Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2017., 22:31   #1161
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
E hvala
Dosao bih i ja bajkom, ali nazalost necu imati toliko vremena uz jos neke planove, pa mi je ova hiking opcija znatno laksa.
Provjerio sam,preko Kuca bus ima samo do Preoca i sela Orahovo sto je dvostruko dalje od Bukumirskog Jezera u odnosu na Verusu.
__________________
Za vas onaj Glembay drži u ruci crkvu, a za mene krvavi nož! Kako za koga!
podgoričanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 20:22   #1162
Zanima me sto se tice placanja u Crnoj gori, da li primaju sve kartice, posebno maestro?
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 17:06   #1163
Primaju Master i Visa Card. Mada jos uvijek ima nekih mjesta dje se plaća kešom ali to uvijek pitaj prije nego
što naručiš nešto
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 01:03   #1164
Primaju se i Maestro i Diners i American ali znatno manje (ako se ne varam, ovu zadnju samo CKB podrzava tako da jedino ako radnja ima njihov terminal se mogu koristiti).
Ali generalno treba biti oprezan odnosno valja imati kesa sa sobom jer se na dosta mjesta jednostanvo ne moze platiti bilo kojom karticom. Po glavnim turistickim centrima (npr Budva) to uglavnom nije slucaj ali bilo gdje drugo vrlo lako se moze naici na mjesot koje ne prima karticu. Vozne i autobuske karte se npr mogu uzimati samo kesom. Dobar dio trafika takodje nema mogucnost placanja karticom. Tako da, valja imati kes pri sebi.
__________________
Bye bye, bitches!
cobras is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 18:09   #1165
Da li netko zna kakve su cijene organiziranih izleta, konkretno interesira me iz Budve, po ostatku Crne Gore (Skadarsko jezero, Cetinje, Sv. Stefan)? Naravno u sezoni?
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:54   #1166
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna kakve su cijene organiziranih izleta, konkretno interesira me iz Budve, po ostatku Crne Gore (Skadarsko jezero, Cetinje, Sv. Stefan)? Naravno u sezoni?
Cetinje, Lovcen, Njegusi po 45,00eura ako ima 7 osoba.
U cijenu ukljucen vodic, takse, prevoz, wfi,
ručak,karte za mauzolej i karta za Nacionalni park Lovćen

Skadarsko jezero oko 50,00 eura, ako ide 7 osoba. ( ako ide manje ljudi, onda je skuplje)

U cijenu ukljucen vodic, takse, wfi, tura brodom, uzina na brodu,ručak
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 08:50   #1167
Da li netko zna u Budvi neke restorane a da nude jeftine menije?
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:21   #1168
Ima, u hotel Loza, zove se 'Pod lozom', a tu je bas ono jeftino, zatim u Parmi na zaobilaznici, Tate...
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 13:07   #1169
E sad ne sjecam se bas cijena
Ali predobar mi je bio restoran "Lim"
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 16:56   #1170
Vi koji ste se eventualno penjali na tvrđavu u Kotoru, da li je opasno, do kuda ste došli i sve što je zanimljivo glede penjanja na tu tvrđave?
PAULA123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 16:56   #1171
Quote:
PAULA123 kaže: Pogledaj post
Vi koji ste se eventualno penjali na tvrđavu u Kotoru, da li je opasno, do kuda ste došli i sve što je zanimljivo glede penjanja na tu tvrđave?

Nisam, Paula Trebali smo da se penjemo na tvrdjavu sad ovaj vikend, jer bi nam to bio trening ali je bilo kise tako da smo trening odradili u zatvorenom. Ima sa lijeve strane, pored skala, onog klizavog kao izlizanog kamena pa vam predlazem udobnu i dobru obucu. Jer mi se desilo da sam nedavno spasila nekog Amerikanca koji je krenuo da se penje gore u brodarice....
Moj trener inace nije htjela da ide bez mene, bas zato jer se boji zmija. Bili smo pripremili sve sto treba - stapove, zavoje, noz,..Zmija ima naravno, ali vam preporucujem da i vi nadjete 2 stapa ( ako vas je dvoje ) i onda opipavate dobro stapom kuda idete jer zmije bjeze kad osjete bilo kakvu vibraciju. Zavoj, upaljac i noz za 'Ne daj Boze', ako zakolje da se moze opalit malo noz pa ucrtat X izmedju 2 ranice da bi bar nesto otrova putem krvi moglo izaci. Mada ljudi u tim slucajevima imaju koji sat fore pa ipak predlazem krke brke i hitnu. Ali zaista se to rjetko, znaci bas rjetko desava tako da..Samo pazite, eto sa tim stapovima vam je najsigurnije.

Do kuda smo dosli...Ja sam dosla do vrha ali ti rekoh da vrh nije spektakularan. Na kraju cak imas da predjes preko nekog drvenog uskog mosta, dugogo mozda 2 metra, a ispod je samo provalija. Mislim most je bezbjedan nego je malo neprijatno. Sa samog vrha ti se skoro ne vidi ni zaliv, pa vam predlazem da se popnete dok imate fini pogled za slike i uzivanje.
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 16:58   #1172
Pozdrav svima
Ovog ljeta cu raditi obilazak Crne Gore i rezervirao sam 6 nocenja u Budvi. Vidio sam slike plaza i sve izgleda lijepo ali sam naknadno naletio na negativne komentare. Zanima me tko ima iskustva i koliko je to istina? Da nije cisto i da se mogu dobiti neke virusne infekcije?
Keklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 22:06   #1173
Quote:
Keklja kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima
Ovog ljeta cu raditi obilazak Crne Gore i rezervirao sam 6 nocenja u Budvi. Vidio sam slike plaza i sve izgleda lijepo ali sam naknadno naletio na negativne komentare. Zanima me tko ima iskustva i koliko je to istina? Da nije cisto i da se mogu dobiti neke virusne infekcije?

Vidi, moras znat da onamo gdje su nacickani kafici i restorani ima i kanalizacije.
Skoro cijelim setalistem u Budvi nalazi se bar neka kafana...E sad, negdje je vise cistije a negdje manje...Npr. nemojte kod sivih cijevi...Lijepo je na Mogren, ali mislim da su ga ogradili i stavili lezaljke koje se placaju.
Ljeti se na primorju uvijek javljaju stomacni virusi. Ali nije receno, meni se
bilo desilo da sam bas pazila gdje da se kupam pa me opet bio zakacio virus...Kako ga u zadnje
vrijeme izbjegavam (o ) ? Odmah kupite u apoteku onaj probiotik ali FORTE i ponekad ga popijte...Malo rakije, ali ne mnogo , onda sto vise vode, i fino kupite onu reintegru u kesice protiv dehidracije pa je uspete u bocu vode od 2 litre i pijuckati polako...To svakako okrijepi

Ja licno smatram da je najcistije na plazu Havaji na ostrvo Sveti Nikola. More je kristalno cisto, iako je ono kao uvala pa nije preveliko ali tamo je cisto jer je pitanju ostrvo. Brodici voze svako malo do ostrva, ali na ostrvu inace nema vodovodnog sistema i malo je skuplje.

Uglavnom, na Jaz vam je najcistije, ali to vam je malo prije Budve i treba vam auto
__________________
,,...ništa ljepše izmedju nas no što je pjesma i što je stih, nepresušni izvor si moj, ljepši od svih..'' ❤️
SmicaZavukotija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 08:51   #1174
Quote:
SmicaZavukotija kaže: Pogledaj post
Vidi, moras znat da onamo gdje su nacickani kafici i restorani ima i kanalizacije.
Skoro cijelim setalistem u Budvi nalazi se bar neka kafana...E sad, negdje je vise cistije a negdje manje...Npr. nemojte kod sivih cijevi...Lijepo je na Mogren, ali mislim da su ga ogradili i stavili lezaljke koje se placaju.
Ljeti se na primorju uvijek javljaju stomacni virusi. Ali nije receno, meni se
bilo desilo da sam bas pazila gdje da se kupam pa me opet bio zakacio virus...Kako ga u zadnje
vrijeme izbjegavam (o ) ? Odmah kupite u apoteku onaj probiotik ali FORTE i ponekad ga popijte...Malo rakije, ali ne mnogo , onda sto vise vode, i fino kupite onu reintegru u kesice protiv dehidracije pa je uspete u bocu vode od 2 litre i pijuckati polako...To svakako okrijepi

Ja licno smatram da je najcistije na plazu Havaji na ostrvo Sveti Nikola. More je kristalno cisto, iako je ono kao uvala pa nije preveliko ali tamo je cisto jer je pitanju ostrvo. Brodici voze svako malo do ostrva, ali na ostrvu inace nema vodovodnog sistema i malo je skuplje.

Uglavnom, na Jaz vam je najcistije, ali to vam je malo prije Budve i treba vam auto

Pozz
Autom idemo svakako. Nisam ni mislio ici na plaze koje su bas u Budvi. 3 veceri imam smjestaj bas u gradu a druge 3 U Bacicima. Mislim da se tako zove. Tamo ima takodjer velika plaza. Ona me zanima te me zanima Kraljicina plaza i mislim ici na sv.Stefan. Mozda se provozamo i do otoka. Predpostavljam da brodici voze poprilicno cesto...
Keklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 12:37   #1175
I da,
zanimaju me cijene. Posto sam procitao da su plaze ugl u privatnom vlasnistvu, koliko kosta ulaz, lezaljke i sl? Koliko kosta brod do sv.Nikole?
Keklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:05   #1176
Da odgovorim na par upita

Lezaljke se krecu cijene od 6€ dan do 10€ dan (15€ prvi red do mora) dvije lezaljke i suncobran
Ulaz na plaze se ne placa osim na plazu ploce i to je nesto simbolicno
Sto se tice cistoca plaza
Ja sam zadnje dvije godine ljetovala u Budvi i nikakve infekcije nisam dobila ni ja ni ostatak ekipe (nas 10ak)
Uglavnom smo bili na slovenskoj plazi, domaci su nam preporucili kupanje na dijelu kod bungee jumpinga (kraj slovenske plaze u smjeru bečića) jer je tu cistija voda
Iako nigdje nisam naisla na more nista prljavije nego kod nas
Mala Masha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 22:53   #1177
pozdrav, koju plažu preporučate u Kotorskom zaljevu za obitelj i djecu. Bitno nam je da je čisto i da nema prevelike gužve. Nije problem ako se plaća ulaz...
Idemo na jednodnevni izlet pa da se brćnemo di valja Hvala
maya0101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:13   #1178
Kalardovo Tivat ili Plavi Horizonti
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:19   #1179
Pozdrav ekipa! Trebao bih savjet oko jednodnevnog posjeta CG!
Znam da je raspored natrpan i da je sezona i da su guzve, ali eto, idemo na 1 dan dolje iz Dubrovnika pa bismo htjeli sto vise vidjeti.

Opcija 1 :

Dubrovnik
Trajekt
Porto Montenegro (vidjeti marinu, prosetati po rivi)
Budva (prosetati po starom gradu i pojesti)
Sv.Stefan (samo vidjeti i poslikati gore sa ceste negdje)
Okupati se negdje izmedju Sv.Stefana i Petrovca (citao sam vase preporuke da nema milion ljudi na plazama )
Serpentine
Kotor
Perast
Dubrovnik


Opcija 2 :

Dubrovnik
Perast
Kotor
Serpentine
Budva
Sv.Stefan
kupanje
Porto Montenegro
Trajekt
Dubrovnik


Koja je opcija bolja po vama? Pitam zbog voznje trajektom/oko Boke u odredjeno doba dana.

Hvala!
srkzzzr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 09:58   #1180
Opcija 1, s tim da zaboravi serpentine. Neces imati vremena
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.