Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2007., 14:31   #1001
Dobila sam da sam prijavljena!
Ovak ti piše kod prijave:
1. Choose username:
2.* Email:
3.Your Verification Code is: (tu je već napisan taj kod)
4.Verification Code: (tu je prazno polje u koje sam ja na drugim forumima upisivala ovaj zadani kod zbog potvrde)

I to je to, dolje se registrira.

Ali nigdje nisam upisivala password, a to me naravno traži kad se hoću ulogirati.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:08   #1002
Joj kad bi se ja sad mogla sjetiti, al mislim da je ovako bilo, ti upises taj napisani kod i svoju mail adresu, kliknes negdje dolje na I agree, da prihvacas pravila foruma, i kliknes na Register, zatim dobivas mail na svoju adresu i link na koji kad kliknes se do kraja registriras, sa svojim odabranim username-om i passwordom koji ces tek tu upisati, ako se dobro sjecam.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 15:17   #1003
Ma sve sam tak napravila ali s passwordom ne štima. Otišla sam na onu opciju za zaboravljen password, vidjet ću hoće li mi šta stići mailom. A dobro, očito ću tamo samo čitati a ovdje ću pitat ak me šta zanima pa ćeš biti posrednica. Baš šteta super je stranica, htjela bih sudjelovati i pohvalit se sa prvom u nizu!
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 16:25   #1004
Ma gle, bit ce to ok, klikni na zaboravljeni password pa ces vidjeti, jer ja vidim tamo tvoje ime kao najnoviji clan, ak ne rijesis to sa zaboravljenim passwordom pitat cu administratora.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 18:51   #1005
Question Savjet

Pozdrav, pratim već neko vrijeme tvoje tekstove o orhidejama (Sanja volim 0rhideje i lanci) i zbog toga sam se učlanio u forum hr. Čini mi se da dosta o tom e znaš. Naime imam nekoliko dendrobiuma, ali jedna mi je orhideja odmah kad je procvijetala, samo jedan cvijet, osušio i na mjestu pleteljke se stvorila mahuna. Jeli to sjeme i ako je kako posijati.
Inače imam oko 30 raznih (Dendrobium, cymbidium,oncidium, phalaenopsis, cambria) orhideja neznam kako ali sam se doslovno zarazio s njima. Za sada mi sve jako dobro uspjevaju ali sam se našao u pitanju što s tom mahunom?
celebrinbor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 20:40   #1006
Učlani se na orhideje.net forum, tamo ćeš nać jedno veće društvo ljubitelja orhideja i puno znaju pa...Ja sam danas probala ali nešto sam zbrljala pa nemogu ući tamo.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 15:39   #1007
Quote:
celebrinbor kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pratim već neko vrijeme tvoje tekstove o orhidejama (Sanja volim 0rhideje i lanci) i zbog toga sam se učlanio u forum hr. Čini mi se da dosta o tom e znaš. Naime imam nekoliko dendrobiuma, ali jedna mi je orhideja odmah kad je procvijetala, samo jedan cvijet, osušio i na mjestu pleteljke se stvorila mahuna. Jeli to sjeme i ako je kako posijati.
Inače imam oko 30 raznih (Dendrobium, cymbidium,oncidium, phalaenopsis, cambria) orhideja neznam kako ali sam se doslovno zarazio s njima. Za sada mi sve jako dobro uspjevaju ali sam se našao u pitanju što s tom mahunom?
Znaci od stapke se stvorila mahuna?! Prvi put cujem za tako nesto, a i koliko sam citala po raznim stranicama nisam nasla nesto slicno. Mogao bi pitati na forumu na www.orhideje.net, i stavi sliku ako mozes, tamo ima par ljudi koji se jaaaako dugo bave orhidejama, pa mozda ce oni znati nesto. Iako sumnjam da je to nacin razmnozavanja koliko znam dendrobium se razmnozava keikijima odnosno reznicama.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 16:05   #1008
ljudi,,,moj phalaenopsis je ocvao jos u 7.mjesecu i jos uvijek nema ni traga nicemu mladom....lijepo joj dam gnojivo za orhideje u dobroj posudi je i tlu i sve..lisce je lijepe boje i zracno korijenje...je li to normalno da tako dugo "spava"???
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 20:28   #1009
Nista se nije desilo sa njom? Ni novi listic? Ni neki novi korjencic?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 22:23   #1010
drago društvo,

već vas neko vrijeme nasumce čitam, (čak sam par puta nešto i napisala ), pa vas sad molim da me uputite na (ako postoje) slike sobnih staklenika za orhideje ili ih sliknete ... jer ja bih htjela nešto takvo napraviti za svoje dvije ljubimice a nigdje ne nalazim baš nešto što bi mi bilo barem smjernica... naime, imam stari veliki akvarij koji bi mi, po mom mišljenu dobro poslužio za staklenik...

hvala
__________________
"Ništa na svijetu nije toliko dragocjeno kao trenutak zadovoljstva..."
lavica_No1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2007., 23:15   #1011
Quote:
lavica_No1 kaže: Pogledaj post
drago društvo,

već vas neko vrijeme nasumce čitam, (čak sam par puta nešto i napisala ), pa vas sad molim da me uputite na (ako postoje) slike sobnih staklenika za orhideje ili ih sliknete ... jer ja bih htjela nešto takvo napraviti za svoje dvije ljubimice a nigdje ne nalazim baš nešto što bi mi bilo barem smjernica... naime, imam stari veliki akvarij koji bi mi, po mom mišljenu dobro poslužio za staklenik...

hvala
Lavica, ovako nesto http://orhideje.net/yabb/YaBB.pl?num=1187075038 a topala upravo radi jedan veliki staklenik, a mislim i jedan mali za Spring pa mu se tamo mozes i obratiti sa pitanjima.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 12:48   #1012
saNJA ne nista ima vlage ima svijetla hranim ju, listovi joj nisu pretamni lijepo zeleni, korijenje nije ni suho ni trulo...ne kuzim...
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 13:33   #1013
Bas cudno, meni je svaki phal do sad kad je otpalo par cvjetica, a da jos nije do kraja ocvao, poceo pustati novi listic. I to bez obzira dal je ocvao u 5. ili 7. ili 9. mjesecu. Na kojem prozoru ti stoji? Koliko cesto zalijevas?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 15:12   #1014
a ne stoji na pozoru jer na prozoru nemam onu klupcicu za cvijece i ispod je radiator, stoji na polici do koje dopire puno svijetla ali ju ne przi sunce.(prozor je inace zapadni)..zalijem ju , a ne znam, svakih 10ak dana i davala sam joj gnojivo svakih 20ak dana jer tak pise na flasici..sa kišnicom ju natapam ne s vodom iz vodovoda.
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2007., 19:12   #1015
Eeeeeeej Sanja! Ja poslovno završila u Zg ovaj vikend, i bila sam u bauhasu, i pogodi na šta naiđem...na prekrasne ohideje po 47 kn, i naravno kupim još jednu.
Eto rodila se nova ovisnica!
Dragi mi se protivi jer je, vjerovala ili ne...ljubomoran na cvijeće! Ha ha ha Rekao je da mi više NIKADA neće kupiti orhideju jer njega zapostavljam!

Ova je stvarno prekrasna i jaaako zdrava, u boljem je stanju od ove koju sam prvu kupila. Stavim slike kad dođem doma.
lanci is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:44   #1016
Hehe Lanci, rekla sam ti ja, kad kupis prvu orhidejicu ubrzo slijedi i druga pa treca pa.... Ja ih sad imam 16, a prvu sam kupila u 2.mjesecu, tek toliko da od prilike znas dinamiku
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2007., 23:46   #1017
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
a ne stoji na pozoru jer na prozoru nemam onu klupcicu za cvijece i ispod je radiator, stoji na polici do koje dopire puno svijetla ali ju ne przi sunce.(prozor je inace zapadni)..zalijem ju , a ne znam, svakih 10ak dana i davala sam joj gnojivo svakih 20ak dana jer tak pise na flasici..sa kišnicom ju natapam ne s vodom iz vodovoda.
Bas cudno, moje su sve pocela pustati listic i prije nego bi skroz ocvale... Mozda ipak nema dosta svjetla? Pogotovo sad kad su kratki, tmurni dani.... Bas cu pitati na forumu na orhidejama dal netko ima neku ideju pa ti javim...
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:52   #1018
joj puno ti hvala..ja sam izgubila podatke za taj forum..tnx :-(
__________________
Avanture i poutovanja - blog
gljivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 09:53   #1019
Quote:
gljivek kaže: Pogledaj post
a ne stoji na pozoru jer na prozoru nemam onu klupcicu za cvijece i ispod je radiator, stoji na polici do koje dopire puno svijetla ali ju ne przi sunce.(prozor je inace zapadni)..zalijem ju , a ne znam, svakih 10ak dana i davala sam joj gnojivo svakih 20ak dana jer tak pise na flasici..sa kišnicom ju natapam ne s vodom iz vodovoda.
Evo ovakav sam odgovor dobila na forumu www.orhideje.net
´´evo ja imam barem 2 koje se isto tako ponashaju...mislim da to nije neki problem nego je orhideja bash mlada pa malo duze vremena dolazi sebi nakon cvjetanja...sam neka ju presadi da provjeri koriejnje i sve ok... ´´
Znaci, strpljenja jos
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:07   #1020
Pozdrav svima! Nemam previše znanja o biljkama općenito pa me nemojte ubiti ako pitam glupost

Imam jednu orhidejicu koja je lijepo cvala negdje u 8-9 mjesecu. Ona su se cvjetovi posušili i otpali, kao i stabljika. Stabljiku sam odrezala, kako sam pročitala na onim uputstvima koje sam dobila s biljkom (čula sam poslije da to nije trebalo napraviti?). Nakon toga sam ju pognojila nekakvim gnojivom za orhideje iz Bauhausa.

Sada moja orhidejica ima lijepe listove (stalno tjeraju mladi listići) i nekoliko velikih korijena koje strši van iz tegle (i tjeraju stalno mlade). Ne znam što napraviti s tim korijenima koji rastu van, a ne u teglu i jel to uopće ok?

Topic je jako velik i teško ću u njemu naći odgovore na sva pitanja, pa bi bila jako sretna kada bi netko mogao ukratko napisati što da radim s njom.

Hvala.
hro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.