Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2008., 21:35   #141
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Jesi li ih dojila? Ja svoje jesam pa sam mislila da je to razlog odbijanja...al da, sve ovisi o djetetu
mala se rodila 2 mjeseca ranije..njoj sam morala extractat mlijeko jer su je prva 4 dana hranili na cijevcicu..peti dan je pocela pit iz boce moje mlijeko..ali nije dugo samo par tjedana ..mislim da joj nije bilo dovoljno jer cim je okusila mrvu rizolina odlucila da je to za nju
a mali nije htio sisu nikako..cak se i ona patronazna cudila..uhvatio bi pizdit i vristat kao da ga koljes..nije bilo durge nego mu dat bocu da bi jeo
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:50   #142
slazem se sa Het da su ovdje (pricam za Englesku) opusteniji nego u Hrvatskoj
ali dohrana se ne uvodi od 3 mj. nego se preporucuje cekati do 6mj. u slucaju alergija u obitelji, ako je sve ok. onda od 4 do 6mj. kada roditelji ili health visitor smatraju da je dijete spremno. nema tablica dohrane nego nudis djetetu baby rice, voce, povrce u kasicama osim zabranjenih tj. med, jaja, kravlje mlijeko itd...

i za hipotonus, hipertonus prvi put sam o tome saznala tu na forumu. niko mi ovdje nije nista spominjao...sto god se zalio dr-u reci ce ti: to je normalno, to je normalno

off topic
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:54   #143
Het, bogme si me svu zbunila.
Ma nije moguce da je mentalitet... Mislim, ako WHO preporuca dohranu s najranije 6 mj (zbog osjetljivih malih zelucica) onda je to za sve pedijatre standard, pa zivjeli oni u Engleskoj, Hrvatskoj ili Gvatemali.
Ili mi ovdje imamo pogresna saznanja?
Je, u soku sam
Al to je zapravo oftopik

Ontopik: Het, imas srece do neba. I nemoj ic na trece dijete
Zarana, tebe kuzim. Ja sam o caju od maka razmisljala - da ga ja popijem
Moj mali hahar moze jest i jest i jest... ali nece nis bolje od toga spavat, nazalost.
Mada kad vidim Zaranin slucaj, ne spava on tako lose - osim sto se budi xy puta, zaspi u osam i budi se u sedam. Sve je stvar perspektive
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:59   #144
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
slazem se sa Het da su ovdje (pricam za Englesku) opusteniji nego u Hrvatskoj
ali dohrana se ne uvodi od 3 mj. nego se preporucuje cekati do 6mj. u slucaju alergija u obitelji, ako je sve ok. onda od 4 do 6mj. kada roditelji ili health visitor smatraju da je dijete spremno. nema tablica dohrane nego nudis djetetu baby rice, voce, povrce u kasicama osim zabranjenih tj. med, jaja, kravlje mlijeko itd...

i za hipotonus, hipertonus prvi put sam o tome saznala tu na forumu. niko mi ovdje nije nista spominjao...sto god se zalio dr-u reci ce ti: to je normalno, to je normalno

off topic
ja samo kazem kako je ovdje..ja sam svoje hranila 'farley' brandom i 'milupa'..znam da mali ima 9 god..ali nisam mislila da su se vremena tako promjenila..sjecam se tih paketica od milupe..bas za tri obroka i od dobi od 3 mj..no svejedno..odo mi od manjka sna do kasica..bas me zanima..pa cu pogledat opet u marketu
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:01   #145
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
slazem se sa Het da su ovdje (pricam za Englesku) opusteniji nego u Hrvatskoj
ali dohrana se ne uvodi od 3 mj. nego se preporucuje cekati do 6mj. u slucaju alergija u obitelji, ako je sve ok. onda od 4 do 6mj. kada roditelji ili health visitor smatraju da je dijete spremno. nema tablica dohrane nego nudis djetetu baby rice, voce, povrce u kasicama osim zabranjenih tj. med, jaja, kravlje mlijeko itd...

i za hipotonus, hipertonus prvi put sam o tome saznala tu na forumu. niko mi ovdje nije nista spominjao...sto god se zalio dr-u reci ce ti: to je normalno, to je normalno

off topic
znam hehe
ali ako das malo vremena da prodje..vidis da djete stvarno 'izraste' iz problema..
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:07   #146
Quote:
het kaže: Pogledaj post
znam hehe
ali ako das malo vremena da prodje..vidis da djete stvarno 'izraste' iz problema..
ako ti mali ima 9god. onda kuzim. cekati do 6mj. za dohranu je "trendy" zadnjih par godina.
Caroline is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:09   #147
Quote:
Caroline kaže: Pogledaj post
ako ti mali ima 9god. onda kuzim. cekati do 6mj. za dohranu je "trendy" zadnjih par godina.
moja isprika..koliko vidim (malo sam kopala po netu)..iste stvari sta su moji klinci jeli su sad za dob od 4 mj na dalje..
a nisam znala da se sad ceka do 6 mj..majko mila moji bi bili krepali od gladi hehehe
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:48   #148
Zmijice, hvala na razumijevanju...svako mi dobro dođe jer sam već sama sebi blesava. Eto, sad sam ju jedva uspavala, nakon ove slikovnice, pa još jedne, pa još jedne...isto jede ko smuk, večerala sarmu hm i pol, pa voda, pa daj čokoladno...pa ajdemo se loptat
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:51   #149
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Zmijice, hvala na razumijevanju...svako mi dobro dođe jer sam već sama sebi blesava. Eto, sad sam ju jedva uspavala, nakon ove slikovnice, pa još jedne, pa još jedne...isto jede ko smuk, večerala sarmu hm i pol, pa voda, pa daj čokoladno...pa ajdemo se loptat
hehe i sad ti komotno mozes ic lec koliko si umorna
samo jedno ti mogu rec..valjda nece zvucat kao filozofiranje..isplati se sve to maltranje s njima
nedavno smo prckali po nekim sitnicama iz potkrovlja..naletili na svasta kao i na neke sacuvane slikovnice
klinci su se sjetili svake price i pjesmice iz njih..i sta je najbolje bas su uzivali
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:57   #150
Svjesna sam da se isplati, nije filozofiranje...i uživam, samo, ja bi sad zaista spavala... i taman kad zaspem , koja naivka...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 22:59   #151
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Svjesna sam da se isplati, nije filozofiranje...i uživam, samo, ja bi sad zaista spavala... i taman kad zaspem , koja naivka...
koliko ima tvoja mala vreca ljubavi?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:15   #152
Het, jel ti to mene nešto pitaš? Da me ubiješ čitam triput, nekužim. Kolko ko ima čega? Ubit ću se...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:18   #153
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Het, jel ti to mene nešto pitaš? Da me ubiješ čitam triput, nekužim. Kolko ko ima čega? Ubit ću se...
hehehe sorry..imam losu naviku..prevodim doslovno s engleskog na hr u kratkim crtama..
vjerojatno si negdje vec napisala..ali ja nisam vidjela
pa te pitam
koliko ti ima djete/ca?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:23   #154
Starija 8 g (jesam li dobro shvatila pitanje?), mlađa nespavalica 3g i 8 mj i upravo u to doba je starija počela spavati. Ovaj mali zvrk ne pokazuje nikakve namjere. Ako ne valja odgovor a ti opet preformuliraj pitanje...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:25   #155
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Starija 8 g (jesam li dobro shvatila pitanje?), mlađa nespavalica 3g i 8 mj i upravo u to doba je starija počela spavati. Ovaj mali zvrk ne pokazuje nikakve namjere. Ako ne valja odgovor a ti opet preformuliraj pitanje...
ajoj 3 god..eh ja bi jos jedno..ali muz kaze 'nema sanse !' hehe
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 23:39   #156
Iskreno i ja bi još jedno da nemam 100 godina - vidi prasicu, čim sam to napisala razderala se...eto prošlo prvo buđenje...nagovori muža...kad tako lijepo spavaju
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 09:49   #157
Zarana, a zasto joj lijepo ne objasnis "Tu ti je medo, tu su kocke i slikovnice, ako se probudis igraj se sama. Kad ti se spava, a ti lijepo nazad u krevet".
Mislim, skoro 4 god, zna se dijete samo zabavit, cemu tebe budi?
Vec je dosta velika i kuzi... Da me nastavi budit, pocela bih ja nju i to kad najsladje spava, ono "Mami se ne spava, ajmo se igrat"

Mene najvise i nervira sa spavanjem sto je to u domeni njegove odluke, oce-nece ja tu ne mogu nis, a direktno mene kvaci.
Premali je da ga ostavim budnog i samog. Zasad
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 10:10   #158
Opet šou... :(

Nakon dvije noći sa samo dva buđenja, imali smo opet dvije noći katatrofe.

Preksinoć se probudila oko 2 i i vrtila se između mene i muža u krevetu do jedno 4 dok nije zaspala - dizala se, slušala kako pada kiša, petsto puta pitala "ta to" iliti šta je to i tak... Mislim, tad mi nije bilo smješno...

A sinoć opet zub, u 3 smo joj stavili lupocet i onda je bio mir jutros do 7.

Ovo pišem samo da se izjadam, više čak ni očekujem nikakav spasonosni savjet, lakše mi je kad samo to izbacim iz sebe.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:04   #159
tea baš mi Je žao,a koliko ti je mala stara? Moj je noć dobar,a dan užas. Jučer se probudio u 6,cijeli dan sam ga uspavljivala,probala sve i svašta,zaspao tek u 9 navečer! Nije ni danas puno bolji,ne znam jel to od promjene vremena, jel to utječe na bebe
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 14:08   #160
tea baš mi Je žao,a koliko ti je mala stara? Moj je noć dobar,a dan užas. Jučer se probudio u 6,cijeli dan sam ga uspavljivala,probala sve i svašta,zaspao tek u 9 navečer! Nije ni danas puno bolji,ne znam jel to od promjene vremena, jel to utječe na bebe.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.