Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 20:48   #61
Sve je to u redu, ali kad Bujo napravi emisiju sa popisom izdajnika koji su izdali domovinu i nisu se odazvali dužnosti onda ćeš vidjeti.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:17   #62
Bujanec je sudjelovao u operaciji Bljesak.
griffon14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:35   #63
Zato je tako brzo i uspješno završila.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 22:15   #64
Zašto ne dignu ekipu na burzi rada ima dosta tamo mlađe ekipe koja je odradila vojni rok i eto sad kao čekaju posao
Npr moja dnevnica je 500kn a moja firma od mene za tih 3-5 dana zaradi cca 20000kn gdje je tu računica da država refundira poslodavcu što sam ja bio na vježbi
A sa druge strane ekipa ˝leži˝ za 0(nula) kuna na burzi eto dignite njih platite im tih 150kn i stvar riješena
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 04:45   #65
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
prave rvatine. nema šta...vjerojatno ste bili i na derneku topsona u slunju...

niste skužili moju poantu i pitanja. stoga idite vi na kaficu...možda vam upale i topsona pa zajedno zurlajte bojnu čelavoglave...

EDIT - jedino je dk1 skužio - svaka čast - sa njim bi volio popit pićence i popričat o ratnim "dejstvovanjima".

naravno,ništa bez derneka

https://www.youtube.com/watch?v=g77eCIdKlHY

https://www.youtube.com/watch?v=m4o--q6xuvs

i ako se ovo može najbliže svrstat do narodnjaka

https://www.youtube.com/watch?v=7MiXOVlztDI
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 06:19   #66
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Zašto ne dignu ekipu na burzi rada ima dosta tamo mlađe ekipe koja je odradila vojni rok i eto sad kao čekaju posao
Npr moja dnevnica je 500kn a moja firma od mene za tih 3-5 dana zaradi cca 20000kn gdje je tu računica da država refundira poslodavcu što sam ja bio na vježbi
A sa druge strane ekipa ˝leži˝ za 0(nula) kuna na burzi eto dignite njih platite im tih 150kn i stvar riješena
Eh, Davorček... Bil bi i pošten i jeben, a to nekak neJde.
Pokušaj razumjeti da je tvoja pretpostavljena vrijednost na poslu toliko važna jedino tebi i da, ne želiš li se odazvati, trebaš samo ispuniti formular. E sad, (dobiješ li uopće poziv) ako ti je toliko teško ispuniti taj formular, upitaj se zbog čega. Možda ipak ispod ovog sirovog, ultimativno bezobraznog, snobovskog stava "nek se s tim sirotinja zajebava, ja - zbog tih par kuna u džepu - vrijedim više" postoji čovjek vrijedan poštovanja - iako duboko skriven.

Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
Za pravi dernek pjesma mora imati odgovarajući tekst.
A koliko puta sam išao vlakom na spliCki festival više se i ne sjećam.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 17:00   #67
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Eh, Davorček... Bil bi i pošten i jeben, a to nekak neJde.
Pokušaj razumjeti da je tvoja pretpostavljena vrijednost na poslu toliko važna jedino tebi i da, ne želiš li se odazvati, trebaš samo ispuniti formular. E sad, (dobiješ li uopće poziv) ako ti je toliko teško ispuniti taj formular, upitaj se zbog čega. Možda ipak ispod ovog sirovog, ultimativno bezobraznog, snobovskog stava "nek se s tim sirotinja zajebava, ja - zbog tih par kuna u džepu - vrijedim više" postoji čovjek vrijedan poštovanja - iako duboko skriven.
.
Ne znam po kojim kriterijima pozivaju u pričuvu da li samo pješadiju i sl ja gulio u topništvu nekad bile 3 specijalizirane brigade u HV danas imaš pukovniju topništva i to obuka samo
Tak da se nadam da nas budu zaobišli jer prije 17g je 28klasa več dobila ratni raspored u slučaju sranja valjda su i to več ukinuli od kad imamo profi vojsku

Pa nije samo meni važno da ostanem na poslu več smo sa gazdom razgovarali o tome j.bi ga imam takvo zanimanje da me gazda drži pod svaku cijenu još malo kupovat će nam vitamine da se ne razbolimo

Krivo si sve pohvatao nema to veze sa novcima osobno baš bi mi trebalo jedno tjedan dana kampiranja i roštiljanja u šumi bez mobitela i zurenja u komp.

Ista stvar kao i kad zapadne snjeg pa ekipu pozovu sa burze da malo pomognu komunalcima zašto nebi tak i u slučaju civilne zaštite ili eto vojne pričuve

Na burzi ima hrpa mlađe ekipe koja bi sjedila u kakvoj agenciji,uredu i sl 8h na dan 5 dana u tjednu moja firma je plaćala prekvalifikaciju prijavilo se troje od toga dvojica došli i kroz mjesec dana otišli za Irsku jer kao ovdje imaju plaću 4eura/h za rad a tamo će za slaganje sendvića u fast foodu(kao posao bez odgovornosti) dobiti 8eura/h
Opčenito loša politika u svim područjima pa i u ovoj sad ideji da nakon 10g pričuve evo od sad je imamo
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 18:44   #68
Ovak, odslužil si vojni rok, što znači da si do svoje pedes'pete, htio to ili ne, vojni obveznik. Hoće li te zvati ili ne, drugi je par čapara, to ipak ovisi o tome je li im tvoj VES (specijalizcija - ne znam kak se to sad naziva) potreban i nalaze li u MORHu za shodno da te 'prekvalificiraju'.
Što će reći da možeš, a i ne moraš dobiti poziv.
Procedura nakon dobijanja poziva je jasna:
a) odazoveš se i predaš formular s prigovorom savjesti
b) odazoveš se i odradiš tu smotru/vježbu/qrac-palac
c) zbrišeš prek grane, što je glupo i nije za one s samopoštovanjem

Nemam loše mišljenje ni o kome tko namjerava iskoristiti svoje pravo na prigovor savjesti, ali (da, volio bih da mogu odlučivati o tome ) smatram kako bi svaka takva osoba morala proći obuku civilne zaštite, društvu se dug može vraćati na nebrojene načine, pomaganje stradalima u slučaju elementarih nepogoda smatram jednim od časnijih načina - nismo baš svi za oružje niti ćemo biti.

Špreha o curkama i dečkima s burze ti je bila jako nespretno postavljena i zvučala je jako bezobrazno i bahato, zbog toga sam i reagirao onako kako jesam.
Pogotovo zbog toga što itekako dobro znam kako je biti gladan i kako je biti relativno imućan - sad sam (po svojim mjerilima) ni vrit ni mimo. Ali i prokleto sam osjetljiv na sve što izgleda kao podcjenjivanje onih koji su trenutno ili dulje vrijeme u dreku do ušiju.
I da, jednom i od nekud moramo početi. Pričuva se neće organizirati po Duhu Svetom i kao što je bilo loše i glupo ukidati je, ne smatram ni naročito mudrom šprehu "zašto baš sad". BiH, Makedonija i Srbija bačve su baruta, pukne li samo jedna od njih, začas se možemo naći usred tuluma na kojem nismo htjeli biti i ne poznajemo nikog.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:12   #69
da hogy, no kako si i sam rekao, ako pocne tulum, onda je prica "hajte vi, vi ste to vec prosli i znate"
u isto vrijeme, ta ista drzava ti ne da dozvolu za oruzje za samoobranu, ali ocekuje da podmetnes guzicu za nju
i da, da se ne lazemo, vojni obveznici su i oni koji nisu odsluzili i nitko nece pustiti suzu kad i njih pokupe, pokazu im s koje strane grasak ide van i di treba pritisnuti da se to dogodi i posalju ih ginuti ko muhe
sve skupa je jako nepravedno, lose i neposteno postavljeno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 20:55   #70
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Osmatram kako bi svaka takva osoba morala proći obuku civilne zaštite, društvu se dug može vraćati na nebrojene načine.
Ovo vracanje duga me uvik fasciniralo, drzava individui otme cca 70ak posto njegovih primanja kroz raznorazne namete, da bi mu omogucila extra kvalitetno "besplatno" zdravstvo i "besplatno" skolstvo primjerice, i onda u znak zahvalnosti sta mu je to njegovima novcima omogucila, pojedinac tom istom drustvu treba opet vratit nekakav dug...

Mislim kuzim da to kod balkanskih plemena prolazi, oni odgajaju djecu da zavrse skole, zaposle se u drzavne firme jer je tamo siguran posal, sigurna placa, al zabrinjavajuce je sta su ove gluposti pocele prolazit kod mladih ljudi u nekad slobodarskim drustvima poput USA ili engleske...
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:08   #71
jaka pričuva...sve dedeki 45 +
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:10   #72
Puno puta smo trajbali o tome i u puno toga se slažemo, ali dopizdilo mi je kukati.
Kaj se oružja tiče, znaš onu moju parcelu između Majerja i Hraščice? E, tam sam zakopal sanduk "ciganki" i sanduk municije - ak niš drugo, bu za svadbu.
A našlo bu se i koje kinder jajce za Vuzem.
Trebal bi preorat, a nisam pri lovi, morti MUP to za mene odradi.
Točno je, svaki muškarac (ma kog spola bio ) je do pedespete vojni obveznik, srećom tulum još nije počeo i možemo se još (vrlo) kratko vrijeme igrati biranja koga ćemo zvati.
A možda baš to nekom klincu sačuva glavu, ak ni zbog čega drugog, a ono da mu kiša ne pada u želudac.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 21:18   #73
Quote:
kolerik kaže: Pogledaj post
Ovo vracanje duga me uvik fasciniralo, drzava individui otme cca 70ak posto njegovih primanja kroz raznorazne namete, da bi mu omogucila extra kvalitetno "besplatno" zdravstvo i "besplatno" skolstvo primjerice, i onda u znak zahvalnosti sta mu je to njegovima novcima omogucila, pojedinac tom istom drustvu treba opet vratit nekakav dug...

Mislim kuzim da to kod balkanskih plemena prolazi, oni odgajaju djecu da zavrse skole, zaposle se u drzavne firme jer je tamo siguran posal, sigurna placa, al zabrinjavajuce je sta su ove gluposti pocele prolazit kod mladih ljudi u nekad slobodarskim drustvima poput USA ili engleske...
E, neka si mi sve objasnio. Faca si, svaka ti čast.

Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
jaka pričuva...sve dedeki 45 +
Dodaj bar još desetak, da ti bude zabavnije.
Ali za mene se nemoraš bojati, na kolicima nemam pneumatike, nego punu gumu.
I sam si mijenjam pelene.
Kaj se žemskog roda tiče, slinim kak da mi je osamnaest.
__________________
sjela Mare na kamen studenac
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 00:14   #74
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Ovak, odslužil si vojni rok, što znači da si do svoje pedes'pete, htio to ili ne, vojni obveznik. Hoće li te zvati ili ne, drugi je par čapara, to ipak ovisi o tome je li im tvoj VES (specijalizcija - ne znam kak se to sad naziva) potreban i nalaze li u MORHu za shodno da te 'prekvalificiraju'.
Što će reći da možeš, a i ne moraš dobiti poziv.
Procedura nakon dobijanja poziva je jasna:
a) odazoveš se i predaš formular s prigovorom savjesti
b) odazoveš se i odradiš tu smotru/vježbu/qrac-palac
c) zbrišeš prek grane, što je glupo i nije za one s samopoštovanjem

Nemam loše mišljenje ni o kome tko namjerava iskoristiti svoje pravo na prigovor savjesti, ali (da, volio bih da mogu odlučivati o tome ) smatram kako bi svaka takva osoba morala proći obuku civilne zaštite, društvu se dug može vraćati na nebrojene načine, pomaganje stradalima u slučaju elementarih nepogoda smatram jednim od časnijih načina - nismo baš svi za oružje niti ćemo biti.

Špreha o curkama i dečkima s burze ti je bila jako nespretno postavljena i zvučala je jako bezobrazno i bahato, zbog toga sam i reagirao onako kako jesam.
Pogotovo zbog toga što itekako dobro znam kako je biti gladan i kako je biti relativno imućan - sad sam (po svojim mjerilima) ni vrit ni mimo. Ali i prokleto sam osjetljiv na sve što izgleda kao podcjenjivanje onih koji su trenutno ili dulje vrijeme u dreku do ušiju.
I da, jednom i od nekud moramo početi. Pričuva se neće organizirati po Duhu Svetom i kao što je bilo loše i glupo ukidati je, ne smatram ni naročito mudrom šprehu "zašto baš sad". BiH, Makedonija i Srbija bačve su baruta, pukne li samo jedna od njih, začas se možemo naći usred tuluma na kojem nismo htjeli biti i ne poznajemo nikog.
Drugo je u slučaju sranja ali zato plačamo profi vojsku iz proračuna da ˝zadrže˝ prvi kontakt dok jedan dio ekipe stigne pobječi za Njemačku ili dok mi ostali koji nemamo kud bježati jer ovdje imamo sve dođemo na prvu crtu i j.bemo im majku majčinu kak su naši starci 91

Evo sad ćeš nam još i J.F Kennedy-a početi citirati

Sve si ti to fino sročio ali uz sva sranja u državi još jedan detalj za koji nemamo pojma od kud lova iz proračuna da ti sam tak isfinanciraš 10000-15000 ljudi i njihovim poslodavcima ˝gubitke˝?
Da naši možda nisu našli kakav rudnik dijamanata oko sabora ili možda imaju bušotinu nafte?
Ja mislim da bude to ko 90ih kad su uzimali civilne aute i sl za potrebe vojske pa su ljudima vratili goli qurac ili neku mizeriju
Ovdje bi moglo biti sl sranje bar što se tiće poslodavaca još budu meni isplatili tih nešto kuna ali da im moj gazda dođe sa npr gubitkom od 30000kn a da ne pričam što je možda izgubio budući posao zbog toga što ovaj nismo odradili na vrijeme praktički može napisati na potraživanja državi još dvije nule na ovu prvu cifru
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:23   #75
davorcek, problem je kaj vi koji ste imali starce koji su nekad jebali nekome majku, oni su znali kaj rade i kako se to radi
vi danas, sutra, to ne znate i mozete jedino biti oni koje se jebe, uz svijest da su majke, kceri i sestre sljedece na redu
jebiga
da, neudobno je ici uciti gluposti i igrati se rata, to tek ne moras pricati svima nama koji smo prosli jna obuku i donirali svojih godinu dana zivota za nekaj kaj smo mislili da nam nikada nece trebati
nazalost, jednom kad je zatrebalo, to se znanje i sposobnosti pokazalo izuzetno bitnim, jednom kad je krenulo gruvati
ne mogu ti objasniti rijecima koliko je to bitno i da se ne radi samo o tehnickom znanju kopanja rova, nego i o dozivljaju u kojem si sposoban djelovati, umjesto da te uhvati panika i krenes trcati u krug
ne mogu ti ni reci koliko ce mir trajati, niti koliko pacificirani moramo biti dok netko ne odluci da smo dovoljno ovce da nas se isplati napasti
mladi ste ljudi, inteligentni...
vjerojatno ste u stanju shvatiti da su i generacije prije vas pizdile na vojni rok i na sve sto to nosi i da su urlali kako im to ne treba i da rata nece biti
ja zelim vjerovati da nece biti rata, ali vi morate shvatiti da ste vi garant toga, da vasa spremnost i volja su ono kaj ce potencijalnom neprijatelju reci da se tu ne isplati gristi, jer bi mogao ostati bez zuba
mi stari smo sad vec na odlasku, na vama je
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:26   #76
Izvrstan komentar s kojim je rečeno sve.

Fala
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 14:38   #77
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
niti koliko pacificirani moramo biti dok netko ne odluci da smo dovoljno ovce da nas se isplati napasti
Eto ne treba bolji primjer od Katalonije. Htjeli bi neovisnost, ali se ne bi htjeli boriti za nju. Ne ide to tako.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 18:59   #78
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
davorcek, problem je kaj vi koji ste imali starce koji su nekad jebali nekome majku, oni su znali kaj rade i kako se to radi
vi danas, sutra, to ne znate i mozete jedino biti oni koje se jebe,
uz svijest da su majke, kceri i sestre sljedece na redu
jebiga
da, neudobno je ici uciti gluposti i igrati se rata, to tek ne moras pricati svima nama koji smo prosli jna obuku i donirali svojih godinu dana zivota za nekaj kaj smo mislili da nam nikada nece trebati
nazalost, jednom kad je zatrebalo, to se znanje i sposobnosti pokazalo izuzetno bitnim, jednom kad je krenulo gruvati
ne mogu ti objasniti rijecima koliko je to bitno i da se ne radi samo o tehnickom znanju kopanja rova, nego i o dozivljaju u kojem si sposoban djelovati, umjesto da te uhvati panika i krenes trcati u krug
ne mogu ti ni reci koliko ce mir trajati, niti koliko pacificirani moramo biti dok netko ne odluci da smo dovoljno ovce da nas se isplati napasti
mladi ste ljudi, inteligentni...
vjerojatno ste u stanju shvatiti da su i generacije prije vas pizdile na vojni rok i na sve sto to nosi i da su urlali kako im to ne treba i da rata nece biti
ja zelim vjerovati da nece biti rata, ali vi morate shvatiti da ste vi garant toga, da vasa spremnost i volja su ono kaj ce potencijalnom neprijatelju reci da se tu ne isplati gristi, jer bi mogao ostati bez zuba
mi stari smo sad vec na odlasku, na vama je
Ja se sječam kompletne obuke meni je to bilo ok pogotov kad smo došli u 16 TRBR na spec.obuku jer su nam obuku držali ljudi koji su jedno vrijeme bili u JNA i onda odradili cijeli DR u Hv bez izgubljenog čovjeka(ok radilo se o topničkoj brigadi) i to su prenjeli na nas
Iako ti nitko nemože prenjeti svoje vatreno krštenje kad si nečija meta
Nadam se da nikad neču morati to znanje upotrijebiti protiv nekog ali ako netko poželi ˝vatromet˝ treba mu ga prirediti bez obzira na totalni pacifizam koji vlada u večini EU država
Ali opet ovakva pričuva kad pun k... stvari ne valja u državi i dalje mislim da profi vojsci treba dati više jer oni su glavni jamac da netko iznutra ili izvana neče pokušati napraviti neko sranje
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:10   #79
profiji su samo spica koplja frende
mi smo sve ono iza toga
ja cu se prvi sloziti da puno toga ne valja, na xy razina
ali, koji je izbor??
budimo realni, ili cemo svi uzeti oruzje u ruke (a u tom slucaju bismo svi i trebali znati kaj s tim osim cohati rit), ili cemo leci na leda i dignuti sve 4 u zrak
profiji i ono kaj je proslo vojni rok i kaj je recimo nesto naucilo, jednostavno nije dosta
i u vojnom smislu i u smislu podrske
piceki koji ce se jedino znati poceti tresti i zazivati mamicu kad zagrmi, mogu biti samo demoralizirajuci faktor

na kraju krajeva evo ti primjer katalonije: oni bi nesto, ali da se to nesto dogodi mirno i demokratski i preko iphonea
kaj ti mislis? hoce li im biti uslisano?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 19:20   #80
koje oružje?
naše oružje je kod arapa....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.