Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 23:48   #21
kazu da od silikona kosa postane jos osjetljivija ali ja to nisam na svojoj primjetila
meni je to super stvar , normalno samo par kapi po vrhovima
inace kad imam volje stavim na kosu zumanjak i maslinovo ulje, meni to stvarno cudo napravi, kosa je odmah meksa i bolje izgleda,
piccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 15:02   #22
silikon je za suhe vrhove,normalno je da ce biti kosa "teska" ako se nonosi na cijelu
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 17:06   #23
Re: RECEPT

Quote:
Lampica kaže:
Obzirom da sam jedno vrijeme bila bez kose, tj prislino celava, i nakon svega mi je kosa oslabila.
Koristim samo domaće pagunge, maske za kosu. I vjeruj mi treba biti uporan i sigurno pomaže.

recept

Žlica meda
Žumanjak ili dva ovisno od dužinekose,
pola deca maslinovog ulja
sve izmještati namazati dobro na kosu, i ne motati kosu ni u peškir ni kesu ništa!!!

Držati na kosi bar sat vremena dok se ne stvrdne.

Oprati kosu sa dječijim šamponom ( ja koristim Bekutan).

DODATAK

Ono što ja radim, kada operem kosu je sljedeće.
Ukoliko možeš negdje nabaviti lišće oraha. Ja ih prelijem vodom vrelom (napravim čaj).

Lišće ne mora biti svježe, ja ga nabavim kesu veliku (prijateljica ima na vikendici to dtvo) i traje mi čitavu zimu.

Naravno taj čaj napravim prije nego operem kosu i kada je mlak, onako opranu nahranjenu kosu samo prelijem sa tim čajem utrljam i to je to. Ne ispirem. Divno miriše...

Naravno, ovo vremenom potamnjuje kosu, a obzirom da je mja kosa prirodno crna, sjaji se super

UKOLIKO TI JE KOSA PLAVA

Onda čaj od Kamilice
UKOLIKO TI JE KOSA CRVENA ILI SMEĐA

e to je gadno, ali djeluje vjeruj mi. Moja sestrična to radi i kosa joj je divna.

Crni(Crveni )luk...one kore sto ostanu kada se luk oguli (crvne su ili bež), preliješ vrelom vodom, znači čaj i preliješ kao što sam ti gore opisala.

Malo smrdi, ali taj smrad izlabi čim se kosa osušši


Naravno ne mora koristiti niti jedan od ovih čajeva, tj. dodataka ukoliko ti je rsko, ali vjeriuj mi djeluje.

Ja još uvjek koristim masku i sve 2 puta tjedno. Vremena moraš imati i sigurno imaš sat vremena za sebe.



Meni je kosa ne samo postala gušća i čvršća nego i sjajnija.


Eto.
Toliko.

Ah, kad bi od ovog kosa zaista rasla, već bi mi to znali, prodavalo bi se na sve strane i reklamiralo. Tebi je kosa počela rasti najvjerojatnije zato što je otklonjen unutarnji razlog zbog kojeg je ispadala. Npr. rodila si, dojila dijete, pa prestala dojiti, čime je prestalo izlučivanja prolaktina, pa ti je kosa opet počela rasti. Ne kažem da ovo ne pomaže, kosa se više sjaji i nahrani vlas. Ali na korjen nema apsolutno nikakvog učinka. Imala sam i ja sličan eksperiment, pa ljudi nisu mogli od silnog smrada maslinovog ulja i žumanjka razgovarati sa mnom

Meni je isto kosa ispadala i probala sam sve žive preparate, dok mi dermatolog nije propisao minoxidil. To je JEDINI preparat trenutno na tržištu od kojeg MEDICINSKI DOKAZANO kosa raste. Ali nadam se da Anitram nema problema s ispadanjem.

Bok.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 17:28   #24
Re: čime oživjeti beživotnu kosu

Quote:
Anitram kaže:
Imam suhu kosu(makar se pri tjemenu masti), šta koristiti, koju masku, još bolje ako je pripravak od domaćih stvari?!
Koristila sam med, žutanjak i ulje na bazi oraha, ali ništa nije pomoglo.
dobrim sisanjem na nulu.
i drzanjem kratke frizure.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 18:13   #25
Re: Re: čime oživjeti beživotnu kosu

Quote:
NoWa kaže:
dobrim sisanjem na nulu.
i drzanjem kratke frizure.
Evo mene opet (jesam dosadna, neću više obećavam), al' ni od toga kosa ne raste. Onda bi svi ćelavi frajeri koji se briju na nulu odjednom imali gustu kosu, kad bi puštali.

Al' kratka kosa će puno bolje izgledati, nego dvije dugačke dlake. Tu se slažem.

matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:42   #26
Question

Ne kontam zadnju rečenicu

Ako se koristi taj minoxidil, znači li da kosa neće biti gusta, ALI će početi rasti?

I ako počne rasti, bit će je, ali nikad neće biti gusta?

ja i onako ne furam dugačku frizuru, samo me zeza malo kosica, pa je furam kratko.
Ali svejedno mi treba neki učinkoviti preparat koji bi, zaustavio ispadanje i potaknio kakav takav rast kose

Ima li itko kakave informacije o tom minoxidilu? Na participaciju? Ili se plaća? I slične gluposti....

Ako neko ima vremena nek mi objasni pliz
__________________
Konichiwa!
"Kolega, što je to Hamilton-Cayleyev teorem?"
"Aaaaaa"
"Kolega, vidimo se sljedeći put :)"
Aniki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 10:53   #27
Quote:
Aniki kaže:
Ne kontam zadnju rečenicu

Ako se koristi taj minoxidil, znači li da kosa neće biti gusta, ALI će početi rasti?

I ako počne rasti, bit će je, ali nikad neće biti gusta?

ja i onako ne furam dugačku frizuru, samo me zeza malo kosica, pa je furam kratko.
Ali svejedno mi treba neki učinkoviti preparat koji bi, zaustavio ispadanje i potaknio kakav takav rast kose

Ima li itko kakave informacije o tom minoxidilu? Na participaciju? Ili se plaća? I slične gluposti....

Ako neko ima vremena nek mi objasni pliz
Minoxidil je preparat koji se prodaje u apotekama, losion otopljen u alkoholu. Postoji 2% i 5% otopina. Prepisuje ga dermatolog, dakle, ne bih ti savjetovala da ga stavljaš sama prije nego odeš do dermatologa. Kao i sve ostalo s kosom, terapija je dugotrajna, ali učinkovita. Probaj malo prosurfati pa ćeš sigurno naći dosta podataka o tom preparatu. Inače ga rade gradske ljekarne i košta 177 kn 5% otopina (150 ml, mislim). Imaš i 2% koji je nešto jeftiniji. Proizvode ga i razne farmaceutske kuće. Imaš ga pod nazivom Pilfud u HR, a vani se prodaje pod nazivom Regaine, mislim. Npr. http://www.healthatoz.com/healthatoz...minoxidil.html

U svakom slučaju, ako ti ispada više od 80 dlaka dnevno (sve ispod toga je normalno) i ako već duže imaš problema s time, onda ti jedino dermatolog može pomoći. On će te poslati na hormonalne pretrage iz kojih će se vidjeti je li stanje s kosom vezano uz to. Kod mene je u principu bilo sve ok, osim što sam na jednoj od hormonalnih pretraga imala povišen prolaktin, u kojem slučaju može doći do ispadanja kose. Ali drugi put kad sam radila nalaze je sve bilo ok. Meni je dermatolog radio i trihogram (ako se dobro sjećam kako se to zove) - to je analiza kose - iščupa ti nešto vlasi i onda analizira koji je postotak u fazi rasta, koji u fazi mirovanja, a koji u fazi ispadanja. Meni je tada 40% bilo u fazi ispadanja.

Osim toga, kod kose je dosta genetike, koliko sam čitala o tome. Znači, ako ti u familiji imaju slabu kosu, ti nemreš imati gustu kosu nikako.

Nadam se da sam pomogla.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:21   #28
Zaboravih napomenuti da je svaka terapija dugotrajna. Ja sam prije ovoga isprobala stvarno sve živo kaj se moglo kupiti (kad si malo bolje razmislim koliko sam love dala i kaj su mi uvalili - od Vichy Dercos ampula, za koje Loreal uopće nije objavio rezultate istraživanja, odn. nisu nigdje dokazali, pa do j.f. lazartigueovih proizvoda koji su OK, ali nisu čudotovorni ili npr. home made recepti... ), dok nisam sama sebi odlučila priznati da mi treba stručnija pomoć, pa sam ju i potražila. Dakle, nemoj očekivati rezultate za dva-tri mjeseca. Bolje je računati s jednom godinom.

Minoxidil se inače stavlja svaki dan, ujutro i navečer, nanosi se pumpicom ili špricom na tjeme. Ne masti kosu, jer je otopljen u alkoholu, tako da nećeš imati problema s frizurom i pranjem. A najvažnije je da kosta zaista počne rasti, i na mjestima gdje mi je godinama bila slaba.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:37   #29
Ja sam isprobavao ( naglasak na O, muški rod ), sve i svašta.
Išao sam kod dermatologa, propisala mi je taj minoxidil, ali bio je pod nazivom pilfuid .
Sad se ne sjećam kakve je to rezultate dale, ali sam odustao od toga, pa sam obrijao glavu. Tad nisam koristio mjesec dva ništa dok kosa opet nije narasla. Onda sam počeo izvoditi s nekim ampulama, ali od toga naravno ništa.
Pa sam furao neki šampon od Davides ili tako nešto što mi je moja frizerka dala, ali ni to ne pomaže. Moja stara mi je uvalila par puta ovu gore navedenu terapiju, žumanjci, limun, bla bla. Ni od toga ništa.
Onda sam se bacio prošlo ljeto na Kron. Radi ne radi, pa sam opet obrijao glavu. Sad sam onako iz fora došao na forum da vidim jel ima netko neki pametan prijedlog.

Morat ću opet do dermatologa....
__________________
Konichiwa!
"Kolega, što je to Hamilton-Cayleyev teorem?"
"Aaaaaa"
"Kolega, vidimo se sljedeći put :)"
Aniki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 13:58   #30
Quote:
Aniki kaže:
Ja sam isprobavao ( naglasak na O, muški rod ), sve i svašta.
Išao sam kod dermatologa, propisala mi je taj minoxidil, ali bio je pod nazivom pilfuid .
Sad se ne sjećam kakve je to rezultate dale, ali sam odustao od toga, pa sam obrijao glavu. Tad nisam koristio mjesec dva ništa dok kosa opet nije narasla. Onda sam počeo izvoditi s nekim ampulama, ali od toga naravno ništa.
Pa sam furao neki šampon od Davides ili tako nešto što mi je moja frizerka dala, ali ni to ne pomaže. Moja stara mi je uvalila par puta ovu gore navedenu terapiju, žumanjci, limun, bla bla. Ni od toga ništa.
Onda sam se bacio prošlo ljeto na Kron. Radi ne radi, pa sam opet obrijao glavu. Sad sam onako iz fora došao na forum da vidim jel ima netko neki pametan prijedlog.

Morat ću opet do dermatologa....
Kao prvo, Pilfud je 2% otopina. Muškarci trebaju koristiti 5%. I to duže vrijeme. Kao što rekoh, barem godinu dana. Ima nezgodnu nuspojavu, a to je kad počneš koristiti onda kosa jako počne opadati, još više nego prije, ali to je samo privremeno. To se dešava zato što opadaju stare vlasi. Nakon toga počne rasti nova, zdrava kosica. Daklem, natrag dermatologu.

Kod muškaraca i liječenja minoxidilom ima još jedan problem. Čim prestaneš koristiti, ispadanje ponovno počne (u većini slučajeva). Kod žena je liječenje uspješnije.
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 14:53   #31
Re: čime oživjeti beživotnu kosu

Quote:
Anitram kaže:
Imam suhu kosu(makar se pri tjemenu masti), šta koristiti, koju masku, još bolje ako je pripravak od domaćih stvari?!
Koristila sam med, žutanjak i ulje na bazi oraha, ali ništa nije pomoglo.
Probaj sa čičkovim uljem. Imaš ga u DM-u (tamo di su šamponi za kosu), košta oko 25 kn (nešto manje) i nije loše.

Kosa će ti biti mrvicu masnija nakon šta je osušiš al to traje samo dok se ulje ne upije.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 17:20   #32
Još jedno pitanje u vezi minoxidila.

Sad se ne sjećam, koliko je meni prosječno trajala jedna bočica. Bočica bude od 100 ili 150 ml, i ako se koristi ujutro i navečer, koliko je vama trajala ta jedna bočica, mjesec ili manje?

Jel ta nuspojava sa prestankom korištenja, uvijek ili postoji mogučnost da ne opada?
Piše u većini slučajeva, onda vjerovatno postoji neki malo postotak koji obećava uspjeh minoxidila
__________________
Konichiwa!
"Kolega, što je to Hamilton-Cayleyev teorem?"
"Aaaaaa"
"Kolega, vidimo se sljedeći put :)"
Aniki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 17:49   #33
Quote:
Aniki kaže:
Još jedno pitanje u vezi minoxidila.

Sad se ne sjećam, koliko je meni prosječno trajala jedna bočica. Bočica bude od 100 ili 150 ml, i ako se koristi ujutro i navečer, koliko je vama trajala ta jedna bočica, mjesec ili manje?

Jel ta nuspojava sa prestankom korištenja, uvijek ili postoji mogučnost da ne opada?
Piše u većini slučajeva, onda vjerovatno postoji neki malo postotak koji obećava uspjeh minoxidila
Bočica traje relativno kratko, oko dva tjedna (Pilfud).

Minoxidil potiče rast kose, ali ne otklanja uzrok opadanja. Uzrok je obično hormonalne prirode (posebno kod muškaraca). Znači, on očigledno kad ga stavljaš neutralizira utjecaj hormona na kosu, ali čim ga prestaneš koristiti... Kažem, ovisi zašto ti kosa opada...
matsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 19:15   #34
Re: Re: čime oživjeti beživotnu kosu

Quote:
NoWa kaže:
dobrim sisanjem na nulu.
i drzanjem kratke frizure.

Znas ti onu: Ispeci pa reci. Ili onu: Ak nemas kaj pametnog za rec, suti.

Kuzis, savjet, "Osisaj se na nulu"... svakako, svatko tko ima npr. suhu kosu ili suhu kosu koja se masti, trebao bi celav hodati gradom... nevjerojatno. x 100.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2004., 15:46   #35
Re: Re: Re: čime oživjeti beživotnu kosu

Quote:
dora kaže:

Znas ti onu: Ispeci pa reci. Ili onu: Ak nemas kaj pametnog za rec, suti.

Kuzis, savjet, "Osisaj se na nulu"... svakako, svatko tko ima npr. suhu kosu ili suhu kosu koja se masti, trebao bi celav hodati gradom... nevjerojatno. x 100.

I ja kažem!!!!Bravo Dora!!!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:38   #36
Red face Masno tjeme, suha kosa

Znam da je tema bila vise puta ali vas molim ako neko zna neku home made masku za moju kosu. kosa mi nije gusta, vise bih rekla da je tanka, mini val davala vise puta,zao mi sisati je... treba mi nesto da mi ne bude vlasiste masno a da kosa nije suha...please napisite sta znate da je dobro za moj tip kose...
dinbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:40   #37
ima sve na kozmetici...
vivian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:44   #38
Znam odličan domaći trik za suzbijanje masnoće na kosi.
Namoči kosu,a na tjeme utrljaj par žlica octa. Poslije dobro isperi tijeme i normalno našamponiraj kosu. Ocat će ti isprati svu masnoću sa kose
Djuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 13:34   #39
odi u apoteku na pregled tjemena, a onda rougj proizvode koristiti! kakve home made maske!
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2007., 02:35   #40
E i ja sam jedna od tih koja ima taj problem, iako i nisam vise u pubertetu. Probala sam dosta stvari iz apoteke, ali nista, samo pusta obecanja.
Djuli daj napisi koliko cesto da stavljam ocat. Ja perem kosu svaka 2 dana, pa ne znam da li da to radim svaki put kad ju perem?
zg81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.