Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Pogledaj rezultate ankete: Remont Mi171Sh, da ili ne i gdje?
Prodaja As Is 14 23.33%
Livada - neka puste korijenje 1 1.67%
Rusija / remont na 9000 km, uz politički rizik 21 35.00%
Ukraina / remont na 2000 km, problem vrijednosti 5 8.33%
Bjelorusija / remont na 1300 km. uz sve papire 18 30.00%
Ništa navedeno 3 5.00%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 22:57   #561
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Nova oznaka nakon remonta je Mi-171 K+
jer Sh (Ša) više ne budu


A sada su tu i vertoljeti
Evo mi ga, živ je. Bilo ti je bolje tamo di si bi.
Niti znaš šta je to Sh, niti te je briga, glavno da se pravi gnjojivo.

__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:48   #562
Ajde ne seri, majke ti.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 23:57   #563
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Ajde ne seri, majke ti.

pozdrav
Prvo i osnovno očekujem civiliziranu raspravu ili si ti još jedan
od hijavata/pinzguer/USAOP alter ega ili simpatizera. Pa vam je duševna
hrana spuštanje na tu razinu.

Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Niti znaš šta je to Sh, niti te je briga, glavno da se pravi gnjojivo.
A glavno da ti znaš... vidio si helikopter na slici, možda...
ili je ipak to bio hel'hopter za pomoć civilin...

Vidi danas policija nije dobila one crkavice od plaće
ali se zato široke ruke potpisalo K+ remont koji košta
najmanje 10 m eura više a niti se zna kako će i kada svršit.
I onda ja kao "gnojim"... ma nemerem nikako napraviti
konkretan doprinos, koliko ima već na tom kupu...

Uostalom da si se makao iz te pripizdine od Divulja prošetao do
FSBa prije koji dan možda bi nešto naučio i o helikopterima.
Te koji je i kada dobio FBW. Zgodno je da ni predavač nije znao
podatak da je vojna verzija Kazan Ansata imala FBW 1999. na prototipu
koji je poletio kada i NH90.... tj. 2003. Osobno sam snimio FBW na Ansatu
2009. Pošaljem ti sliku isto kao što sam i njemu poslao.
Eto sada se možeš praviti pametan i dalje.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 06:33   #564
220 , 221, 222, 223 su preko žice... čine li oni prvu turu za remont?
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:02   #565
Metode razmišljanja (Pa to je slično!) i rada (Lako ćemo!) dovele su recimo i do nesreće Mi-14PL na prvom probnom letu nakon remonta 1987. Ekipa je rekla, Pa to je isto kao i Mi-8T, samo mu je stražnji rotor ''na krivoj strani''.

Je, a tehničari ukrižali upravljačke komande stražnjeg rotora (na kraju na skup i težak način saznali da ipak Mi-14PL nije kao i Mi-8T), pilot radio sve što treba (helikopter se zanosi u jednu, a on ''kontrira'' u drugu stranu) i ''skucao ga kao kamen o pistu''.
VFA-125 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 22:50   #566
Uh VFA pitomci to ne kuže.. slika govori više ..

Mi-8T HiP


Mi-14PL


Mi-8MTB1 (Mi-17)
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:15   #567
Quote:
krunch kaže: Pogledaj post
220 , 221, 222, 223 su preko žice... čine li oni prvu turu za remont?
Jest, to je prvi set od 4 komada, dalje ide drugi set od isto 4, pa na kraju dva.
U ZTC-u još ne žele priznati da su popušili cigarillos sa tim poslom, kupili su si socijalni mir još cca 1.5 godina, a oni koji su jasno i rezolutno bili protiv posla s Rusima sklonjeni su u stranu, bez obzira na logiku, razum i stručnost. Uguza iz struke ima uvijek, ti vide u ovom poslu svoje male interese poput beskonačnih prekovremenih ili 24h dnevno službeni auto za poslove "koordinacije".
Glavni problem oko remonta ovih koptera jest u tome što su, za razliku od prethodna dva remonta koje je većinski odradio ZTC s Ukrajincima pa sa Slovacima, zmajevci pristali biti podizvođač Rusima, a u ugovoru je obratno! ZTC će penale plaćati i Rusima i MORH-u, a banditi koji su sve to skuhali došli su na svoje. Vrlo jednostavna matematika govori da ZTC sljedeće dvije godine radi s gubitkom, a obzirom da je već sad u višemilijunskom minusu, ovaj poslić sa Rusima će mu definitivno zabiti posljednji čavao u sanduk.
Gdje ste generali?
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:22   #568
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
MORH vrlo dobro pozna predmet. Nema nikakvih aljkavosti niti propusta. Sve je napravljeno sa svrhom i razlogom a naivci koji su sudjelovali u igri vjerujući da će se eventualno okrenuti nabolje su samo pomogli u maskirovki.

U velikoj shemi zvanoj politekonomija RH, gubitak MiŠeva je tek mala fusnota koja će se zaboraviti brže i temeljitije od smrti EBH.
Mislim da ovime samo podilaziš ekipi morona kojima su sinapse malo promiješane na čudan način, jer po tome ispada da su oni sve to lukavo smislili i uspješno proveli u praksi, a to pak znači da su oni zločinačka organizacija jer su se udružili u akciji da financijski sjebu pola države i vlastito zrakoplovstvo, a za vlastiti boljitak.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 23:26   #569
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Uh VFA pitomci to ne kuže.. slika govori više ..

Mi-14PL
Samo za tebe jedan simpa filmić o toj 14-ici

https://www.youtube.com/watch?v=UnAV1O2i7D8
enjoy
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 15:41   #570
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Jest, to je prvi set od 4 komada, dalje ide drugi set od isto 4, pa na kraju dva.
U ZTC-u još ne žele priznati da su popušili cigarillos sa tim poslom, kupili su si socijalni mir još cca 1.5 godina, a oni koji su jasno i rezolutno bili protiv posla s Rusima sklonjeni su u stranu, bez obzira na logiku, razum i stručnost. Uguza iz struke ima uvijek, ti vide u ovom poslu svoje male interese poput beskonačnih prekovremenih ili 24h dnevno službeni auto za poslove "koordinacije".
Glavni problem oko remonta ovih koptera jest u tome što su, za razliku od prethodna dva remonta koje je većinski odradio ZTC s Ukrajincima pa sa Slovacima, zmajevci pristali biti podizvođač Rusima, a u ugovoru je obratno! ZTC će penale plaćati i Rusima i MORH-u, a banditi koji su sve to skuhali došli su na svoje. Vrlo jednostavna matematika govori da ZTC sljedeće dvije godine radi s gubitkom, a obzirom da je već sad u višemilijunskom minusu, ovaj poslić sa Rusima će mu definitivno zabiti posljednji čavao u sanduk.
Gdje ste generali?

__________________
The Egyptians could run to Egypt, the Syrians into Syria. The only place we could run was into the sea, and before we did that we might as well fight. - Golda Meir
vn37 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 16:17   #571
Quote:
vn37 kaže: Pogledaj post

ZTC su pristali biti podizvođač Rusima, a u ugovoru je obratno! ZTC će penale plaćati i Rusima i MORH-u

Slično kao i ovi:

Dassault Aviation = Russianhelicopters
HAL = ZTC
IAF = HRZ i PZO
VFA-125 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 20:53   #572
Quote:
Ministarstvo državne imovine, nakon provedene analize i konzultacija s nadležnim resornim ministarstvima, predlaže Vladi Republike Hrvatske donošenje Odluke o izmjeni Odluke o utvrđivanju popisa trgovačkih društava i drugih pravnih osoba od strateškog i posebnog interesa za Republiku Hrvatsku, kojom se s popisa brišu i društva za koje se utvrdilo da više ne predstavljaju društva od strateškog i posebnog interesa za Republiku Hrvatsku:
• ..
• Zrakoplovno-tehnički centar d.d., Velika Gorica
• Đuro Đaković Holding d.d., Slavonski Brod

krpena ekipa kreće u rasprodaju ... taman dobili keš iz riznice ..


. . . . . . . . . .









?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:33   #573
Dolaze povijesni dani za neke bivše strateške tvrtke.
Ako su strateške, država im mora biti vlasnik, ako nisu mogu biti akvizicije u poslu koji je državi bitan.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 10:40   #574
To je sve super, samo zašto ih je trebalo prije iskasapiti
kompetentnim upravama te nametnutim super ugovorima?!
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:00   #575
To se zove hrvatski poslovno-politički mazohizam.
Sav softwer tvrtke/organizacije obiju do do boli a financije i kapital maestralno unište do nule (u boljem slučaju) ili ga dovedu u višetruki minus.
Iliti, kad je moja stranka na vlasti automatizom se sva pamet zemlje formacijski rasporedi baš u tu političku boju.
A što je pamet odlučuje središnji odbor stranke i /ili jedine partije u zemlji.
Pošto sam ja rekreativac u ovoj stvari ,zanima me postoji li restoran u ZTC-u?
Jer novi standardi dolaze, moguće i u prehrani

Pošto vi kolega 9aplus nikad ne dajete eksplicitno pozitivne komentare,ovaj vaš predhodni ipak doživljavam takvim

Vidiš da partija, Bože stranka, misli
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 11:42   #576
Postoji kantina, mislim da je drži Pleter....

Ja sam jako pozitivan obzirom na okruženje
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 12:14   #577
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Ja sam jako pozitivan obzirom na okruženje
optimist s iskustvom
theD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 14:05   #578
Quote:
aeronaut kaže: Pogledaj post
Samo za tebe jedan simpa filmić o toj 14-ici

https://www.youtube.com/watch?v=UnAV1O2i7D8
enjoy
more je zavodljivo, to drug,pardon gospoda iza Velebita teško mogu shvatit. ponekad se desi da to razume na teži način.

istočna tehnika
https://www.youtube.com/watch?v=QU3GLVhKKoA

zapadna tehnika
https://www.youtube.com/watch?v=qSynqMa1KCE

po prikazanome prije će bit da je na rough sea waterlanding touch down&takeoff pilot se malo zajeba sa pretpostavkom i htjenjem.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:03   #579
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Postoji kantina, mislim da je drži Pleter....

Ja sam jako pozitivan obzirom na okruženje
Pa u ZTC-u postoji restoran kapaciteta cca 1000 ručkova u sat vremena, ali otkad je ZTC izdvojen iz MORH-a nijedna uprava nije pokazala interes da ga stavi u funkciju. Kompletno opremljena kuhinja, stolovi i stolice, sve šta treba. Radnici se snalaze na način da sami pripremaju hranu (gulaš, kobasice...) u radnim prostorijama, tako da smrdi na sve strane, ili si naručuju catering iz Gorice. Ova trenutna uprava htjela je pokazati kako eto, suprotno uvriježenom mišljenju, ipak misli na svoje radnike (inače ih boli ona stvar i za ZTC i za radnike), pa je uzela par mikrovalki da si radnici mogu podgrijati obrok koji valjda donesu od kuće.
A restoran prazan.
Pleter je nekad upravljao restoranom, ali danas očito pušu neki drugi vjetrovi.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 17:13   #580
[QUOTE=AirBag;67326285]krpena ekipa kreće u rasprodaju ... taman dobili keš iz riznice ..


. . . . . . . . . .



Pretpostavljam da je intencija Vlade RH da ovim potezom stvore uvjete za prodaju ZTC-a. To bi bio spas za ovu firmu, prvenstveno zbog loše uprave koja će zbog svojih "rezultata" i muljanja odletjeti prije svih ostalih.

Ali, uvijek ima neki zajebani ali.
Ovdje se radi o tome da onaj tko bude u poziciji da kupi ZTC NEMA ŠANSE da sazna stanje u skladištima ili realno stanje računa. Trenutni gubitak koji se vješto prikriva i pred Nadzornim odborom (baj d vej, čemu to nakaradno tijelo uopće služi), tijekom troškova remonta Mi-171sh uvećat će se za nekoliko puta. Njima će isteći mandat, ponosno će otići na druga poklonjena radna mjesta, a vi se gospodo i drugovi u ZTC-u - fuck yourself.

Ali tako i treba: radnici koji se nisu u stanju organizirati i pozvati medije i zatražiti akciju od Vlade i lažljivog ministra inače staju sa remontom i redovnim održavanjem svih MORH-ovih zrakoplova (dakle štrajk), nisu ni zaslužili ništa bolje.

Pa da vidimo koliko će onda takva politika koštati RH.
__________________
Is there one place in the world where Russians would be hired to maintain Blackhawks?" - US Maintenance Officer in Afghanistan
aeronaut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.