Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2015., 02:51   #4741
Pozdrav, može li netko predložiti gdje izać navečer u Sarajevu?
Ekipa studenata 23-25 godina.

Zanimaju nas mjesta gdje se može doživjeti duh Sarajeva (večernji pubovi, barovi, pivnice, alternativni klubovi, sevdah)
i gdje se može dobro zajebavati i plesati (elektronika, exyu pop/rock, narodnjaci).

U blizini D.Malte, Hrasnog je prednost.
Prednost je i da je mjesto relativno sigurno i da nas ne prebiju ako budemo glasni.
Slobodno naglasite i gdje je loše pa da to prekrižimo.

Kolika je cijena pića u klubovima?
I kolika je cijena taxija ili kako se vratiti do malte/hrasnog rano ujutro?

Budite dobri domaćini i pomagajte
KvaziProvokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 10:53   #4742
Imas Pub na Malti, budu svirke (rock i domaca muzika) - iza Veterinarskog fakulteta.
Zatim Aquarius Vils (kod Importanne centra - pored je Raiffeisen banka, kad dodjes tu, ne mozes fuliti)
Mozete svratiti i u stari Aquarius na kafu, lezernija atmosfera na Grbavici- kod Shoppinga (mada je bila svirka u srijedu)

Sto se tice grada, posto ste mladja raja, iza ponoci otidjite u Slogu (u blizini Velikog parka koji je preko puta BBI centra).

U starom dijelu grada, blizu Bascarsije mozete otici do Cheersa, City Lounga, City Puba i Orta (sve je u krugu od 100 metara) i nalaze se kod hotela Europe. Malo prije tih kafica u Strossmayerovoj ulici ima neki kafic Downtown, uglavnom se krecu mladja raja od 18 do 25 godina i tu tresti narodni muzika I krcato je.

Na Bascarsiji je Hacienda (iza 11, svira strana muzika), preko puta nje ima nekadasnji Bagdad (sad su narodnjaci) malo nize su Pirati (narodnjaci) a jos nize La Cava (fino manje mjesto sa gradskom rajom).

Oko 12 sati mladja raja idu u Club Jez koji se nalazi kod Vanni fast fooda, pored Doma Armije.

Na Skenderiji ima Freaky Pub koji je odlican, sad radi na temu OktoberFesta a budu I Silent partyiji ti. Svaka preporuka za to mjesto !

Kod nas sad mladja raja masovno furaju ove nargile, pa na svakom cosku na Bascarsiji imate "nargilhane", koje su uvijek krcate.

Eto nabrojala sam sve sto mi je palo na pamet

Ako ste bas oni zadrti narodnjaci, onda se uputite u Restoran Bosna na Ilidzi.

Nadam se da cete se lijepo provesti u Sarajevu.
IvyGia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 11:00   #4743
Sto se tice taksija, u Sarajevu je sve relativno blizu. Samo pripazi da uvijek zovnes ili zaustavis taksi koji nije divlji. Preporucujem ti da zovnes taxi: napr: Crveni taxi je 033 760 600, Paja taxi 1522, Samir I Emir 1516 te gledaj da uvijek bude taximeter upaljen. Od Hrasnog do BBI centra ti je otprilike 6 km voznja u jedom pravcu (3 eura). Ne brini za navece, radi taxi svu noc.

Cijene pica nisu skupe: Pivo je 3 ili 4 km (zavisi koje pijes) a toceno je jeftinije, rakija je 3 ili 4 ili km, votka 3 ili 4, sokovi 3 km, velika kafa s mlijekom je 2 ili 2.5 ili 3 km ....
IvyGia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 14:39   #4744
IvaGia je uglavnom nabrojala sve kafice,neznam da li je preporucila i JEZ na Carsiji. Imaju tamburasi.
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 15:55   #4745
Hvala puno na iscrpnom odgovoru i kvalitetnim informacijama!!

Nisam mogao vjerovat za cijene taksija pa sam morao pitat nekog domaćeg. Jer kod nas je najmanje 3 puta skuplje.
I dakakao da nismo narodnjaci al ako postoji dobro mjesto u Sarajevu koje se ne smije propustit pa makar svirali narodnjaci, rado bi ga posjetili.
Super, ima dosta izbora, ne može bit loše. Pozdrav
KvaziProvokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 17:04   #4746
Sloga je pod obavezno. Najbolje mjesto u gradu. Pab na Carsiji takodje
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 17:33   #4747
Jel ima nekakav dobar restoran s veggie/vegan/zdravom hranom u Sarajevu?
Smjestena sam u hotelu Bristol pa da bude negdje blizu toga ili blizu Bascarsije i centra.
Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:10   #4748
Vegetarijanci u Sarajevu baš i nemaju puno opcija - nekad je super radila vegehana, ali je zatvoreno. Postoji sada fast food Veggae, ali je malo podaleko (pitaj nekog lokalca kako doći do Karkina, to je tu). U restoranu Klopa (između vječne vatre i tržnice) ima vege opcija, a ovo ostalo manje više sve sa mesom.
Prekoputa hotela Bristol je restoran Druga kuća, malo je skuplji, ali mislim da bi se moglo naći nešto vegetarijansko, a pri tome i ukusno. Također, restorančić Slatko i slano (dijagonalno od Bristola i Elektroprivrede, prema zapadu) ima neka vege jela, ali se to više svodi na sendviče, juhe, i sl.
__________________
light touched my hand in a dream of golden skans
osoba_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 18:16   #4749
Cool. Hvala.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:37   #4750
Slabo sta za vegane. Pokusaj jos od Zeljinog stadiona,idi putem kuda idu trolejbusi prema Hrasnom,tu blizu sa lijeve strane bio je kineski restoran,tu je bilo dosta toga za vegane. Nisam obracala paznju nadam se da je jos tu
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 20:17   #4751
Zar zatvorili vegehanu?
Pita krumpiruša, bučnica i zeljanica bez sira nije vegan tsmo gdje je rade s uljem?
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 21:05   #4752
Bi li mi netko mogao preporučiti parking u Sarajevu koji ima čuvara da se ne moram misliti hoce li nam netko zdimiti auto? Hvala Vam!
naftalino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:37   #4753
Znas li koliko kosta dnevna karta?
Gledam im cijene na stranici i nema nigdje navedenih dnevnih karata. Ima samo 1, 2, 5 i 10 voznji. Spomimju i neke vremenske id 60 mim, ali dnevna se ne spominje.
http://www.gras.ba/
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:45   #4754
Quote:
naftalino kaže: Pogledaj post
Bi li mi netko mogao preporučiti parking u Sarajevu koji ima čuvara da se ne moram misliti hoce li nam netko zdimiti auto? Hvala Vam!
U blizini cega? Najbolje BBI garaza (malo skuplje, al bar glava ne boli)
paradajz88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:35   #4755
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Jel ima nekakav dobar restoran s veggie/vegan/zdravom hranom u Sarajevu?
Smjestena sam u hotelu Bristol pa da bude negdje blizu toga ili blizu Bascarsije i centra.
Hvala.
Mozda da probas u Vapianu, u Alti na M. Dvoru. Tu imaju kojekakvih salatica i sta ti ja znam. Imas mislim i na netu meni, pa vidi ima li sta da ti pase.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:42   #4756
PARKING,preko puta Vijecnice ima cuvara. Ako zelis na Carsiji. Za cijenu dnevne stvarno ne znam
Trudna foka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:45   #4757
Quote:
KvaziProvokator kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može li netko predložiti gdje izać navečer u Sarajevu?
Ekipa studenata 23-25 godina.

Zanimaju nas mjesta gdje se može doživjeti duh Sarajeva (večernji pubovi, barovi, pivnice, alternativni klubovi, sevdah)
i gdje se može dobro zajebavati i plesati (elektronika, exyu pop/rock, narodnjaci).

U blizini D.Malte, Hrasnog je prednost.
Prednost je i da je mjesto relativno sigurno i da nas ne prebiju ako budemo glasni.
Slobodno naglasite i gdje je loše pa da to prekrižimo.

Kolika je cijena pića u klubovima?
I kolika je cijena taxija ili kako se vratiti do malte/hrasnog rano ujutro?

Budite dobri domaćini i pomagajte
Ja jos ne znam sta je to duh Sarajeva, tako da ti tu ne mogu pomoci.

Al od izlazaka preporucujem Slogu i tamo dio kod Cheersa gdje zalazi fina raja , stranci itd... Pivnica na Bistriku vam isto nije lose mjesto za klopu i pivu. A i Monument je dosta dobar, bude i tu svirke (to vam je blizu Katedrale, ona ulica drito dole, s desna).

Cijene pica u Sa., a jako ovisi. Recimo tocena pola litre pocinje od 3 KM pa do 5 recimo, kokteli.... Kava (obicna) 1.5 - 2.5 (s tim da imate u dosta kafica jutarnje koje su jeftinije).

Od taksija preporucujem Zuti koji je najjeftiniji i O.K. su za razliku od Sa. taksija. Gledajte na taksimetar i trazite da vam ga ukljuci ako slucajno bude nekakvi cudnih opravdavanja.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:55   #4758
Quote:
Trudna foka kaže: Pogledaj post
PARKING,preko puta Vijecnice ima cuvara. Ako zelis na Carsiji. Za cijenu dnevne stvarno ne znam
Jesi isla kod Dibe?
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 23:08   #4759
Quote:
IvyGia kaže: Pogledaj post
...
Quote:
Aztec kaže: Pogledaj post
...
Hvala još jednom na pomoći. Ove informacije je nemoguće pronaći na službenim stranicama, zato su tu dobri forumaši
KvaziProvokator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 01:50   #4760
Hvala Aztec
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.