Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Sudjelujete/pripadate li nekoj Crkvi, vjerskom/duhovnom pokretu ili organizaciji?
katolik 34 24.82%
musliman 23 16.79%
pravoslavni 2 1.46%
Židov 5 3.65%
pripadam nekoj kršćanskoj Crkvi (ali nijednoj od gore navedenih) 2 1.46%
kršćanin, ali ne pripadam nijednoj zemaljskoj crkvenoj organizaciji 4 2.92%
sotonist 4 2.92%
sudjelujem u nekom duhovnom pokretu s Istoka (Indija, budizam, taoizam, zapadne škole yoge i slično) 3 2.19%
sudjelujem/pripadam nekoj vjerskoj/duhovnoj organizaciji ili Crkvi ili pokretu, ali nijednom od gore navedenih 1 0.73%
smatram se duhovnim ili vjernikom, ali ne sudjelujem ni u kojoj vjerskoj/duhovnoj organizaciji 10 7.30%
agnostik 13 9.49%
ateist 24 17.52%
ne pripadam, neopredjeljen 3 2.19%
ništa od navedenog 9 6.57%
Glasovatelji: 137. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2007., 21:50   #1
Popis puka!

Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
...kaj je ipak (koliko god mi šutjeli o tome) većina katolika (od relighioznih)...
Da provjerimo ipak.
Možda bi mogla biti i top tema, da se svi sudionici podforuma Religija lijepo izjasne čiji li su. Pa da se zna, zašto ne?
__________________
If a man is not rising upward to be an angel, he is sinking downward to be a devil. He cannot stop at the beast. (Samuel Taylor Coleridge)
prolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:01   #2
Quote:
prolaznik kaže: Pogledaj post
Da provjerimo ipak.
Možda bi mogla biti i top tema, da se svi sudionici podforuma Religija lijepo izjasne čiji li su. Pa da se zna, zašto ne?
ateist
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:04   #3
:klap:
A ako većina ne bude vjernički nastrojena predlažem da dignemo jednu moju davnu temu 'što nevjernici rade na religiji'
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:25   #4
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
:klap:
A ako većina ne bude vjernički nastrojena predlažem da dignemo jednu moju davnu temu 'što nevjernici rade na religiji'
a sto vjernici rade u politici?
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 22:28   #5
Digni temu pa ću ti reći... Ukratko: spašavaju stvari.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:05   #6
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
:klap:
A ako većina ne bude vjernički nastrojena predlažem da dignemo jednu moju davnu temu 'što nevjernici rade na religiji'
15 stranica na toj tvojoj temi, a tebi još uvijek nije jasno?
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2007., 23:53   #7
Ateist.
igod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 00:05   #8
Ja mislim da je pravo pitanje "što bi vjernici radili na religiji da nema nevjernika?"
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 00:36   #9
Quote:
Veritaserum kaže: Pogledaj post
a sto vjernici rade u politici?
Vjeruju u svoje ideje kako da oplackaju svoj narod...
koritnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 02:07   #10
Idem riješit test pa javim


http://www.selectsmart.com/RELIGION/
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 10:45   #11
Smatram se vjernicom (u smislu da vjerujem u Boga) i duhovna sam osoba, ali ne pripadam niti jednoj duhovnoj ili religioznoj grupaciji i organizaciji.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 11:05   #12
Ateist.
Euroskeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:23   #13
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Idem riješit test pa javim


http://www.selectsmart.com/RELIGION/
Meni kaze da sam 100% "sekularni humanist". I jesam.
__________________
I fully agree with you. Nevertheless, i feel differently.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:27   #14
@koritnik, Nemruth Dagi, Way_86... možete li mi reći kako bi onda vi opisali svoje religijsko/vjersko/duhovno pripadanje ili ne pripadanje?
Ne bih želio da ispadne da prozivam, nego me baš zanima što sam propustio navesti, koje opcije...
__________________
If a man is not rising upward to be an angel, he is sinking downward to be a devil. He cannot stop at the beast. (Samuel Taylor Coleridge)
prolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 12:31   #15
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
...'što nevjernici rade na religiji'
Pa to je prilično jasno, čini mi se. Religije imaju (još uvijek) značajan društveni utjecaj, pa i na ona društva u kojima žive i nevjernici. Dakle, religijska pripadnost ima (i) političko značenje. Stoga je jasno da i nevjernike kao članove tog društva ima pravo zanimati nešto što ima velik utjecaj na život društva.
__________________
If a man is not rising upward to be an angel, he is sinking downward to be a devil. He cannot stop at the beast. (Samuel Taylor Coleridge)
prolaznik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 13:29   #16
Quote:
prolaznik kaže: Pogledaj post
@koritnik, Nemruth Dagi, Way_86... možete li mi reći kako bi onda vi opisali svoje religijsko/vjersko/duhovno pripadanje ili ne pripadanje?
Ne bih želio da ispadne da prozivam, nego me baš zanima što sam propustio navesti, koje opcije...
Dobra ti je opcija; ostalo, ili ništa od navedenog
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 18:48   #17
Quote:
Einherjer kaže: Pogledaj post
Meni kaze da sam 100% "sekularni humanist". I jesam.
Meni kaže:
1. Hinduism (100%)

2. Sikhism (80%)

3. Mahayana Buddhism (79%)

4. Taoism (73%)

blabla..itd


na jednom drugom je ispalo da: The religion that has the greatest affinity with your belief system is:

Unitarian Universalism

A niasaaaam, svega mi i zbunjena sam sad
Možda je došlo vrijeme da se preispitam


štogod


Prije par godina su rezultati bili potpuno drukčiji. Ok, od tada je bilo drastično-rigoroznih promjena u mome životu, tj meni, potaknutih intenzivnim iskustvima (na jednoj razini i religioznih, al ne brkat s religijskim) koja su dovela do kvalitativnih preobrazbi i mišljenju, djelovanju, življenju blabla...al i da me je onda netko pitao (ne test) i sad da me pita, rekla bih "ništa od navedenog" (i neupadljivo se počeškala po glavu, skromno se osmjehujuć)
Hinduism???

U biti mogla bih ovo "vrijednosno" iščitat...hmm :mudrouzdišedajošćemislit:

Nije loš testić
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 18:56   #18
Taj testić smo imali već nekoliko puta na Religiji.
Dobra zezancija, ali mislim da je ovaj topic ozbiljniji.

Ja sam: καθολικός.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 19:02   #19
U redu, ispričavam se.
Mislila sam da bi se dalo komentirat i...nije bitno što sam mislila..

Možeš i izbrisat, nemam ništa protiv
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 19:09   #20
Katolik (tradicionalist)
eventualan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.