Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 01:18   #3981
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Idač, kaj bu onda s našim Čakovcem?
budem sutra vidjela do kad moram biti tamo, pa vam javim.
ali mislim da bu moglo tak oko srijede, četvrtka popodne. kak vi hocete

Quote:
Pharmacist's Daughter kaže: Pogledaj post
hlo te uzela?


Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
opa!
pa onda si uzbuđena full

kaj buš radila?
nemam pojma. nekaj mi je lik prical za fotošop. veli da ono kaj ne znam budu me naucili, a ono kaj znam iskoristili

Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
bio (sad već) jučer kirbaj... veselo, krasno i pijano I konačno sam se odlučio malo osokoliti u street-u. Rezultat: preko 30 keepera , i to IMHO vrlo finih...

EDIT: čestitke lidač
uu kad cemo to vidit?

a ovo moje nije nista za čestitati, praksa mi je to. sam nisam htjela u tiskari pa isla probati pitati na tv, kad ono, posrecilo mi se
idač is offline  
Old 26.07.2010., 01:19   #3982
evo baš se penje na net
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 26.07.2010., 01:20   #3983
Quote:
OPTi Mystic kaže: Pogledaj post
bio (sad već) jučer kirbaj... veselo, krasno i pijano I konačno sam se odlučio malo osokoliti u street-u. Rezultat: preko 30 keepera , i to IMHO vrlo finih...
Znači da se trebalo skupiti hrabrosti rakijicom za street? Eto, sad znaš za ubuduće.

BTW, Opti, još mi ti fališ za upoznati.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 26.07.2010., 01:25   #3984
ma njet... nisam ja pio nego je fakat bilo odličnih motiva i nisam si mogao dopustiti da promašim

kad sam intoksiciran, radi samo automatika (zadnji put sam fotkao koncert na f8)

meni fali još nekoliko ljudi na spisku, ali ste mi ti, valica i wenze sad prioritet.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 26.07.2010., 01:28   #3985
mrzim vas sve koji se vidjate

noc
__________________
Točno to. Livadu nije briga za ništa, livada je cool.
(c) elkarrde
Pharmacist's Daughter is offline  
Old 26.07.2010., 01:31   #3986
Pa buš i ti došla na red, kaj sad.

Opti, ak buš tu na maratonu ili sajmu, bumo valjda i mi.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 26.07.2010., 01:38   #3987
@ PhD - ti si mi ekšli bila među prvima koje sam, jelte, vidio

@ Fran - malo mi je problem što se stalno netko šlepa sa mnom, ali smislit ću nešto već
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 26.07.2010., 02:01   #3988
evo i jedna ovdje, čisto da steknete dojam koliko se pije i koliko se svi ostali uzbuđuju oko toga

__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 26.07.2010., 02:04   #3989
Nekak su ti dreamy fotke, od čega to?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 26.07.2010., 02:06   #3990
na ovoj sam posvijetlio facu curici, a za ostale nemam pojma... možda zbog MF-a, skoro sve je išlo 50kom
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 26.07.2010., 02:54   #3991
Quote:
idač kaže: Pogledaj post
ja ih fotkam besplatno jer nisam neki profic da bi sad mogla naplacivat neke pare iako i one same pitaju koliko su dužne i sl., a ljudi oko mene mi vele da bih morala naplacivati. ne znam, mislim da sam jos prezelena za to. normalno mi je da dnohla ili kiki naplačuju jer se bave time, ali da ja idem, ne znam baš
Tip:
Kad te ljudi pocnu pitat koko ti duguju, mozda je vrijeme da razmislis o naplacivanju. Neces odma bubnut basnoslovne cifre, of kors, al slozi neku malu prihvatljivu ponudu, stajaznam.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 26.07.2010., 03:00   #3992
Quote:
idač kaže: Pogledaj post
e, mene zanima koliko je fotki normalno dati modelu kad ga fotkas?
jer mi kod nekih ispadne 30 dobrih, a kod nekih 70, pa onda ne znam jel pošteno da jednoj dam 20, a drugoj 70
Ja im dam jednu.
Ne, ozbiljno...modeli iz agencije (ili privatno, svejedno) dobiju jednu (eventualno dvije) sliku po looku.
Ne treba im vise u istoj pozi, istoj odjeci, istoj sminci, s istim backgroundom.
Plus, retus je ekstenzivan. Izabere se jedna fotka i to je to.

Portreti idu drugacije....ja prvo napravim okvirnu selekciju, onda selekciju selekcije (oko 40tak fotki), to se obradi (ne ekstenzivno kao moda)...i onda klijenti biraju kolko ce ih kupit....os jednu os svih 40.


Dakle, ako slikas modu...ja bi rekla 1-2 po looku.
Ako slikas portrete....onda prezentiras oko 40, ne vise (za klijente koji placaju). Ako slikas portrete za nesto sto i tebi treba za portfolio pa je slikanje besplatno...das im oko 10 slika.

Cilj je izabrat i prezentirat najbolje.
Dakle, ne najbolje, dobro i OK. Samo najbolje.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 26.07.2010. at 03:30.
Kiki is offline  
Old 26.07.2010., 03:10   #3993
Quote:
SebaOS kaže: Pogledaj post
e idač samo jedna stvar... Zamisli da naplatiš sad nekom 200 kn, pa te još neko pita pa i njemu 200 kn i onda još jednom zato što misliš da ne vrijediš više, i onda te pukne da više neš, neg ćeš sad recimo 400-500. i onda te neko pita: Zašt ja 500, a on/ona je mogao/gla za 200?

To se vrlo lako rijesi.
Prvo pogledas koje cijene ima konkurencija, bla bla bla....dakle, kako se sve to okvirno krece.

Prema tome slozis neku svoju punu cijenu koju ces naplacivat za xyz vremena. Naravno, tu cijenu jos provjerit tako da se izracunaju vlastiti troskovi (oprema, skolovanje, telefon, struja, prevoz, rekviziti, materijali, porez, itd itd....) i slicno....da sve stima, jelte.


Nakon toga tu cijenu smanjis za kakvih...stajaznam...moze i do 60%...ovisi o iskustvu i slicno.
To se onda najavi potencijalnim klijentima koji pitaju za naplatu: "Imam tu i tu cijenu. Takva je jer trenutno radim portfolio building i dajem 60% snizenja do xyz datuma."

Dakle, jasno dat do znanja da je cijena snizena za 60% jer si jos bildas portfolio i jasno dat do znanja da ce to snizenje prestat tog i tog datuma (recimo 4 mjeseca).
Slijedeca 2 do 4 mjeseca, cijena je znizena za 50%, pa 40%, 30%, itd itd....sve dok se ne dosegne puna cijena.

Tako je i vuk sit i ovce na broju. Ti si jasno dala do znanja da su cijene snizene, zasto, za koliko i do kojeg datuma. I to je to.
I, btw, normalno je da sa svakim povecanjem cijene ces suzit krug klijenata. I to je OK. Ne moras bit affordable za svakoga. Klijenti koji ostanu na kraju ce ti placat punu cijenu i ovako i onako.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 26.07.2010. at 03:31.
Kiki is offline  
Old 26.07.2010., 03:16   #3994
Pogledajte sliku manekena koji reklamira objektiv

http://www.kenko-tokina.co.jp/tokina/atx16-28.html
NIQOR is offline  
Old 26.07.2010., 03:19   #3995
Quote:
Broj jedan kaže: Pogledaj post


Isse, fuj, jebote.
Ja sam danas isto vidila zmiju.

Odem ja fino u lokalni fish shop gledat i kupovat ribe, tralala....odlucim se koju cu bettu jamit i odem na pult pitat frajera da mi je izvadi...dosetam nonsalantno do metar do pulta....i...krajem oka uvatim da se prodavacu na ruci kocoperi zmijurina. ZIVA!!!!!!! Micala se i sve.
Jebote, panike.
Mislim da su mi se prvo razgolacile oci, onda sam pocela panicno unazad brzinski hodat...da zmijurina ne skoci s njegove ruke meni na vrat, of kors...i ujedno se derat sa sigrnosti od 4 reda akvarija izmedju nas da mi dodje izvadit bettu..."Al ne sa zmijom, nikako ne sa zmijom....neee...neee...ne dolazi sa zmijoooom".
Frajer meni ka..."Ali, zmija se vjerojatno vise boji teb..."
"NEEEEE, ja imam FOBIJU. Zmijaaaaaa...AAAAAAA".
U to sam vec bila jednom nogom van...sve unazad hodajuci da me zmija slucajno ne zaskoci iz zasjede, a srce mi je em otislo u petu, em kucalo trista na sat.

Onda je i ovaj valjda skuzio da fakat imam fobiju
Negdi je zmiju ostavio...u onaj stakleni kavez sta li....i dosa s objema rukama u zraku ka..."Ostavio sam zmiju. Nemam zmiju. Na sigurnom je."

Mislim da bi zmije trebalo zakonom zabranit. Mislim, drzanje istih i pogotovo kocoperenje istih bez kaveza na public mjestima. Na ducanu fino pise: "Ducan Riba", a ne "Ducan Riba I Zmijurina". Jer da je pisalo ovo drugo, znala bi da ne ulazim, a ne ovako da me herc hvata.

Bettu sam kupila. Odlicna je. Plavkasto sljastece crvena sa super kitnjastim repom.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 26.07.2010., 03:20   #3996
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Old 26.07.2010., 03:21   #3997
Reče jedan Bečlija da je strah od zmija zapravo strah od falusa.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Old 26.07.2010., 03:25   #3998
U krivu je.


Edit:
Ne. U pravu je. Neki ljudi imaju stvarno zastrasujuc falus. Ne mislim na velicinu nego na oblik.
Vidila sam jednog siljastog i jednog mushroomastog. To je zaista zastrasujuce.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 26.07.2010., 09:18   #3999
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
U krivu je.


Edit:
Ne. U pravu je. Neki ljudi imaju stvarno zastrasujuc falus. Ne mislim na velicinu nego na oblik.
Vidila sam jednog siljastog i jednog mushroomastog. To je zaista zastrasujuce.
kakve to sad ima veze s zmijama? ja nisam nikad sreo niti šiljastu niti gljivastu zmiju...
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:32.