Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 19:32   #21
Ako ti nisi sigurna, ne znam kako bismo mi trebali biti.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 19:36   #22
Cijeli život znaš što bi a danima tražiš? I ne nalaziš jer ne znaš što tražiš? Svaka čast na angažiranosti. I blago tvojim roditeljima kakvo sposobno dite su stvorili.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 19:37   #23
odi u usa ili uk..kad vec imas para i mogucnosti za birat..
jbone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 01:50   #24
Studiranje u inozemstvu

Zadnjih par dana lutam po internetu nebi li nasao neku informaciju o tome ali bezuspjesno...nasao sam jednu Hrv stranicu(www.stipendije.info) koja govori o tome ali to je za stipendiranje i mene to nezanima(tj nemam bas uvjeta za stipendiju )...zanima me konkretno gdje u Hrv mogu saznat vise informacija o studiju vani(tocnije u Dublinu) i ako netko ima kakvih iskustava volio bih cut...

ja sam sad maturant jedne Zg gimnazije i htio bih cijeli studij odradit vani, ne ono jedna god tu pa jedna tamo

hvala
__________________
Jedi burek dok je topal!!!!!!
Dodo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 10:56   #25
mislim da trebas znati za studiranje u irskoj njihov jezik...prije nego sto sam otisao u ameriku sam i ja gledao irsku, ali sam zbog toga odustao.
najbolje ti je otici na stranice njihovih fakulteta, tamo ti pise sve o upisima, stipendijama, itd...
ak te zanima amerika, slobodno mi posalji PM

i sretna nova
goranOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 18:20   #26
sto se studiranja vani tice u vecini zemalja ce ti trebat znanje njihova jezika posto rijetko koja drzava nudi bachelor degrees na engleski.. no posto je to irska mozda ipak..ne znam tocno sto se tog dijela zemlje tice
a mastere na engleski mozes nac skoro bilo gdje koliko sam ja proucavala..

znam da nordijske zemlje imaju program pod imenom quota programme koji je bas za potential students iz nasih i slicnih (tranzicijskih) zemalja..pa mozda imaju takve programe i u irskoj..

no slazem se s postom iznad proguglaj malo dublinska sveucilista, fakultete(...), nadi onaj koji nudi ono sto bi volio studirati i odi na nj str gdje obicno pise sve o admisson, cijenama,...

sretno
rijecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:33   #27
Školovanje/usvršavanje u inozemstvu

Na ovom podforumu se često otvaraju takvi topici u kojima ljudi traže informacije. I od ekipe koja me okružuje čujem želje za odlaskom vani. Samo od ovih svojih čujem priče kao `Tamo je super živjeti, luduješ, dobro zarađuješ, stalno si u pokretu, noćni život je zakon`.

Koliko ljudi zapravo želi vani radi boljih uvjeta školovanja/usavršavanja, a koliko njih se želi provesti?

Ne znam čita li ovo netko tko je jedan takav period bio vani, a pitanje bi bilo: Koliko ste dobili naspram onog što ste očekivali?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:13   #28
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Na ovom podforumu se često otvaraju takvi topici u kojima ljudi traže informacije. I od ekipe koja me okružuje čujem želje za odlaskom vani. Samo od ovih svojih čujem priče kao `Tamo je super živjeti, luduješ, dobro zarađuješ, stalno si u pokretu, noćni život je zakon`.

Koliko ljudi zapravo želi vani radi boljih uvjeta školovanja/usavršavanja, a koliko njih se želi provesti?

Ne znam čita li ovo netko tko je jedan takav period bio vani, a pitanje bi bilo: Koliko ste dobili naspram onog što ste očekivali?
Ja nisam još imao prilike studirat vani, ali bi volio magistrirat negdje u inozemstvu. I to uopće nije zbog provoda... naravno da je važan akademski aspekt i ne bi odabrao bilo koje sveučilište, nego ono nakon kojeg bi mogao pronaći dobar posao, s mogućnošću napretka i sl. Ali, jednako bitan argument za studiranje vani je da se naglo nađeš u skroz nepoznatoj situaciji. Od tebe se očekuje da se snađeš u nepoznatom gradu, studiraš na stranom jeziku ( što definitivno nije lako ) i sl. To su neki izazovi s kojima bi se ja volio suočit i vidjet jesam li ja sposoban za nešto takvo...

Jer ako se to apsolvira, onda je dalje lakše, i na poslu i u životu...
markc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 21:23   #29
Mislim da je u inozemstvu svakako bolje raditi prije svega zbog dobre zarade,stalnog usavršavanja.tehnologija je sigurno puno razvijenija nego u Hrvatskoj,a naravno viši je i standard života.
zaksam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 21:46   #30
Kad sam razmisljao o tome da idem van studirati, razmisljao sam o tome iskljucivo zbog kvalitete obrazovanja.

Zapravo zbog dobrog provoda i ostajem ovdje
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 13:17   #31
Studiranje u Velikoj Britaniji

Pojma nemam jeli otvoren ovakav topic ali nemam vremena trazit.Znate li nekakve institucije koje daju skolarine i poticaje za studiranje u Engleskoj.Takodjer bi zelio tamo i raditi.

Hvala
dark is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 20:09   #32
Pogledaj stipendije.info, mozda pomogne

A mozda naleti i neki forumaš s iskustvom pa te posavjetuje
__________________
imam novi nick
no idea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 00:04   #33
studiranje u španjolskoj

jel iko zna nekog ko tamo studira?da mi da neke info o smjestaju,troskovima...i tako tome
posto bi ja tila tamo ic,mozda ne ove odma god,al sljedece
traveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 09:53   #34
Molim informacije :)

Zanima me fakultet u Beču, točnije TU, arhitektura, pa ako itko zna išta o tom faksu, stanovanju u Beču, cijeni svega toga i slično, bila bih zahvalna.

1. Isplati li se uopće ići u Beč na arhitekturu kad je imamo i u Zagrebu?
2. kvaliteta studiranja u Beču u odnosu na Zagreb ili Graz?
3. Koliko je lako ili teško upisati taj studij, kakvi su prijemni ili sve ovisi o materijalnom stanju....?
4. cijena sobe u studentskom domu i kako do njega doći?
5. postoje li stipendije za hrvatske studente i koji su uvjeti...osim da si Hrvat... ?
6. cijena samog studiranja (po semestru i početni polog)?
7. poslovi za studente ne toliko duboka džepa?
8. hoće li tko sa mnom, ja se bojim nepoznatih gradova

U svakom slučaju, ako bar nešto znate..postajte.
Robespjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 21:50   #35
[
Quote:
QUOTE=Robespjerka;8865505]Zanima me fakultet u Beču, točnije TU, arhitektura, pa ako itko zna išta o tom faksu, stanovanju u Beču, cijeni svega toga i slično, bila bih zahvalna.
Evo....

Quote:
1. Isplati li se uopće ići u Beč na arhitekturu kad je imamo i u Zagrebu?
U Beč se svakako isplati ići. I arhitektura je izvrsna, koliko sam čula. Ja studiram u Beču, ali ne arhitekturu, ali poznam par ljudi... Imaš dvije arhitekture, jedna je na TU, jedna na Angewandte Kunst...Ova prva je normalni državni faks...Moraš položiti prijemni u Hrvatskoj i onda im to poslati u Beč, i prime te. Za Angewandte Kunst ima neki stravično teški prijemni. To je više kao privatni faks. Za to baš ne znam.

Quote:
2. kvaliteta studiranja u Beču u odnosu na Zagreb ili Graz?
Neusporediva.

Quote:
3. Koliko je lako ili teško upisati taj studij, kakvi su prijemni ili sve ovisi o materijalnom stanju....?
Kako rekoh, na TU nije teško, to jest, moraš u Hrvatskoj položiti prijemni. I trebala bi imati certifikat o znanju njemačkog....onda možeš odmah početi studirati. Materijalno stanje...pa košta ti 726 eura godišnje, to i nije prestrašno, košta otprilike kao školarina u Hrvatskoj.

Quote:
4. cijena sobe u studentskom domu i kako do njega doći?
Od 150 do 500 eura. Ima i skupljih, al to je luksuz stvarno... za 200 nađeš stvarno super dom. Stan ti dođe otprilike kao dom (malo paradoksalno, al tako je )Za dom si pogledaj http://www.housing.oead.ac.at/, al prijavi se što brže, inače ostaješ bez mjesta...I ti tu ponuđeni su samo neke od mogućnosti...

Quote:
5. postoje li stipendije za hrvatske studente i koji su uvjeti...osim da si Hrvat... ?
NE. Nažalost, mi smo ne-EU-državljani i kao takvi nemamo pravo na stipendiju. Jedino ako ti roditelji već 5 godina rade u Austriji ili si ti, onda imaš šansu.

Quote:
6. cijena samog studiranja (po semestru i početni polog)?
Semestar, kako rekoh, 363 eura. U pravilu. E sad, jedan faks oslobađa Hrvate od toga, drugi ne, (moj naprimjer isto ne), a za TU ne znam. Pitaj. Pošalji im mail. Odgovorit će ti najviše za dan. Za vizu moraš imati 3900 eura na računu da ju možeš dobiti.

Quote:
7. poslovi za studente ne toliko duboka džepa?
Samo na crno. Kao ne-EU-državljanin ne možeš ni raditi više od 20 sati tjedno. A i tih 20 sati te nitko neće legalno uzeti jer ga to više košta nego da uzme nekog Austrijanca...ili EU-državljanina....
Quote:
8. hoće li tko sa mnom, ja se bojim nepoznatih gradova
Iznenadila bi se koliko ima Hrvata ovdje. Grad je prva liga! Apsolutno preporučujem! Sretno!
aussenministerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:11   #36
@aussenministerin:
Puno hvala! Sad si me ohrabrila ide se u Beč!
Robespjerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 23:47   #37
Dobio sam stipendiju , sta da radim ?

Od Ruske Federaciju dobio sam stipendiju za studiranje na BILO KOM fakultetu u Moskvi ! Izabrao sam fakultet medjunarodnih odnosa ! Prijavio sam se, ali do kraja tjedna imam foru da jos jednom razmislim. Ima li neko da studira u Moskvi da zna kakvi su uvjeti tamo, kakv je dom za studente iz inozemstva !? Njaveci problem mi je ruski jezik koji mi i nije bas najbolji, a svi ispiti ce biti na ruskom , sto podrazumeva da ga moram perfektno znat !!! Ne znam da li su profesori tolerantni prema strancima jer ja definitivno ne bi moga odma krenuti punom parom pricat na ruskom jer ga i dalje ucim ...

Zao mi ovakvu sansu propustit s obizom da mi je placen put,dom,hrana,knjige i svi ispiti a plus imam i neki pocket money kojim mogu platiti put jednom u 3 mjeseca do kuce !

Ako ima neko da studira iz Moskve da mi pomogne , ostali nek kazu kaj bi oni uradili u ovakvoj situaciji !?
Hakunamatata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 23:54   #38
ja bi otišla i iskoristila to najbolje kaj mogu
bolje to neg da cijeli život žališ za profučkanom šansom
SRETNO
sorry, kaj ti nemrem više pomoć
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 03:02   #39
definitivno idi!! rusija je divna zemlja, mislim da ima dosta stranaca na fakultetima.. al ne kužim, kako si to dobio stipendiju?? na temelju čega??
zavidim ti totalno, ja studiram ruski i ubila bi za stipendiju
ok, nisam se ni prijavila još nijednom, al budem.. a onda bolje da je dobijem!
e da, i kaj ti je to stipendija za čitavo školovanje? kako? kako?
sad sam ljubomorna, zato imam tolko pitanja, a ti se nadao odgovorima..
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 10:47   #40
pa daj nemoj bit lud iskoristi to...
ja ti ne mogu dat nikakve konkretne savjete u vezi rusije i sta i kako al da sam na tvom mjestu ne bi dva put razmisljala...
i jos mozes navratit kuci jednom u 3 mj aauuuuu...pa jebote ja skoro iz zg tolko cesto isla u sb haha
a za jezik mislim da ce bit tolerantni...bar ovdje ja ko student kojem engl nije prvi jezik smijem nosit rijecnik na ispite...pitaj njih direktno kakvi su uvjeti...
idi nemas sta izgubit...

pozz
__________________
Theatrical, dramatical...
13Lilly13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.