Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2017., 13:36   #141
Vidiš da cijeli kvart nije sređen. Vjerojatno je parcelacija napravljena i od tamo im svi ti brojevi, ali nikad nije provedena. Jbg, to je tako, ne možeš tu ništa posebno napraviti. Trebalo bi vidjeti s bankom što im stvarno treba. Ovi dokumenti su za "normalan" slučaj, kada sve postoji. Za KPU (u kojem je valjda preko pola ZG stanova) bi morali imati posebne zahtjeve.

Ima takvih slučajeva puno i u ST, a sigurno i u ostalim gradovima koji su se proširivali bez poštivanja cijele procedure zbog razno-raznih razloga, pa možeš pitati i u banci u svom gradu.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:11   #142
Quote:
neuspješan kaže: Pogledaj post
Ako je stan upisan u KPU onda slobodno možeš obavljati pravne poslove.
Ako želiš (a morat ćeš prije ili kasnije) stan upisati u zemljišnu knjigu, onda prvo Međuvlasnički ugovor sa svim prilozima. Imaš više u ranijim postovima.

Kao prvo hvala na odgovoru.
Imamo izvadak iz knjige položenih ugovora, gdje piše:

KPU Stenjevec, Broj poduloška imamo, a zk.uložak ne piše

A (posjedovnica) Stambena zgrada sagrađena na kat.čest 51/abc po novoj izmjeri čest.br. 2167/ab k.o. Stenjevec

*51/abc i 2167/ab nigdje ne možemo naći. Postoje samo čestice do 2167/8 i na mjestu zgrade piše oranica-iako se radi o zgradi sa 100 stanova.*

Drugo odjeljak: opisana površina i dijelovi stana

B (Vlastovnica) upisano sve ok.

C (teretovnica)
Tereta nema!

_____________
Imamo kupoprodajni ugovor između nas i ministarstva branitelja, gdje piše sve isto kao gore te još piše kako je to k.č. br. 2167/ab (što dogovara z.k.č. br. 51/abc prema parcelacijskom elaboratu broj RN-38a/2002 ... sa pripadajućim djelovima i zajedničkim uređajima zgrade i zemljišta na kojem je zgrada sagrađena.
_____________
U Općinskom građanskom sudu Zagreb, Zemljoknjižni odjel Zagreb piše:
Na ZKČ 51/abc k.o. Stenjevec
Spis na otpremi 06.09.16
Status: Udovoljeno
_____________
Kupcu kojem samo htjeli prodati stan, banka traži:
1. Izvadak iz zemljišnjih knjiga
2. Izvadak iz posjednovnog lista
3. Preslika katastarskog plana

Što odo ovoga možemo dobiti i da li banke to stvarno traže. Kako se može ova situacija ubrzati, kome se javiti, dal ministarstvu ili Gradu Zagrebu, kojim odjelima te može li se to na dajinski budući kako nismo iz ZG nego iz Dalmacije.
Da li kupac naknadno može imati probleme. Na mjestu zgrade nama privatnih vlasnika osim države i Grada ZG.
Hvala puno
ciark is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 15:31   #143
Ne razumijem što ne možeš naći. Pošalji mi na PM jer ovako nije jasno.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:10   #144
Pozdrav,

molim vas ako itko zna sljedece,jucer smo solemnizirali ugovor o kupnji stana a danas predali u gruntovnicu za upis hipoteke.
Uredno mi je nakon predaje djelatnik udario pecat i dodjelio broj Z predmeta.
Mi danas cijeli dan pokušavamo pregledati status našeg predmeta na stranici:

https://oss.uredjenazemlja.hr/public...icLrFileStatus

ali nam pokazuje "Ne postoji predmet pod brojem"
O cemu se radi? dali su možda podaci vidljivi nakon nekog vremena ili nam je djelatnik gruntovnice krivo upisao broj ?
Hvala
scorpion31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 21:18   #145
Na internetu je stanje "od jučer". Dakle, negdje iza 23:30 ili najkasnije do ponoći će se ažurirati stanje "od danas" i tada ćeš vidjeti status.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 08:28   #146
Zanima me kako mogu tj. gdje mogu pronaći broj poduloška KPU-a?

Imam vlasnički list, ali ne znam gdje treba gledati/pitati za broj poduloška kako bih vidio KPU?
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 09:44   #147
Pa ako imaš izvadak (ili vlasnički list kako ti navodiš), onda ti piše na vrhu tog izvatka broj KPU.
Ako ne znaš broj KPU, nego samo adresu ili ime i prezime, onda moraš pitati na ZK odjelu.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 13:21   #148
kako mogu pronaći gruntovnu česticu ako znam katastarsku u splitu? Preko geoportala ne mogu
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 21:06   #149
https://image.ibb.co/ndzGrG/katastar.png

Moze mi tko ovo objasniti?
kada gledam po parcelama (na svim stranicama i katastar i akord i sl.)
parcele na dosta mjesta ulaze na magistralu ili parcela od magistrale ne prati cestu vec po karti ulazi na tudu zemlju.
recimo vidi se da je na karti nekakva kuca izgradena i prikazuje da je ta kuca na parceli od magistrale ili obratno masu privatnih parcela prikazuje preko magistrale. isto tako i pomorska dobra su ucrtana a nalazi se kuca i sl tu (to je vjv ova legalna gradnja )

ugl. jel to neka greska ili je stvarno stanje takvo da je put prosao kroz privatno ili kuca da je gradena na parceli magistrale?
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:16   #150
Odgovoreno na PM. U globalu, sve je OK .
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:17   #151
I na prvi pogled je lako skužit da je grafika pomaknuta, i mene to nervira. Nedavno sam odlučio bacit pogled na svoje čestice (koje sam nasljedio od bake) jer na nekima nisam bio više od 20 godina. Vidim da je grafika pomaknuta pa za orijentir uzmem susjedovu kuću koja je ucrtana kako bi vidio koliko treba pomaknuti kordinate (mapu) da bi dobio stanje na terenu. Dođem taman u trenutku kad drugi susjed gradi zid, po onom što vidim na mapi gradi ga na mojoj parceli. On mi kaže da mu je bio geodet i označio gdje je njegovo. Ja ga pitam zašto me nije zvao kad je geodet bio tu jer je tako uobičajeno, on mi kaže da nije dužan. Ja nazovem lokalnog geodeta i objasnim mu situaciju, a on mi kaže da će to bit zajeb jer se i njegovo mjerenje temelji na stanju na terenu, mora nešto uzeti za orjentir. Obavit ćemo to u sljedećih mjesec dana pa ću vidjet što dalje, možda sam i ja krivo napao susjeda zbog te mape, možda je i on doveden u zabludu, makar sumnjam.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:50   #152
u grunt izvadku je još naveden prijeratni naziv ulice.
Šta mi je činiti da to dovedem u red?

Hvala.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:01   #153
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
u grunt izvadku je još naveden prijeratni naziv ulice.
Šta mi je činiti da to dovedem u red?

Hvala.

Izvadiš u katastru uvjerenje da je ulica mijenjala ime i predaš u zk.
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:45   #154
Zna li netko što znači znak zvjezdice ispred broja k.č. na katastarkom planu (geoportal DGU) npr. *321 ?
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:48   #155
Nekad su se čestice evidentirale kao zgradne i ajmo reć ne-zgradne, odnosno da budemo točniji, one čestice koje su bile zgrada su evidentirane kao zgradne čestice.

Kako te "zgradne" čestice imaju iste brojeve kao "obične" čestice (tipa 2 čestice imaju broj 321), tako su ove zgradne označene sa zvjezdicom, *321.

Zadnje uređivanje Fitz : 29.01.2018. at 10:01.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:50   #156
Quote:
RosZd kaže: Pogledaj post
Zna li netko što znači znak zvjezdice ispred broja k.č. na katastarkom planu (geoportal DGU) npr. *321 ?
Za to je najbolje nazvati ured katastra u Zadru (pretpostavljam da je zadarsko područje u pitanju jer sam jedino tamo vidio te zvjezdice) i pitati što to znači. Oni rade i održavaju taj DKP pa će biti i najmjerodavniji za objašnjenje.
dpop1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 09:52   #157
Sorry Fitz, tek kada sam objavio post vidio sam da si već dao odgovor.
dpop1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 21:50   #158
tks, mislio sam da je nešto vezano za nerješeno vlasništvo ili neko sporenje.
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 14:21   #159
Pozdrav

U fazi sam kupnje zemljišta, ali teren koji sam mislio kupiti mi ne odgovara , pa tražim daljee , problem je što ne znam gdje gledati ...

Istraživam česticu po česticu i na stranici http://geoportal.dgu.hr/ vidim da mogu izvući broj tih čestica , ali i dalje ne vidim tko je vlasnik.

https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract
na ovoj stranici vidim papire o suvlasničkom dijelu , ali nikakva se ne spominju

Da bih saznao imena ljudi koji su vlasnici čestica jeli moram ići fizički na sud ili mogu online nabaviti podatke ?

Hvala unaprijed na odgovoru/ima
elastiko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 15:06   #160
Pa imena vidiš tamo, ne razumijem baš problem. Možeš mi na PM poslati podatke o terenu koji te zanima pa ćemo vidjeti što ne radi?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.