Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2015., 17:36   #1041
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno zašto su mediji povezali naknadu za samoočitanje s ovim novim brojilima?
Jer su polupismeni hohštapleri koji ne čitaju ništa više od facebook komentara

Ljudi, ne ukida se naknada za mjernu i opskrbnu uslugu, ona je i dalje 17,40 kn za kućanstva (21,75 s PDV-om). Ukida se samo naplata ugovora o samoočitanju kao nestandardna usluga
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 14:21   #1042
Čini se da jedino HT prebacuje harač na kupce.

Quote:
SOLIDARNA NAKNADA
Odlukom Vlade RH od 01.10.2015. uvodi se Solidarna naknada za sve kupce iz kategorije kućanstva bez obzira na opskrbljivača. Solidarna naknada je dodatak na cijenu električne energije za sve kupce iz kategorije kućanstva, kojom se prikupljaju sredstva kako bi se putem socijalne potpore smanjilo siromaštvo energijom ugroženih kupaca. Cijena solidarne naknade iznosi 0,03 kn (u iznos nije uključen PDV) za svaki kWh potrošene električne energije.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 14:48   #1043
Po tome ispada da je HT sada skuplji i od univerzalne usluge.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 15:32   #1044
Izgleda.
Trenutno ih jedino spašavaju mjesečni popusti.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 22:02   #1045
Nevjerojatno. Pitao sam HT prije tjedan dana na chatu hoće li doći do promjena cijene struje, naknade za siromašne i rekli su da neće, da nije bila nikakva obavijest.
Ne mogu vjerovati da ćemo samo mi na ovom operateru plaćati tri lipe više po kw.

Članak u Novom listu iz 16. rujna;
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...kucanstvu-malo

HEP, RWE i GEN-i, koje je Vlada jedine pozvala na potpisivanje sporazuma o pomoći siromašnima, obećali su da cijenu svojih kilovatsata neće poskupljivati za tri lipe, koliko za svaki potrošeni kWh moraju uplatiti u državni proračun za vaučere, već će taj trošak podnijeti sami. U zamjenu za to, Vlada će im od početka iduće godine, svim opskrbljivačima na tržištu jednako, sniziti cijenu po kojoj oni sami od države moraju otkupljivati struju proizvedenu iz obnovljivih izvora, sa sadašnjih 0,53 na 0,42 kune po kilovatsatu.

S druge strane, budući da su tri lipe po potrošenom kWh solidarno dužni uplatiti samo potrošači iz kategorije kućanstava, odnosno opskrbljivači će to činiti umjesto njih, lošije će proći oni opskrbljivači koji više struje prodaju kućanstvima, a bolje oni koji najviše struje prodaju biznisu. Najlošije će pritom proći državni HEP, kod kojeg se nalazi velika većina kućanstava, čak 85 posto, dok će od manjih, novih opskrbljivača, RWE proći lošije od slovenskog GEN-I-ja. Potonji se, naime, orijentirao više na poslovne potrošače, a RWE na kućanstva.

Nije jasno zašto je Vlada pak potpuno izignorirala i druge opskrbljivače, koje uopće nije pozvala na potpisivanje sporazuma. HT broji, primjerice, oko 25 tisuća potrošača struje iz kategorije kućanstava, koliko i HEP-Opskrba, također alternativni opskrbljivač, koji je u sporazumu, i dvostruko više nego GEN-I. »HT nije bio uključen u pregovore oko potpisivanja sporazuma, i iako sporazum nije potpisao, donesena je odluka da se cijena električne energije uskladi kao što je sporazumom predviđeno, i na način kao što će učiniti i drugi opskrbljivači električnom energijom«, stoji u odgovoru HT-a na pitanje hoće li oni svoju cijenu struje podizati zbog vaučera.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 12:59   #1046
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Nevjerojatno. Pitao sam HT prije tjedan dana na chatu hoće li doći do promjena cijene struje, naknade za siromašne i rekli su da neće, da nije bila nikakva obavijest.
Ne mogu vjerovati da ćemo samo mi na ovom operateru plaćati tri lipe više po kw.


[/I]
Raskini ugovor. Nisi valjda potpisao na 2 godine?
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:13   #1047
Na ugovoru sam 2g.
Ali ovo što sam gore napisao je govorilo da neće naplaćivati tu naknadu. Svi osim njih je ne naplaćuju. Jesu li sada 5% jeftiniji od dominantnog (HEP-a)?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 19:29   #1048
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Na ugovoru sam 2g.
Ali ovo što sam gore napisao je govorilo da neće naplaćivati tu naknadu. Svi osim njih je ne naplaćuju. Jesu li sada 5% jeftiniji od dominantnog (HEP-a)?
Od 1.7. nisu jeftiniji od ODS-a za proklamiranih 5 % nego nekih 3 % i to samu u višoj, dnevnoj tarifi.. Vjerojatno imaš dvoatrifno brojilo?

VT kod ODSa 0,49 kn, kod HT-a 0,475 kn. NT kod ODSa 0,24, kod HT-a 0,2375. Znači štediš nešto minimalno samo u VT.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 10:16   #1049
Odakle su sad ovo izvukli? Nije da se bunim (a moglo je i ranije), samo to nisam nigdje vidio u nn
Quote:
Potrošači koji su prešli nekom alternativnom opskrbljivaču pa njemu jednim računom plaćaju potrošenu električnu energiju, a s drugim računom HEP-u podmiruju mrežarinu, jedinstveni će račun za obje usluge početi dobivati najkasnije od početka 2017. godine.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...ati-automatski
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 14:10   #1050
Početkom godine smo prešli u HT i zbog dva računa i gubljenja živaca o dolasku istih,smo se vratili Hep-u. U 2 mjeseca smo dobili jedno 5 ili 6 računa i to je bilo presmiješno. Ušteda je bila smiješnih 20kn. Trenutno me zanima, jedino samoočitanje,a sve ostalo je zajebavanje na kvadrat za mizeriju od uštede. Možda sam ja prezahtjevna,ali ako platim 580kn,onda mogu i tih pišljivih 15-20 kn više i ne očekivati kad će se tko sjetiti poslati račun.
Elabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 20:26   #1051
Uh.

Usput, samoočitanje je - prema novim Općim uvjetima - besplatno (do sada se naplaćivalo 10 kn mjesečno. Nikad nisam razumio zašto). Doduše, obaveza je kupca da redovito dostavlja očitanja, i to ispravna.

Ako sam dobro upamtio, ovako: tri mjeseca "zaboravnosti" i raskida se samoočitanje, a novo se ne može sklopiti do kraja idućeg obračunskog razdoblja (znači, otprilike godinu dana). HEP je obavezan jednom u 6 mjeseci izvršiti očitanje; ako se to očitanje značajno razlikuje od onih koja su dostavljana (ne bi li se manje plaćalo), treba - naravno - platiti razliku, plus što se gubi pravo na samoočitanje u iduće 3 godine.
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 10:32   #1052
Čekao sam skoro dva tjedna odgovor/prigovora HT-a za "socijalnu naknadu" koji oni jedini naplaćuju od korisnika i ovo je odgovor studenta iz HT-a koji je laž;
Quote:
Odlukom Vlade RH uvodi se "Solidarna naknada" kao dodatak na cijenu električne energije za sve krajnje kupce iz kategorije kućanstva bez obzira tko je opskrbljivač.
HT je trenutno najpovoljniji ponuđač opskrbe električnom energijom u RH, te će bez obzira pa poteze drugih opskrbljivača to i ostati. Povećanje cijene električne energije ovisi o nizu faktora koji još u ovom trenutku nisu poznati. No, važno je naglasiti da će HT i dalje nuditi najpovoljnije cijene električne energije
Članak u novinama;

Quote:
HEP, RWE i GEN-i, koje je Vlada jedine pozvala na potpisivanje sporazuma o pomoći siromašnima, obećali su da cijenu svojih kilovatsata neće poskupljivati za tri lipe, koliko za svaki potrošeni kWh moraju uplatiti u državni proračun za vaučere, već će taj trošak podnijeti sami. U zamjenu za to, Vlada će im od početka iduće godine, svim opskrbljivačima na tržištu jednako, sniziti cijenu po kojoj oni sami od države moraju otkupljivati struju ...

.... HT broji, primjerice, oko 25 tisuća potrošača struje iz kategorije kućanstava, koliko i HEP-Opskrba, također alternativni opskrbljivač, koji je u sporazumu, i dvostruko više nego GEN-I. »HT nije bio uključen u pregovore oko potpisivanja sporazuma, i iako sporazum nije potpisao, donesena je odluka da se cijena električne energije uskladi kao što je sporazumom predviđeno, i na način kao što će učiniti i drugi opskrbljivači električnom energijom«, stoji u odgovoru HT-a...
I HT je jedini poskupio i odlučio naplaćivati tu naknadu! A ovo gore je odgovor u kojem me muljaju.

Još apsurdnije je da su prilikom potpisivanja ugovora imali jasno istaknuto 5% nižu cijenu u odnosu na dominatnog ponuđivača (HEP) no od 1. srpnja 2015. cijena HEP-ove struje je

???

I sada HT uvodi i dodatno +0,0375 po KWH te postaje skuplji od HEP-A!
HT postaje 5% skuplji od HEP-a!

Da Hrvatski telekom poštuje svoja obećanja i riječi cijena struje bi trebala biti 0,5795kn odnosno 0,285 što bi bilo 5% jeftinije od HEP-a!


Cjenik HT: https://www.hrvatskitelekom.hr/Resou...d=4008&rType=2
vs HEP http://www.hep.hr/ods/kupci/kucanstvo.aspx
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:40   #1053
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Č

Još apsurdnije je da su prilikom potpisivanja ugovora imali jasno istaknuto 5% nižu cijenu u odnosu na dominatnog ponuđivača (HEP) no od 1. srpnja 2015. cijena HEP-ove struje je


Stoji li igdje u ugovoru ili općim uvjetima da oni vežu cijenu za ODS i nude 5 % popusta bilo kad? To u svom ugovoru imaju HEPI i RWE, za HT nisam upoznat.
__________________
Perfection
Pistons4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:51   #1054
još uvijek sam kod hepa, trošim poprilično stuje, dvotarifno brojilo...

sad nešto kemijam da pređem na proenergy (zbog lyoness kartice prije svega nonecu grlom u jagode )
-prva stvar koliko je kod njih uopce cijena? (nigdje nema, kozmija noge sakrili)
-druga stvar je na koji nacin i na koliko dugo se potpisuje ugovor, tj dal postoji samo prijelaz bez ugovorne obveze?
-trece je na šta da uopce pazim prilikom mijenjanja struje
__________________
od jucer do danas
ma3x is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 21:50   #1055
Quote:
Pistons4ever kaže: Pogledaj post
Stoji li igdje u ugovoru ili općim uvjetima da oni vežu cijenu za ODS i nude 5 % popusta bilo kad? To u svom ugovoru imaju HEPI i RWE, za HT nisam upoznat.
Na njihovom webu: HT->Privatni korisnici->Električna energija je ogromnim slovima napisano;

5 % niža cijena u odnosu na dominantnog ponuđača
Dodatno štedite 5% za utrošenu električnu energiju u odnosu na dominantnog ponuđača. U sve cijene je uračunat PDV.


Evo kako im je web izgledao kada sam potpisao ugovor u prosincu 2014:
http://web.archive.org/web/201412180...soChecked=True

Na tportalu je članak;

Quote:
Hrvatski Telekom (HT) od ponedjeljka, 9. prosinca, kreće s prodajom električne energije građanima i poduzećima. Struja koju će HT nuditi kućanstvima bit će 5 posto jeftinija od cijena koju u univerzalnoj usluzi nudi HEP.
I sve do 1. srpnja 2015. HT je bio 5% jeftiniji od HEP-a, no HEP je odlučio sniziti cijene za nekih 4% a HT je zadržao stare cijene! Sada još uvode socijalnu naknadu te mi HT postaje za 5% skuplji od HEP-a.

Svaki mjesec od srpnja mi je tako račun veći za 10-20kn jer se ne drže obećanja.

Da stvar bude bolja, imam čisto crno na bijelo email HT-u da li ću imati sve pogodnosti (naveo sam tekst + ovu sliku)

jer njihovom zabunom su poslali krivi OMM hep-u pa su mi u siječnju odgovorili da ću imati sve navedene pogodnosti te ponovili zahtjev kada je drugi objekt prebačen.

Da li da šaljem prigovor drugostupanjskoj povjerenstvu za prigovore (nisu mi ga ni ponudili) ili nekoj agenciji?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 08:51   #1056
Mislim da nemaš se što buniti. Bio je jeftiniji dvije godine. U ugovoru nema stavke da će uvijek biti jeftiniji. Ako su te iznervirali, odi od njih i otkaži sve njihove usluge koje imaš, ako ih imaš
S dodatnim popustima koje daje još uvijek je jeftiniji od hepa, meni i više od 5%.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 16:41   #1057
Ja se mislim prebacit na Gen-i. Oni jedini imaju povoljniji kw.

Zanima me da li se i kod njih placaju pausalne rate ili po obracunu?
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:06   #1058
možeš i jedno i drugo. Samo što potrošnju predaješ hep-u a ne geniju. Od 01.10. se samoočitanje ne naplaćuje.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 18:48   #1059
Eh.
Jel znas kako se predaje obracun, moze li se online predati?
__________________
Objektivno ne postoji, subjektivno se ne broji.
greyish is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 20:01   #1060
Kako se predaje obračun? Koji obračun? Možda očitanje? Ako DA, onda je odgovor opet DA - očitanje se može predati online. Potrebno je kreirati account kod HEP-ODS-a na ovoj adresi: https://mojracun.hep.hr/ods/default.aspx .

Podaci koji su potrebni (a nisu trivijalni) su šifra kupca (može se pročitati na Elektrinom računu gore lijevo) i broj brojila (taj bi pak trebao biti na poleđini računa, ondje gdje su podaci o očitanjima) (nemam račun pred sobom pa se ispričavam ako je broj brojila negdje drugdje; s druge strane, može se vidjeti i na samom brojilu, ne?).
Littlefoot is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.