Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 11:17   #1
Lancia Delta polovni, mišljenja

Pozdrav ekipa,
što mislite o ovim vozilima, koji je bolja kupnja ukupno gledajući?

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-d...oglas-20766733

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-d...oglas-21539148

Nekakvi načelni stavovi su twin turbo, twin problemi?!
Ovaj robotizirani mjenjač, koliko je to riskantno?!

Hvala na savjetima i iskustvima.
Pozdrav
__________________
I NOGA U GUZICU JE KORAK NAPRIJED...
mmmccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:31   #2
Provozaj jednog, provozaj drugog, poslije nećeš imat dileme kojega. Pregledaj kilometražu, kako je servisiran... ako je sve ok, uzmi i nastavi sa kvalitetnim serivisima, nebi smjelo bit problema. Računaj jedino da bi kroz kakvu godinu dvije bilo pametno distribuciju odradit.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:35   #3
da, to se podrazumijeva... najviše me zanima ovaj robotizirani mjenjač... iskreno dvi turbine me ne zanimaju previše (iako je zvijer), radije ovaj "mirniji" motor, a i izostanak kvačila mi odgovara
__________________
I NOGA U GUZICU JE KORAK NAPRIJED...
mmmccc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:23   #4
Meni je auto odličan, ali samo sam sjeo unutra. Prostran je, materijali dobri, motori odlični, e sad automatik i ovo su oba švercera, ne znam. Oprezno.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:31   #5
Meni je automobil izuzetno ruzan izvana, interijer je vec ok
Audista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:55   #6
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
da, to se podrazumijeva... najviše me zanima ovaj robotizirani mjenjač... iskreno dvi turbine me ne zanimaju previše (iako je zvijer), radije ovaj "mirniji" motor, a i izostanak kvačila mi odgovara
s pravom...ako je to model kakav su natrkeljili na stilo Abart, ne upuštaj se u to...običan mjenjač na kojega su dodali sklop koji fingira automatiku...nije uspjelo.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 16:28   #7
Da nije uspjelo nebi ih i dan danas stavljali..Nisam čuo da je kod Delte bilo problema s njime. Sam auto je produžni Bravo, kvaliteta jednaka. Znači ni govora da je to premium
Bozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:38   #8
Quote:
Audista kaže: Pogledaj post
Meni je automobil izuzetno ruzan izvana, interijer je vec ok
Koga boli kurac iliti kakve to veze ima s temom?


Što se robota tiče, znam da je bilo par konverzija na ručni kad dođe do problema... talijanske nisam vozio, ali niti jedan me se nije dojmio. Benzinac ide sa klasičnim automatom, al čini mi se da ti ne paše 200 turbo benzinskih konja
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 01:50   #9
Quote:
Bozy kaže: Pogledaj post
Da nije uspjelo nebi ih i dan danas stavljali..Nisam čuo da je kod Delte bilo problema s njime. Sam auto je produžni Bravo, kvaliteta jednaka. Znači ni govora da je to premium
Jesi vidio taj auto osim na slici?

Autoru - ne ograničavaj se samo na HR ponudu, ako ti je 1.6 dovoljan.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 03:48   #10
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
da, to se podrazumijeva... najviše me zanima ovaj robotizirani mjenjač... iskreno dvi turbine me ne zanimaju previše (iako je zvijer), radije ovaj "mirniji" motor, a i izostanak kvačila mi odgovara
OK auto, motor provjereni Fiatov, sto se motora tice, radje normalni 1.9 ili 2.0 JTD (Multijet kod Lancie) sa jednim turbom, nego 1.9 twin-turbo, jer uzimas polovni auto sa dosta km (kilometraza kod polovnih je gotovo uvijek upitna, pogotovo ako ne uzimas auto od frenda za kojeg sa sigurnoscu mozes reci da ima toliko km), na kojem su potencijalni problem dva turbopunjaca...

Sto se mjenjaca tice, imas rucni, automatski i robotizirani elektro-hidraulicki (Fiatov Selespeed)... Rucni je OK, automatski je OK - Aisin AWTF-80 SC, Selespeed nemoj uzimati...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:54   #11
Quote:
mmmccc kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa,
što mislite o ovim vozilima, koji je bolja kupnja ukupno gledajući?

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-d...oglas-20766733

http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-d...oglas-21539148

Nekakvi načelni stavovi su twin turbo, twin problemi?!
Ovaj robotizirani mjenjač, koliko je to riskantno?!

Hvala na savjetima i iskustvima.
Pozdrav
Ako te takav auto zanima nećeš pogriješiti, ima ga prijatelj i auto je i nakon 300 tkm pali i vozi.
Udoban, dosta kvalitetan interijer, maksimalno praktičan po pitanju prostora, čak i stražnja klupa se pomiče naprijed - nazad...

Ukratko auto za cijenu koji se prodaje kao rabljeni je po meni jedan od best buy automobila ako gledamo uloženo - dobiveno.

A i dizajn im nije konfekcijski pa je po meni i po tom pitanju poseban.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:54   #12
Turbodizelaš, 2.0, 165 ks, preko 250k km kod kolege, sve radi i dalje kako treba. Iznutra, auto fantazija, najbolja je oprema i vjerojatno po uređenju unutrašnjosti spada u klasu više.

Ja bi ga kupio, s tim da imam osjećaj da je 1.6 motor na knap, ali ako ti nisu bitne/ključne performanse, kupuj.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 20:14   #13
Je, s obzirom na filozofiju auta 1.6 120 je čisto dovoljan, lijepo ga pokreće i troši nekih litru manje u prosijeku ok 2.0.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:09   #14
A ono, težak je tonu ipo, još ako je platinum oprema... znači ispod 1650 s vozačem i tekućinama nisi sigurno.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 13:15   #15
Istina, al ne smeta s obzirom na filozofiju, to je auto više za krstarenje. Razlika između 1.6 i 2.0 se bitnije osjetila tek iznad ograničenja, pa vjerujem da i slabiji mnoge zadovoljio. Ali naravno opet 2.0 ostavlja bolji dojam i sveukupno je ugodniji za vožnju.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.