Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 01:05   #11681
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Joj daj molim te bar razmisli kada nesto pises,prije nego otipkas...
da ti se ne smije cijeli forum...

Ispricama se jos ak nisi zavriso srednju skolu,onda stignes jos naucit...

samo ukratko,ovdje na poslovnim knjigama valjda prva drzava VARA,onda si mozes mislit sto rade ostali poslodavci,bili oni veci ili manji...
Sve se bojim za Zlaju M. da je covjek na eto rubu bankrota..kao i jadni Ivaca iz Sestina..pa mu sada drzava mora uskocit..
Jbt,pa kod nas vozac taksija od zg sahista bolje zaradjue od Marica,

ili mozda da mu organiziramo kakvu gala/humanitarnu veceru za pomoc!?..
Covjek vise potrosi na poroke,
nego li ce vecina nas ikad zaradit kroz zivot...o cemu mi pricamo ovdje..

nemoj se molim te sramotit...
nauci citat

Profit po radniku, NE ukupni profit. I da, Uber ima veci profit po vozacu nego Maric po zastitaru.

Anyhow, da se vratimo na temu. U prosjeku 10tkn / mjesec + vlastiti stan u ZG, bez kredita. Neki mjesec manje, neki vise kad padne neko putovanje, ali u prosjeku je to to.

Izlasci, kave, pljuge, svakodnevni uber, dostava, restorani... trenutno se dobro zaradjuje pa se moze i dobro potrosit(nagradit)
Forumskaluda is offline  
Old 25.09.2017., 02:10   #11682
Quote:
Kaidos kaže: Pogledaj post
U Hrvatskoj nema tako ružnih gradova... osim Rijeke naravno
Naravno, a Split ljepota nad ljepotama. Osijek isto perverzija, a tek kad vidiš Sisak i Slavonski Brod... pomisliš da si u nacionalnom parku ili muzeju od ljepote.
rocker1987 is online now  
Old 25.09.2017., 02:33   #11683
Za MOI lifestyle neide ispod 2500€!!

Stan 800, reźie 200, hrana 400, motor 100, briga osebi 100, savings uviek 20% pa znaći 500, ostalo (zabava i td.) 400!!

Nemam kredit-e!!
Stioned is offline  
Old 25.09.2017., 02:36   #11684
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Naravno, a Split ljepota nad ljepotama. Osijek isto perverzija, a tek kad vidiš Sisak i Slavonski Brod... pomisliš da si u nacionalnom parku ili muzeju od ljepote.
Tebi su to gradovi?

Ajde dobro Split još nekako
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 02:39   #11685
Znaći u HR ima samo 2 grada??!
Stioned is offline  
Old 25.09.2017., 02:40   #11686
i Split
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 03:05   #11687
lakše se živi nego prije 5 godina kad sam zadnji put posjetio ovu temu , onda mi je trebalo min 3000, sad ide i do 2000 ako pripazim, doduše men je glavna stavka kladionica di se vrti i do 10.000 kn mjesečno ali to je posebna priča

više trgovačkih centara, akcija ,sekond hend šopova , ne idem si više u teretanu, ne plaćam više pokaz jer se skoro više nigdje ni ne vozim , nisam bio van zagreba 12 godina skoro , nemam mobitel, auto, ženu, djecu, posao , ne pijem , ne pušim
babunovich is online now  
Old 25.09.2017., 03:11   #11688
samo na mobu visiš po cijele dane
Kaidos is offline  
Old 25.09.2017., 04:23   #11689
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pa nije bas prosjek $3000 , ima stanova i za manje ovi su recimo svi do $2500 i to (za mene ) super lokacija upper east side (doorman )

http://www.renthop.com/listings/east...eet/4g/9933587

Ako ces Downtown Manhattan
https://www.renthop.com/listings/clinton-st/4a/9892488

Ako ces midtown
https://www.renthop.com/listings/e-35-st/51/9962902

Ako ces Queens, Brooklyn jeftinije je naravno ,osim LIC koji je skuplji ali zato imas pogled boli glava .

Koliko sam skuzila prica se od 2k eura puta 3 to je nekih $6.3k pa ok si skroz ,single,,,,,,, to je nekih $95-100k brutto godisne ,to je sasvim dobro rekla bi po mom skromnom misljenju ,ali naravno za ekipu sa forum.hr to je sica
kak puta 3 računaš ?

pisao sam o prosijeku, evo i link
https://www.rentjungle.com/average-r...k-rent-trends/
jer je prosijek u Vancouuveru prešao 2000 ( iako evo, ja znam hrpu koja renta za 800-1500, i time da je za 1200-1500 downtown, u zgradama s uključenom teretanom i bazenom bar vanjskim )
ali prosijek je sada 2000, pa su u novinama pisali baš o prosijeku NY i SF (koji je skoro 4000 )
neću u US, jer vjerojatno mi ne bi dali vizu, tako da neću ni probati
KILLERDOG is offline  
Old 25.09.2017., 09:23   #11690
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
kak puta 3 računaš ?

pisao sam o prosijeku, evo i link
https://www.rentjungle.com/average-r...k-rent-trends/
jer je prosijek u Vancouuveru prešao 2000 ( iako evo, ja znam hrpu koja renta za 800-1500, i time da je za 1200-1500 downtown, u zgradama s uključenom teretanom i bazenom bar vanjskim )
ali prosijek je sada 2000, pa su u novinama pisali baš o prosijeku NY i SF (koji je skoro 4000 )
neću u US, jer vjerojatno mi ne bi dali vizu, tako da neću ni probati

Razumila sam da se rasprava vodila oko 2k eura zarade , i onda je netko rekao da za 3 puta vise zarade u nyc si na ulici .(ispricavam se ako sam nesto krivo skuzila jer nisam citala sve )
2k eura je negdi oko $6,300 ( bucam, nemam pojma koja je konverzija ,nije ni bitno recimo da je 1-1 ) mjesecno .

Opcenito statiskicki podatci niju uvijek tocni vise onako okvirno bi se trebalo gledat sa dosta rezerve (imho),stvarno stanje je drugacije i ako negdje ne zivis smijesno je citati nesto na osnovu statistickih podataka sa neta .( ne referiram se sada na tebe jer citam da puno putujes i da si vidia svijeta )

evo ti jedna ajmo rec official link

https://www1.nyc.gov/assets/hpd/down...guidelines.pdf

i sada ako ides na trazit iste podatke na neku drugu stranicu i izbaci ti nesto trece tako mozemo do sutra .

Ne znam zasto mislis da nebi dobio vizu,sada si u Vancouveru lipo ides u US Embassy i trazis turisticku vizu kazes da ides posjetit Seattle to je bar blizu .
Ako imas canadian driver licence nista te ni ne pitaju na granici (bar tako meni ja kad idem u can samo pokazem nys vozacku )
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 25.09.2017., 18:49   #11691
ma znam da je statistika kurva, tj, kako smo učili na ekonomiji, netočan zbroj točnih podataka
a za vizu, prvo nije mi napeto ići u US, ne volim platiti nešto unaprijed što možda neću dobiti, a razlog vidim u tome da mi je u trenutnoj putovnici i viza Irana, Iraka, Sirije i Venecuele
uz naravno hrpu drugih,ali eto odbija me zemlja koja me toliko propitkuje gdje sam bio, i to već u samom formularu na netu
Kad zamjenim za čileansku putovnicu onda ću platiti tih 14 dolara etu i otići
KILLERDOG is offline  
Old 25.09.2017., 20:50   #11692
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma znam da je statistika kurva, tj, kako smo učili na ekonomiji, netočan zbroj točnih podataka
a za vizu, prvo nije mi napeto ići u US, ne volim platiti nešto unaprijed što možda neću dobiti, a razlog vidim u tome da mi je u trenutnoj putovnici i viza Irana, Iraka, Sirije i Venecuele
uz naravno hrpu drugih,ali eto odbija me zemlja koja me toliko propitkuje gdje sam bio, i to već u samom formularu na netu
Kad zamjenim za čileansku putovnicu onda ću platiti tih 14 dolara etu i otići

A da da nas Mr .President Zuco ne voli te sta puno putuju po svijetu ,i po nekim zemljama koje njemu ne pasu .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 25.09.2017., 21:05   #11693
Zato i kazem
Uz to sto sam vise puta cuo ovdje i pitanje jesam li iz meksika
Osim naglaska, po izgledu stvarno ne bi rekao da sam mekaikanac, ali eto pitaju ljudi

Ono imam sve uvjete da budem odbijem valjda
KILLERDOG is offline  
Old 26.09.2017., 14:33   #11694
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pa nije bas prosjek $3000 , ima stanova i za manje ovi su recimo svi do $2500 i to (za mene ) super lokacija upper east side (doorman )

http://www.renthop.com/listings/east...eet/4g/9933587

Ako ces Downtown Manhattan
https://www.renthop.com/listings/clinton-st/4a/9892488

Ako ces midtown
https://www.renthop.com/listings/e-35-st/51/9962902

Ako ces Queens, Brooklyn jeftinije je naravno ,osim LIC koji je skuplji ali zato imas pogled boli glava .

Koliko sam skuzila prica se od 2k eura puta 3 to je nekih $6.3k pa ok si skroz ,single,,,,,,, to je nekih $95-100k brutto godisne ,to je sasvim dobro rekla bi po mom skromnom misljenju ,ali naravno za ekipu sa forum.hr to je sica
Upravo to,
forumasica(kao izmedju ostalog valjda i vecina..neznam iz kojih razloga,kompleksi!?) prica/izvaljuje takve gluposti,
sva sreca da je forum anoniniman inace bi se nekim ljudima ovdje smijao cijeli kvart u facu..

Na ulici si sa 5-6k$/mj....kakva provala stoljeca
Dobro da nije rekla da hoce(mora) stan imat sa pogledom na central park...
Mislim da cura nije vidjela nit Bregane a ne NYCa ili bilo cega dalje od Krizevaca...
al nista cudno za danasnje doba,imamo net doslovno na mobu tako da su svi forumasi na 100K$ poslije poreza onak,na dobar dan i nis posebno...

A osim toga neides na menheten nego kao svi normalni ljudi/balkanci ides u kvins a rusofili u bruklin...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 26.09.2017., 14:40   #11695
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
nauci citat

Profit po radniku, NE ukupni profit. I da, Uber ima veci profit po vozacu nego Maric po zastitaru.

Anyhow, da se vratimo na temu. U prosjeku 10tkn / mjesec + vlastiti stan u ZG, bez kredita. Neki mjesec manje, neki vise kad padne neko putovanje, ali u prosjeku je to to.

Izlasci, kave, pljuge, svakodnevni uber, dostava, restorani... trenutno se dobro zaradjuje pa se moze i dobro potrosit(nagradit)
ma kako god bilo,necu se uvlacit u forumsku paucinu...

proserans ti je zesci,kao i zakljucak...

Maric da digne malo place,bio bi u minusu...how yes no!!
Lik je krcat lovom kao drekom,vise potrosi na kurve/drogu/alkohol nego vecina nas ovjde zaradi za cijeli zivot..
A nije je zaradio od nasljedstva dalekog rodajaka nit kladionice vec od tih zasitata koji rade za njega i poslova koje je dobio na osnovu njih i ostalo..
Te apsolutno ima mjesta za dizanje place al naravmo da nece jer vidi vraga...
nemora.
A to kako vodi poslovne knjige i firmu,to bi trebala imat saznanja PU ili poskok-uskok...al jedino je sigurno da ih vodi u maniri dobrog balkanca...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 26.09.2017., 14:47   #11696
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma znam da je statistika kurva, tj, kako smo učili na ekonomiji, netočan zbroj točnih podataka
a za vizu, prvo nije mi napeto ići u US, ne volim platiti nešto unaprijed što možda neću dobiti, a razlog vidim u tome da mi je u trenutnoj putovnici i viza Irana, Iraka, Sirije i Venecuele
uz naravno hrpu drugih,ali eto odbija me zemlja koja me toliko propitkuje gdje sam bio, i to već u samom formularu na netu
Kad zamjenim za čileansku putovnicu onda ću platiti tih 14 dolara etu i otići
kiler znamo da si ti teski chipotronicar..

al morat cu se sa boldanim sloziti..ti ameri su bas onko birkratski cigani i ljudi bi ih treabli koliko je to moguce bojkotirat i izbjegavat poradi tih viznih sranja sa kojima teroriziraju veciinu oko sebe...
ono viza 150€ i jos moras lizat supak nekoj nedojebanoj ocvaloj babi te odgovarat na pitanje kad si zadnji puta sevio ili loko u parku...


btw,ak nije tajna..kakva je to cilenaska putovnica...!?
ili si samo smuvao neku qikitolinjku dole dok si tazio zlato po rudnicima a nasao nju...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 26.09.2017., 17:26   #11697
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Upravo to,
forumasica(kao izmedju ostalog valjda i vecina..neznam iz kojih razloga,kompleksi!?) prica/izvaljuje takve gluposti,
sva sreca da je forum anoniniman inace bi se nekim ljudima ovdje smijao cijeli kvart u facu..

Na ulici si sa 5-6k$/mj....kakva provala stoljeca
Dobro da nije rekla da hoce(mora) stan imat sa pogledom na central park...
Mislim da cura nije vidjela nit Bregane a ne NYCa ili bilo cega dalje od Krizevaca...
al nista cudno za danasnje doba,imamo net doslovno na mobu tako da su svi forumasi na 100K$ poslije poreza onak,na dobar dan i nis posebno...

A osim toga neides na menheten nego kao svi normalni ljudi/balkanci ides u kvins a rusofili u bruklin...


Pa cuj nebih imala nista protiv imat kucu... Malba ili Beechhurst, u Queens ili
Brooklyn neka townhouse na President st .( ovako nesto )http://streeteasy.com/building/878-p...brooklyn/house
Balkanski jbg .

Za sve Balkanske ljubitelje Starbucks je dosao i u Interspar ,provala sam samo Caffe latte ,nesto odvratnije nisam pila davno,nema veze sa onim starbucks sta se kupuje u supermarketima doduse u USA je u staklenim bocama ,ovdje u plasticnim casama ,ali vidim po gradu svi srcu jbg Starbucks
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!

Zadnje uređivanje spalatinaS : 26.09.2017. at 17:44.
spalatinaS is offline  
Old 26.09.2017., 17:29   #11698
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
ma kako god bilo,necu se uvlacit u forumsku paucinu...

proserans ti je zesci,kao i zakljucak...

Maric da digne malo place,bio bi u minusu...how yes no!!
Lik je krcat lovom kao drekom,vise potrosi na kurve/drogu/alkohol nego vecina nas ovjde zaradi za cijeli zivot..
A nije je zaradio od nasljedstva dalekog rodajaka nit kladionice vec od tih zasitata koji rade za njega i poslova koje je dobio na osnovu njih i ostalo..
Te apsolutno ima mjesta za dizanje place al naravmo da nece jer vidi vraga...
nemora.
A to kako vodi poslovne knjige i firmu,to bi trebala imat saznanja PU ili poskok-uskok...al jedino je sigurno da ih vodi u maniri dobrog balkanca...


Zašto ne podijeliš svoja saznanja s nama?

Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
kiler znamo da si ti teski chipotronicar..

al morat cu se sa boldanim sloziti..ti ameri su bas onko birkratski cigani i ljudi bi ih treabli koliko je to moguce bojkotirat i izbjegavat poradi tih viznih sranja sa kojima teroriziraju veciinu oko sebe...
ono viza 150€ i jos moras lizat supak nekoj nedojebanoj ocvaloj babi te odgovarat na pitanje kad si zadnji puta sevio ili loko u parku...


btw,ak nije tajna..kakva je to cilenaska putovnica...!?
ili si samo smuvao neku qikitolinjku dole dok si tazio zlato po rudnicima a nasao nju...
Znaš li koliko privremeni boravak u Hrvatskoj?
rocker1987 is online now  
Old 26.09.2017., 18:56   #11699
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Pa cuj nebih imala nista protiv imat kucu... Malba ili Beechhurst, u Queens ili
Brooklyn neka townhouse na President st .( ovako nesto )http://streeteasy.com/building/878-p...brooklyn/house
Balkanski jbg .

Za sve Balkanske ljubitelje Starbucks je dosao i u Interspar ,provala sam samo Caffe latte ,nesto odvratnije nisam pila davno,nema veze sa onim starbucks sta se kupuje u supermarketima doduse u USA je u staklenim bocama ,ovdje u plasticnim casama ,ali vidim po gradu svi srcu jbg Starbucks
a koliki bi inače trebali prihodi za servisirat takvu kuću ?
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Old 26.09.2017., 19:43   #11700
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
kiler znamo da si ti teski chipotronicar..

al morat cu se sa boldanim sloziti..ti ameri su bas onko birkratski cigani i ljudi bi ih treabli koliko je to moguce bojkotirat i izbjegavat poradi tih viznih sranja sa kojima teroriziraju veciinu oko sebe...
ono viza 150€ i jos moras lizat supak nekoj nedojebanoj ocvaloj babi te odgovarat na pitanje kad si zadnji puta sevio ili loko u parku...


btw,ak nije tajna..kakva je to cilenaska putovnica...!?
ili si samo smuvao neku qikitolinjku dole dok si tazio zlato po rudnicima a nasao nju...
zato bi im trebalo kao i bolivjanci kaj im rade
udre istu kontru,pa ameri stalno kukaju kad dolaze
em ih pretražuju, gnjave za nepotrebne papire, i moraju platiti 180$, a neki tamo iz neke hr se došeću, bok bok, kako smo, dobro ti, evo štambiljček ugodan boravak i doviđenja
a tek u uredu imigracijske kod produljivanja boravka
ono za balkance kava i kolači, a ove ispituju, što gdje i kako
umirao sam od smjeha svaki put s amerima kad sam bio

čileanska putovnica je mnogo dobra, ne treba viza za us, ni za majčicu rusiju
doduše treba živjeti 5 g. , ili uložiti u posao i biti 2 g. (moj put ), ili malecka (ali zajebane su latinosice, ima jedna čileanka s kojom se družim povremeno,ali to sam kompletno lud čovjek bi si napravio )

i kak sam teški, evo sad mrtav ladan odlučio malo do hr skočiti, samo tako iskeširao za kartu ...
ima da nađem pivu za cenera negdje u zg
KILLERDOG is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.