Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2017., 15:21   #8481
Quote:
ekaliopa kaže: Pogledaj post
i ja sam načulila uši vezano uz opasno jak bijeli domestos, a radi izbjeljivanja očiglednog posivjelog rublja, kod pranja u perilici
Isti posao odradis sa cekinom koja je 10-ak kuna. Efikasno maksimalno.
kepasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 23:47   #8482
Ima li tko preporuku za efikasno sredstvo protiv komaraca za vanjsku upotrebu? A da nisu one spirale što zapališ pa ih samo narajca.
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 00:36   #8483
Jesi probala s nečim na bazi limuna? Navodno ih miris limuna tjera.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 16:24   #8484
Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Isti posao odradis sa cekinom koja je 10-ak kuna. Efikasno maksimalno.
Cekina varikina - još donedavno se mogla nabaviti i po 6.99

odlična mi je za više namjena; uši sam načulila jer sam iz nekog razloga pomislila da je netko probao koristiti domestos za izbjeljivanje i u strojnom pranju

kad bih imala posla s karakteristično uprljanim bijelim vešom, koristila sam izbjeljivače tipa Ariel i još neke, onda sam prešla na špricanje tih dijelova onim sredstvom za mrlje (dm ili mulller marka), pa u mašinu...namakanje gro robe u tim izbjeljivačima, ili nedajbože iskuhavanje - ma hvala, brate...

prošle godinu uništila sam cijeli kontingent bijelog rublja, i starog i novog, na račun zalutale tamnoplave čarape i ne, nije se onako jednakomjerno pofarbalo, da bude u toj nekoj sivkasto-plavkastoj varijanti, pa ajde nekako, nego je veš boju primio neravnomjerno pa izgleda ružno i neugledno i neki komadi su "stavljeni na stranu". pomisao da bih to tretirala satima u nekom izbjeljivaču ili kuhala (nemam za to uvjete tj. dovoljno veliku posudu da iskuham odjednom, neću valjda komad po komad) mi je bila
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 15:36   #8485
Koristila sam taj bijeli Domestos u stroju za pranje rublja. Nikskve koristi nije bilo.
Posteljina uništena nekim uljima za sunčanje.
Još prije toga i namakanje u istom.
Varekina je to dobro obavila, nakon doduše namakanja od tri sata u vreloj vodi.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 22:50   #8486
Rekoh da neću u Kaufland ali zbog Konzuma moram...

Kupila sam tamo ove ćaknute plosnate breskve koje su pakirane u stilu kao jaffa keksi.
Luckasto.
Izvanredne! Meni mrak. Okus je kao najfinije vinogradarske breskvice.
Mislim da sam se navukla

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 03:07   #8487
Quote:
Ay Carmela kaže: Pogledaj post
Ima li tko preporuku za efikasno sredstvo protiv komaraca za vanjsku upotrebu? A da nisu one spirale što zapališ pa ih samo narajca.
svijeće od citronelle.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 08:41   #8488
Mi smo prošle godine, protiv komaraca, palili kavu. Onu običnu, ne instant i bilo je efikasno, a bome i mirisno.

Za bjelinu veša sam otkrila faks profesional. Pere fenomenalno. Djeca mi po stanu hodaju u čarapama i kad su bijele, tako se odozdo useru da nema tog namakanja, veniša i sapuna s kojim sam uspijevala to izvuć. Sa ovim faksom, takva bjelina i čistost da je iznenađujuće.

E sad, kupili ga u metrou, ne znam da li je u slobodnoj prodaji još negdje.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 10:35   #8489
Šta bi se moglo koristiti protiv moljaca? Ove godine imam pravu najezdu i čini mi se da ih je svakim danom sve više i više... Probala sam one raid vrečice i vrečice s lavandom ali to je sve imalo jako malog ili gotovo nikakvog učinka...
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:12   #8490
Quote:
Chocollina kaže: Pogledaj post
Šta bi se moglo koristiti protiv moljaca? Ove godine imam pravu najezdu i čini mi se da ih je svakim danom sve više i više... Probala sam one raid vrečice i vrečice s lavandom ali to je sve imalo jako malog ili gotovo nikakvog učinka...
najprije slijedi kamo idu i gdje se u stanu "okupljaju". treba to izvaditi i počistiti detaljno: s octom, pa s alkoholom ili samo s octom, ili s octom i sodom bikarbonom, as you wish - da, puno je posla oko toga.
ako ti se motaju više u kuhinji, obavezno baci sve što je otvoreno: tjestenina, riža, keksi, brašno, žitarice, kajjaznam što je sve u ormariću. hoće pustiti jajašca tamo.
kad to opereš i pobacaš (i meni je žao baciti hranu, ali tako je kako je, imala sam ih puno puta), onda tamo gdje ti u kuhinji/smočnici nije direktno hrana, stavi one male vrećice s lavandom, a objesi i ona ljepila za hvatanje "leptirića".

isto vrijedi iza prostor s odjećom, samo tamo nemaš što bacati hranu, već svu robu izvadi i dobro istresi kroz prozor. ormare proći s alkoholom, staviti lavandu i ponovo polijepiti ova čudesa da se na to hvataju "leptirići".

evo, ovo ljepilo/trake (ima ih i u plodinama):


e, da. treba ponoviti sve ovo barem par puta na mjesec dok ih ne istrijebiš.
i jako je važno prozračivanje ormara, znači otvoren ful prozor (ako je moguće i puno sunca za vrijeme sunčanih dana), otvorena vrata od ormara, kuhinjskih ormarića, smočnice. i ta ljepila, i ta lavanda.

nažalost, nemam jednostavnije rješenje. možda netko drugi ima jednostavnija, pratit ću svakako odgovore.

__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 11:46   #8491
Imala sam situaciju s moljcima prije par godina. Odjeću nisu izgrickali jer je moja protureakcija bila munjevita

Sve oprala, prebrisala, dobila muskulfiber od penjanja i spuštanja s lojtri ...našla sam im leglo u kuhinji u ormariću elementa, kad se demontiraju ladice, pa ispod.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:00   #8492
lavanda mi raste u vrtu, i svake godine odrežem cvijeće i stabljike i posušim, sasječem i strpam u stare najlonke, pa u kugle i u ormare.
nadam se da im smrdi i da ne planiraju useljavat,

u kauflandu je veliko sniženje svih vanish proizvoda.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:04   #8493
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
lavanda mi raste u vrtu, i svake godine odrežem cvijeće i stabljike i posušim, sasječem i strpam u stare najlonke, pa u kugle i u ormare.
nadam se da im smrdi i da ne planiraju useljavat,
imam je i ja u kući i oko kuće, i to isto radim kao što kažeš. no, to je za preventivu.
no, kad se dogode u podstanarskim stanovima (koje moram imati zbog posla u drugim gradovima), eto vražićaka s krilima. a tu je drž-ne daj, što bi @Mamekica rekla, ožeži i muskulfiber ti ne gine.
iako, znala sam imati i u kući, pogotovo u konobi.
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:23   #8494
da li se ovi koji grickaju odjeću lijepe na ove naljepnice - jer piše da je za "kuhinjske" moljce?
šta je s onima koji papaju odjeću?
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:26   #8495
ne, nisu isti.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:32   #8496
sad ste mi nabile stres da će mi pojesti robu. dovoljno je da na jednom mjestu malo gricne...
kako preventivno djelovati?
znam za lavandu, ali meni to smrdi i nije mi dobro od tog mirisa.
bilo je za kupiti nekih raid vrećica neutralnog mirisa, ali ne prodaju to više ja mislim
samo lavanda
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:39   #8497
I meni lavanda nesnosno smrdi, pa koristim Orphea papiriće. Valda ih ima i kod nas.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."

Zadnje uređivanje Inanna : 27.06.2017. at 12:59.
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 12:56   #8498
Meni su Globol trake iz Mullera bile odlične i relativno povoljne ali sad ih više ne drže. Govorim o onima za tekstilne moljce, sad drže samo za kuhinjske. Jebe mi se za kuhnijske. Ako mi unište vrećicu palente- nije neka tragedija, puno više me brine da mi robu ne pojedu.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:00   #8499
Quote:
pretplate kaže: Pogledaj post
da li se ovi koji grickaju odjeću lijepe na ove naljepnice - jer piše da je za "kuhinjske" moljce?
šta je s onima koji papaju odjeću?
jel' su tvoji u kuhinji gdje ima hrane ili u sobama/ormarima s odjećom?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 13:03   #8500
u ormarima. tj. nisu, ali hoću preventivno djelovati. da mi robu ne unište
pretplate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.