Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2008., 23:18   #41
Po cemu se razlikuje njezin pristup (teorijski i prakticni) od reikija?
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 00:54   #42
Barbara Brennan - je astrofizičarka NASE - znanstvenica koja je godinama radila na proučavanju bioenergije - za potrebe svoje zemlje.... Isto tako je američka znanost razradila transcedentalnu meditaciju TM za svoje potrebe i u svrhu i službu američke vojske.

Kad su detaljno razradili bioenergetski program i faze razvoja... i nakon studioznog plana nisu mogli plasirati u svijet program NASE za globalizaciju planete zemlje - već su ovlastili nositeljicu znanja i moći koja će moći uči kroz svaka vrata svijeta. U početku bioenergetski studij je bio u NASI a kao što i sami velite to se proširilo svijetom.

U moje vrijeme kad sam se bavila upoznavanjem same sebe i ljudi oko sebe Barbara Brennan je tek počela javno raditi i sjećam se da je izdala dvije knjige: Ruke koje liječe, a druge nešto kao s energijama se ne mogu ovaj tren sjetiti. U to "davno" vrijeme - moja znanstveno fantastična osoba - profesorica psihologije, voditeljica yoga nidre, terapeut otišla je na studij bioenergije nešto u Ameriku, a nešto je prošla u Europi. Danas je eminentna znanstvenica, predivna osoba i uspješan terapeut, javni radnik i čovjek u svakom pogledu. Pa sve ovo s placa što se piše na nivou kulture pisaca mi je žalosno trošenje vremena.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 02:46   #43
citala sam njene knjige i mislim da je jedna od rijetkih osoba koja je svoje ekstrasenzorne sposobnosti povezala sa svojim znanstvenim habitusom ...Onako ....djeluje kompletno, ne samo da je ekstrasens, nego je i školovana, znanstveno orjentirana, lijepa zena a čini se i dobra osoba.

Upoznala sam neke ljude koji pohadjaju školu koju vode neki tipoovi koji su pohadjali neku skolu, koja je djelomicno zansovana na temeljima skole barbare brenan. Osim sto je to skolovanje jako skupo obajsnili su da oni nikoga ne lijece nego eto oni samo pomazu da covjek eventualno pomogne sam sebi tako da shvati da to sto ga je majka odbila dojiti kad je bio mali je stvorilo njegovu oralnu poremećenost zbog koje sad ne moze prestati pusiti jer mu se aura nakrivila na desno i sad se brani tako da sve usisava u usta a napada tako da pljuje po svemu i slcne analize .... I onda oni na tim svojim predavanjima stalno čačkaju po tom psiholoskom nivou, otpustaju strahove i oprastaju tati i mami jer su izgleda svi roditelji odgojem nesto zabrljali. Osobe koje znam da su krenule u tu skolu djeluju mi malo maknuto i čini mi se da je njihov osobni razvoj isao na gore, a ne na bolje odnosno da su zapeli u nekoj twigliht zoni psihologiziranja iz koje ne mogu izaći.


A to sa onim knjigama barbare brenan nema nikakve veze. Izgleda da oni koji su prošli njenu školu osnivaju svoje škole i tako da se njeno originalno učenje gubi, a time je i autentičnost upitna.
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 10:32   #44
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
A to sa onim knjigama barbare brenan nema nikakve veze. Izgleda da oni koji su prošli njenu školu osnivaju svoje škole i tako da se njeno originalno učenje gubi, a time je i autentičnost upitna.
Odlična analiza Jelena, složio bih se sa svime što si napisala, no ipak ostaje pitanje rješavanja srži problema, jer jedino kad riješimo uzrok onda nema recidiva.
Bioenergetičar može očistiti "energetiku" i detektirati traumu, no pacijent mora osvijestiti tu traumu i sam ju riješiti...e sad može li bioenergoterapeut ovisno o svojim sposobnostima od kojih se neke ne mogu naučiti u nikakvoj školi ili tečaju riješiti sam problem ostaje pitanje. Ja mislim da može a naravno da svatko ima neka ograničenja gdje je potrebno i pošteno reči...sorry ovo ne mogu
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 14:34   #45
Quote:
Bhakti kaže: Pogledaj post
Odlična analiza Jelena, složio bih se sa svime što si napisala, no ipak ostaje pitanje rješavanja srži problema, jer jedino kad riješimo uzrok onda nema recidiva.
Bioenergetičar može očistiti "energetiku" i detektirati traumu, no pacijent mora osvijestiti tu traumu i sam ju riješiti...e sad može li bioenergoterapeut ovisno o svojim sposobnostima od kojih se neke ne mogu naučiti u nikakvoj školi ili tečaju riješiti sam problem ostaje pitanje. Ja mislim da može a naravno da svatko ima neka ograničenja gdje je potrebno i pošteno reči...sorry ovo ne mogu
Slazem se Bhakti samo uz malu digresiju da se srz problema ne moze rijesiti sa psiholoskog ili energetskog nivoa.

Mislim da je nuzno spremiti vlastiti unutarnji prostor i izbaciti svo smece trauma, laznih uvjerenja, balasta koji smo dobili odgojem i ranim uslovljavanjem, tako da bi covjek lakse putovao kroz svoj zivot. Razni terapeuti, jednako kao i prijatelji mogu biti od velike koristi i dati ruku pri tom spremanju. To ce uciniti da covjek bude bolje prilagodjen i da se lakse uklopi. Dobra prilagodjenost ce uciniti da se manje nervira, da bude nesto mirniji ali moguce da ce mu zatupiti duh.

Rijesenje srzi svih tih psiholoskih a time i energetskih problema je na nivou iznad. Kad čovjek napokon počisti glavninu mentalnog smeca u hodu pocinje razumijevati da je pravi problem identifikacija sa vlastitim problemima, umom,emocijama i egom i i da je upravo rad na sebi ono sto ga sprijecava da problem rijesi. U toj točki počinje odbacivati taj unutarnji rad jer dobija metlu s kojom ce pocistiti SVE.

Paradoksalno to ne moze uciniti dok barem nesto unutarnjeg rada ne obavi ......
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 17:07   #46
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
citala sam njene knjige i mislim da je jedna od rijetkih osoba koja je svoje ekstrasenzorne sposobnosti povezala sa svojim znanstvenim habitusom ...Onako ....djeluje kompletno, ne samo da je ekstrasens, nego je i školovana, znanstveno orjentirana, lijepa zena a čini se i dobra osoba.

Upoznala sam neke ljude koji pohadjaju školu koju vode neki tipoovi koji su pohadjali neku skolu, koja je djelomicno zansovana na temeljima skole barbare brenan. ....

A to sa onim knjigama barbare brenan nema nikakve veze. Izgleda da oni koji su prošli njenu školu osnivaju svoje škole i tako da se njeno originalno učenje gubi, a time je i autentičnost upitna.
Rado čitam postove ljudi koji imaju određeno znanje, iskustvo i svoje mišljenje - hvala ti na doprinosu i realnoj potpori našeg razmišljanje!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 21:51   #47
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Rado čitam postove ljudi koji imaju određeno znanje, iskustvo i svoje mišljenje - hvala ti na doprinosu i realnoj potpori našeg razmišljanje!
Jelena Ivanjicki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 19:39   #48
Quote:
Jelena Ivanjicki kaže: Pogledaj post
Upoznala sam neke ljude koji pohadjaju školu koju vode neki tipoovi koji su pohadjali neku skolu, koja je djelomicno zansovana na temeljima skole barbare brenan. Osim sto je to skolovanje jako skupo obajsnili su da oni nikoga ne lijece nego eto oni samo pomazu da covjek eventualno pomogne sam sebi tako da shvati da to sto ga je majka odbila dojiti kad je bio mali je stvorilo njegovu oralnu poremećenost zbog koje sad ne moze prestati pusiti jer mu se aura nakrivila na desno i sad se brani tako da sve usisava u usta a napada tako da pljuje po svemu i slcne analize .... I onda oni na tim svojim predavanjima stalno čačkaju po tom psiholoskom nivou, otpustaju strahove i oprastaju tati i mami jer su izgleda svi roditelji odgojem nesto zabrljali. Osobe koje znam da su krenule u tu skolu djeluju mi malo maknuto i čini mi se da je njihov osobni razvoj isao na gore, a ne na bolje odnosno da su zapeli u nekoj twigliht zoni psihologiziranja iz koje ne mogu izaći. .
Svaka osoba je jedinstvena pa je tako i samorazvoj ili štogod da se već zvalo, jedinstven za svaku osobu. Ako netko 'zaglavi' u 'izučavanju' psihološkog fenomena nedojenja dok je bio mali, to je upravo za njega/nju u datom trenutku. Ljudi koji osjete da se trebaju mijenjati, sreću osobe koje im u tom smislu pomažu, a to ne može prosuditi nitko izvan njih. Činjenica je da se jako mnogo osoba zaglavi u raznim fazama samorazvoja, pa smo isto tako svjedoci i teških duševnih patnji tih istih osoba za koje smatramo da su malo maknute( osobe koje krenu na Reiki nakon nekog vremena shvate da im je potreban rad na duhovnim i duševnim dimenzijama vlastitog bića, a oni koji posjećuju psihoterapeuta razumiju da je rijetko koji u stanju zagrabiti u dublje aspekte razvoja od hipnoze). Samorazvoj bi trebao biti u pravilu sinergija energetskog rada i ekologije svijesti, duhovnog pročišćenja. Škola Barbare Brennan je namjenjena prvenstveno terapeutima i onima koji su početne dječje bolesti pregrmili i spremni su zaroniti dublje. Znanje koje im se prenosi svatko može modificirati i /ili prilagoditi na način da se nadograđuje i stvara u novu kreaciju.


]
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:50.