Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2015., 20:50   #81
Ruska intervencija u Siriji

Danas u Moskvi otvaranje velike dzamije i gost dana Erdogan
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:00   #82
Quote:
MarkoMiljanov kaže: Pogledaj post
nije da je neka napredna tehnologija
Istina, nije, ali nema veze. Stvar je principa.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 23:02   #83
Bit ce zanimljivo budemo li morali otvorit temu Kineska intervencija u Siriji ..

http://www.almasdarnews.com/article/...rive-in-syria/
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 23:26   #84
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Bit ce zanimljivo budemo li morali otvorit temu Kineska intervencija u Siriji ..

http://www.almasdarnews.com/article/...rive-in-syria/
Čisto sumnjam da će do toga doći.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 08:53   #85
Quote:
otok_kiril kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da će do toga doći.
Ja isto ali bilo bi zanimljivo da se nakon "uspavanog medvjeda" probudi i "crveni div"..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 08:59   #86
Probudija bi se da se ko dirne u Iran.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:08   #87
Baš me zanima što će Rusi sve navući u Siriju. Ako bi uspjeli okončati taj sukob, praktički bi poslali veliku poruku okolnim arapskim zemljama. Pogotovo Egiptu.

Ne vjerujem da će Putin slati ruske vojnike da ginu u sukobu prsa o prsa, no moglo bi se to proširiti na borbene helikoptere, moderne MLRS, samohodne haubice itd. kojima bi upravljali odlično uvježbani ruski vojnici. S dobrim navođenjem napravili bi dar mar.
SAA nema vremena za vježbe, stoga će vjerojatno Rusi preuzeti teret upravljanja modernom tehnikom.
Valjda će poslati TOS-1 da utjera strah u kosti barbarima.
__________________
“When I think of asses, a woman’s ass, somethin’ comes outta me.”
Winter Snake is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:11   #88
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Ja isto ali bilo bi zanimljivo da se nakon "uspavanog medvjeda" probudi i "crveni div"..
Crveni Zmaj je prikladnije, po nekoj logici životinjskog (a može i mitologija) carstva kako si države vole tepati.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:29   #89
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Baš me zanima što će Rusi sve navući u Siriju. Ako bi uspjeli okončati taj sukob, praktički bi poslali veliku poruku okolnim arapskim zemljama. Pogotovo Egiptu.

Ne vjerujem da će Putin slati ruske vojnike da ginu u sukobu prsa o prsa, no moglo bi se to proširiti na borbene helikoptere, moderne MLRS, samohodne haubice itd. kojima bi upravljali odlično uvježbani ruski vojnici. S dobrim navođenjem napravili bi dar mar.
SAA nema vremena za vježbe, stoga će vjerojatno Rusi preuzeti teret upravljanja modernom tehnikom.
Valjda će poslati TOS-1 da utjera strah u kosti barbarima.
Mislim da će neke stvari biti preslikane iz Donbasa, jer im je on poslužio kao dobar poligon za testiranje tog nekog ograničenog land battle pristupa gdje se dobro izviđanje i dobar intel kombiniran s preciznom artiljerijom pokazao kao strašan multiplier. Ovaj put imaju odličnu priliku u tu priču uvesti i zračnu kompomentu i mislim da viši kadar, stratezi i ljudi koji se bave razvojem doktrina baš na to svršavaju.

Za početak mislim da će djelovati samo zrakoplovstvo u podršci boljim postrojbama SAA i to u CAS (su-25) ulozi, a u pozadini u prekidu logistike ISISu (su-24). Poslije, ako se procjeni da SAA ima dobar momentum i da je nekoliko ratišta rastrećeno te ne prijeti velika opasnost od gubitka postignutog, moglo bi se dogoditi da se pojavi moderno rusko topništvo s njihovim izviđačima i na terenu.

Za TOS-1 mislim da bi lako mogao završiti kod SAA, kako se ruse ne bi moglo optužiti da granatiraju civile, a SAA bi najviše koristi imala od takvog sustava baš u gradovima.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 11:44   #90
Talking CIA snajka

Upravo CIA "slučajno" napravila prelet preko Tartusa ..



Upravo izraelski "špijunski" G550 sve to prati:



G550, a so-called CAEW (Conformal Airborne Early Warning)
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 24.09.2015. at 11:58.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 12:47   #91
rusi imaju apsolutno pravo intervenirati u siriji,imaju legalno svoje baze u siriji.i imaju sva prava ih zaštititi pogotovo šta ih je pozvala legalna vlast.završena priča.a amerikanci i izraelci ako žele ratovati nek ratuju. Ista stvar šta se tiče američkog naoružavanja ISIS-a je njihovo pravo svoje oružje mogu prodavati,poklanjati kome žele i kada žele.ako žele mogu im pokloniti i nuklearno oružje njihovo pravo.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:06   #92
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Crveni Zmaj je prikladnije, po nekoj logici životinjskog (a može i mitologija) carstva kako si države vole tepati.
Aman si u pravu, nisan se sitija Zmaja..
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:08   #93
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Mislim da će neke stvari biti preslikane iz Donbasa, jer im je on poslužio kao dobar poligon za testiranje tog nekog ograničenog land battle pristupa gdje se dobro izviđanje i dobar intel kombiniran s preciznom artiljerijom pokazao kao strašan multiplier. Ovaj put imaju odličnu priliku u tu priču uvesti i zračnu kompomentu i mislim da viši kadar, stratezi i ljudi koji se bave razvojem doktrina baš na to svršavaju.

Za početak mislim da će djelovati samo zrakoplovstvo u podršci boljim postrojbama SAA i to u CAS (su-25) ulozi, a u pozadini u prekidu logistike ISISu (su-24). Poslije, ako se procjeni da SAA ima dobar momentum i da je nekoliko ratišta rastrećeno te ne prijeti velika opasnost od gubitka postignutog, moglo bi se dogoditi da se pojavi moderno rusko topništvo s njihovim izviđačima i na terenu.

Za TOS-1 mislim da bi lako mogao završiti kod SAA, kako se ruse ne bi moglo optužiti da granatiraju civile, a SAA bi najviše koristi imala od takvog sustava baš u gradovima.

Ruski Specnaz timovi vjerojatno vec djeluju dolje. Imaju dovoljno iskustva iz Cecenije , Kavkaza i Ukrajine , da znaju sto rade.
U suradnji sa vlastitim zracnim snagama na terenu te lokalnim Assadovim snagama + Iranci , mogu i vjerojatno hoce preokrenuti stvar.
__________________
Vojni kapelan prve klase
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:27   #94
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Ruski Specnaz timovi vjerojatno vec djeluju dolje. Imaju dovoljno iskustva iz Cecenije , Kavkaza i Ukrajine , da znaju sto rade.
U suradnji sa vlastitim zracnim snagama na terenu te lokalnim Assadovim snagama + Iranci , mogu i vjerojatno hoce preokrenuti stvar.
Nemogu i neće

dole ratuju nasljednici Sultana Saladina

sjetite se kako je završila bitka po križare (kršćane) na Jakovljevom prolazu (Battle of Jacob.s Ford) koga zanima, pogledajte kojom tehnikom (explosive tunneling) uz koliko žrtava su srušili zid utvrde i kojom okrutnošću uz koliko svojih žrtava su "potamanili" vitezove, žene muškarce i stoku te kako su sravnali i uništili sve vidljive znake postojanja kršćanske utvrde i to je bio kraj Kralje jeruzalemskog (kršćanina) Baldvina IV ...

Jednostavno mi je nevjerovatno s kolikom lakoćom ignoriramo način i okrutnost ratovanja viđen do sad na bliskom istoku a što se tek sprema ...?!

Pogledajte jedno bojište kod Fauha ovaj vikend, tehniku kopanja tunela i miniranja kao Saladin ali nadastve apokaliptičnu frontu koja podsjeća samo na SF Terminator 1-5 u svojim scenama uništenja ljudske rase od strane robota.

Što bi ovdje trebalo u vidu integriranog bojišta ? 6 PzH2000 bi sve sredilo i smirilo ? Neee.. ovdje samo taktička nuklearna igra od par kilotona !

Pogledajte i zamislite se što se sprema ?

https://youtu.be/1D0LxMGQ2sg

Zaboravite da ovdje može i spetznatz i delta išta napraviti osim detonirati nuklearku.
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 13:49   #95
Svi ti "pobunjeni" će bižati put europe kad i ako im ameri ukinu pomoč. Rusi mogu napraviti puno, ali samo ako ne zaglibe sa pješadijom na terenu u što ne virujen da će se Puja dati nasukati. NUklearna pali ali znaš i sam kako se to tamo rješavalo oduvik. Udri po svemu što se mrda i kad se predaju u jame. Ili tako ili ovako kako je sad. Isto bilo i kod nas...
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 14:28   #96
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
Jednostavno mi je nevjerovatno s kolikom lakoćom ignoriramo način i okrutnost ratovanja viđen do sad na bliskom istoku a što se tek sprema ...?!

Pogledajte jedno bojište kod Fauha ovaj vikend, tehniku kopanja tunela i miniranja kao Saladin ali nadastve apokaliptičnu frontu koja podsjeća samo na SF Terminator 1-5 u svojim scenama uništenja ljudske rase od strane robota.


Pogledajte i zamislite se što se sprema ?

https://youtu.be/1D0LxMGQ2sg
Okrutnost viđena u Siriji nadmašuje sve dosad viđeno...

Što se zbiva na ovom videu koji si stavio?? Dronom navode "vatru" ili? Osim manjih explozija (očito minobacači i druga artiljerija) ne znam od čega su ove velike explozije (avio bombe??).
Ne vidim koga i/ili što gađaju zapravo. "Tehnike" (barem kamioneta) nema.. da li je to po civilima?
Užas sve zajedno tamo..
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:14   #97
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Što se zbiva na ovom videu koji si stavio??
Napad na alavitske enklave Fuah i Kafraya.

Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Dronom navode "vatru" ili?.
Snimaju propagandni filmić u svrhu regrutacije i zadovoljavanja svojih sponzora.

Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Osim manjih explozija (očito minobacači i druga artiljerija) ne znam od čega su ove velike explozije (avio bombe.
Samoubilački napadi oklopnjacima napunjenima eksplozivom

Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Ne vidim koga i/ili što gađaju zapravo. "Tehnike" (barem kamioneta) nema.. da li je to po civilima?
..
Samoubilačkim napadom vjerojatno pojedine obrambene točke a artiljerijom po svemu, budući da sve alavite smatraju nevjernicima.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:26   #98
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Okrutnost viđena u Siriji nadmašuje sve dosad viđeno...
Samu zato šta ostale ratove nismo vidili.ovo u siriji je dječja igra šta je bilo u ruandi,kambođi i na mnogim mjestima u africi.Koliko gine ljudi u siriji dnevno 200-500. u ruandi se je ubijalo preko 33000 ljudi dnevno preko 30 dana i to sve hladnim oružjem.
evo ovaj u liberiji jede srce zarobljenog generala


https://www.youtube.com/watch?v=wOR-TECGbpc
je li to dovoljno okrutno,sad to u kamere pokazuje srce generala sad zamislite šta su radili kad nije bilo kamera i kad su bili opako nabrijani
evo ovdje surovo ubijaju muslimane u centralnoj africi
https://www.youtube.com/watch?v=hhyEcllxxMU

svaki dan u brazilu bude surovo ubijeno 280 ljudi + 178 ljudi zbog dugova većinom dugova kriminalcima za drogu izvršii samoubojstvo.
totalno bezopasan stariji par 60/69 godište nizozemaca je napadnuto hladnim oružjem s tim da je muž ubijen zbog 10-setak $
http://imirante.com/sao-luis/noticia...sao-luis.shtml
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš

Zadnje uređivanje more : 24.09.2015. at 15:43.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:32   #99
Činjenica

Svi ratovi vođeni do klimaksa, vođeni su oružjem matične države koja se raspala.

Činjenica

Kad su resursi i zalihe spali na minimum smanjio se i intenzitet rata

Činjenica

Onaj tko je mogao kupiti nove resurse i zalihe dobio je rat

Činjenica

U Siriji se ratue zalihama arapskog proljeća (98% sovjetske proizvodnje)

Činjenica

Mora doći do točke istrošenosti resursa i zaliha


Činjenica

Kad dođe do te točke ratovanja onda osvojene granice postaju utvrđene granice i proglašava se primirje

TADA TREBA

Sprječiti dostavu NOVIH zaliha i udariti svim konvencionalnim sredstvima po svim vitalnim VOJNIM ciljevima

Blokirati isporuku novca hrane i svih gospodarskih elemenata za život

OVLADATI TERITORIJEM VOJNOM SILOM NA TERENU NAKON KRATKOTRAJNOG TOTALNOG RATA !
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 15:34   #100
Možda je to strategija zapada čak??!
Pustiti klanje pa doći na suho.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.