Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2018., 15:34   #1
Sezonci u ugostiteljstvu

Živim u Istri i radim već 2 godine kao sezonac.Plaća solidna od 5500-6500 ovisi o mjesecu božićnica i regres 3000 kuna.Zadovoljan sam pošto imam apartman sa strane i ovaj posao mi je sasvim dovoljan.E sad kako sam nešto načuo da će nam ponudit ugovore na godinu dana, a po meni je to sasvim neisplativo, zašto? evo sad ću objasnit.Radim od kraja 3 do kraja 10 to je 7 mjeseci, sakupim puno slobodnih sati i produže mi ugovor još 2 mjeseca.Znači sve ukupno sam prijavljen 9 mjeseci u firmi a radim samo 7 mjeseci.Onda se prijavim na biro i dobivam nakandu 4.000 kuna 3 mjeseca.Znači ja radim 7 mjeseci, a 5 sam doma i sve mi je plaćeno.Prosjek primanja mi je 6.000x 7 mjeseci rada je 42.000 kuna+ 2 mjeseca što mi produže ugovor za onaj višak sati + 3.000 kuna regres ispadne 15.000 kuna a to je 57.000 kuna i još 3 mjeseca sa birao po 4.000 kuna, a to je 69.000 kuna.Da radim svih 12 mjeseci i da mi je prosjek 6.000 i 3000 kuna regres, to je 75.000 kuna godišnje i 2 mjeseca godišnjeg.

Sad je pitanje dal se isplati potpisat taj ugovor na godinu dana i bit doma maksimalno 2 do 3 mjeseca ili radit 7 mjeseci i bit doma 5 mjeseci.Da potpišem na tih godinu dana dobio bi više cca 1000€ ali bi bio 2 mjeseca manje doma.Ipak je 5 mjeseci 5 mjeseci
Samo nemojte prebacit temu na posao i karijera jer tamo sam isto pisao pa baš nema odgovora.
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2018., 23:21   #2
Bolje ti je na godinu dana zbog staža i ostalih doprinosa.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:45   #3
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Bolje ti je na godinu dana zbog staža i ostalih doprinosa.
Što će mu staž?
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 09:46   #4
Penzije nece vidit.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 10:06   #5
Nemoj zanemariti da imaš pravo na povrat poreza ako nisi zaposlen cijelu godinu jer se porezna olakšica računa za cijeli period godine.
joestrummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 17:18   #6
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Što će mu staž?
Zbog mirovine. Kakve takve.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 17:55   #7
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Zbog mirovine. Kakve takve.
Ionako će mirovina biti na razini socijalne pomoći,pametni neka zaključe šta je ispalitivije.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 18:18   #8
Sloboda nema cijene, taman bilo samo 5 mj. U tih 5 mj možeš raditi što te volja, ako ti se ništa ne radi odmaraj, putuj, ako trebaš renovirat svoj apartman renoviraj, ako želiš dodatno zaradit u nekom Austr.skijalištu pođi..sloboda je to....sloboda brale.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 18:36   #9
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Ionako će mirovina biti na razini socijalne pomoći,pametni neka zaključe šta je ispalitivije.
Pa ja cu radije imat svoju mirovinu, kolika god bila nego primat socijalnu pomoc. Briga me sto je isplativije. Stvar je principa, osobnog zadovoljstva. Nije sve u novcima.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:04   #10
Ti onda iz principa financiraj ovu drzavu, ja cu iz principa sebi nastojat osigurat sto bolju penziju.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 21:08   #11
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Pa ja cu radije imat svoju mirovinu, kolika god bila nego primat socijalnu pomoc. Briga me sto je isplativije. Stvar je principa, osobnog zadovoljstva. Nije sve u novcima.
a tko će ti zaraditi mirovinu kada svi odoše van?
vozired is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 22:02   #12
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Zbog mirovine. Kakve takve.
Mirovina će mu biti taman tolika da si kupi metak s kojim će si skratit muke.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:51   #13
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Ti onda iz principa financiraj ovu drzavu, ja cu iz principa sebi nastojat osigurat sto bolju penziju.
Ti možda i hoćeš ali od čega će si osigurat pokretač teme?

Ok ima apartman koji će za 40 godina vrijedit koliko?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 11:11   #14
A kako ide to sa radnim dozvolama za strance koji bi radili u Hrvatskoj preko sezone?
Jel se dugo čeka na njih?
WarrenYoung is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 11:48   #15
Quote:
luteranka kaže: Pogledaj post
Sloboda nema cijene, taman bilo samo 5 mj. U tih 5 mj možeš raditi što te volja, ako ti se ništa ne radi odmaraj, putuj, ako trebaš renovirat svoj apartman renoviraj, ako želiš dodatno zaradit u nekom Austr.skijalištu pođi..sloboda je to....sloboda brale.
Tako je. Tko je vidio radit, to je za budale
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 11:49   #16
Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
A kako ide to sa radnim dozvolama za strance koji bi radili u Hrvatskoj preko sezone?
Jel se dugo čeka na njih?
Idi u ambasadu pa se raspitaj, mislim da ne bi trebalo bit problema. Ali požuri, sada se traže ljudi, kasnije bude teže kada se snađu svi za zaposlenike.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:03   #17
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Idi u ambasadu pa se raspitaj, mislim da ne bi trebalo bit problema. Ali požuri, sada se traže ljudi, kasnije bude teže kada se snađu svi za zaposlenike.
Meni da gori, ja ne bih ovde pitao.

Nego mi šura bio desetak dana negde u Istri, pa se vratio pre par dana...kaže, gazda im rekao biće radne dozvole gotove u maju.

A njemu u familiji niko ne veruje

Jel moguće da se toliko čeka?
WarrenYoung is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:28   #18
Quote:
WarrenYoung kaže: Pogledaj post
Meni da gori, ja ne bih ovde pitao.

Nego mi šura bio desetak dana negde u Istri, pa se vratio pre par dana...kaže, gazda im rekao biće radne dozvole gotove u maju.

A njemu u familiji niko ne veruje

Jel moguće da se toliko čeka?
Naravno da je moguće, nije to Amerika. Najbolje nazvat pa pitati
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 12:31   #19
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ti možda i hoćeš ali od čega će si osigurat pokretač teme?

Ok ima apartman koji će za 40 godina vrijedit koliko?
Ne znam ni za kolilo ce vridit za godinu a kamoli 40. Mozda bude vridilo ko u Monacu? Sta znamo...
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 14:32   #20
Situacija je takva kakva je, sloboda je sloboda i slažem da ti to nitko ne može platit.Imam stan, apartman koji donosi dobru zaradu, zemlje koja dosta vrijedi, starinu koju treba obnovit i bit će kuća za odmor, mi Istrijani smo oduvijek bili imućni ljudi.Zato u zadnje vrijeme dosta razmišljam o poslu i šta meni treba da potpišem ugovor na godinu dana pa da me netko stalno zajebava i visi na glavom za malo više novaca od ovih 7 mjeseci rada?Penzija, šta će mi to, kad neću bit ovisan o njoj, imam vlastiti kapital, imovinu.Ima kod nas situacija konobar koja ima gotovo 40 godina staža da ima penziju 3.000 kuna, a sobarica koja je cijeli život radila sezonu ima 2.000 kuna, pa ti vidi.Želim reć da se sezonu baš isplati radit, pogotvo ovima iz Slavonije, rade 7 mjeseci tu i odu doma puni ko brod i uživaju kući 5 mjeseci, a sve im je plaćeno.Takav princip rada mi se jako sviđa, a opet ćeš dobit penziju koja će bit možda cca 20% manja nego da konstantno radiš..Ja u tih 5 mjeseci mogu sve, mogu izlazit 2 dana, mogu spavat 2 dana, ne trebam ići na posao po onoj zimi kad zapuše bura, mogu bit cijeli dan u kući odmarat, ne trebam ustat iz kreveta kad kiša lije ko iz kabla.Sloboda je sloboda i treba je maksimalno iskoristit.Ne vidim razlog zašto bi se netko bunio protiv ovakvog načina rada?
ror007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.