Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2005., 10:30   #21
Hvala svima na odgovorima. Sutra idemo najprije onkologu da odredi terapiju i eventualnu prognozu
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 10:32   #22
Quote:
Durica kaže:
eventualnu prognozu
nemoj ocekivati da ce vam onkolog direktno u facu dati prognozu. a i bolje da ne, nikome se ne bi svidjelo da cuje 13% (ili bilo koji drugi broj, 13 % je imala moja mama). tocan broj ti kasnije (ako te zanima) potrazi sama na internetu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 12:15   #23
Quote:
kemik kaže:
nemoj ocekivati da ce vam onkolog direktno u facu dati prognozu. a i bolje da ne, nikome se ne bi svidjelo da cuje 13% (ili bilo koji drugi broj, 13 % je imala moja mama). tocan broj ti kasnije (ako te zanima) potrazi sama na internetu
ili u knjizi "Interna onkologija" iz 2004.
Inače karcinom je širok pojam s obzirom na lokaciju. Bitna je i veličina, metastaze (ima nema , gdje, koliko, veličina,) primarni čvor......
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 08:41   #24
hej,
durice, jel nam imas zelju ispricat kako je bilo kod onkologa? mi slusamo, ako trebas virtualno rame...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:06   #25
Hvala ti, ali sad nemam snage. Možda kasnije. Uglavnom, nije dobro
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:17   #26
Quote:
Durica kaže:
Hvala ti, ali sad nemam snage. Možda kasnije. Uglavnom, nije dobro
nema vremena sad za plakanje, preuzmi stvar u svoje ruke, počinje borba

(ako si u teškom psihičkom stanju, a kod saznanja o teškoj bolesti je to normalno, dobro bi ti došla stručna pomoć psihijatra, kako bi to razriješila emocionalno i mogla se racionalno naoružat i krenut u bezkompromisnu utrku)

Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:30   #27
Quote:
Taroth kaže:
pomaze i:
- aloa vera (ali samo od Forever Living)
samo "Forever Living" ... ma nemoj ??? ...

osobno imam iskustva sa aloom verom, poznajem i ljude kojima je ona pomogla tako da znam o čemu se radi (a nije "Forever Living" ) ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:38   #28
Quote:
Morph kaže:
Tu sad postoji prostor i mogućnost da obrambeni sustav organizma nadvlada nekonrolirani rast tumorskih st.
tu sad dolaze u prvi plan antioksidanti, i biljke koje pomažu kod imuniteta kao i aloa vera koji je ujedno i "čistač" organizma (moćan detoksikator, posebno efikasan i preporučljiv nakon farmakoloških i kemoterapijskih kura jer reaktivira i stimulira imunološki sustav. Posebno se preporuča kao zaštita od onkoloških bolesti) .. ???

morph, ovo me jako zanima pa te molim za tvoje mišljenje u vezi toga ..
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 13:48   #29
Quote:
MacGregor kaže:
morph, ovo me jako zanima pa te molim za tvoje mišljenje u vezi toga ..
I mene zanima.
BTW, hvala svima na potpori
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 14:43   #30
Quote:
MacGregor kaže:
samo "Forever Living" ... ma nemoj ??? ...

osobno imam iskustva sa aloom verom, poznajem i ljude kojima je ona pomogla tako da znam o čemu se radi (a nije "Forever Living" ) ..
moja stara je to pila prije. Evo opet je popila kuru.

Tvrdi da ju je to riješilo alergije. Bila je alergična na svašta (kućna prašina, cvjeće, sve živo), sad joj to uopće ne smeta.
Al je počela mene hvatati. Mislim zbog stresa (genetska podloga očito postoji)
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:08   #31
Quote:
MacGregor kaže:
tu sad dolaze u prvi plan antioksidanti, i biljke koje pomažu kod imuniteta kao i aloa vera koji je ujedno i "čistač" organizma (moćan detoksikator, posebno efikasan i preporučljiv nakon farmakoloških i kemoterapijskih kura jer reaktivira i stimulira imunološki sustav. Posebno se preporuča kao zaštita od onkoloških bolesti) .. ???

morph, ovo me jako zanima pa te molim za tvoje mišljenje u vezi toga ..
evo i sam si napisao, nisu to lijekovi protiv tumora, niti bilo koje bolesti.

Oni nespecifično, indirektno preko stimulacije imunološkog sustava pomažu da se organizam sam bori protiv stranog tijela koje ugrožava njegov opstanak.
Imunološki sustav ima zato definitivno najbolji i najširi spektar ciljanog oružja.

Tvari koje primamo iz zagađenog okoliša kao što su nitrati, nitriti..., pa i oni koji se stvaraju u organizmu kao što su slobodni radkali direktno se upliću u prepisivanje genskog materijala kod diobe stanica.
Na žalost toga je u okolišu sve više, a tvari koje sprečavaju njihovo nastajanje i onih nužnih u detoksikaciji sve manje.
Vjerojatno dođe do zamora imunološkog sustava, koji i ne uspjeva riješavati sva krizna žarišta jer je rastrgan na "sto" strana i dovoljna je jedan previđen slučaj da jedna poremećena stanica iskoristi svoju priliku.

Organizam bi trebalo što je najviše moguće zaštititi (očistiti) od negativnih tvari i utjecaja iz okoliša (kemija (ne mislim na kemoterapiju ako dokazano djeluje uspješno u visokom postotku), psiholoških i ostalo), kako bi svoje obrabene resurse usmjerio na pravi cilj.
Cilj je uglavnom dobro maskiran oklopom koji se bitno ne razlikuje od oklopa same stanice organizma od koje potječe.
Za njegov intenzivan rast (ovisi koji tumor) potrebna je "velika" količina gradivih (proteina) i hranjivih tvari koje bi mu trebalo reducirati, a da se pri tome ne našteti i smanji mogućnost imunološkog odgovora, a također da organizam ne troši energiju na probavu nečeg što mu je u tom trenutku nepotrebno. U isto vrijeme mu treba dati ono što mu je neophodno, a što neće biti dostatno ili korisno za sam rak. Osobno vjerujem da će organizam štedjeti svoje kapacitete i koristit ih puno racionalnije, a tkivo tumora ostajati bez zalogaja.
Stanice raka će polako gubiti na produktivnosti, smanjit će im se integritet te postajat osjetljivije, a tu nastupa imunološki sustav.
Misim na citotoksične , NK- stanice koje će ubijati st tumora, makrofagi će taj "otpad" proždirat ali u isto vrijeme istaknut na svoj oklop i prezentirat ga imunološkom sustavu koji će stvarati ciljane projektile koji će djelovati samo na taj oklop.
Postoje još mnoge karte koje ima imunološki sustava u svom rukavu. opsonini- proprdinski sustav sustav komplementa, interferon koji će oklop st. raka učinit osjetljivijim, prijemljivijim na djelovanje imunoloških stanica (nešto kao duge ljestve kod napada vitezova na dvorac)
Ima toga poprilično.

Kao što vidiš organizam ima rješenja za borbu u koju će se upustiti.
Treba mu samo malo pomoći kako mu ne bi nebitne stvari odvraćale pozornost i remetile njegovu usmjerenost na bitno.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:31   #32
Riječ je o tumoru dojke koji je operiran, kemoterapijan i zračen prije dvije godine, a sad se probio na pluća.
Durica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:38   #33
Drago Plećko
liofilizira razne biljke bogate korisnim tvarima (vit., enzimi , mikro, makro element.),
oduzima im vodu tako se preskače jedno agregatno stanje (iz krutog prelazi u plinovito, i tako dobije neoštećene i koncentrirane sastojke, razlika od dehidracije gdje treba toplina i dolazi do gubitka vrjednosti)
tako s malom količinom tog praha unosiš veliku koncentraciju tih elemenata, inače bi trebala pojest tog na kile, a to pod kemoterapijom nisi u stanju, također bi to bio prevelik gubitak energije (oko 20% samo za probavu)
raspitaj se za to.

nema smisla da sve karte položiš na kartu konvencionalne medicine. Ona čini najviše što je u njezinoj moći, ali su te njezine moći u velikoj mjeri ograničene buđetom HZZO-a i proizvodima velikih korporacija, a većina novijih lijekova još nije izašla iz laboratorija u redovnu upotrebu, ili se još ne koristi u HR.
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:55   #34
Quote:
Durica kaže:
Riječ je o tumoru dojke koji je operiran, kemoterapijan i zračen prije dvije godine, a sad se probio na pluća.
to su stare priče

Čovjek operira madež (melanom maligni) i u roku 5 god. umire, a nakon 5 godina sigurno (uz sva zračenja, redovne preglede, kemoterapija, kod njega nije djelotvorna(mali postotak .
Operacija uspjela, pacjent za 5 god. umre.

To govori koliko je radikalno odstranjivanje razgranatog tumora uspješno. Mislim tko će pohvatat te sve njegove konce, koji će se razgranati.
Mislim osobno da je za to sposoban jedino imunološki sustav organizma.

Bilo je puno vremena za to, ali to sad neme veze , živi se svaki dan, bori se
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 17:04   #35
Quote:
Morph kaže:

Kao što vidiš organizam ima rješenja za borbu u koju će se upustiti.
Treba mu samo malo pomoći kako mu ne bi nebitne stvari odvraćale pozornost i remetile njegovu usmjerenost na bitno.
hvala ti na ovom iscrpnom objašnjenju, slika mi je sad puno bistrija ...
antioksidanata ima u povrću ali ne uzimamo ga nikad dovoljno a kod takvih situacija (tumor) je ta potreba ustvari i puno povećana
(postoji nešto (RoseOx) što ima snagu 3-5 kg povrća i ako nekoga zanima mogu mu na mail poslati sastav i objašnjenje u vezi toga) ..

Quote:
Morph kaže:
Drago Plećko
liofilizira razne biljke bogate korisnim tvarima (vit., enzimi , mikro, makro element.),
oduzima im vodu tako se preskače jedno agregatno stanje (iz krutog prelazi u plinovito, i tako dobije neoštećene i koncentrirane sastojke, razlika od dehidracije gdje treba toplina i dolazi do gubitka vrjednosti)
tako s malom količinom tog praha unosiš veliku koncentraciju tih elemenata, inače bi trebala pojest tog na kile, a to pod kemoterapijom nisi u stanju, također bi to bio prevelik gubitak energije (oko 20% samo za probavu)
raspitaj se za to.

nema smisla da sve karte položiš na kartu konvencionalne medicine. Ona čini najviše što je u njezinoj moći, ali su te njezine moći u velikoj mjeri ograničene buđetom HZZO-a i proizvodima velikih korporacija, a većina novijih lijekova još nije izašla iz laboratorija u redovnu upotrebu, ili se još ne koristi u HR.
ovo mi još malo pojašnjava kompletnu situaciju ali sam još malo zbunjen u vezi prehrane tih tumorskih stanica, da li tijelu trebamo dati sve potrebne mikro i makro nutrijente ili ih moramo reducirati ..

naime, poznajem nekoliko slučajeva ljudi koji su koristili "cellular nutrition" i kojima su se tumorske stanice povukle pa nisam baš bio siguran što i kako .. eto, za antioksidante i alou mi je to puno jasnije i logičnije, a ovo objašnjenje o "maloj količini praha" koji je srž tj. "ono najpotrebnije iz hrane" mi opet faje više logike u cijelu tu priču .. samo opet ne znam sa čime tumorske stanice ne treba hraniti (a ostale treba)..

ps: osnovna ideja "stanične prehrane" je da damo organizmu sve ono što mu je potrebno svakoga dana a on će najbolje znati kako to treba iskoristiti, ali ovo su extremni slučajevi pa me zanima da li ta logika i ovdje vrijedi ?
__________________
Alba Gu Brath !!!
MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 22:02   #36
Rak dojke

Koliko je "jednostavna" podjela karcinoma dojke pogledajte si na linku
Nisam onkolog

Preporučam za sve žene, ali i muškarce koji su zabrinuti za svoje žene ili djevojke

Rak dojke
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 09:44   #37
Ja bi preporučio , ukoliko se ne radi o karcinomu pluća , marihuanu za suzbijanje posljedica kemoterapije .

Vrlo je učinkovita , medjutim posto kod nas nema jos lijekova na bazi marihuane (marinol) preporucam tanke jointe , vrlo dobro za opustanje , smanjenje bolova i pojacavanje apetita.

I nemojte me pljuvat , molim vas.Jer je to istina.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 14:44   #38
Quote:
Hmmm kaže:
Ja bi preporučio , ukoliko se ne radi o karcinomu pluća , marihuanu za suzbijanje posljedica kemoterapije .

Vrlo je učinkovita , medjutim posto kod nas nema jos lijekova na bazi marihuane (marinol) preporucam tanke jointe , vrlo dobro za opustanje , smanjenje bolova i pojacavanje apetita.

I nemojte me pljuvat , molim vas.Jer je to istina.
"Potencijalna medicinska uporaba marihuane

Rezultati više znanstvenih istraživanja prikazali su različita područja u medicini gdje bi se kanabis i njegovi kemijski sastojci mogli korisno upotrijebiti:

Popravljanje raspoloženja

"Dobro raspoloženje" povezano s marihuanom nije od svih prihvaćeno kao terapijska vrijednost. Ali, dobro raspoloženje, smanjenje unutarnje napetosti i umjerena sedacija mogu biti poželjne osobine za pacijente koji su napeti i trpe velike bolove. Na taj bi način marihuana mogla pospješiti i popuštanje ostalih simptoma.

Liječenje mučnine kod kemoterapije karcinoma

Mnogim je pacijentima koji su podvrgnuti kemoterapiji (liječenje lijekovima protiv raka) mučnina najgora nuspojava tog liječenja. Ona može biti tako jaka da bolesnik prekida kemoterapiju ili ustraje na njoj, a kvaliteta života mu je značajno opala. Kanabinoidi su pokazali srednje jak učinak u sprečavanju mučnine i povraćanja kod ovih bolesnika. Kao antiemetici (lijekovi koji sprečavaju povraćanje) testirani su THC i sintetski kanabinoidi - nabilon i levonantradol. Zbog drugačijeg djelovanja modernih lijekova protiv povraćanja, kanabinoidi bi mogli biti učinkoviti kod osoba kojima drugi lijekovi ne pomažu. Štoviše, većina modernih antiemetika često su neučinkoviti jer ih bolesnik ne može progutati zbog otečenog grla, ili mu se gadi uzimati bilo što na usta, ili kad uzme tabletu ubrzo je povrati i ona nije uspjela djelovati. Tu bi pomogao inhalacijski oblik kanabinoida. "

http://www.medicina.hr/clanci/Medici...0marihuane.htm

...e da sam znala kad mi je trebalo...
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2005., 14:45   #39
Quote:
Uranus kaže:
...e da sam znala kad mi je trebalo...
ne pomaze uvijek...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:49   #40
megamin

ja sam koristila megamin,koristim i sigurno cu ga koristiti i dalje ...pomaze zaista puno..sprijecava upale,balansira emocije i um,čisti organizam sto je svakako bitno za oboljele od raka..koristila sam ga cijelu terapiju i uzimala sam jacu dozu..preporučivo je uzimati za pocetak 3 puta na dan po dvije tablete,a kasnije pojačati dozu...takođe bih preporučila breusovu metodu sa čajevima i promjenu prehrane tj. pripatiti na to što se unosi u organizam.
tzela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.