5, i što je to, a što je to 2c i što znači test je graničan. Ako mi je test pozitivan što mi slijedi, nisam baš upućena. Što kad je Papa 3 ili Papa4? Ako netko znam molim da mi objasni?
kiki-ri is offline  
Old 12.05.2008., 22:32   #5
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Curke, jel Vi to što kužite. Rekla mi je danas med. sestra da mi je test graničan, pa ga moram ponoviti u KBC. Pa je nešto spominjala 2c. Znam da ih ima do papa 5, i što je to, a što je to 2c i što znači test je graničan. Ako mi je test pozitivan što mi slijedi, nisam baš upućena. Što kad je Papa 3 ili Papa4? Ako netko znam molim da mi objasni?
Možda CIN-ovi?
Kristina19 is offline  
Old 12.05.2008., 22:34   #6
Quote:
baby01 kaže: Pogledaj post
nalaz mi je stigao jučer-prisutni mikroorganizmi tzv.bacillius vaginalis te reaktivne promjene na stanicama povezane s upalom. Eto samo to. Uopće ne znam što sad,jel to ok nalaz? Ne piše kada se trebam opet javiti na pregled pa pretpostavljam da je sve ok. Ipak ova upala mi ne da spavat, pa si mislim-kaj se to ne bi trebalo liječiti nekim antibioticima? Ili je to odraz prijašnjih uplala koje sam imala a dovele su do nekih promjena na stanicama? Tnx na odgovorima i savjetima
Ak je nekaj malo, većinom te ne stave na terapiju. To se samo riješi. Tak je meni danas reko ginić Al nazovi za svaki slučaj. Jel to bio PAPA ili kakav nalaz?
Kristina19 is offline  
Old 12.05.2008., 23:27   #7
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Curke, jel Vi to što kužite. Rekla mi je danas med. sestra da mi je test graničan, pa ga moram ponoviti u KBC. Pa je nešto spominjala 2c. Znam da ih ima do papa 5, i što je to, a što je to 2c i što znači test je graničan. Ako mi je test pozitivan što mi slijedi, nisam baš upućena. Što kad je Papa 3 ili Papa4? Ako netko znam molim da mi objasni?
neznam na kakav ti test misliš,uglavnom ovo što si rekla da ima do papa 5 zbilja neznam na šta misliš jer takvo što nepostoji,uglavnom papa test se sastoji od nekih općih podataka kao npr. imena ,prezimena,datuma rođenja,datuma uzimanja pape,broj abortusa,spontanih ,rađanja itd. te od nekih natuknica koje su bitne samo za doktora tipa dali je uzorak dobar za analiziranje ili nije,dali treba ponoviti uzorak itd. te se sastoji od onoga što je nama bitno a to je natuknica o mikroorganizmima i onda ti tamo piše par navedenih čestih mikroorgnizama tipa gljivica ili ti fungi,mješane flore,bacilusa vaginalis,trichomonas,gardnerela i onda ako šta imaš od toga to ti označe i označe dali imaš upalu od tih ili nemaš jer neki su mikroorganizmi prirodni u rodnici i nemoraju se liječiti ako nije kvačica na upali što znači da ih nema u povećanom broju da izazovu upalu,isto tako pod te mikroorganizme spada klamidije i hpv koji se mogu otkriti papa testom i nemoraju jer za ta dva mikroorganizma papa nije precizan,znači tebi na papi oni nemoraju biti zakvačeni a ti ih možeš imati-njih točno pokazuju brisevi i tipizacija hpv-a,ovi svi mikroorganizmi koje sam nabrojala se na papi nalaze s lijeve strane testa,na desnoj strani isto što je nama bitno pišu cinovi-to su stupnjevi oštećenja i zahvaćenosti tkiva a njih najčešće uzrukuje hpv ali mogu i česte upale i njih ima tri,znači CIN I,CIN II i CIN III,nakon cina III slijedi karcinom in situ,ako imaš neki od cinova oni će biti zakvačeni i pisati će gdje se nalaze jer se papa uzima sa tri brisa a to su cervix,endocervix i vagina ,znači to 2 c šta si napisala može značiti taj CIN II jer to 2 c nepostoji na papi,sad trebaš ići ginekologu jer ako je CIN II moraju se dalje poduzeti mjere i testiranja da se vidi od kuda taj cin dolazi,znači dali dolazi od hpv-a ili od čestih upala i zato se radi tipizacija hpv-a koja će ga potvrditi ili demantirati i kod cina se radi kolposkopija da se vidi taj cin i da se uzme komadić tkiva za analizu(biopsija) jer papa test isto nemože sa sigurnošću odrediti stupanj cin-a a biopsija daje točan rezultat,znači tebi može na papi biti cin II naprimjer a biopsija pokaže da je cin III i znači onda se vjeruje biopsiji jer ona daje točan rezultat,i na kraju pape s desne strane još pišu dali postoje kakve atipične stanice koje mogu biti od karcinoma na primjer i na samom dnu piše kada se opet treba ponoviti nalaz i dali treba kakva druga pretraga,to je papa test.znači ti najbolje odi ginekologu jer ako je cin II onda ćeš morati poduzeti neke druge mjere i postupke ali to će ti reći ginekologica.
valneahana is offline  
Old 13.05.2008., 23:37   #8
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
neznam na kakav ti test misliš,uglavnom ovo što si rekla da ima do papa 5 zbilja neznam na šta misliš jer takvo što nepostoji,uglavnom papa test se sastoji od nekih općih podataka kao npr. imena ,prezimena,datuma rođenja,datuma uzimanja pape,broj abortusa,spontanih ,rađanja itd. te od nekih natuknica koje su bitne samo za doktora tipa dali je uzorak dobar za analiziranje ili nije,dali treba ponoviti uzorak itd. te se sastoji od onoga što je nama bitno a to je natuknica o mikroorganizmima i onda ti tamo piše par navedenih čestih mikroorgnizama tipa gljivica ili ti fungi,mješane flore,bacilusa vaginalis,trichomonas,gardnerela i onda ako šta imaš od toga to ti označe i označe dali imaš upalu od tih ili nemaš jer neki su mikroorganizmi prirodni u rodnici i nemoraju se liječiti ako nije kvačica na upali što znači da ih nema u povećanom broju da izazovu upalu,isto tako pod te mikroorganizme spada klamidije i hpv koji se mogu otkriti papa testom i nemoraju jer za ta dva mikroorganizma papa nije precizan,znači tebi na papi oni nemoraju biti zakvačeni a ti ih možeš imati-njih točno pokazuju brisevi i tipizacija hpv-a,ovi svi mikroorganizmi koje sam nabrojala se na papi nalaze s lijeve strane testa,na desnoj strani isto što je nama bitno pišu cinovi-to su stupnjevi oštećenja i zahvaćenosti tkiva a njih najčešće uzrukuje hpv ali mogu i česte upale i njih ima tri,znači CIN I,CIN II i CIN III,nakon cina III slijedi karcinom in situ,ako imaš neki od cinova oni će biti zakvačeni i pisati će gdje se nalaze jer se papa uzima sa tri brisa a to su cervix,endocervix i vagina ,znači to 2 c šta si napisala može značiti taj CIN II jer to 2 c nepostoji na papi,sad trebaš ići ginekologu jer ako je CIN II moraju se dalje poduzeti mjere i testiranja da se vidi od kuda taj cin dolazi,znači dali dolazi od hpv-a ili od čestih upala i zato se radi tipizacija hpv-a koja će ga potvrditi ili demantirati i kod cina se radi kolposkopija da se vidi taj cin i da se uzme komadić tkiva za analizu(biopsija) jer papa test isto nemože sa sigurnošću odrediti stupanj cin-a a biopsija daje točan rezultat,znači tebi može na papi biti cin II naprimjer a biopsija pokaže da je cin III i znači onda se vjeruje biopsiji jer ona daje točan rezultat,i na kraju pape s desne strane još pišu dali postoje kakve atipične stanice koje mogu biti od karcinoma na primjer i na samom dnu piše kada se opet treba ponoviti nalaz i dali treba kakva druga pretraga,to je papa test.znači ti najbolje odi ginekologu jer ako je cin II onda ćeš morati poduzeti neke druge mjere i postupke ali to će ti reći ginekologica.
ok hvala ti, moram ići ponovno na Papa test u KBC, naručena sam 27.05. da se vidi kakav će tamo biti nalaz. Ok možda sam pobrkala CIN-ove i Papa test. Ne kužim se baš. proguglat ću malo. Ali znam da mi je ginekologica rekla da mi teta ima Papa test 5 i kasnije je umrla od ca jajnika. Raspitat ću se malo.
kiki-ri is offline  
Old 14.05.2008., 17:45   #9
Što znači parakeratoza u papi? Vidim da ovdje ima specijaliziranih za to područje.
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Old 14.05.2008., 20:47   #10
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
neznam na kakav ti test misliš,uglavnom ovo što si rekla da ima do papa 5 zbilja neznam na šta misliš jer takvo što nepostoji,uglavnom papa test se sastoji od nekih općih podataka kao npr. imena ,prezimena,datuma rođenja,datuma uzimanja pape,broj abortusa,spontanih ,rađanja itd. te od nekih natuknica koje su bitne samo za doktora tipa dali je uzorak dobar za analiziranje ili nije,dali treba ponoviti uzorak itd. te se sastoji od onoga što je nama bitno a to je natuknica o mikroorganizmima i onda ti tamo piše par navedenih čestih mikroorgnizama tipa gljivica ili ti fungi,mješane flore,bacilusa vaginalis,trichomonas,gardnerela i onda ako šta imaš od toga to ti označe i označe dali imaš upalu od tih ili nemaš jer neki su mikroorganizmi prirodni u rodnici i nemoraju se liječiti ako nije kvačica na upali što znači da ih nema u povećanom broju da izazovu upalu,isto tako pod te mikroorganizme spada klamidije i hpv koji se mogu otkriti papa testom i nemoraju jer za ta dva mikroorganizma papa nije precizan,znači tebi na papi oni nemoraju biti zakvačeni a ti ih možeš imati-njih točno pokazuju brisevi i tipizacija hpv-a,ovi svi mikroorganizmi koje sam nabrojala se na papi nalaze s lijeve strane testa,na desnoj strani isto što je nama bitno pišu cinovi-to su stupnjevi oštećenja i zahvaćenosti tkiva a njih najčešće uzrukuje hpv ali mogu i česte upale i njih ima tri,znači CIN I,CIN II i CIN III,nakon cina III slijedi karcinom in situ,ako imaš neki od cinova oni će biti zakvačeni i pisati će gdje se nalaze jer se papa uzima sa tri brisa a to su cervix,endocervix i vagina ,znači to 2 c šta si napisala može značiti taj CIN II jer to 2 c nepostoji na papi,sad trebaš ići ginekologu jer ako je CIN II moraju se dalje poduzeti mjere i testiranja da se vidi od kuda taj cin dolazi,znači dali dolazi od hpv-a ili od čestih upala i zato se radi tipizacija hpv-a koja će ga potvrditi ili demantirati i kod cina se radi kolposkopija da se vidi taj cin i da se uzme komadić tkiva za analizu(biopsija) jer papa test isto nemože sa sigurnošću odrediti stupanj cin-a a biopsija daje točan rezultat,znači tebi može na papi biti cin II naprimjer a biopsija pokaže da je cin III i znači onda se vjeruje biopsiji jer ona daje točan rezultat,i na kraju pape s desne strane još pišu dali postoje kakve atipične stanice koje mogu biti od karcinoma na primjer i na samom dnu piše kada se opet treba ponoviti nalaz i dali treba kakva druga pretraga,to je papa test.znači ti najbolje odi ginekologu jer ako je cin II onda ćeš morati poduzeti neke druge mjere i postupke ali to će ti reći ginekologica.
Evo draga ipak nisi u pravu. Postoje brojevi:
Klasifikacija nalaza
Promjene epitelnih (površinskih) stanica oduvijek su se pokušavale klasificirati u stupnjeve. Papanicolau klasifikacija iz 1954. je numerička, bez predviđanja histološke dijagnoze:
Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom
kiki-ri is offline  
Old 14.05.2008., 21:17   #11
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Evo draga ipak nisi u pravu. Postoje brojevi:
Klasifikacija nalaza
Promjene epitelnih (površinskih) stanica oduvijek su se pokušavale klasificirati u stupnjeve. Papanicolau klasifikacija iz 1954. je numerička, bez predviđanja histološke dijagnoze:
Papa I - uredan nalaz
Papa II - netipične upalne promjene
Papa III - displazija: blaga, srednje teška ili teška
Papa IV - carcinoma in situ
Papa V - sumnja na invazivni karcinom
to je zastarjela podjela koju rijetko tko od dr. tumači pacijentima nego se po novom govori dali je papa uredan,dali postoji upala,dali postoje displazije koje se danas dijele na CIN I,II,III i nakon toga slijedi karcinom in situ,te dali postoji adenokarcinom ili nekakve atipične stanice,bilo mi je čudno kad si ti spomenula te brojeve jer ja tako u med. školi nisam učila niti je tko od ginekologa s kojima sam radila tako tumačio papa nalaz,tumači se danas po ovome šta sam napisala,može se desiti ako su sestre ili dr. stariji da su jednostavno zadržali taj izraz i da ga koriste ali kažem danas se drukčije tumači, prema ovome šta si napisala te displazije spadaju u papa III ALI DANAS kad dobivaš nalaz ako imaš displaziju onda ti označe stupanj te displazije ,znači dali je to CIN I,II,ILI III,TE karcinom,jer prema ovome tvome se nezna dali je blaga srednja ili teška displazija jer sve spada po papaIII A ta podjela na CIN I,II,III je danas jako bitna da se zna kako dalje postupati jer svaki cin nema jednaku proceduru šta se tiče terapije i dijagnostike.
valneahana is offline  
Old 14.05.2008., 21:23   #12
Quote:
grčka kiparica kaže: Pogledaj post
Što znači parakeratoza u papi? Vidim da ovdje ima specijaliziranih za to područje.
parakeratoza je stanje promjenjenog pločastog epitela koji prekriva vrat maternice i rodnicu,nastaje uslijed upala ili spolnog odnosa i dr. i danas to ima gotovo svaka žena koja je spolno aktivna i ta parakeratoza se smatra normalnom pojavom kod žena sve dok se uz parakeratozu ne nađu neke abnormakne stanice koje bi bile označene na papi,znači ona se ne liječi jer je normalna,to nije stanje patologije sve dok se ne nađu abnormalne stanice,neznači da će se naći ali kažem dok god je bez abnormaklnih stanica ona je normalna
valneahana is offline  
Old 15.05.2008., 18:30   #13
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
parakeratoza je stanje promjenjenog pločastog epitela koji prekriva vrat maternice i rodnicu,nastaje uslijed upala ili spolnog odnosa i dr. i danas to ima gotovo svaka žena koja je spolno aktivna i ta parakeratoza se smatra normalnom pojavom kod žena sve dok se uz parakeratozu ne nađu neke abnormakne stanice koje bi bile označene na papi,znači ona se ne liječi jer je normalna,to nije stanje patologije sve dok se ne nađu abnormalne stanice,neznači da će se naći ali kažem dok god je bez abnormaklnih stanica ona je normalna
Zahvaljujem valneahana, samo to je označeno na papi, nema abnormalnih stanica.
__________________
Taštine su vam bezbrojne, rasvjetljuju ovo mjesto plamenom vaših neposluha.
grčka kiparica is offline  
Old 16.05.2008., 00:20   #14
da li gljivice ,tj upala smetaju papa testu,,
bjelovarcanka is offline  
Old 19.05.2008., 16:11   #15
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
da li gljivice ,tj upala smetaju papa testu,,
nerazumijem kako misliš dali smetaju?ako imaš gljivice one će se pokazati na papa testu,piše ti fungi-to su gljivice
valneahana is offline  
Old 07.10.2008., 11:02   #16
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
parakeratoza je stanje promjenjenog pločastog epitela koji prekriva vrat maternice i rodnicu,nastaje uslijed upala ili spolnog odnosa i dr. i danas to ima gotovo svaka žena koja je spolno aktivna i ta parakeratoza se smatra normalnom pojavom kod žena sve dok se uz parakeratozu ne nađu neke abnormakne stanice koje bi bile označene na papi,znači ona se ne liječi jer je normalna,to nije stanje patologije sve dok se ne nađu abnormalne stanice,neznači da će se naći ali kažem dok god je bez abnormaklnih stanica ona je normalna
ej a što kad imaš i cin 1 uz to, to znači da postoje abnormalne stanice!
ona meni nije ništa posebno dala za to, rekla je da ko i dosad stavljam vaginalete i to je to
meelitaa is offline  
Old 10.01.2011., 00:48   #17
cure.. jel mi moze netko objasnit molim vas jel moguće da se rezultati Papa testa ne dostavljaju na kučnu adresu, nego da se pokupe u bolnici? hvala vam
__________________
Offense is the best Defense
Mina94 is offline  
Old 10.01.2011., 01:25   #18
Na Žensko zdravlje selim. Ovdje kliknuti na pravu temu: Papa test.
Locked
__________________
Fuj. Kaka to!

Zadnje uređivanje Silvery : 10.01.2011. at 01:30.
Silvery is offline  
Old 10.01.2011., 01:28   #19
Quote:
Mina94 kaže: Pogledaj post
cure.. jel mi moze netko objasnit molim vas jel moguće da se rezultati Papa testa ne dostavljaju na kučnu adresu, nego da se pokupe u bolnici? hvala vam
Ako je sve u redu sa papom onda se uopće ne šalje nalaz već se podiže kod gina. A neki ginovi ni ne šalju na kućnu adresu već nazovu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.