Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2003., 10:06   #1
Teletina, recepti i preporuke

ali bijelom umaku, od vrhnja mislim, sa gljivama.
kak se to dela?
štela bi danas iznenaditi dragoga ali ne znam kak se to dela.dajte pliz hint.
zdinstam luk
na to gljive
i kaj onda???
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 11:12   #2
ah, izgleda da ću ipak morati mamu zvati.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 11:28   #3
Exclamation

Hm...evo nekaj, možda pomogne!

Šampinjoni u umaku od vrhnja

Sastojci:
za 2 osobe:
100 g slanine
125 g šampinjona
0,1 l suha bijela vina (graševine)
0,125 l vrhnja za kuhanje
vegeta
100 g luka
100 g purećih prsa
100 g junećeh rostbifa
100 g telećeg filea


Opis:
Na luku pirjamo slaninu narezanu na kockice, dodamo šampinjone te malo popržimo. Zalijemo bijelim vinom te još malo pirjamo. Zatim zalijemo sa vrhnjem za kuhanje i kuhamo dok se umak ne reducira i začinimo vegetom.
Način pripreme i serviranja: Narežemo file od purećeg bijelog mesa, file od rostbifa, file od odabranog telećeg mesa i pečemo na žaru da ostanu sočni. Serviramo lijepo složene uz šampinjone u vrhnju, krokete, brokule i cvjetaču na maslacu.

-----------------------------------------

Naravno, meso možeš i varirati po izboru...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 15:54   #4
šefe, thx. moj ručak je danas ispal ovak:

zdinstala luk, bacila malo vegete na to,
teleće šniclice uvaljala u brašno i u posebnoj tavi malo prepekla na nago
na poluzdinstani luk sam stavila šniclice i na to 2 čašice kiselog vrhnja
i jednu čašicu jogurta
promešala
začinila sa
- peršinom
- crvenom paprikom
- biberom
- curryem
dobro promješala i pustila da se krčka dok sam napravila njoce od dva jajca.
moj dragec je prste polizal i rekel da je goli šef goli qurac za mene!




__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2003., 16:09   #5
znači - poslije mesa je opet bilo meso!

hehe...
dobro zvuči klopa, btw
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:00   #6
Teletina, recepti

Daklem.... kupila sam komad telećeg buta, mogu se napraviti lijepi šnicli ili fina pečenka.
Moja sveki ju sam posoli i popapri i peče u pećnici s krumpirima ili poha šnicleke. Meni to ništ nije baš ono prefino (možda jednostavno ne volem teletinu ).
Dajte neku ideju, kak da to spremim, koji začini? Zna itko kakav predobar recept?
Fala!!!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:28   #7
joj, ja bas volim teletinu
mozes je punit pa ispec u pecnici, ili snicle u saftu s vrhnjem i gljivama, ili narezat na kocke pa dinstat sa paprikama i graskom, ili na varivo s krumpirem i mahunama ili jedno od meni drazih snicle s kaduljom-to je jako brzo za15-ak min gotovo- idealan izbor za brzinsku veceru kad dodjem kasno izgladnjela kuci
snicle istuces, posolis, popapris
na svaku sniclu stavis po fetu dobre kuhane sunke i jedan list svjeze kadulje, prihvatis cackalicom, samo lagano da kadulja i sunka ne otpadnu
pobrasnis onu stranu na kojoj nije sunka i stavis peci na malo ulja u tavu prvo onu stranu koja je pobrasnjena a onda kad je peceno okrenes i isprzis stranu na kojoj je sunka
Zalijes sa malo vrhnja za kuhanje i kap vodice (samo malo ne treba biti puno safta), pustis samo kratko da se vrhnje zagrije, ako treba dosolis i to je to.
Ne smije se vise kuhati nakon sto si dodala vrhnje jer su snicle vec potpuno ispecene pa ako ih nastavis kuhat postat ce zilave.
Brzo i super ukusno, pase s njokama ili kroketima mada ih ja cesto smazem samo s kruhom jer nemam vremena jos za kuhat prilog a meso je zacas gotovo
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:45   #8
A s čime ju puniš? Ne smijem stavljat vrhnje, suprug ga ne podnosi. Puno puno hvala!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 22:44   #9
Quote:
undercover kaže:
na svaku sniclu stavis po fetu dobre kuhane sunke i jedan list svjeze kadulje, prihvatis cackalicom, samo lagano da kadulja i sunka ne otpadnu
pobrasnis onu stranu na kojoj nije sunka i stavis peci na malo ulja u tavu prvo onu stranu koja je pobrasnjena a onda kad je peceno okrenes i isprzis stranu na kojoj je sunka
Nešto slično se zove saltimbocca, s tim da se ne stavlja kuhana šunka nego pršut. Umjesto vrhnjem, zalije se vinom.

Kadulju sada možeš povoljno kupiti na tržnici, tamo gdje prodaju cvijeće.
arwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 15:52   #10
onda nemoj zalit s vrhnjem vec sa samo malo vode (ili juhe) ili s malo bijelog vina (znaci na smije biti toliko safta da prekrije snicle vec samo malo da ne bude suho)


ili druga ideja
mozes na snicle stavit komad sunke i sira, zarolat, uhvatit cackalicom pa ih dalje spremat u saftu

za pecenje u pecnici obicno punim teleca prsa al moze valjda i but
punim ih sa smjesom od slanine, šunke, luka, graska, mrkve, starog peciva
ako zelis tocan recept mogu ga napisat veceras
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 16:16   #11
Ajde, daj napiši recept pliz.

Thanks!
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:46   #12
ja u mesu napravim džep, napunim ga filom i zašijem iglom i koncem
možeš ga i cijelog razrezati, staviti fil na njega i onda zarolati-u tom slučaju omotaj ga i sveži koncem
moj fil za 1 prsa cca2kg
pola kila bijelog peciva ili starog kruha
50 g mrkve i 50g graška, 1 glavica luka, 50 g bijele slanine od pršuta(ili pancete) i 100g kuhane šunke, muškatni oraščić, peršin i 1 jaje
malo mlijeka i par žlica slatkog vrhnja

kruh izrežemo na kockice, polijemo ga mlakim mlijekom i ostavimo da se moči
mrkvu izrežemo na kockice i skuhamo je , grašak ako je friški ili smrznuti isto treba skuhati
luk propirjamo na ulju, dodamo kockice slanine i šunke
kruh ocijedimo i stavimo u posudu
dodamo mu luk, slaninu i šunku, grašak i mrkvu, sjeckani peršin, malo muškatnog orašćića, razmućeno jaje, 2 žlice slatkog vrhnja, papar i sol (probati prije jer je slanina slana)
smjesu dobro promješamo i s njom filamo prsa
prsa namastimo i posolimo izvana i pečemo na 200 skoro 2 sata
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:52   #13
Ako se odlučiš na šnicle, jednostavna varijanta.

Potučeš, posoliš, pobrapriš jednu sranuzagriješ ulje ne prejako, dodaš maslac (pravi ne dobro jutro i te fore) prevrneš 2 minute na pobrašnjenu stranu pa okreneš na drugu dodaš sjeckanu kadulju dva kola limuna (onako tanka ko za ukrasit čašu na koktelu) i gotovo.

Prilog kuhani krumpir i taman ostane safta za polit ga.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:55   #14
Sad tek vidim da imamo slične recepte i očito je ovo s kaduljom dobitna kombiacija.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 20:57   #15
kadulja i teletina
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2006., 21:03   #16
Quote:
undercover kaže:
kadulja i teletina
A pod peku sa tikvicom i lukom, ali pre hladno je da ju tamo hitimo na dvorište.
A opet but ima.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 07:16   #17
Odmah sam si zamislila sliku kak zabundana do nosa izlazim u dvorišće s butom i lopatom u ruci i kopam teren za peku u našem zajedničkom dvorištu, u onom malom području travnjaka nasuprot kontejnera
Mislim da bi me ostali stanari izbacili iz stana po hitnom postupku, ... il' bi me strpali u ludaru?

Fala žemske. Danas bum mužu prezentirala recepte pa nek si izabere kaj oče jest, pa bume vidli, ne? Navijam za pršut i kadulju

__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 07:38   #18
Hm, imam još jedno pitanje
Koliko minuta pečete te šnicleke s jedne pa s druge strane i na kojoj temperaturi? Mislim, da ne napravim triješće
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 11:06   #19
Ovisi kako su debeli i očeš li malo krvavo. Najbolje je minut - dva sa svake strane pa zabodi viljušku, vidit ćeš po boji soka koji izađe iz šnicle.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 11:25   #20
komad teletine natrljaj solju, paprom, ruzmarinom i majcinom dusicom i onda ispeci u rolu a uz to peci i krumpir, papriku, crveni luk, tikvice, rajcicu
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.