Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 19:37   #5681
Quote:
malavida19 kaže: Pogledaj post
Nije ništa previše objašnjavao. Imam 23 godine i znam da je rekao da s obzirom na moje godine i na to da (jednog dana) želim obitelj, da je bolje da sam na nečemu drugom što ne djeluje na ciklus i reproduktivno zdravlje.
S tim da mislim da je Keppra zlo...Na Depakinima mi je čak bilo lakše.

hmmm...sad si mi dala mislit.. hvala na info.

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
lucy85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:26   #5682
Quote:
sconone kaže: Pogledaj post
Za bilo koji posao se javio,dr.kandzija mi svaki puta da sam nesposoban za rad a kad sam ga pitao sta onda da trazim invalidsku mirovinu.covjek mi se nasmijao i rekao da on ne zna nis o tome.evo zadnja 4posla koja sam zbog bolesti izgubio su bili poslovi di sam se javljao za smetlara po danu,za pomocnog radnika u firmi koja raznosi pica kaficima isto po damu,za domara skole isto po danu a i za cuvara objekta isto po danu.ne znam vise sta raditi,dali se moram na crne poslove ili sta da napravim.za koji posao sam sposoban ako ne za dnevne poslove?
Neču ga nit nazvat doktorom jer ovaj kanđija je veliki seronja,ono šta on radi bi mogla i moja pokojna baba delati jer nema čak niti ispravni mjerač tlaka......Sad u zadnje vrijeme imam dosta dijagnoza ali mu ih neču reći jer ako ne sam najebo i ja.......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 15:20   #5683
Dali netko pije trileptal600 sa kombinacijom lamal 100
dada2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:00   #5684
Quote:
thesufferingman kaže: Pogledaj post
ovako morao bi skupiti dokumentaciju najnoviju koju imas te ici na invalidsku komisiju da ti dadu stanje invalidnosti (postotak) ja sam dobio nekih 50 % ,ali jos nisam isao dalje da trazim mirovinu ,onda tamo malo glumis da dobijes sto veci postotak (ja nisam trebao jer imam najtezi oblik epi-a grand mal) kada to rijesis pitaj dalje neka te upute dotle znm ,isto tako ti mogu reci ako dobije invalidnost upisi si u pk karticu ,a mozes reci bili sta privatnik ima pogodonosti na tebe kroz placanja dadbina drzavi
Zanima me gdje se tocno predaju papiri za invalidsku komisiju? Je li to ima direktno veze sa poslom ili je to neko rjesenje koje osobno dobijes i ne moras ga koristit ako neces?
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 23:02   #5685
Quote:
dada2014 kaže: Pogledaj post
Dali netko pije trileptal600 sa kombinacijom lamal 100
Pila nekad tu kombinaciju ali u drugacijem omjeru.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 19:14   #5686
Quote:
epika kaže: Pogledaj post
Zanima me gdje se tocno predaju papiri za invalidsku komisiju? Je li to ima direktno veze sa poslom ili je to neko rjesenje koje osobno dobijes i ne moras ga koristit ako neces?
zadnji nalazi ides na zdrastveno(tamo se raspitaj) ,a komisija nzm di ti je, posto ja samo znm kako ide za Osijek
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 09:31   #5687
Quote:
thesufferingman kaže: Pogledaj post
zadnji nalazi ides na zdrastveno(tamo se raspitaj) ,a komisija nzm di ti je, posto ja samo znm kako ide za Osijek
Ma nema problema moze i za Osijek. Iskreno ne znam razumjeti za invalidnost nista, ni gdje se rjesava je li u HZZ ili HZMO, sto dobijam time, sto gubim time i sl, je li uopce imam pravo na to. Iskreno sam iznenadena da epi ima uopce stupanj invalidnosti, mada mi je logicno da ima obzirom da zivimo dosta ograniceno tj prilagodeno.
Sto se dobije nakon komisije, je li rjesenje?
Vidim da ste rekli da ste poslije upisivali u pk karticu, sto ste predavali da upisete u pk?
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 22:04   #5688
Quote:
epika kaže: Pogledaj post
Ma nema problema moze i za Osijek. Iskreno ne znam razumjeti za invalidnost nista, ni gdje se rjesava je li u HZZ ili HZMO, sto dobijam time, sto gubim time i sl, je li uopce imam pravo na to. Iskreno sam iznenadena da epi ima uopce stupanj invalidnosti, mada mi je logicno da ima obzirom da zivimo dosta ograniceno tj prilagodeno.
Sto se dobije nakon komisije, je li rjesenje?
Vidim da ste rekli da ste poslije upisivali u pk karticu, sto ste predavali da upisete u pk?
Sorry na kasnom javljanju nisam bio dostupan nekoliko dana na netu
ima ja sam dobio ,dakle podnjeo sam zahtjev u mirovinskom podruznica u Osijeku s svim papirima zadnjim kopijama ,onda cekas poziv komisije (gdje sta kako ),ali sam cuo da je dosao neki novi zakon o vjestacenju za invalidnine tako (da je sada to drek nije ko prije ,prouci)
,kada dobijes rjesenje stupnja ostecenja upisujes si u pk karticu da si invalid onda privatnik ima pogodnosti na tebe (davanja i doprinosi),a ti mu ne moras reci od cega konkretno bolujes bez obzira sto pise na pk kartici da si invalid ja niti koristim pogodnosti ,a sigurno ih ima cjela hrpa jer imam dosta veliko ostecenje ,ali zahvaljujuci doktorici s Rebra nemam napad vec nekoliko godina
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:27   #5689
hvala!
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 01:37   #5690
Quote:
malavida19 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru

Depakine sam pila samo mjesec dana, tražila drugo mišljenje jer nikako ne želim da mi tablete remete ciklus. Drugi neurolog mi je rekao da to nikako nisu tablete za žene i propisao mi generičku Keppru. Sad je pijem već neka tri mjeseca, nemam grand malova, ali glavobolje i sitne promjene u raspoloženju da, zbog čega ću opet tražiti drugi lijek.


Drugo, ima li tko da mu aneurizma u mozgu uzrokuje sve ove nevolje s napadajima?

Hvalaa
Malavida, ako što znači, u mom slučaju je epi. posljedica rupture aneurizme.
Ali nisam nikad imala napad prije toga.

Osobno imam dobra iskustva s Kepprom - jedini antiepi. od kojeg nemam neg., zapravo nikakve nuspojave... na Keppri zatrudnila i odradila cijelu trudnoću...

Btw, na pravoj Keppri sam (onoj što se opako nadoplaćuje), ne generičkoj

Zadnje uređivanje Mojomojave : 02.04.2017. at 01:54.
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 21:14   #5691
Drage moje,evo jedne friske epi trudnice.Danas 6+4tt :-)
Na terapiji sam Keppra(500mg,0,500mg) i Lamictal (100mg,0,100mg).
Eeg je vec 2 godine uredan,a sada idem ponovno 19.4 na eeg.
Mojomojave voljela bih da mi kazes kako je protekla trudnoca na Keppri?
Da li je povecavana doza i kada?
Najvaznije da li je bilo napadaja?
Da li si dobila ti ili beba K vitamin pri kraju trudnoce?
Kako je prosao porod i da li je beba imala kakve apstinencijske nuapojave nakon poroda?
Dojis li?
Oprostite na hrpetini pitanja :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 23:32   #5692
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Drage moje,evo jedne friske epi trudnice.Danas 6+4tt :-)
Na terapiji sam Keppra(500mg,0,500mg) i Lamictal (100mg,0,100mg).
Eeg je vec 2 godine uredan,a sada idem ponovno 19.4 na eeg.
Mojomojave voljela bih da mi kazes kako je protekla trudnoca na Keppri?
Da li je povecavana doza i kada?
Najvaznije da li je bilo napadaja?
Da li si dobila ti ili beba K vitamin pri kraju trudnoce?
Kako je prosao porod i da li je beba imala kakve apstinencijske nuapojave nakon poroda?
Dojis li?
Oprostite na hrpetini pitanja :-)
Ne mogu odgovorit na prvo pitanje jer u trudnoci nisam koristila keppru,ali doza lijeka u obje trudnoce mi je povecavana,u kojem tjednu tocno ne znam,ali mi je mjerena koncentracija lijeka u krvi i u skladu s tim povecavana.
Napadaji mi se nisu mjenjali,mislim na ove svoje parcijalne isto i prije i u i poslije trudnoce.
Cuj porod je svaki idividualan,ali sto se tice epi ok,samo ja sam uzela normabel poslije oba da se naspavam da budem odmorna i bez parcijalnih da djete moze racunati na mene.
S jednim djetetom sam pila vit.k u zadnjim tjednima trudnoce, s drugim nisam,ali oboje su odmah poslije poroda primili vit.k.
Drugo djete mi je valjd imalo apstinencijske nuspojave...ali to primjetis samo ako dobro obratis pozornost.tu i tamo mu je drhtala usnica, ali jako blago.
Dojila sam ih oboje,ali sam naglo smanjivala dozu terapije naravno po preporuci neurologa.
I da dojila sam ih bas zbog toga da naglo ne ostanu bez papanja mojih lijekova i apstinenciju opet po preporuci neurologa.
Cuj o svemu tome mozes dosta saznat iz plivine knjizice trudnoca i epilepsija ili se tako nekako zove.
Pila sam i folnu kiselinu 5mg 2-3mj prije same trudnoce i kroz cijelu trudnocu.
Ma sve to prode ok.sva sreca da sam imala super neurologa za te trudnicke stvari, tako da mi je objasnila neke stvari i da me dosta tih gluposti ne treba zabrinjavati.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 09:26   #5693
Epika,puno hvala na odgovoru....
Jel dr neurolog napisala preporuku za vitamin K ili su samoinicijativno dali?
Jesi dozu smanjivala odmah nakon poroda,jos u bolnici ili?
Dijete je iskljucivo dojeno ili uz nadohranu formulom?
I najvaznije,ako si iz Zagreba kod kojeg neurologa je najbolje otic zavte stvari?
Inace se vodim provatno kod dr.Hecimovic ali trebao bi mi neki socijalni u bolnici.
Ako netko moze preporucit kod koga u Vinogradskoj kod neurologa/epileptologa?
Tko je preuzeo Hecimoviceve pacijente?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:20   #5694
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Epika,puno hvala na odgovoru....
Jel dr neurolog napisala preporuku za vitamin K ili su samoinicijativno dali?
Jesi dozu smanjivala odmah nakon poroda,jos u bolnici ili?
Dijete je iskljucivo dojeno ili uz nadohranu formulom?
I najvaznije,ako si iz Zagreba kod kojeg neurologa je najbolje otic zavte stvari?
Inace se vodim provatno kod dr.Hecimovic ali trebao bi mi neki socijalni u bolnici.
Ako netko moze preporucit kod koga u Vinogradskoj kod neurologa/epileptologa?
Tko je preuzeo Hecimoviceve pacijente?
Prvi put su oni dali,a za drugi put sam ja sam stalno naglasavala,jer nije bas bilo sve ok u bolnici.malo su bili seprtljavi.
Nije u povjesti bolesti neurolog nista napisao nego je to njima valjd standardna procedura.
Malo sam ih morala nadohranjivat,ali iz razloga sto nisu dobivali na kilazi.
Dozu sam odmah smanjivala jos u bolnici.
Za dr ti ne mogu preporucit nikoga jer mislim da je neurologica otisla u mirovinu.
Za Vinogradsku ti ne mogu pomoc ali znam da im je otisla i dr Bosnjak tako da ne znam ima li neurologa epileptolog vise tamo.
epika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 15:38   #5695
Hvala na odgovorima :-)
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 07:17   #5696
Quote:
thesufferingman kaže: Pogledaj post
Sorry na kasnom javljanju nisam bio dostupan nekoliko dana na netu
ima ja sam dobio ,dakle podnjeo sam zahtjev u mirovinskom podruznica u Osijeku s svim papirima zadnjim kopijama ,onda cekas poziv komisije (gdje sta kako ),ali sam cuo da je dosao neki novi zakon o vjestacenju za invalidnine tako (da je sada to drek nije ko prije ,prouci)
,kada dobijes rjesenje stupnja ostecenja upisujes si u pk karticu da si invalid onda privatnik ima pogodnosti na tebe (davanja i doprinosi),a ti mu ne moras reci od cega konkretno bolujes bez obzira sto pise na pk kartici da si invalid ja niti koristim pogodnosti ,a sigurno ih ima cjela hrpa jer imam dosta veliko ostecenje ,ali zahvaljujuci doktorici s Rebra nemam napad vec nekoliko godina



Meni je na HZZu upisano da sam osoba sa invaliditetom. Nije upisan stupanj invaliditeta
Znam da mi je HZZ savjetnica rekla da ako negdje pocnem raditi poslodavac ima neke olaksice kod prijavljivanja.
dada2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 08:22   #5697
Quote:
dada2014 kaže: Pogledaj post
Meni je na HZZu upisano da sam osoba sa invaliditetom. Nije upisan stupanj invaliditeta
Znam da mi je HZZ savjetnica rekla da ako negdje pocnem raditi poslodavac ima neke olaksice kod prijavljivanja.
Da savjetnica je u pravu manja su davanja na osobe s invaliditetom,na birou si mozda odnjela papire od bolnice nalaze i to ,a ovo sto sam rekao stupanj ostecenja moras odnjeti na zdrastveno papire i traziti da odes pred komisju da dobijes stupanj ostecenja to ti je jedan od prvih uvijeta za mirovinu zavisi kakav dobijes stupanj ostecenja (ovisi o jacini epi napada koje imas )
Sirry pisem s moba ovo u zurbi kada sam imao vremena ali iza vikenda cu ovo pregledati post pa jos nejasnoca pojasniti
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 16:45   #5698
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Drage moje,evo jedne friske epi trudnice.Danas 6+4tt :-)
Na terapiji sam Keppra(500mg,0,500mg) i Lamictal (100mg,0,100mg).
Eeg je vec 2 godine uredan,a sada idem ponovno 19.4 na eeg.
Mojomojave voljela bih da mi kazes kako je protekla trudnoca na Keppri?
Snelly, sorry malo kasnim, imaš poruku
Mojomojave is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 09:46   #5699
Quote:
sconone kaže: Pogledaj post
Za bilo koji posao se javio,dr.kandzija mi svaki puta da sam nesposoban za rad a kad sam ga pitao sta onda da trazim invalidsku mirovinu.covjek mi se nasmijao i rekao da on ne zna nis o tome.evo zadnja 4posla koja sam zbog bolesti izgubio su bili poslovi di sam se javljao za smetlara po danu,za pomocnog radnika u firmi koja raznosi pica kaficima isto po damu,za domara skole isto po danu a i za cuvara objekta isto po danu.ne znam vise sta raditi,dali se moram na crne poslove ili sta da napravim.za koji posao sam sposoban ako ne za dnevne poslove?
Jednostavno trebaš pričekati da ti pogodi pravu terapiju (kombinaciju lijekova).
I ne znam kakav život vodiš, ali epilepsija, da bi se izbjegli napadi tj.ničim se ne izazivali, zahtjeva da se tablete redovno piju (i to u isto vrijeme) npr. u 8,00 (a ne ono danas ću u 8, sutra u 11, prekosutra u 9), da dobro spavaš (ne tulumariš), da izbjegavaš stresove (koliko možeš), da ne gladuješ (prije nego sam ovo sam znala, dosta puta sam preskakala obroke, ne da bih smršavila, nego jednostavno jer ne bih imala vremena nešto pojesti).
A je to.
dalmatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 09:36   #5700
Quote:
Health kaže: Pogledaj post
Ima li tko iskustva sa vađenjem zuba dok je pod terapijom? Imam dijagnosticiranu epi vec 10 godina ali nikad nisam imala napad i uzimam Lyvam 2x500 Sutra trebam vaditi zub, stomatologica je upoznata sa dijagnozom i kaze da ne bi trebalo biti problema. Svako misljenje je dobro doslo �� hvala




Ja sam popravljaljala zub i tražila sam inekciju i dobila sam
Za epi nisam spominjala i proslo je sve uredu.
dada2014 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:41.