Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 16:09   #1
Red face UZV mjere

Danas sam bila na UZV pregledu (posljednji je bio prije 2,5 mjeseci).
I naravno da ni to ne može proći bez nekih šokova.
Naime, rekli su mi da mi je beba OGROMNA!?! Danas mi je 31tj.+3 no težina djeteta za ovaj stupanj trudnoće više je nego prevelika. Beba je teška 3100g (što je otprilike težina bebice u trudnice koja je u 37-mom tjednu trudnoće ). Doktorica je dva puta provjeravala jer je mislila da se zeznula, no na kraju je potvrdila dijagnozu i uputila me da se naručim za pregled u bolnici. U 20-om tjednu sam radila testiranje šećera u krvi i nalaz je bio više nego dobar. Pitanje je može li se od tako dobrog nalaza sve preokrenuti u samo 12 tjedana. Znam da mi je trbuh zaista poveliki i pretpostavljala sam da će beba biti malo veća ali ovo je previše! Termin mi je za dva mjeseca i bojim se koliko će velika beba biti tada. Ustvari strah me je da ja neću moći normalno roditi tako veliku bebu.
UZV mjere bebice su:
BPD 88
Femur 71
ABD 315

....pa me zanima postoji li negdje tablica gdje mogu usporediti mjere svojeg malog ramba sa mjerama nekih, uvjetno rečeno, normalnih beba???
__________________
plivam bespućima života
blue dolphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 16:19   #2
Možda je fulala kojih pol kile, kilu. Jer je to jaaako puno za 31 tj.

I ja sam bila prošlu srijedu na uzv-u i isto sam se šokirala, jer mi je procijenila da mi je beba teška samo 1560 g kaj mi se jaaaako malo čini za 30. tjedan. Ja do sad natukla 10 kg i to sve u trbuh, a beba ima tak malo?
Ne znam...
Moja je frendica rodila u 33-em tjednu i taj isti dan su joj radili uzv i rekli su joj da beba ima samo 1800 g, a zapravo je imala 2250. Kaj je dosta velika razlika!
A čuj, vjerojatno se mogu i oni zeznuti. Vjerojatno računaju matematički: visina x širina x debljina
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 17:57   #3
Za razliku od tebe ja sam dobila jako puno kila pa se osjećam ko' morž.
Ne znam da li se doktorica ipak mogla baš toliko prevariti u procjeni čak i nakon provjere. Činjenica jest da me svi pitaju za koliko dana trebam roditi a kad čuju da se radi o dva mjeseca misle da nosim blizance. Tih mi je konstatacija već pun kufer. Vidjet ću što će biti za 10 dana. Naručila sam se na pregled na Sv. Duhu pa ćemo vidjeti što će reći drugi doktor.

No, još uvijek me interesira postoji li negdje tablica gdje mogu usporediti mjere. Zna li netko?
__________________
plivam bespućima života
blue dolphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:46   #4
pozdrav blue dolphin

ne mogu reći da znam dovoljno o dužinama i težinama bebe u tvom tjednu (ja sam u 13.-tom), ali tu se na harni nalaze neke od tabela:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...oca/04_bpd.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_ac.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp

nadam se da će pomoći
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:18   #5
Quote:
Thelma&Louise kaže: Pogledaj post
pozdrav blue dolphin

ne mogu reći da znam dovoljno o dužinama i težinama bebe u tvom tjednu (ja sam u 13.-tom), ali tu se na harni nalaze neke od tabela:
http://www.poliklinika-harni.hr/teme...oca/04_bpd.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_ac.asp
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/04_fl.asp

nadam se da će pomoći
Thelma....to je to! Hvala ti puno.

Pogledala sam tablice i ako su mjerenja točna tada je doktorica danas imala pravo. Moj mali veliki bimbač je stvarno jako velika beba.
Za dva mjeseca neću izgledati kao morž nego kao nasukani kit!
Samo da moja kičma sve to izdrži.
__________________
plivam bespućima života
blue dolphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 19:25   #6
Quote:
blue dolphin kaže: Pogledaj post
Thelma....to je to! Hvala ti puno.

Pogledala sam tablice i ako su mjerenja točna tada je doktorica danas imala pravo. Moj mali veliki bimbač je stvarno jako velika beba.
Za dva mjeseca neću izgledati kao morž nego kao nasukani kit!
Samo da moja kičma sve to izdrži.
he he, ako je stvarno tako velika beba (a i ja sam malo pogledala), onda je stvarno ogromna razlika od proračuna po datumu zadnje menge i stvarne gestacijske dobi bebe... a iskreno, sumnjam da će te u tom slučaju pustiti da rodiš vaginalno
__________________
In the beginning the Universe was created. This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.
Thelma&Louise is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:47   #7
Quote:
blue dolphin kaže: Pogledaj post
Naime, rekli su mi da mi je beba OGROMNA!?! Danas mi je 31tj.+3 no težina djeteta za ovaj stupanj trudnoće više je nego prevelika. Beba je teška 3100g (što je otprilike težina bebice u trudnice koja je u 37-mom tjednu trudnoće ). Doktorica je dva puta provjeravala jer je mislila da se zeznula, no na kraju je potvrdila dijagnozu i uputila me da se naručim za pregled u bolnici. U 20-om tjednu sam radila testiranje šećera u krvi i nalaz je bio više nego dobar. Pitanje je može li se od tako dobrog nalaza sve preokrenuti u samo 12 tjedana.
Procijenjena težina preko ultrazvuka može fulati čak i do 400 g, nemoj paničariti. Ali što se šećera tiče, možda bi bilo dobro da to opet provjeriš, poznajem neke cure koje su bile trudne istodobno kad i ja, i koje su imale šećer u trudnoći, nekima je otkriven i poslije 20. tjedna. Ali na kraju je sve bilo u redu.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 21:49   #8
Quote:
Autosjedalica kaže: Pogledaj post
Procijenjena težina preko ultrazvuka može fulati čak i do 400 g, nemoj paničariti. Ali što se šećera tiče, možda bi bilo dobro da to opet provjeriš, poznajem neke cure koje su bile trudne istodobno kad i ja, i koje su imale šećer u trudnoći, nekima je otkriven i poslije 20. tjedna. Ali na kraju je sve bilo u redu.
i više može fulati, mojoj frendici su na SD fulali skoro kilu. isto su bili sigurni i par put računali
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 23:21   #9
naravno da se može fulati jer proračun težine rade po opsegu glave, trbuščića i dužini natkoljenične kosti..i meni od početka predviđeju regoča - isto mislili da imam šećer - ali uvijek sve ok..i onda su mi počeli proračunavati mjere unaprijed..tako da mi beba uvijek šiba 2,3 tj. unaprijed..i nejma straha..sutra punim 37. tjedana..bebica po tom ima 39/40.tj. i bez obzira na sve njihove paranoje u bolnici mi još nisu htjeli ništa reći o načinu poroda - sve dok je plodna voda i posteljica ok..možda ti budem mogla više reći u četvrtak...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 11:03   #10
kod privatnika - radiš uzv - koliko želiš i koliko moraš...meni uvijek bili draži uzv pregledi nego vaginalni..
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 11:21   #11
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
kod privatnika - radiš uzv - koliko želiš i koliko moraš...meni uvijek bili draži uzv pregledi nego vaginalni..
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 10:35   #12
Quote:
blue dolphin kaže: Pogledaj post
Danas sam bila na UZV pregledu (posljednji je bio prije 2,5 mjeseci).
I naravno da ni to ne može proći bez nekih šokova.
Naime, rekli su mi da mi je beba OGROMNA!?! Danas mi je 31tj.+3 no težina djeteta za ovaj stupanj trudnoće više je nego prevelika. Beba je teška 3100g (što je otprilike težina bebice u trudnice koja je u 37-mom tjednu trudnoće ). Doktorica je dva puta provjeravala jer je mislila da se zeznula, no na kraju je potvrdila dijagnozu i uputila me da se naručim za pregled u bolnici. U 20-om tjednu sam radila testiranje šećera u krvi i nalaz je bio više nego dobar. Pitanje je može li se od tako dobrog nalaza sve preokrenuti u samo 12 tjedana.
fakat nosis malog debeljka ....... u 2 tjedna se mogu desit cuda a di nece u 12 tjedana??? pa to je 3 mjeseca i u tom razdoblju se moze desit svasta dobrog i loseg..... Dal te poslala da ponovis OGGT test?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:38   #13
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
fakat nosis malog debeljka ....... u 2 tjedna se mogu desit cuda a di nece u 12 tjedana??? pa to je 3 mjeseca i u tom razdoblju se moze desit svasta dobrog i loseg..... Dal te poslala da ponovis OGGT test?
Vidjet ću što će biti na pregledu na koji sam naručena krajem idućeg tjedna. Ko zna kakve pretrage ću morati obaviti.
__________________
plivam bespućima života
blue dolphin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:55   #14
Quote:
blue dolphin kaže: Pogledaj post
Vidjet ću što će biti na pregledu na koji sam naručena krajem idućeg tjedna. Ko zna kakve pretrage ću morati obaviti.
samo se nemoj bedirat, mozda nekaj ne stima sa UZV-om ili je ona nekaj krivo mjerila
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:22   #15
Veličina bebe

U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.
Vjerovatno to ovisi i o mojoj veličini. Ja sam 168 cm.
Kolika je velika vaša bebica?????
Kolika je bila veličina bebice u 9 tjednu????
Veronalona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:26   #16
Ja bi ti odgovorila al nemam pojma, jer do 15 tj nisam ni znala da sam trudna.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 11:03   #17
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ja bi ti odgovorila al nemam pojma, jer do 15 tj nisam ni znala da sam trudna.
Ista stvar i kod mene ali sekina bila na kraju devetog tjedna između 2.5 i 3 pa ti je to očito najnormalnija veličina. Isto piše u par knjiga koje sam čitala tek toliko da znam što sam propustila
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:28   #18
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.
Vjerovatno to ovisi i o mojoj veličini. Ja sam 168 cm.
Kolika je velika vaša bebica?????
Kolika je bila veličina bebice u 9 tjednu????

klinika mayo veli: gastacijska dob 9 tjedana: embrij je dugačak oko 2.5 cm.. u 10. tjednu piše da dužina iznosi nešto više od 3 cm..

a moja je bial ispočetka uvijek tjedan više od gastacijske dobi.. nakon 15. tjedna se uskladili tjedni po izračunu i uzv veličine..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:02   #19
meni je bila sa 7+3 - 8,5 mm i rekla je da je to skroz ok....drugi doktor u bolnici je isto reko da je to ok....po ovome sto ti pises mi se cini nekako malo....bo....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 10:16   #20
Quote:
Veronalona kaže: Pogledaj post
U devetom sam tjednu trudnoće i bebica mi je velika 2,5 cm, iako sam svugdje na internetu čitala da je u tom tjednu normalna veličina 3,5 cm.
Vjerovatno to ovisi i o mojoj veličini. Ja sam 168 cm.
Kolika je velika vaša bebica?????
Kolika je bila veličina bebice u 9 tjednu????

ma ne brigaj oko ih stvari , jer da s bebom nešto nije ok ginić bi ti rekao..
baš sam se jučer čula sa frendicom čija je beba također manja od očekivanog i ginić joj je rekao da je o sve ok, jer se u biti nikad ne zna kad si točno ostala trudna.Tako joj je bilo i u prvoj trudnoći i sve je bilo super s bebom.
Moja je u 11 bila 4.5 cm
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.