Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2017., 10:52   #1581
Po pitanju zmija je očito gadan zez jer nema čvrstih referenci.


Evo par odgovora Googlea na upit: "percentage of venom snakes"

1. To date, however, it is known that 600 species, or twenty five percent of all snake species are poisonous.
https://www.earthsfriends.com/poisonous-snakes/

2. Of the roughly 3,000 known species of snake found worldwide, only 15% are considered dangerous to humans
https://en.wikipedia.org/wiki/Epidem..._of_snakebites
....

I na kraju balade, mogući izvori famoznih 20%:

"20% of the approximately 2500 species of snake is venomous"
Handbook of Venoms and Toxins of Reptiles by Stephen P. Mackessy; pg 209 https://books.google.com.my/books?id...page&q&f=false

ili nešto poput:
In India, nearly 20% of the snakes are poisonous n the rest 80% are non -poisonous
https://www.quora.com/What-is-the-pe...found-in-India


Definitivno, blentavo pitanje upitnog odgovora koje ide na dušu njegovog kreatora. Igrati se s brojkama na području koje nije do kraja istraženo i zaključeno je doista neprimjereno.
__________________
Uvijek uz dlaku!

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 11.12.2017. at 11:44.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:57   #1582
Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
Hajde de, barem je bio ponuđen širok raspon odgovora, ali ipak prilično opako pitanje. A još opakije ono s valutama, kada se pogledaju odnosi. Dobro da nisu bila ponuđena kao prva, pa se drugi izvukao s 25k.
Nije važan raspon odgovora jer ovdje nije bitna težina pitanja. Problem je, kako reče cvjetić, u tome što ne vidim načina da autor pitanja (urednik) opravda ovo pitanje, to jest njegovu točnost i vjerodostojnost. Moje je mišljenje da ovakvom pitanju nema mjesta ni na pub kvizu (barem ne onom na kojem ja običavam igrati), a kamoli na ovakvom televizijskom kvizu.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:22   #1583
pitanje sa zmijama je najgluplje ikada. ne postoji nigdje taj podatak, ali nigdje na guglu, ima 100 izvora, 100 računica.

ali onaj s valutom, tko može i zašto znati tečajeve nekih opskurnih istočnoeuropskih valuta, i to su cifre toliko blizu da je gotovo nemoguće znati.

500 RSD = 4,18 eura
20 HRK = 2,65 eura
100 CZK = 3,90 eura
10 LEV = 5,11 eura

ono, za to znati moraš gotovo tečaj u decimalu pogoditi i znati
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:01   #1584
Kako je glasilo zmijsko pitanje?
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:41   #1585
Pitanje sa zmijom je katastrofa, ali općenito je malo koji kviz imao tako loša pitanja kao Šifra. I hrpa besmislenih pitanja i, još gore, potpuno, ali doslovno bolesno neujednačena pitanja. I nema to nikakve veze s afinitetima, nego su očite drastične razlike u težini pitanja. Neki već u prvom krugu znaju imat pitanja koja su mrvicu zeznuta, pogotovo kad su regionalizmi u pitanju. Ništa u prvom krugu nije bilo preteško i neodgovorivo, Joško također pomogne u prvom krugu, sve pet...ali jednostavno ne možeš jednog natjecatelja pitat koliko je 2+2 a drugog glavni grad Paragvaja i reć da su to pitanja iste težine.

Da se odgovorit, ali evo ovaj prvi natjecatelj u prvom krugu ima naziv slike Miroslava Kraljevića, a u drugom krugu pitanje koliko je "tisuću tisuća" što je pitanje za vrtić.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 00:42   #1586
evo, nešto najgluplje ikada. ako mi netko izgugla taj podatak bio bi zahvalan
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 01:03   #1587
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Kako je glasilo zmijsko pitanje?
Od svih poznatih vrsta zmija otrovna je svaka...?
1. 7. vrsta
2. 14. vrsta
3. 20. vrsta
4. 23. vrsta

Bit će da taj podatak piše u nekom osvnovnoškolskom ili srednješkolskom udžbeniku biologije, pa eto samim time to je sasvim legitimno pitanje kako veli engethal...


Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
ak je takvo pitanje stvarno bilo, a nemam vam razloga ne vjerovat, to je ludost i tom bih natjecatelju/natjecateljici ponudio novo snimanje (ne poznajem uvjete i ishod emisije) sto prije zato sto je onaj tko je odobrio pitanje jebeni idiot

Da stvar bude tim gora, natjecatelj koji je imao to nesretno zmijsko pitanje, u jednom pitanju je imao krivi podatak prezentiran kao točan:


Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
I hrpa besmislenih pitanja i, još gore, potpuno, ali doslovno bolesno neujednačena pitanja. I nema to nikakve veze s afinitetima, nego su očite drastične razlike u težini pitanja.
I pitanja nisu baš najtočnije formulirana, a ponuđeni točni odgovor nekad nije najtočniji:




Bohr nije točan odgovor. Bohr nije prvi iznio ideju da se elektroni gibaju oko jezgre po orbitalama. To je godinama ranije predložio Rutherford:


https://hr.wikipedia.org/wiki/Rutherfordov_model_atoma

Ruthefordov model atoma je sličan planetarnom Sunčevom sustavu - elektroni se okreću kružnim putanjama velikom brzinom oko atomske jezgre.Ruthefordov model atoma je napravio veliki napredak u nuklearnoj fizici, ali će on kasnije biti nadopunjen s Bohrovim modelom prema kojemu su polumjeri kružnih putanja elektrona kvantizirani...

Znači, Bohr to definitivno nije prvi predložio, niti iznio. Već jasno jedan drugi fizičar. Gledateljima je predstavljen krivi odgovor kao točan.

Zadnje uređivanje Goluždrava : 12.12.2017. at 16:47. Reason: slika smanjena
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:51   #1588
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
pitanje sa zmijama je najgluplje ikada. ne postoji nigdje taj podatak, ali nigdje na guglu, ima 100 izvora, 100 računica.

ali onaj s valutom, tko može i zašto znati tečajeve nekih opskurnih istočnoeuropskih valuta, i to su cifre toliko blizu da je gotovo nemoguće znati.

500 RSD = 4,18 eura
20 HRK = 2,65 eura
100 CZK = 3,90 eura
10 LEV = 5,11 eura

ono, za to znati moraš gotovo tečaj u decimalu pogoditi i znati

Dakle, savršeno pitanje za 500.000 kn, "poredaj po vrijednosti u EUR-ima... "
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:06   #1589
Iako je wikipedia.hr često vrlo upitne vjerodostojnosti, ovaj puta možda nije tako jer i engleska wikipedia kaže sljedeće...

"In atomic physics, the Rutherford–Bohr model or Bohr model or Bohr diagram, introduced by Niels Bohr and Ernest Rutherford in 1913, depicts the atom as a small, positively charged nucleus surrounded by electrons that travel in circular orbits around the nucleus—similar to structure of the Solar System...".

Dakle, smatra ih se suotkrivačima ili kako dalje kaže:

"After the cubic model (1902), the plum-pudding model (1904), the Saturnian model (1904), and the Rutherford model (1911) came the Rutherford–Bohr model or just Bohr model for short (1913). The improvement to the Rutherford model is mostly a quantum physical interpretation of it..."

Dakle, u najmanju ruku sumnjivo pitanje.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bohr_model
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:30   #1590
Pa ništa čudno. Već smo navikli da stem pitanja budu krivo postavljena ili čak s krivim odgovorima. Ovog puta im se može oprostiti jer rutherford nije bio ponuđen, a bohr je suotkrivač
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:30   #1591
Hmm ne bih tu nista oprastala, jer se ipak radi o ljudima koji su placeni za svoj posao i to novcem gradana RH. Valjda imamo pravo na korektno postavljena pitanja, na koja je ponuden jedan tocan odgovor. Ili previse trazimo?
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 16:43   #1592
U znanosti je obično konvencija kad modificiraš nečiju teoriju/model tada se uz tvoje ime bilježi ime autora originalne teorije koji ima svoje zasluge. Ne radi se tko je suotkrivač, niti to mijenja činjenicu da je Bohr nadopunio planetarni (Ruherfordov) model postulatima iz kvantne fizike (princip kvantizacije: elektron apsorbira foton prelaskom iz niže u višu orbitalu i obratno emitira foton prelaskom iz više u nižu....). Zato se Bohrov model naziva samo tako ili Rutherford–Bohr model. Inače, postoje još drugi modeli. Npr. Bohr-Sommerfeldov model ili samo Sommerfeldovov model. Somerfeld je uveo dodatne uvjete i poboljšanja, npr. koristio je relativističke formule za izračun energija elektrona jer isti velikim brzinama kruže oko jezgre. Možete provjeriti i tu da se rabe često dva naziva puni i kraći:



engleska enciklopedija Britannica kao i drugi legitimni izvori, navodi:https://www.britannica.com/science/R...d-atomic-model
Quote:
Rutherford atomic model, also called nuclear atom or planetary model of the atom, description of the structure of atoms proposed (1911) by the New Zealand-born physicist Ernest Rutherford. The model described the atom as a tiny, dense, positively charged core called a nucleus, in which nearly all the mass is concentrated, around which the light, negative constituents, called electrons, circulate at some distance, much like planets revolving around the Sun.
Bohrov model https://www.britannica.com/science/Bohr-atomic-model
Quote:
Bohr atomic model, description of the structure of atoms, especially that of hydrogen, proposed (1913) by the Danish physicist Niels Bohr. The Bohr model of the atom, a radical departure from earlier, classical descriptions, was the first that incorporated quantum theory and was the predecessor of wholly quantum-mechanical models.
Prema tomu, Bohr nikako ne može biti točan odgovor na postavljeno pitanje. jer se jasno vidi da je Rutherford dvije godine ranije objavio svoju teoriju da elektroni kruže oko jezgre poput planeta oko sunca.

Niti Kepler može biti točan odgovor na pitanje Tko je prvi iznio da se planeti gibaju stazama-orbitama oko Sunca? Kepler je prvi predložio da se planeti gibaju po elipsama, a ne savršenim kružnicama. Dakle on je nadopunio Kopernikov model, u kojem su to bile prije svega kružnice, a ne općenitije krivulje poput elipsi.
Serengeti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:00   #1593
Loše odigran zadnji hotspot, imala je dilemu Vandali/Gali, a onda umjesto toga mijenja Dravu u Muru... Zemljopis je ovdje nebitan, pa valjda ima više logike da se hidroelektrane grade na velikoj i jakoj rijeci poput Drave, a ne Muri!
__________________
~ Lord Tywin Lannister did not, in the end, shit gold. ~
Spectre is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 00:10   #1594
Ja se ne sjećam nijedne natjecateljICE koja zna zemljopis, u bilo kojem kvizu, demantirajte me ako sam koju propustio

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
__________________
#ShiffrinGOAT
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:02   #1595
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
Ja se ne sjećam nijedne natjecateljICE koja zna zemljopis, u bilo kojem kvizu, demantirajte me ako sam koju propustio

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Kada već recimo ne znaju zemljopis, neka im bude, ali ono sa sirevima. Kao da nikada nije kupovala sir ni vidjela edamac.
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:41   #1596
Quote:
Spectre kaže: Pogledaj post
Loše odigran zadnji hotspot, imala je dilemu Vandali/Gali, a onda umjesto toga mijenja Dravu u Muru... Zemljopis je ovdje nebitan, pa valjda ima više logike da se hidroelektrane grade na velikoj i jakoj rijeci poput Drave, a ne Muri!
Eto, popriličan nedostatak logičnog razmišljanja.

1. Vandali/Goti... U koje doba je Rim bio toliko mali da bi guske probudile njegove stanovnike i tako upozorile na napad? Sigurno ne u doba provale Vandala.

2. Elektrane na Dravi... sve si rekao.


Quote:
tripapet kaže: Pogledaj post
.... ali ono sa sirevima. Kao da nikada nije kupovala sir ni vidjela edamac.
Zanimljivo je kako se čak i patvorine sireva prodaju u plastičnim folijama s bojama koje podsjećaju na izvornik pa je tak Gouda u žutoj foliji, Edamac u crvenoj.... za razliku od Camemberta koji je poznat upravo po tome što je obložen bijelom plijesni.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 14:32   #1597
Nemam ništa protiv žena niti protiv natjecateljica, dapače. Da netko ne shvati pogrešno moj komentar.
Samo bih htio nešto napisati u svjetlu pitanja koliko tko ima šanse doći na Šifru i natjecati se.
Na potjeri, gdje dođu manje-više svi koji ispune prijavu pravilno, žena ima oko 5% u ukupnom broju natjecatelja. U šifri, gdje se misteriozno vrata nekima otvore, a nekima ne, mislim da je taj broj blizu 50%.
Čisto ako planirate doći na ovaj kviz i pitate se koje su šanse da vas pozovu.
Puno veće ako ste ženskog spola, čini mi se.
protesilaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:05   #1598
Nije bas pravilo. Evo mene nije pozvalo, a ne vjerujem ni da hoce.: Ne znam zasto vama smeta i kad ima zena i kad nema.
funes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:26   #1599
Quote:
funes kaže: Pogledaj post
Nije bas pravilo. Evo mene nije pozvalo, a ne vjerujem ni da hoce.: Ne znam zasto vama smeta i kad ima zena i kad nema.
Znaju tko si ti kao i da im predstavljaš veeeeliki atak na financije.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 17:11   #1600
Quote:
protesilaj kaže: Pogledaj post


Čisto ako planirate doći na ovaj kviz i pitate se koje su šanse da vas pozovu.
Puno veće ako ste ženskog spola, čini mi se.

Ipak ima jedna razlika u odnosu na Potjeru, nije dovoljno samo biti "pozvan" u Šifru, treba i upasti u stolac nasuprot Jošku! Makar sam se neki puta pitao pa kako ovaj prođe?
tripapet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.