Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2014., 11:09   #241
Peglam jednom godisnje kada me opere zesci pms, tada povadim sve iz ormara, nabijem muziku i deri. Za sve ostalo tu je muz

Sada ozbiljno, to mi je nekako gubljenje vremena, ajde kada su kosulje u pitanju,ali njih okacim na vjesalicu vec kada se suse i peglam taman prije izlaska iz kuce jer se itako poguzva po ormarima. Nema problema s teskim peglanjem zbog sasusenih bora jer samo malo posprejam + u vodu sam dodala malo parfema tako da mi usput osvjezi robu.

Sve drugo takoder preletim peglom netom prije nosenja tako da cari peglanja prakticki niti ne osjetim.

Ono sumanuto cjelodnevno peglanje jednom tjedno a la mama mi ne pada na pamet, pogotovo kada su u pitanju plahte (zavjese niti nemam u svojoj kuci zbog alergije)
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:43   #242
Ovoga...kako je peglanje svaki put kad trebaš nešto "čari peglanja praktički niti ne osjetim"?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 10:13   #243
Quote:
mijauvau kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je crkla vešmašina. Vjerno me je služila jedno 18 godina al ja sam se nadala da će još koju Uglavnom teškog srca sam krenula nać neku koja će biti isto tako super, a da ne košta puno
I sad sam luda za svojom vešmašinom. 3000 kuna (na 12 rata), a ima opciju pranje 15 min kaj mi je super kad se nešto treba nabrzinu preprat. Pa ima opciju skraćeno pranje al s usporedivim učinkom. Uglavnom ko bi prao bijelo 2,5h kad mi bijeli veš s tom opcijom nakon 1,5h blista!
I sad dolazimo na peglanje, ima I opciju lakšeg peglanja. Ajme kaj sam se svih prošlih godina napeglala zastora. Dugi, veliki, zeznuti u svakom pogledu. A sada, ni nabora nakon pranja. Peru mi se zastori svaki vikend, ono da kuća miriši Uglavnom oprala sam sve, I deke I jastuke, I tepihiće....ma ta vešmašina je zakon!
Inače, ne peglam ništa. Ne nosim klasične košulje, sve ostalo se izvisi na vješalici ili stalku I to je to Peglu sam zadnji put uštekala ne sjećam se kad
Koja je to vešmašina, i ja imam u planu uskoro mijenjati...?

Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Zna li itko koliko ovo čudo košta?
https://www.youtube.com/watch?v=zknAU0DPXfM
Oko 1000 eura
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:47   #244
Ja volim čitati ovu temu jer ja obozavam peglati Jucer sam opeglala sve zimske majice i kosulje dugih rukava,nekih 5 sati sam gledala tv i usput peglala,ja svu robu drzim na vjesalicama tako da nemam problema/straha da ce se to izguzvati slozeno.
Da mogu zarađivati peglanjem to bi mi bio omiljeni posao
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 13:57   #245
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Ja volim čitati ovu temu jer ja obozavam peglati Jucer sam opeglala sve zimske majice i kosulje dugih rukava,nekih 5 sati sam gledala tv i usput peglala,ja svu robu drzim na vjesalicama tako da nemam problema/straha da ce se to izguzvati slozeno.
Da mogu zarađivati peglanjem to bi mi bio omiljeni posao
pa zarađuj ženo!
Ima nas 'iljade potencijalnih mušterija.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 14:26   #246
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
pa zarađuj ženo!
Ima nas 'iljade potencijalnih mušterija.
Nisam iz Zg,ja sam iz jako maloga mjesta,ovdje svi sami sebi peglaju
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2014., 15:26   #247
Quote:
aaatina kaže: Pogledaj post
Nisam iz Zg,ja sam iz jako maloga mjesta,ovdje svi sami sebi peglaju
doseli !!!!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:42   #248
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ovoga...kako je peglanje svaki put kad trebaš nešto "čari peglanja praktički niti ne osjetim"?
Kupujem robu koja se lako pegla i doslovno napravim 2 poteza preko npr majice-prednja+zadnja strana, u letu. Najcesce i ne razvlacim dasku nego stavim na krevet, prodem,iskopcam peglu i caos.

To je neusporedivo s onim visesatnim stajanjem i peglanjem 2-3 masine robe u komadu svakih par dana kao sto to mame inace rade... Meni barem
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:55   #249
I ja kupujem robu koja se lako ili nikako pegla, većinu "speglam" u sušilici a ono što ostane gotovo je za pola sata do 45 minuta jednom tjedno. U biti mi je veća tlaka paliti peglu, čekati da se ugrije i peglati po sitnicu svaki dan nego jednom tjedno upaliti peglu, odvaliti peglanje i paziti kako se slaže u ormar.
Ali kako spominješ mamu pretpostavljam da si mlada a znam da bi i moja kćer najrađe tako, iako je nervozna i šizi kad mora popeglati sitnicu, ipak joj moje inzistiranje na jednom tjedno a pogotovo inzistiranje da pazi na robu da se ne zgužva jako ide na živce
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 20:10   #250
Hvala na komplimentu, nisam mlada,samo se tako cesljam

Meni jednostavno to nema smisla (u mom slucaju); ormari su mi krcati, kada stavim popeglano se zguzva (vecina je na vjesalicama), slozene majice isprevrcem dok nadem sto trebam (niska sam pa mi ide malo teze s visokim policama ) i tako.. Meni funkcionira sasvim uredu i nemam nista protiv ljudi koji redovito peglaju, dapace,to je lijepa navika, no ja jednostavno nisam jedna od tih ljudi
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 21:47   #251
Quote:
mijauvau kaže: Pogledaj post
Nedavno mi je crkla vešmašina. Vjerno me je služila jedno 18 godina al ja sam se nadala da će još koju Uglavnom teškog srca sam krenula nać neku koja će biti isto tako super, a da ne košta puno
I sad sam luda za svojom vešmašinom. 3000 kuna (na 12 rata), a ima opciju pranje 15 min kaj mi je super kad se nešto treba nabrzinu preprat. Pa ima opciju skraćeno pranje al s usporedivim učinkom. Uglavnom ko bi prao bijelo 2,5h kad mi bijeli veš s tom opcijom nakon 1,5h blista!
I sad dolazimo na peglanje, ima I opciju lakšeg peglanja. Ajme kaj sam se svih prošlih godina napeglala zastora. Dugi, veliki, zeznuti u svakom pogledu. A sada, ni nabora nakon pranja. Peru mi se zastori svaki vikend, ono da kuća miriši Uglavnom oprala sam sve, I deke I jastuke, I tepihiće....ma ta vešmašina je zakon!
Inače, ne peglam ništa. Ne nosim klasične košulje, sve ostalo se izvisi na vješalici ili stalku I to je to Peglu sam zadnji put uštekala ne sjećam se kad

Koja je to vešmašina??? Imam u planu kupovati neku (samo da nije Zanussi)!!
__________________
Slasni recepti naših baka http://www.bakinakuharica.com/
KRIS za svaki dan http://www.kuharicareceptisavjeti.com/
mooonshine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 14:16   #252
Drage dame, trebam savjet! Zezla sam jednu od dražih bluza i ne znam može li se spasit stvar. Dakle, crna, svečanija, 100 posto poliester, kupljena u h&m-u. Oprala sam je i krenula peglati na najslabijoj temperaturi, međutim donji dio se podfrknuo i neda se više ispravit. Što da radim? Nisam je ni trebala peglat, znam, ali sto je-tu je. Imate neki sos savjet? Ovako zbilja glupo izgleda i ne vjerujem da cu je ovakvu nositi. Help!
Bea28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:35   #253
poštovani,

nudim uslugu peglanja u vlastitom domu.
cijena 40 kn
Zagreb zapad
draganaboticki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 15:47   #254
kontakt 0919570259
draganaboticki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 18:52   #255
Upalim si seriju i peglam. Nikako ne kužim kako se nešto može speglati na vješalici. Koliko sam shvatila iz razgovora s raznim babama, stvar je u sušilici.
Ali da, mogla bih peglati za lovu samo ne znam bi li to zadovoljilo svačije kriterije Nije uopće loša ideja, kupim one valjke za peglanje, izgleda da bi se isplatili za čas.
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:31   #256
Mrzim peglanje.I krečenje.Oboje izbjegavam do krajnjih granica.I onda kad krenem peglat treba mi par sati.To je tona robe.I još mi se više zgadi.A tek kad moram tu svu ispeglanu robu posortirat i spremit u ormare u kojima nema mjesta.I KAD VIDIM KAK OSTALI UKUĆANI NE CIJENE ISPEGLANU I SLOŽENU ODJEĆU.nEGO SAMO ŠUKAJI NA SVE STRANE.iL MUŽ NOSI IPEGLANU MAJICU I ONDA U NJOJ I SPAVA I OPET u istoj na posao-izgužvanoj?
sandraalex is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:48   #257
Peglam samo ono što moram. Košulje muzu za posao, hlaće. I svoju robu koju moram, neke košulje. Ostali fino rastresem kad stavim sušiti.

Ostalo se opegla kad odučemo.
I malom za vrtić majice. Za po kući ne. A nekad ni to. Fino se to samo ispegla.


#nemajka
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:30   #258
Isto peglam ono sto moram. To mi je najveci gubitak vremena.
A u ormar sve slazem neopeglano pa onda izvlacim i peglam po potrebi kako sta nosim.

Decko sam pegla kosulje za posao, opegla ih brze i bolje od mene.

Poslano s mog kauča
Pegi B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 13:15   #259
Quote:
sandraalex kaže: Pogledaj post
Mrzim peglanje.I krečenje.Oboje izbjegavam do krajnjih granica.I onda kad krenem peglat treba mi par sati.To je tona robe.I još mi se više zgadi.A tek kad moram tu svu ispeglanu robu posortirat i spremit u ormare u kojima nema mjesta.I KAD VIDIM KAK OSTALI UKUĆANI NE CIJENE ISPEGLANU I SLOŽENU ODJEĆU.nEGO SAMO ŠUKAJI NA SVE STRANE.iL MUŽ NOSI IPEGLANU MAJICU I ONDA U NJOJ I SPAVA I OPET u istoj na posao-izgužvanoj?
Imate previše odjeće kad ti se takve hrpe mogu skupljat sa strane :d napravi lijepo reviziju i pobacaj im sve što je staro, iznošeno... vidjet ćeš kako će više cijeniti kad bude 4 para hlača, a ne 14... pa dok ih sve izredaju i zaborave na one koje su prve negdje šutnuli :zlo sam: a tebi će bit višestruko manje za peglanje.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:13   #260
Malo toga peglam, vecinom mi pegla zena koju placam i za ostale kucne poslove. Mrzim da nesto radim stojeci, bole me ledja
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:59.