Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2007., 12:16   #1
Kako pripremiti tunu?

Naime dobila sam tunu od cca 1.5 kg i sad neznam šta da radim s njom i kako bi ju bilo najbolje pripremiti... Našla sam nekoliko recepata za brudet ili pašticadu i to je sve...
Mogu li se odresci tune pohati?????

Svaki komentar je dragocjen :-)

Hvala
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 13:14   #2
Ja tunu samo bacim na maslinovo ulje na par minuta sa svake strane. Ili ju skuham na pari
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 13:21   #3
Na gradele! Pa zaliti maslinovim i češnjakom...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 17:13   #4
jamie oliver "kaže" da su polpetice od tune odlične
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 19:42   #5
nemoj uništit pohanjem, ispeci je na naglo na (grill) tavi ili na roštilju, od začina ulje, sol, papar, može ružmarin i češnjak i amen.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 19:58   #6
Quote:
pumpkin pie kaže: Pogledaj post
Na gradele! Pa zaliti maslinovim i češnjakom...
jako zdravo, puno omege 3
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:07   #7
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
jako zdravo, puno omege 3
nedavno sam tako pun elana roštiljao tune i skuše, reko ajmo malo plave ribe izist, ono ka zdravija, jibate irud šta mi teško palo na štumak
jučer u restoranu tunin odrezak sa blitvon, ki opanak

moj prjedlog napravi od nje paštetu, fino sa majonezom i kapulom da ne bude onako suva
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 20:18   #8
To nije tuna ,nego palamida,anju je najbolje stavit peć u rštjeru u špaher,sa puno povrća/kapula,česan,paprika,pomadore,ružmarin/i patate ,pa sve zalit maslinovim uljem i sve zajedno peć uru.Dobar tek!
malomiscanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 17:08   #9
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
nedavno sam tako pun elana roštiljao tune i skuše, reko ajmo malo plave ribe izist, ono ka zdravija, jibate irud šta mi teško palo na štumak
jučer u restoranu tunin odrezak sa blitvon, ki opanak

moj prjedlog napravi od nje paštetu, fino sa majonezom i kapulom da ne bude onako suva
A slušaj: i sa soli i sa cukrom triba znat baratat. Nešto si falija. Meni fete od tune ispadnu ka maslo meke, ma ludilo na gradelama, pa još malo maslinova ulja i ružmarina
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:45   #10
Moram priznat da i meni plava riba teško sjedne na želudac... Bez obzira koliko meka bila imam osjećaj kao da sam se najela kamenja...
Bit žće da ju treba gulit prije pripreme
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2007., 21:48   #11
Quote:
malomiscanka kaže: Pogledaj post
To nije tuna ,nego palamida,anju je najbolje stavit peć u rštjeru u špaher,sa puno povrća/kapula,česan,paprika,pomadore,ružmarin/i patate ,pa sve zalit maslinovim uljem i sve zajedno peć uru.Dobar tek!
e ovaj mi se recept stvarno sviđa.... Mislim da ću baš njega isprobati...
Nego-... šta su patate?
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 00:03   #12
patate su krompiri
bulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:25   #13
Moja mama radi super stvar sa cijelim tunama,a i palamidama. Skuha ih,očisti od kosti,i sve to stavi u staklenke sa maslinovim uljem.To obično radi kad im je sezona,pa ih ima na ribarnicama friških i po nižim cijenama. Deset puta bolje od tune u konzervi. Onda to pošalje meni,a ja radim paštu s tunom i ostale finoće,samo ne kupujem konzerve. A šta se tiče feta (odrezaka) tune na gradelama,ispadnu jako fine ako se mariniraju bar sat vremena prije pečenja, jer pokupe sol i začine čitavom debljinom,a i dosta je važno ne prepeći ju,nego kratko držati na vatri.
doa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 13:43   #14
Quote:
doa kaže: Pogledaj post
Moja mama radi super stvar sa cijelim tunama,a i palamidama. Skuha ih,očisti od kosti,i sve to stavi u staklenke sa maslinovim uljem.To obično radi kad im je sezona,pa ih ima na ribarnicama friških i po nižim cijenama. Deset puta bolje od tune u konzervi. Onda to pošalje meni,a ja radim paštu s tunom i ostale finoće,samo ne kupujem konzerve. A šta se tiče feta (odrezaka) tune na gradelama,ispadnu jako fine ako se mariniraju bar sat vremena prije pečenja, jer pokupe sol i začine čitavom debljinom,a i dosta je važno ne prepeći ju,nego kratko držati na vatri.
a koliko je to trajno, ta tuna u staklenkama s uljem? super ideja!!
nikad mi to nije palo na pamet, a tuna iz konzerve je stvarno nula naprema
friškoj tuni, tako da pašta s "konzerviranom" tunom s ribarnice mora da je
samo me zanima ima li bojazni da se to pokvari? staklenke se vakumiraju ili?

a sto se pripreme tune tiče, nema bolje od tune na gradele uz uvjet da se
marinira sat vremena prije, baš kao što si rekla. maslinovo ulje, limun, češnjak, ružmarin i to je to.
lovelee dae is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 15:33   #15
Pa,mislim da ovisi o tome s koliko pažnje konzerviraš,ali traju ti po mjesec dana ako je riba dobro skuhana,staklenka dobro oprana i posušena u pećnici,postupak je sličan spremanju ukuhanog voća. Da nije tako,ja bi si to sama doma radila,ali uff to sa staklenkama,pećnicom,poklopcima i ostalim me demoralizira prije nego šta uopće počnem Inače,primjetila sam da mi neke staklenke traju i duže od mjesec dana,a nekad mi se desi da mi je pokvarena već nakon par dana. Ali nekako mi je bez obzira na te komplikacije puno draža takva tuna. A i nema neke razlike između tune i palamide,što je financijski povoljno.
doa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.