Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2004., 17:15   #1
Hrvatski ovčar

Prije par dana sam dobio preslatkog malog, 2,5 mjeseci starog, Hr. ovčara.

Imao sam već nekoliko pasa (lovačkih) ali nemam baš nekog iskustva sa ovom vrstom.
Čuh sa više strana da je taj pas poprilično divlji i spreman na šoru i stvaranje frke , što mi iskreno i nije neka fora.

A čuo sam i da je jako inteligentan i da se može vrlo brzo svemu naučiti.

Ima li netko iskustva sa tim psima?
Bio bih zahvalan kad bi mi udijelili par savjeta i svojih iskustava.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 18:50   #2
Ne znam baš za ovo divlji.
Moj dobar prijatelj ga ima, često se družimo i pas je fenomenalan. Sami su ga odgojili (dakle, nikakve posebne školice i ne znam ti ja što), sluša, baš jedan dobar pas. Kad su skužili da se voli šorat, malo su ga disciplinirali i sve je sjelo na svoje mjesto.
Ali, fakat ga redovito istrčavaju.
Poslije mu niti nije do divljanja, samo gleda gdje bi lego.
Blaise is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 00:02   #3
Moj stric je jednom imao hrvatsku ovčarku. Izuzetno inteligentan i hrabar pas. Ima urođeni instinkt za čuvanje. Ova njegova samo što govorit nije znala.... Jednom se čak i potukla s ruskom dogom (doga došla na njen teritorij). Bila je samo malo izgrebana (po nogama), dok je doga bila sva u zavojima.... Inače, s mačkama i ostalim živinama nema problema ako ga naučiš da je to njegovo (moj stric imao i mačka, igrali su se skupa)

Inače je dosta živahan pas, a u "pubertetu" možda i malo preživahan.... Ali sve je stvar dersure i discipline.
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2004., 09:07   #4
Dresiram ga već. Naravno. I upoznajem sa drugim psima. Znam da kao nebi smio u kontakt sa ostalim pripadnicima K9 vrste dok ne prođe ono drugo cjepljenje, ali sve svoje pse sam od malih nogu socijalizirao pa su umrli ili od starosti ili od auta

Ma bitno mi je samo da nemoram svaki čas pazit dali će se sa nekim u parku pošorati. Do sada sam imao dva stvarno cool psa koja (gotovo ) nikad nisu prvi započinjali fight.
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 14:35   #5
I moj dečko ima štene hrvatskog ovčara, presladak je, umiljat i razigran.
Ali, nije to sad bitno, nego, bi li ti i tvoj psić samnom i mojim psom šetali parkom? Ako da, javi. Možemo nekud i na .
__________________
Ponekad se pitam ima li sve to smisla... i redovito shvatim da ima.
mission is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 23:21   #6
Nemogu vjerovat Imaš frajera a tu me na forumu proganjaš po svim temama. Sramota jedna.
Ali budem stobom šetao po parku!!!
Ako treba i ću ti pod prozorom!
__________________
VIŠE MESA U BUREKEEEEEEE!!!
Legion drinks his weight, drinks like Richard Burton, dance like John Travolta, now
Legion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:31   #7
cao narode pomagajte .pa jel moguce da su svi toliko skrti i cuvaju neke tajne koje se nebi po meni trebale cuvati nigdje nisam nasao kako se nas hrvatski ovcar trenira i obucava za cuvanje ovaca .pa zar zelimo da mu izumre ta narav i cud .pomagajte KAKO BAR NEKA IDEJA.UNAPRED HVALA NA RAZUMJEVANJU
suvajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 07:38   #8
Quote:
suvajac kaže: Pogledaj post
cao narode pomagajte .pa jel moguce da su svi toliko skrti i cuvaju neke tajne koje se nebi po meni trebale cuvati nigdje nisam nasao kako se nas hrvatski ovcar trenira i obucava za cuvanje ovaca .pa zar zelimo da mu izumre ta narav i cud .pomagajte KAKO BAR NEKA IDEJA.UNAPRED HVALA NA RAZUMJEVANJU
mislim da ćeš ovdje dobiti više odgovora na pitanja koja te zanimaju

http://hrvatskiovcar.forumsland.com/...r-post-62.html
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 15:43   #9
hvala smarti

Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
mislim da ćeš ovdje dobiti više odgovora na pitanja koja te zanimaju

http://hrvatskiovcar.forumsland.com/...r-post-62.html
hvala smarti odmah idem pogledati svaka cast.pozdrav
suvajac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2009., 15:34   #10
Od kad znam za sebe,moja obitelj je imala hrvatske ovcare...
To su divni psi!Iznimno inteligenti i pametni ,s dobrom memorijom i osjecajem za klasifikaciju ljudi(da,bas tako,nekim cudom nanjuse zlocestije ljude...)
Zajednicka crta svima je prilicno izrazen nagon za cuvanjem...nas ljudi...svoga stada... a i teritorija na kojem obitavamo...i po tom pitanju su,rekla bih iskljucivi...ako koji i dopusti da netko nepoznat udje u dvoriste...tesko da ce izaci ako to ne dopusti gazda...
Kad zastrasuju onda keze zube tako sto visoko podizu gornje labrde...a to ne izgleda benigno...kad se zacakle bijeli zubici a oni onako crni...Kad iz prijeteceg prelaze u obranu onda grickaju nisko...oko gleznja...odnosno u visini nogu stoke koje su nekad davno cuvali...Vjerno ce cuvati gazdine stvari i kad su na otvorenom,ostaju tamo gdje ih se ostavi "da cuvaju".Zivotinje koje zive u zajednickom dvoristu prihvacaju kao clanove obitelji...ne diraju i ne napadaju mladuncad(kod nas uvijek ima macka i macica i patkica i pilica i zecica...svega...)...no uljezima nema mjesta na tom prostoru...
Dobro znaju procijeniti s kim se ne treba upustati u kontakt,ponekad su jako plahi i traze zaklon i zastitu.Mislim da u tome i lezi kljuc nesporazuma oko toga da se vole sorati...vjerujem da krecu u soru samo zato je ne vide drugi izlaz iz situacije...A tu je onda vlasnik taj koji ga uopce niti ne treba dovoditi u takve ne/prilike...
Vole biti blizu covjeka...
Vole se igrati s djecom(dok smo bili mali,svi su nam psi sluzili za jahanje...hahahahahaha)
Poslusni su,zivahni i veseli...i velike maze...ali nestrpljive maze...nekoliko trenutaka miruju,recimo stave ti glavu u krilo...ali cijelo tijelo je i dalje aktivno...kao da imaju male baterije negdje ispod repa...
Ne vole grmljavinu i buku...
Pricaju s okicama,ufff...sva se raspekmezim kad se sjetim naseg pokojnog Gare...Sad imamo zlatnog retrivera...on je posve druge naravi i karaktera...kao da nije pas nego neka velika igracka... koja sluzi kako za ukras,tako i za maznju i drustvo...i to je to...
Moj brat ima i hrvatskog ovacara pa smo onda nekako opet u kontinuitetu bas s njima...
Za vrijeme progonstva najvise mi je falio upravo nas pas...Benjamin-Garo...
Uvuku ti se te zivotinjice pod kozu...cudo jedno...

No,kako u ljudskom svijetu,tako i u zivotinjskom...mogu oni imati neke zajednicke osobine...ali svaki od njih je ponaosob razlicit...Puno ovisi o tome kako ga se odgaja,kako se odnosite prema psu,kako ga i koliko volite i postujete njegovo postojanje.Ako zelite agresivnog psa...imat cete ga...ako zelite dobricu...imat cete ga...u grubo receno...naravno...
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 09:04   #11
Podižem malo temu. Dakle, kada sam nabavljala psa, htjela sam isključivo hrvatskog ovčara, ali o njima nema puno govora na forumima. Službenih stranica ima dosta, ali htjela sam čuti 'iz prve ruke' kako je biti vlasnik ovog malog crnog čupavca
Pa, evo, nakon godinu i nešto više, mogu vam reći svoja iskustva.
Groma smo dobili kad mu je bilo tek 40 dana. Bio je mala drhtava loptica. Za razliku od drugih štenaca, koji su pili mlijeko, on je odmah tamanio šnicle. Čim se malo udomaćio, bilo ga je po cijelom dvorištu! Trčao bi za ljudima, obožavao grickati ljudima stopala i podvlačiti se pod noge u hodu (bio je to period straha da ga ne zgazimo - bio je tek nešto veći od dlana!)
Malo je narastao, više ne gricka (osim kad se igra), ali je i dalje pun energije kao i prije godinu dana. Izrazito je odan, jako voli biti u ljudskom društvu, makar se i ne igrali s njim... bitno mu je da gazdu i mene 'ima na oku'!
Jako se voli maziti, silno je umiljat. Možete ga češkati satima i imate sretnog psa
Naravno, obožava šetnje, igru, interakciju bilo koje vrste. S djecom je super, nježan i zaigran... Na nekog stranca će uvijek zalajati, upozoriti, no čim vidi da mi istome dajemo 'zeleno svijetlo', brzo će se smiriti i prihvatiti ga kao najboljeg prijatelja
Izrazito je inteligentan, brzo uči (znao je zapovijed 'sjedi' već nakon tjedan dana kod nas). Nekad je tvrdoglav, pa će, recimo, potrčati za mačkom unatoč zabrani, iako zna da mu slijeduje kazna. Ipak, u većini slučajeva sve posluša. Sve jako dobro razumije, i da smo ga vodili u neku pseću školu, sigurno bi do sad već i fakultet upisao
U svakom slučaju, tko se god odluči za hrvatskog ovčara, tople preporuke!!

Evo i koja sličica.

Ovdje je Grom tek stigao:
[IMG=http://img31.imageshack.us/img31/7919/1003737q.th.jpg][/IMG]

Tu je malo veći...
[IMG=http://img825.imageshack.us/img825/6576/1004292r.th.jpg][/IMG]

A sad izgleda ovako (malo je 'istraživao' po dvorištu )
[IMG=http://img853.imageshack.us/img853/3360/1005131s.th.jpg][/IMG]


Hrvatski ovčari su zakon!
LondonCalling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 11:35   #12
ja imam malog hrv ovcara, 8 mj ima.
znakove agresivnosti za sada nisam primjetila, nadam se da ce tako i ostati
a sto se dresure tice, jedno mj dana nam je trebalo da svladamo hod uz nogu i da manje vise ne vuce kad vidi drugog psa, pticu ili kakvu god zivinu, ali ga svejedno ne pustam bez uzice da setka.
od jedno 5 mj zna sjest, lec, davat sape, zakotrljat se, bit mrtav, tako da je apsolutno istina da je lako poucljiv...
ali ima neki inat u sebi, kad vidi neku priliku za nepodopstinu, uhvati je i onda se jos kao "ruga", iako zna da ga kazna sljeduje...
i da, ovcarski i cuvarski instinkti su ocuvani do maksimuma, cim smo ga pustili u stado ovaca je on to sve doveo u hrpicu, iako ovce prije nikad vidio nije, a i rezi na sve koji su na "nasem" teritoriju, a nisu "odobreni" od strane ukucana...
ali sta je, energije treba imat za njega, svaki dan barem 2 h brze setnje i jos jedno 45min joggira sa mnom, pa uz to ubacimo igru s nekim drugim pasonjom i onda je najbolji pas kad smo doma, inace....
__________________
Rad oslobađa!
secret6969m is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 21:42   #13
Pozdrav ljudi , mozete li mi reci jeli ovo cistokrvni hrvatski ovcar?
http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater
Fica97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:05   #14
Quote:
Fica97 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi , mozete li mi reci jeli ovo cistokrvni hrvatski ovcar?
http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=3&theater
Ako ima rodovnik je, ako nema nije. Tj. možeš ti sam sebi govorit da je, ali HKS-u nije .

Ja imam mješanku hr. ovčara. Zove se Kaya i sad je stara dvije godine. To je moja prva udomljena pesica iz azila i predraga je. U budućnosti namjeravam opet udomiti ovu pasminu.

Ne kužim uopće zbog čeg je ova tema totalno zapostavljena na KLJ.
Kayica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 10:43   #15
bas mi je drago da si podigla temu
i nas Lenny je mjesanac hrvatica i - neceg
i znam da ima ovdje jos jedna secerkasta curka, nadam se da ce se javiti
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 19:26   #16
pozdrav.....ja sam nova na forumu, tražila sam neki forum gdje ima o hrvatskim ovčarima pa našla vas....vlasnica sam Bena, četiri mjeseca starog mješanca hrvatskog ovčara....jako je veseo, brzo uči, ali ga nikako ne mogu naučiti da ne vuče na lajni.....imala sam već par peseka koje sam brzo uspila naučiti, ali njega nikako....evo, već je 2 mjeseca kod mene i šetamo se naravno svakodnevno....šetnja bude ok dok on ne vidi drugog psa ili čovjeka....onda ga ne mogu zaustaviti....dosta skače po nepoznatim ljudima pa sam imala par neugodnih iskustava...a šta ćemo....
inače je prava maza, meden.....
frckymarta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 21:37   #17
još je štene
imaš temu na forumu o dresuri i odgoju, o štencima , proguglaj malo
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 13:28   #18
Quote:
SpaceDancer kaže: Pogledaj post
bas mi je drago da si podigla temu
i nas Lenny je mjesanac hrvatica i - neceg
i znam da ima ovdje jos jedna secerkasta curka, nadam se da ce se javiti
Super jer nas ima Vidjela sam i na Plavoj šapi da ima puno tema za udomljavanje hr. ovčara. Uopće ne kužim zbog čeg ljudima nisu zanimljivi
Kayica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:15   #19
Ja imam mješanca hrvatskog ovčara.
Predivan karakter, privržen, poslušan, neznam mislim da više nikada neću imati tavog dobrog psa, mislim sa takvim karakterom.
Općenito hrvatski ovčari su mi jako zanimljivi, izgledom predivni takvi kuštravi.Zahtjevaju jako puno rada jer vole da im se daju zadaci, aktivni su.
mandy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:29   #20
Pozdrav ekipa! Imam na imanju u Slavoniji 2 odrasla hrvatska ovčara i Kika se prije 3 tjedna oštenila i sad ovak; Oni su na otvorenom, trče, paze na stado i uživaju, ali kako živim u Zagrebu i usamljena sam, razmišljam o tom da jednog malog štenca povedem tu sa sobom i da bude u stanu. Računam svakako na to da ću morat s njim puno šetat i poklonit mu dosta pažnje, ali jel' to moguće, jednu ne-kućnu pasminu prilagodit nekak? Dvorište nemam, u zgradi sam :/
No-brain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.