Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2006., 15:02   #41
Quote:
J.G. kaže:
Cekaj, ako sam dobro shvatio... tvojoj mami (koja ce uskoro postat baba, ako vec i nije) je pricala njena mama da joj je pricala njena mama, odnosno tvoja prabaka, da je njoj pricala njena mama, odnosno tvoja pra-prabaka kako ju je vjetar bacao sa kreveta sat vremena? Koliko je onda trebala bit glupa da se ponovo vraca na krevet, a ovaj je ponovo baci, i tako sat vremena?
NHF, ali prica ti je stvarno ono...
Da je trajalo 20 sekundi, vec bi i povjerovala, ajde...
Ali sat vremena...to me podsjeca na neku oluju, jelte...

Ali, da..i meni se prica svidja !

Glupa krava is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:21   #42
Kako bi vi objasnili ovu priču koja je znanstveno zabilježena, dokumentriana i snimljena. Nakon teške prometne nesreće ležale su majka i kćer u bolnici. Svaka je bila u svojoj operacijskoj sali u teškom stanju. Liječnici su se borili za njihov život. U istom trenutku i jednoj i drugoj stane srce. Liječnici su počeli reanimiranje. Ovako nešto je poslije ispričala kćer: Osjetila sam se laganom kao perce i više me ništa nije boljelo. Pogledala sam prema dolje i spazila sebe kako nepomično ležim u krevetu, a puno ljudi okolo mi pokušava pomoći. Lebdjela sam prema gore i u gornjem kutu sobe spazila svoju majku. Skupa smo gledali moje tjelo i razgovarale. Osjećaj je bio nevjerojatno dobar. Tako miran i spokojan. Poviše nas otvorio se tunel i iz njega je zračila bijela topla svjetlost. Jaka sila nas je vukla prema gore, a mi smo zadovoljne išle jer nas je privukla ta mirnoća i ljubav koja je zračila iz tunela. Odjednom moja majka se okrenula prema meni i rekla mi da još nije vrijeme da ja idem za njom. Ona je produžila naprijed i rekla mi da se vidimo jednog dana. Ja sam otišla do čekaonice ispred sobe i vidjela svog muža i djecu. Muž je bio obućen u crvenu jaknu i bijelu majicu ispod. Pričali su o nesreći i muž je tješio mlađu kćer koja mu je sjedila na koljenu i plakala.......Dalje se više ničeg ne sjećam. Probudila sam se u bolesničkoj sobi nakon 2-3 dana od operacije. Rekla sam liječnicima da mi je majka umrla. Oni su bili zaprepašteni jer mi to nitko nije rekao, a nije ni mogao jer sam spavala stalno.
Nakon toga život se toj ženi skoroz promjenia. Ona od tog događaja se ne boji smrti..... Svi liječnici te bolnice su potvrdili sve što je ova žena opisala. Sve je bilo u detaljima točno. Točno je opisala svog muža u čekaonici i znala je točno vrijeme smrti svoje majke.
hereticST is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:27   #43
Quote:
hereticST kaže:
Kako bi vi objasnili ovu priču koja je znanstveno zabilježena, dokumentriana i snimljena. Nakon teške prometne nesreće ležale su majka i kćer u bolnici. Svaka je bila u svojoj operacijskoj sali u teškom stanju. Liječnici su se borili za njihov život. U istom trenutku i jednoj i drugoj stane srce. Liječnici su počeli reanimiranje. Ovako nešto je poslije ispričala kćer: Osjetila sam se laganom kao perce i više me ništa nije boljelo. Pogledala sam prema dolje i spazila sebe kako nepomično ležim u krevetu, a puno ljudi okolo mi pokušava pomoći. Lebdjela sam prema gore i u gornjem kutu sobe spazila svoju majku. Skupa smo gledali moje tjelo i razgovarale. Osjećaj je bio nevjerojatno dobar. Tako miran i spokojan. Poviše nas otvorio se tunel i iz njega je zračila bijela topla svjetlost. Jaka sila nas je vukla prema gore, a mi smo zadovoljne išle jer nas je privukla ta mirnoća i ljubav koja je zračila iz tunela. Odjednom moja majka se okrenula prema meni i rekla mi da još nije vrijeme da ja idem za njom. Ona je produžila naprijed i rekla mi da se vidimo jednog dana. Ja sam otišla do čekaonice ispred sobe i vidjela svog muža i djecu. Muž je bio obućen u crvenu jaknu i bijelu majicu ispod. Pričali su o nesreći i muž je tješio mlađu kćer koja mu je sjedila na koljenu i plakala.......Dalje se više ničeg ne sjećam. Probudila sam se u bolesničkoj sobi nakon 2-3 dana od operacije. Rekla sam liječnicima da mi je majka umrla. Oni su bili zaprepašteni jer mi to nitko nije rekao, a nije ni mogao jer sam spavala stalno.
Nakon toga život se toj ženi skoroz promjenia. Ona od tog događaja se ne boji smrti..... Svi liječnici te bolnice su potvrdili sve što je ova žena opisala. Sve je bilo u detaljima točno. Točno je opisala svog muža u čekaonici i znala je točno vrijeme smrti svoje majke.
pa da
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:29   #44
Nije neki horror ali...neki dan dok sam lezao u krevetu kasno navecer vidio sam i cuo kako se nesto premjestilo/palo/pomaknulo na fotelji koja je bila ledjima okrenuta prema meni, kad sam pogledao sta je naravno da nicega nije bilo...ja sam to sebi protumacio kao pogresno spajanje informaciju u glavi
saifu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:35   #45
Quote:
hereticST kaže:
Kako bi vi objasnili ovu priču koja je znanstveno zabilježena, dokumentriana i snimljena. Nakon teške prometne nesreće ležale su majka i kćer u bolnici. Svaka je bila u svojoj operacijskoj sali u teškom stanju. Liječnici su se borili za njihov život. U istom trenutku i jednoj i drugoj stane srce. Liječnici su počeli reanimiranje. Ovako nešto je poslije ispričala kćer: Osjetila sam se laganom kao perce i više me ništa nije boljelo. Pogledala sam prema dolje i spazila sebe kako nepomično ležim u krevetu, a puno ljudi okolo mi pokušava pomoći. Lebdjela sam prema gore i u gornjem kutu sobe spazila svoju majku. Skupa smo gledali moje tjelo i razgovarale. Osjećaj je bio nevjerojatno dobar. Tako miran i spokojan. Poviše nas otvorio se tunel i iz njega je zračila bijela topla svjetlost. Jaka sila nas je vukla prema gore, a mi smo zadovoljne išle jer nas je privukla ta mirnoća i ljubav koja je zračila iz tunela. Odjednom moja majka se okrenula prema meni i rekla mi da još nije vrijeme da ja idem za njom. Ona je produžila naprijed i rekla mi da se vidimo jednog dana. Ja sam otišla do čekaonice ispred sobe i vidjela svog muža i djecu. Muž je bio obućen u crvenu jaknu i bijelu majicu ispod. Pričali su o nesreći i muž je tješio mlađu kćer koja mu je sjedila na koljenu i plakala.......Dalje se više ničeg ne sjećam. Probudila sam se u bolesničkoj sobi nakon 2-3 dana od operacije. Rekla sam liječnicima da mi je majka umrla. Oni su bili zaprepašteni jer mi to nitko nije rekao, a nije ni mogao jer sam spavala stalno.
Nakon toga život se toj ženi skoroz promjenia. Ona od tog događaja se ne boji smrti..... Svi liječnici te bolnice su potvrdili sve što je ova žena opisala. Sve je bilo u detaljima točno. Točno je opisala svog muža u čekaonici i znala je točno vrijeme smrti svoje majke.

Ovo je definitivno najtužnija NDE priča koju sam ikada čula ili pročitala

Edit:
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:37   #46
Quote:
saifu kaže:
Nije neki horror ali...neki dan dok sam lezao u krevetu kasno navecer vidio sam i cuo kako se nesto premjestilo/palo/pomaknulo na fotelji koja je bila ledjima okrenuta prema meni, kad sam pogledao sta je naravno da nicega nije bilo...ja sam to sebi protumacio kao pogresno spajanje informaciju u glavi
Tu mi nešto nije jasno.....Ako si vidio i čuo, onda valjda znaš što si vidio?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:38   #47
Quote:
hereticST kaže:
Kako bi vi objasnili ovu priču koja je znanstveno zabilježena, dokumentriana i snimljena.
Ne vidim kako su taj događaj mogli snimiti ili zabilježiti na bilo koji način..
Samo nemoj znanost uvlačiti u to, privući ćeš na thread razne "negativne entitete", a baš nam je lijepo krenulo...
Inače, u tvojoj priči ja ne vidim ništa neobično...
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:47   #48
Quote:
hereticST kaže:
Kako bi vi objasnili ovu priču koja je znanstveno zabilježena, dokumentriana i snimljena. Nakon teške prometne nesreće ležale su majka i kćer u bolnici. Svaka je bila u svojoj operacijskoj sali u teškom stanju. Liječnici su se borili za njihov život. U istom trenutku i jednoj i drugoj stane srce. Liječnici su počeli reanimiranje. Ovako nešto je poslije ispričala kćer: Osjetila sam se laganom kao perce i više me ništa nije boljelo. Pogledala sam prema dolje i spazila sebe kako nepomično ležim u krevetu, a puno ljudi okolo mi pokušava pomoći. Lebdjela sam prema gore i u gornjem kutu sobe spazila svoju majku. Skupa smo gledali moje tjelo i razgovarale. Osjećaj je bio nevjerojatno dobar. Tako miran i spokojan. Poviše nas otvorio se tunel i iz njega je zračila bijela topla svjetlost. Jaka sila nas je vukla prema gore, a mi smo zadovoljne išle jer nas je privukla ta mirnoća i ljubav koja je zračila iz tunela. Odjednom moja majka se okrenula prema meni i rekla mi da još nije vrijeme da ja idem za njom. Ona je produžila naprijed i rekla mi da se vidimo jednog dana. Ja sam otišla do čekaonice ispred sobe i vidjela svog muža i djecu. Muž je bio obućen u crvenu jaknu i bijelu majicu ispod. Pričali su o nesreći i muž je tješio mlađu kćer koja mu je sjedila na koljenu i plakala.......Dalje se više ničeg ne sjećam. Probudila sam se u bolesničkoj sobi nakon 2-3 dana od operacije. Rekla sam liječnicima da mi je majka umrla. Oni su bili zaprepašteni jer mi to nitko nije rekao, a nije ni mogao jer sam spavala stalno.
Nakon toga život se toj ženi skoroz promjenia. Ona od tog događaja se ne boji smrti..... Svi liječnici te bolnice su potvrdili sve što je ova žena opisala. Sve je bilo u detaljima točno. Točno je opisala svog muža u čekaonici i znala je točno vrijeme smrti svoje majke.
Ovo ne spada u domenu ovog topića,ali mene netrebaš uvjeravati ja sam osobno bila klinički mrtva i reanimirana.No ja sam vraćena prije ulaska u svjetlost,uz glas koji je doslovno rekao,još nisi riješila sve što je trebalo,vrati se.Nisam se željela vratiti,jer mir koji sam osjećala je neopisiv,ali tada mi je dat uvid u sljedeću reinkarnaciju,ako se ne vratim,a od toga sam se 6mj tresla pri samoj pomisli.Nakon tog iskustva promijenio se i moj život i niz mojih tvrdokornih stavova.
Žao mi je što moja radna kolegica nije spremna osobno iznijeti svoje iskustvo,ali dala mi je dozvolu da to učinim.
U doba kada se to zbilo,njena obitelj živjela je u malom mjestu nadomak zg.
u staroj kući s podrumom.U noći oko 3h počelo je jezivo bubnjanje u podrumu,našto su probuđene majka i kćer,pojurile probuditi brata,koji je čvrsto spavao i ništa nije čuo.Kako je ujutro morao na prvi autobus da bi na vrijeme stigao na posao,legao je ponovno i opet zaspao.Buka se nakon toga nesmanjenom žestinom nastavila,pa su majka i kćer iako uplašene uzele petrolejku i spustile se same u podrum.Čim su dotakle vrata podruma sve se utišalo,ohrabrene ušle su,pretražile prostoriju i ništa nisu našle.Umirene vratile su se u krevet.
Uutro je brat u 5h napustio kuću i požurio na autubusnu postaju.Ni 25o m od kuće naletio je na njega pijani vozač i usmrtio ga na mjestu.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:51   #49
Onda Veronika? jesi pogledala JGove slike? ajde izaberi onu koja misliš da najviše sliči pliiiiiiz.....
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:55   #50
Quote:
Danny_boy kaže:
Onda Veronika? jesi pogledala JGove slike? ajde izaberi onu koja misliš da najviše sliči pliiiiiiz.....
koje moje slike?
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 15:59   #51
Ajde idem i ja s jednom pričom kad su se svi lijepo raspričali. Bilo je to prije 15-ak godina. U spavaćoj sobi mojih djeda i bake pojavio se neobičan zvuk, vrlo glasno škrgutanje, sad u jednom kutu sobe sad u drugom. Počinjao bi svaku večer kad bi legli i trajao par sati. Sve su pretražili, ispitivali cijevi itd. Nakon 10 dana toga, moj djed je dobio moždani udar. Završio je u bolnici, jedva preživio. Baka je sve te dane bila kod nas jer ju je bilo strah ići doma. Kad je djed otpušten iz bolnice išli su doma i zvuk se više nije javljao.
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:00   #52
Quote:
J.G. kaže:
koje moje slike?


ne TVOJE, nego od onih rigalica
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:00   #53
Quote:
J.G. kaže:
ove slike
Veronika misli da ju sprdamo,a mene fakat zanima
(da rigalice )
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:18   #54
Evo istinitog događaja:
Prije 13 g. moj se otac teško razbolio i otišao na operaciju, za vrijeme njegova boravka u bolnici doma krš i lom, ono pokvarila se veš mašina, pukla cijev u kupaoni, pukla wc školjka, staroj crko štednjak, koma... U 14 dana imali smo cijelu delegaciju majstora po kući. Ja sam živjela u stanu, a ne sa starcima, bila sam trudna i na bolovanju radi čuvanja trudnoće. Ubijala sam dosadu gledajuć tv dok sam kuhala ručak, kad ono gledam vijesti u 12h i ručam, a na vjestima reportaža o teškim bolesnicima, pukla sam od tuge jer sam se sjetila oca koji leži u bolnici na samrti i pomislim si: Bože, ja tu jedem, a Bog zna jel moj otac išta danas mogao išta jesti?! Na to sve hoću promijeniti program, a tv zablokiran (star 2 mj.), neće i neće, tako pola sata. Ugasim ga ja na gumbu, mislim da je nekaj s daljinskim... Stara me zove za par sati (došla je iz posjeta tati) i veli: tata je umro danas u 12h!!!!
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:28   #55
Quote:
hereticST kaže:
Znam ja šta je Gargoyle. To su ti zapravo skulpture u egiptu, a i europskim zemljama koje su se postavljale na crkve i kuće. Izgledaju kao demoni nekakvi i često izbacuju vodu iz usta. Te figure su se postavljale da bi štitile kuće od zlih duhova i prepali ih, ali kako i oni izgledaju strašno i zlo onda su ljudi počeli pričat priče kako oni oživljavaju.

Ova,ali nedostaju krila,i nije bilo rogova,ne vidim ovdje oči te su bile ogromne,svijetlile nekim zeleno/žuti sjajem.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 16:55   #56
Ispričat ću i ja jedan svoj događaj. Nisam sigurna je li se doista dogodio jer bila sam dijete, nisam još ni u školu krenula. Uglavnom, mama i ja u to vrijeme (kraj 80-ih) živjele smo same i svako jutro, kad bi mama otišla na posao, ja bih se ustala zajedno s njom i sjedila kraj nje dok bi pila kavu, pa bih je ispratila, zaključala vrata i vratila se u krevet. Međutim, svako jutro, kad bi mama otišla, a kad bih ja legla ponovo u krevet, čula bih u sobi iznad svoje nečije korake. Nakon nekog vremena, ne samo da su u pitanju bili koraci, nego je par puta netko povlačio pokrivač i pokušavao me otkriti.To je tako bilo svako jutro dok se jednom nisam ustala i pobjegla kod tetke koja je živjela u mojoj ulici. Kasnije mi je mama pričala o jednom vojniku kojeg su ubili u staroj kući na čijim temeljima su moji roditelji sagradili svoju kuću. Stalno je u tim sobama gore netko hodao iako nije nikoga bilo, a kada su moji roditelji počeli čuti zveket lanaca, otišli su gore da provjere u čemu je stvar, ali nisu mogli upaliti ni svjetlo ni svijeću, a kad bi se sve smirilo, svjetlo je radilo i mogli su upaliti svijeću. Nakon što su pozvali svećenika da blagoslovi kuću, takve se stvari nisu više događale. To s tim "duhom" događalo se prije mog rođenja tako da za ono što se meni događalo, nisam baš sigurna je li se stvarno dogodilo ili....
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:01   #57
Hi, hi, na slici s gargoylom vide se chemsi!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:24   #58
Prije par godina učiteljici jedne osnovne škole umro je muž.Imao je infarkt i srušio se pred vratima škole.Nakon možda godinu dana,njihovom starijem sinu (mom vršnjaku) dijagnosticiran je tumor na mozgu.
Čula sam priče da je ta učiteljica pričala ovo:
Dok je u hodniku čekala da završi operacija,zadrijemalo joj se.U snu joj se pojavio muž i rekao da vodi starijeg sina sa sobom i nek ne bude tužna jer će mlađi ostat sa njom.Njemu jedno dijete,njoj drugo.
Nakon toga se probudila i nije prošlo puno vremena kad su joj javili da se stariji sin nije probudio nakon operacije.Umro je.
Čitajući vas,prisjetila sam se ovoga...
__________________
S ljudima zajedno smrdi, ali je toplo. U samocama-prazno. Znamo mi vrlo dobro, kako zapravo izgleda pod tudjim repom. Ali bez tog njuskanja ne moze se zivjeti. M.K.
Ćarli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:53   #59
Diki, jadnice, zar su te samu ostavljali doma kao curicu 5-6 godina? To nije baš u redu
ijon vidio sam chemse, a što reć
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 17:55   #60
Sada sam tek išla pogledati link.
Smrzla sam se.
Tu je to što smo vidjeli 12 k
Ma jeli moguće da stvarno postoje?
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.