Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2007., 21:28   #201
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ja bi volio da mi strucna (znanstvena) osoba odgovori sto je kolektivno nesvjesno. To je primjer "zauzimanja teritorija" iz stavka 2.
...evo odgovoriti ću ti ja kratko, ništa znanstveno, ni stručno, mada u ovome slučaju kod Jungovog "kolektivnog nesvjesnog" se i nema reći što znanstveno jer je on sam lutao u istočnjačkoj mistici, a nije poznavao DNA te je brijao da postoji univerzalno (kolektivno) nesvjesno, za razliku od Freuda koji je nesvjesno ograničio na pojedinca.

...zašto se uvijek ljudi kvače na to da je nesvjesno, duboko potisnuto naš centar, naš iskon. ?
zašto bi potisnuto ili nesvjesno "neosviješteno" bilo dobro, a svjesno loše..?
možda smo evolucijom potisnuli najgore svoje nagone te tako preživjeli.....
...pobornik sam teorije da je bolje ne čeprkati po nesvjesnom, a pogotovo po "kolektivno nesvjesnom" jer (pretpostavljam), čovjek još nije dovoljno mentalno evoluirao da bi mu nekakve "veće spoznaje" donijele ičega dobra.
..sve ide svojim tijekom i ne možeš skočiti u dalj 10 metara (za sada).
eto, zato najveći svjetski umovi kriju tajne od budala, jer kako pročitah tu na podforumu često alternativci govore: ne bacaj bisere pred svinje

btw. i u psihijatriji je odavno odbačeno Jungovo "kolektivno nesvjesno" kao objektivno stajalište pri terapiji.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:00   #202
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
...evo odgovoriti ću ti ja kratko, ništa znanstveno, ni stručno, mada u ovome slučaju kod Jungovog "kolektivnog nesvjesnog" se i nema reći što znanstveno jer je on sam lutao u istočnjačkoj mistici, a nije poznavao DNA te je brijao da postoji univerzalno (kolektivno) nesvjesno, za razliku od Freuda koji je nesvjesno ograničio na pojedinca.

...zašto se uvijek ljudi kvače na to da je nesvjesno, duboko potisnuto naš centar, naš iskon. ?
zašto bi potisnuto ili nesvjesno "neosviješteno" bilo dobro, a svjesno loše..?
možda smo evolucijom potisnuli najgore svoje nagone te tako preživjeli.....
...pobornik sam teorije da je bolje ne čeprkati po nesvjesnom, a pogotovo po "kolektivno nesvjesnom" jer (pretpostavljam), čovjek još nije dovoljno mentalno evoluirao da bi mu nekakve "veće spoznaje" donijele ičega dobra.
..sve ide svojim tijekom i ne možeš skočiti u dalj 10 metara (za sada).
eto, zato najveći svjetski umovi kriju tajne od budala, jer kako pročitah tu na podforumu često alternativci govore: ne bacaj bisere pred svinje

btw. i u psihijatriji je odavno odbačeno Jungovo "kolektivno nesvjesno" kao objektivno stajalište pri terapiji.
normallni, zbog čega se arhetipski simboli u snovima povezuju s kolektivnim nesvjesnim? misliš li ti da su ti simboli također fragmenti nekih naših nagona koje smo potisnuli ili? a ovo za junga je točno jer zapravo on je duboko bio zabrazdio u ezoteriju.
ali meni je baš zanimljiv
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:07   #203
Quote:
normall kaže: btw. i u psihijatriji je odavno odbačeno Jungovo "kolektivno nesvjesno" kao objektivno stajalište pri terapiji.
imaš li kakvih referenci na ovu tvrdnju?
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 22:07   #204
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Poanta je u tome kako su mnogi znanstvenici postigli rezultate baveči se ljudima na neljudski način!
Dok god imamo takve načine, a imamo ih, znači da se do podataka i rezultata dolazi nasiljem, a to ne daje dobre rezultate
I zašto misliš da će svi, baš s v i znanstvenici objaviti kako su došli do rezultata, i sjeti se pri tome koliko je "tajnih" podzemnih nuklearnih proba bilo, pa se saznalo, a za koliko se ne zna. Sjeti se Tsunamija prošle godine, i što misliš da li ga je mogla izazvati francuska podzemna nuke-proba? A ako i je, misliš da bi oni to priznali?
koji znanstvenici i koji su to rezultati? znam da je bilo slučajeva, ali kad ti to na taj način govoriš, ispada da su znanstvenici zlo koje muči "obične ljude".
tu si iz svog mozga izbacio pregršt naizgled neoborivih tvrdnji, da bi ispalo onako kako ti to želiš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 23:04   #205
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
tu si iz svog mozga izbacio pregršt naizgled neoborivih tvrdnji, da bi ispalo onako kako ti to želiš.
Što samo potvrdjuje kako mislim svojom glavom!!!
Počni i ti, ako možeš, pa će ti se odgovori sami ponuditi na gore postavljenja pitanja: koji znanstvenici.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 23:13   #206
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
...evo odgovoriti ću ti ja kratko, ništa znanstveno, ni stručno, mada u ovome slučaju kod Jungovog "kolektivnog nesvjesnog" se i nema reći što znanstveno jer je on sam lutao u istočnjačkoj mistici, a nije poznavao DNA te je brijao da postoji univerzalno (kolektivno) nesvjesno, za razliku od Freuda koji je nesvjesno ograničio na pojedinca.
.
A ja sam čuo kako su Freud i Jung, suradjivali, razmjenjivali iskustva i uočene stvari, te mnoge stvari jedan u drugome potencirali.
Dakle bili su zdravi oponenti u teorijama u kojima su se razilazili, stimulirajući jedan drugog na još bolji rad.
Ono što je bilo "prizemnije", lakše prihvatljivo i provedivo, "znanost" je usvojila, a sve drugo je odbacila. Zgodno. Nije se našao nitko drugi tko bi se sa time uhvatio u koštac, pa je lakše odbaciti....
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 00:19   #207
Evo svako toliko skočim na Forum.Nemam baš puno postova jer i nisam baš vješt u iskazivanju mišljenja.Pročitao sam veći dio Vašeg razmišljanja na ovu temu i uglavnom sam zadovoljan jer sam ponešto naučio.Hvala!
Ipak ne mogu ne reagirati,pa evo moga skromnog priloga temi:
Nemojmo olako zanemarivati konvencionalni pristup u liječenju duševnih bolesti.Vrlo često bolest rezultira zbog vrlo malih razlika u lučenjima enzima u organizmu, te zbog interakcije među njima.To su bolesti koje se vrlo često ne bi niti razvile kada bismo redovito radili opsežne sistematske preglede.
Nažalost, to je gotovo nemoguće i u bogatijim zdravstvenim sistemima od našeg.
Svi znamo za stravične slučajeve kao na pr. Ubio cijelu obitelj, a susjedi govore novinarima kako je bio uvijek ugodan, miran i pristojan.
To se događa zato jer nismo dovoljno informirani o duševnim bolestima, pa ne znamo prepoznati simptome koji nas jasno upozoravaju da se sprema oluja.
Onda kad se bolest razvije izuzetno je važno čim prije krenuti s konvencionalnim liječenjem, zato jer lijekovi odmah djeluju u području neuro transmitera i vraćaju prijenos signala na onaj uobičajeni ritam.Ne oštećuju mozak, i ne stvaraju neke nove percepcije.Bolesnik mora biti discipliniran, i jako surađivati sa svojim liječnikom dok se ne pronađe i odredi najbolja terapija.Terapija traje cijeli život kao i kod npr. dijabetičara.Ako je dijabetičaru jedan dan šećer u normalnoj razini, to ne znači da treba prestati piti lijekove.Bolest bi se ponovo izrazila.Isto je i kod duševnih (psihičkih) bolesti.
Naravno da se uz sve to može koristiti i homeopatija, i čajevi, i šetnje u prirodi i sl., ali samo kao dopuna propisanoj terapiji.
Oni slučajevi koji su nam poznati iz "Leta iznad kukavičjeg gnijezda" su oni koji nisu na vrijeme krenuli sa terapijom, ili je se nisu pridržavali.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 00:36   #208
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Evo svako toliko skočim na Forum.Nemam baš puno postova jer i nisam baš vješt u iskazivanju mišljenja.Pročitao sam veći dio Vašeg razmišljanja na ovu temu i uglavnom sam zadovoljan jer sam ponešto naučio.Hvala!
Ipak ne mogu ne reagirati,pa evo moga skromnog priloga temi:
Nemojmo olako zanemarivati konvencionalni pristup u liječenju duševnih bolesti.Vrlo često bolest rezultira zbog vrlo malih razlika u lučenjima enzima u organizmu, te zbog interakcije među njima.To su bolesti koje se vrlo često ne bi niti razvile kada bismo redovito radili opsežne sistematske preglede.
Nažalost, to je gotovo nemoguće i u bogatijim zdravstvenim sistemima od našeg.
Svi znamo za stravične slučajeve kao na pr. Ubio cijelu obitelj, a susjedi govore novinarima kako je bio uvijek ugodan, miran i pristojan.
To se događa zato jer nismo dovoljno informirani o duševnim bolestima, pa ne znamo prepoznati simptome koji nas jasno upozoravaju da se sprema oluja.
Onda kad se bolest razvije izuzetno je važno čim prije krenuti s konvencionalnim liječenjem, zato jer lijekovi odmah djeluju u području neuro transmitera i vraćaju prijenos signala na onaj uobičajeni ritam.Ne oštećuju mozak, i ne stvaraju neke nove percepcije.Bolesnik mora biti discipliniran, i jako surađivati sa svojim liječnikom dok se ne pronađe i odredi najbolja terapija.Terapija traje cijeli život kao i kod npr. dijabetičara.Ako je dijabetičaru jedan dan šećer u normalnoj razini, to ne znači da treba prestati piti lijekove.Bolest bi se ponovo izrazila.Isto je i kod duševnih (psihičkih) bolesti.
Naravno da se uz sve to može koristiti i homeopatija, i čajevi, i šetnje u prirodi i sl., ali samo kao dopuna propisanoj terapiji.
Oni slučajevi koji su nam poznati iz "Leta iznad kukavičjeg gnijezda" su oni koji nisu na vrijeme krenuli sa terapijom, ili je se nisu pridržavali.
svaka čast
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:04   #209
aj dobro, da ne bi bilo da stalno kritiziram neke osobe - monsignor, jako lijepo rečeno i sve je točno.

osim homeopatije
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:10   #210
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
aj dobro, da ne bi bilo da stalno kritiziram neke osobe - monsignor, jako lijepo rečeno i sve je točno.

osim homeopatije
endi, ali uz sve što je monsignor napisao, kakve štete može biti od homeopatije? mislim, ono, ako ne pomaže, neće ni odmoći.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:20   #211
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
endi, ali uz sve što je monsignor napisao, kakve štete može biti od homeopatije? mislim, ono, ako ne pomaže, neće ni odmoći.
skupa je i gotovo se nikako ne oslanja na stvari kao što su vizualizacije (itd. da ne pričam dalje, znaš na što mislim) koje mogu pomoći u općem boljem osjećaju čovjeka, nego je čisto prodaja skupe čiste vode pod maskom "biljnog pripravka punog životnih vibracija".

na svu sreću, za pamet nije pogubna ni približno kao ulazak u radikalne struje katoličanstva.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:31   #212
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
skupa je i gotovo se nikako ne oslanja na stvari kao što su vizualizacije (itd. da ne pričam dalje, znaš na što mislim) koje mogu pomoći u općem boljem osjećaju čovjeka, nego je čisto prodaja skupe čiste vode pod maskom "biljnog pripravka punog životnih vibracija".

na svu sreću, za pamet nije pogubna ni približno kao ulazak u radikalne struje katoličanstva.
a ako si netko ufura da mu je bolje?
uvijek si mislim, kod duševnih oboljenja (ali i kod drugih), da ako uz terapiju koristiš i alternativne metode liječenja i ako VJERUJEŠ da će ti od toga biti bolje, da će ti zaista i biti bolje.
netko uzme čašu vode pa joj prenosi gud vajbrešns, popije gutljaj i već se osjeća preporođeno (voda pamti).
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:40   #213
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
skupa je i gotovo se nikako ne oslanja na stvari kao što su vizualizacije koje mogu pomoći u općem boljem osjećaju čovjeka, nego je čisto prodaja skupe čiste vode pod maskom "biljnog pripravka punog životnih vibracija".
na svu sreću, za pamet nije pogubna ni približno kao ulazak u radikalne struje katoličanstva.
Evo njega opet!
Pa taman da je neki homeopatski pripravak ta voda, što je sa tisućama drugih? Isto voda samo drugi naziv?
A i nije homeopatija jedina medicinska "alternativa" Ima ih još! Sad ti se kosa diže na glavi, ha?
Ima ih još!
Nego, kad smo kod radikalizma, niti jedan nije dobar, ni katolički, ni muslimanski, ni znanstveni.....
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 01:56   #214
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Nemojmo olako zanemarivati konvencionalni pristup u liječenju duševnih bolesti.
A ne zanemaruje se on, već "alternativa"!

Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
To se događa zato jer nismo dovoljno informirani o duševnim bolestima, pa ne znamo prepoznati simptome koji nas jasno upozoravaju da se sprema oluja.
zašto to nitko ne primjeni u praksi? Na onima čija je spolna orjentacija poremećena? Prepoznaju se bolesni, i umjesto liječenja daju im se transparenti da se "ponose" svojom nenormalnošću!

Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Terapija traje cijeli život kao i kod npr. dijabetičara.Ako je dijabetičaru jedan dan šećer u normalnoj razini, to ne znači da treba prestati piti lijekove.Bolest bi se ponovo izrazila.Isto je i kod duševnih (psihičkih) bolesti.
Što nam govori da se bolest ne liječi, tj. izliječuje, već se "uspavljuje"-umiruju se njeni simptomi.

Zadnje uređivanje Pilence : 10.03.2007. at 02:35.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 18:19   #215
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
...evo odgovoriti ću ti ja kratko, ništa znanstveno, ni stručno, mada u ovome slučaju kod Jungovog "kolektivnog nesvjesnog" se i nema reći što znanstveno jer je on sam lutao u istočnjačkoj mistici, a nije poznavao DNA te je brijao da postoji univerzalno (kolektivno) nesvjesno, za razliku od Freuda koji je nesvjesno ograničio na pojedinca.

...zašto se uvijek ljudi kvače na to da je nesvjesno, duboko potisnuto naš centar, naš iskon. ?
zašto bi potisnuto ili nesvjesno "neosviješteno" bilo dobro, a svjesno loše..?
možda smo evolucijom potisnuli najgore svoje nagone te tako preživjeli.....
...pobornik sam teorije da je bolje ne čeprkati po nesvjesnom, a pogotovo po "kolektivno nesvjesnom" jer (pretpostavljam), čovjek još nije dovoljno mentalno evoluirao da bi mu nekakve "veće spoznaje" donijele ičega dobra.
..sve ide svojim tijekom i ne možeš skočiti u dalj 10 metara (za sada).
eto, zato najveći svjetski umovi kriju tajne od budala, jer kako pročitah tu na podforumu često alternativci govore: ne bacaj bisere pred svinje

btw. i u psihijatriji je odavno odbačeno Jungovo "kolektivno nesvjesno" kao objektivno stajalište pri terapiji.
njegove teorije su vjerojatno odbacene iz konformizma. Jer tko bi se mucio i pokusavao odgovoriti na pitanja:
1. kako to da odredjene osobe imaju sjecanja na prosle zivote i pri time imaju informacije koje ne da nisu mogli znati, nego nisu niti bile poznate? (npr. zena koja je kao zidovka bila zakopana u katakombama koje su bile otkrivene tek 5 godina nakon sto je rekla cega se sjeca)
2. kako to da se odredjeni (iako rijetki) slucajevi lijece tako da se ljude hipnozom vrati u prosli zivot i rijesi tamo neki konflikt, pa osobu npr. vise ne boli vrat
3. kako to da smo ja i moj frend hipnotizirali jednu curu i ona je u proslom zivotu bila londonska kurva i savrseno je pricala konkey (londonski engleski) iako u sadasnjem zivotu ne zna beknuti engleski. naravno da se takvim istrazivanjima vise ne bavim, kad moj frend tupson nije htio tu curu ostaviti neko vrijeme u proslom zivotu kako bi se na jos par sati posvetila zanatu kojeg tako dobro zna raditi
4. telekineza, predvidjanje, telepatija....

to su sve pitanja koja zahtjevaju promjenu nacina pogleda na to tko smo? odakle dolazimo, kuda idemo....
e, a za to treba imati muda
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:02   #216
@Taroth
..slažem se s tim da nam je još uvijek puno toga nepoznato i s tim je uvijek lako manipulirati.
..ne podnosim izjave tipa: "liječnici nemaju pojma", "što to znanost zna=NIŠTA!!??", "koga su to liječnici izliječili !!??", "čovjek koristi 7-10 % moždanih potencijala" ili kako su neki genijalci tu na podforumu rekli "mozak RADI samo 10 %"
..kako ustanoviti potencijale mozga... ?? za sada teško, no, ide se naprijed ali čovjeku koji je bolestan je taj napredak spor i pokušava se izlječiti izvan oficijelne medicine i tko sam ja da ikome što branim, ja mogu samo upozoriti na mogućnost manipulacija od samozvanih "liječnika", koji s desetak tretmana liječe kroničnu depresiju i slično.

..ne vjerujem da se u današnje vrijeme mogu skriti, suzbiti, prikriti, bilo kakve metode liječenja (namjerno ne pišem alternativne jer liječenje je liječenje ma kako se zvalo) koje bi bile učinkovite, jeftine, dostupne svima.

..nije farmaceutska industrija tako jaka da može spriječiti prodaju npr. čaja kojim se kvalitetno liječi Parkinsonova bolest, Wilsonova bolest, Shizofrenia, da ne pričamo u raku i sličnim teškim bolestima današnjice.

..poznajem dvoje liječnika --kliničkog psihologa i liječnicu OP, koji prakticiraju reiki, no to su ozbiljni ljudi i nikada od njih nisam čuo za nekakve senzacionalne metode izliječenja, već je u osnovi liječenja SUGESTIJA.
e sada, kako izvesti da makar i sugestija bude učinkovita kod većeg broja jedinki, tj. kako "natjerati" UM ka samoizlječenju !!??

..medicina poznaje slučajeve samoiscjeljenja organizma kod npr. sarkoma u terminalnoj fazi bolesti, no niti jedna od tih osoba nije bila u nikakvom kontaktu s bioenergoterapeutima bilo kojega tipa.

..dakle, puno toga ne znamo, puno toga ZNAMO, puno toga imamo za naučiti, proces je spor (nažalost) i ne postoje čarobne pilule, niti metode za lagano, bezbolno, brzo izliječenje ili iscjeljenje (kako hoćeš).

..najlakše je reći : SVE JE MOGUĆE
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 22:41   #217
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
a ako si netko ufura da mu je bolje?
uvijek si mislim, kod duševnih oboljenja (ali i kod drugih), da ako uz terapiju koristiš i alternativne metode liječenja i ako VJERUJEŠ da će ti od toga biti bolje, da će ti zaista i biti bolje.
netko uzme čašu vode pa joj prenosi gud vajbrešns, popije gutljaj i već se osjeća preporođeno (voda pamti).
Ja sam probala snagom volje pobjedit bolest i uz prirodnu terapiju i čajeve.

Ali nisam ni znala šta je snaga volje niti sam imala želju za bilo što .

Nekad mi se javljala želja za litij.

I tako 7 mjeseci. I onda sam si pozvala hitnu.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 00:19   #218
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
..slažem se s tim da nam je još uvijek puno toga nepoznato i s tim je uvijek lako manipulirati.
..ne podnosim izjave tipa: "liječnici nemaju pojma", "što to znanost zna=NIŠTA!!??", "koga su to liječnici izliječili !!??", "čovjek koristi 7-10 % moždanih potencijala" ili kako su neki genijalci tu na podforumu rekli "mozak RADI samo 10 %"
možda je ova izjava da čovjek koristi 10 % mozga krivo shvaćena. Oni koji to tvrde vjerojatno ne misle pod tim da su neuroni u 90% dijelova mozga mrtvi ili neaktivni. Pod tim se valjda misli na to da ne postoji najbolja komunikacija između različitih dijelova mozga, odnosno ne postoji sinergija u funkcioniranju mozga kao cjeline.
oni s većim spoznajnim sposobnostima razlikuju se od onih s manjim ne po tome što imaju više aktivnih neurona, nego po tome što grupe neurona u njihovom mozgu međusobno koherentnije funkcioniraju
(valjda bi to tak trebalo bit)
Perceval is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 00:38   #219
Draga outofthebluene vidim zašto bi morala na Međugorsko brdo.
Drago mi je da ljudi idu hodočastiti, da vjeruju, da ih to drži i gura naprijed.No ipak više vjerujem dobrim i dobrohotnim ljudima, nego tzv. svetim mjestima.Uvijek mi se činilo da je veća čast dirnuti čovjeka koji je vidio, od onoga gdje je bio onda kada je vidio.Mislim da bi on vidio i da je bio negdje drugdje.Mislim da to nema puno veze sa samim mjestom.Mislim da to ima samo veze sa čovjekom.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 08:56   #220
Vezano za temu....pa evo ja sam tretirao istovremeno dvije žene koje su bile u ozbiljnoj depresiji (obje su ostale udovice) i pored toga imale raznoraznih drugih zdravstvenih problema...uglavnom cijeli tretman je trajao toliko da svakoj nacrtam jedan Reiki simbol na prsima i napravim "grounding", dakle vrlo kratko jer sam bio u žurbi. Kad smo se sreli nakon mjesec dana na kavici bile su u skroz drugom raspoloženju, jedna kaže da je plakala tjedan dana i da su joj bile "drvene" noge dok se druga stalno smijurila, već je pomislila da je otkačila....uglavnom nije prošlo par mjeseci i obje su se skrasile sa drugim muževima sa kojima žive i danas
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.