Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2017., 12:22   #1
Getting involved i posljedice

Sta mislite kad treba se umjesati i reci sto mislis da je ispravno a kad drzat jezik za zubima u smislu nije moj problem? Ako netko nekog maltretira u tramvaju, ako skuzis da poslodavac vara drzavu ili zaposlenike, ako netko se docepa unaprijed ispita na fakultetu, ako decko vara frendicu, ako netko iskoristava nekog u tvoj blizini novcano emocionalno.... gdje je granica kako se boriti i kako birati bitke? Koji vam je glavni motiv ili problem (ne)mjesanja? Kakve bi mogle biti posljedice za vas?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:25   #2
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Sta mislite kad treba se umjesati i reci sto mislis da je ispravno a kad drzat jezik za zubima u smislu nije moj problem? Ako netko nekog maltretira u tramvaju, ako skuzis da poslodavac vara drzavu ili zaposlenike, ako netko se docepa unaprijed ispita na fakultetu, ako decko vara frendicu, ako netko iskoristava nekog u tvoj blizini novcano emocionalno.... gdje je granica kako se boriti i kako birati bitke? Koji vam je glavni motiv ili problem (ne)mjesanja

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Kad sam bila mlađahni vitez u borbi za bolji svijet, nije se smjelo disati krivo pored mene da ne reagiram.

Pametnija sam. Ili razočaranija, potučenija, umornija od vjetrenjača. Kako se uzme.
okruglica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:41   #3
Na nasilje treba uvijek reagirati.
Na kriminal kako kada. Ovisi o situaciji odnosno procjeni koliko ćeš sam radi vlastite donkihotosti najebati.
Na varanje frendice od strane dečka sam uvijek ranije reagirala, sad bome više i nisam tako sigurna da bih.
Nek si imaju svoje odnose kakve god žele.
Kad god sam nekome prišla s tom informacijom ostala sam posrana. Tako da, prst u uho i pjevaj.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:44   #4
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Sta mislite kad treba se umjesati i reci sto mislis da je ispravno a kad drzat jezik za zubima u smislu nije moj problem? Ako netko nekog maltretira u tramvaju, ako skuzis da poslodavac vara drzavu ili zaposlenike, ako netko se docepa unaprijed ispita na fakultetu, ako decko vara frendicu, ako netko iskoristava nekog u tvoj blizini novcano emocionalno.... gdje je granica kako se boriti i kako birati bitke? Koji vam je glavni motiv ili problem (ne)mjesanja? Kakve bi mogle biti posljedice za vas?

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Osorim se na svako ugnjetavanje, zlostavljanje, bullying, prevaru, kokretnu neprofesionalnost i maltretiranje ikoga drugog. Apsolutno i bez zadrške, zero bullshit policy. Jebe me se za posljedice, jer nisu niti blizu posljedicama koje nastaju kada ljudi kukavički šute.

Ljudi koji kukavički šute i ne bi se šteli mešat su uzrok odvratnosti društva u kojem živimo.

Varanje u vezama mi ne spada u tu kategoriju, jer ne znam po kojoj liniji veza funkcionira, ali da vidim da mi najbližeg frenda/frendicu vara dečko/cura, naravno da bih rekla. Za ljude koje slabije poznajem, to ne. Ne poznajem njihovu dinamiku niti njihove glasne/prešutne dogovore.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:47   #5
Ali tvoj moral ti ne dozvoljava u nekim situacijama da stavljas prst u uho... zamisli imas dvije frendice drustvo ste. Jedna stalno vozi drugu placa joj cuge a ta druga ne konta nista krivo u tome. Ne radi se tko ima vise ili kozna sta nego eto zena ima nize sampouzdanje kupuje tako drustvo iako ne mora a ova druga eto tako uvijek prihvati ponudjeno... niko se ne osjeca ostecen ali eto tebi sa strane trecoj stranki je to tako bezveze...nesto bi rekla ali.... zamisli da radis u drzavnoj firmi mala grupa ljudi puna seronja... dtalno potkradaju kasne lazu i zabusavaju... ti bi nastavila tamo radit ali da ne gledas taj uzas i bijedu nemoralnosti... svi zasticeni ko licki medvjedi otkaz se nedobija nikako...ako zines svi te mrze ali ti jebeno nemozes vise radit u toj sredini i to gledat

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:51   #6
Ekšli, radila sam u državnoj firmi i uočila sustavnu korupciju, prijavila je i dala otkaz.

Guess what, poslije sam u sestrinskom ogranku te iste državne službe se prijavila na posao i dobila ga. Poslije sam otišla opet, ali radi boljeg posla.

Ono što je bilo odvratno u svemu tome na prvom poslu je što su svi drugi šutjeli i to podržavali. I žalili se svaki božji dan u vezi toga, jer se ne može ništa. Naravno da se može.

Nemam puno filozofirat na tu temu, strah našeg naroda je dno.

Ovu situaciju sa prijateljicama baš nisam uhvatila šta opisuješ.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 12:54   #7
Mješam se nakon promišljanja da li je vrijedno u nešto mješati se. I na temelju dosadašnjih iskustava "mješanja". Nekada je bolje sebe "odstraniti" iz okoline/situacije koja nas smeta nego mješati se....
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:03   #8
što si stariji uviđaš da se često nema smisla miješati

o tome tko kome plaća kave ili iskorištava, fala lijepa, ne bih se miješala
nisam ničiji odvjetnik

na poslu se mogu pokušati izboriti za sebe, reći otvoreno što me smeta
ali dal ću to uspjeti promjeniti? sumnjam.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:07   #9
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
zamisli imas dvije frendice drustvo ste. Jedna stalno vozi drugu placa joj cuge a ta druga ne konta nista krivo u tome. ali eto tebi sa strane trecoj stranki je to tako bezveze
Šta imaš tu govoriti Imaju cure neki deal, čak i ako tebi nije odmah shvatljiv.

Quote:
ali ti jebeno nemozes vise radit u toj sredini i to gledat
Prijavi i daj otkaz, ili pričekaj da ga dobiješ.

Ne miješam se u kojekakve pizdarije, više ne.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:14   #10
Zasto bi ja davala otkaz ako oni potkradaju i ne rade? Da im ne stojim na putu vise? Da sad to mogu jos otvorenije raditi? Jel to to? Ja cu ispocetka do stalnog posla u nekom djelu grada koji mi mozda ne pase i mjenjat posao koji je dobar zato jer imam par seronja u timu? Pa to takvim i daje vjetar u ledja

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:15   #11
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
što si stariji uviđaš da se često nema smisla miješati

o tome tko kome plaća kave ili iskorištava, fala lijepa, ne bih se miješala
nisam ničiji odvjetnik

na poslu se mogu pokušati izboriti za sebe, reći otvoreno što me smeta
ali dal ću to uspjeti promjeniti? sumnjam.
A u nasilje, malverzacije i tešku neprofesionalnost koja se odvija pred tvojim očima se isto ne bi petljala ili?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:19   #12
Quote:
romantic_ass kaže: Pogledaj post
Zasto bi ja davala otkaz ako oni potkradaju i ne rade? Da im ne stojim na putu vise? Da sad to mogu jos otvorenije raditi? Jel to to? Ja cu ispocetka do stalnog posla u nekom djelu grada koji mi mozda ne pase i mjenjat posao koji je dobar zato jer imam par seronja u timu? Pa to takvim i daje vjetar u ledja

Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Pa rekla sam da možeš i pričekati da isti dobiješ nakon što prijaviš te svoje kradljive seronje.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:23   #13
Što se tiče varanja u vezama, uvazeno misljenje je da frendici treba reci da je decko vara ako se nesto sazna. A što bi ucinili u obrnutoj situaciji, da vasa frendica vara decka i vi to znate, bi li njemu rekle? Ja sam imala takvu situaciju. Buduci da mi je ona bila bas frendica, a on tek poznanik sa zajednickih druzenja, nisam nista rekla. Ali onda kad je saznao nije zamrzio samo nju, nego nas obje blokirao sa svih mreža
c.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:26   #14
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
A u nasilje, malverzacije i tešku neprofesionalnost koja se odvija pred tvojim očima se isto ne bi petljala ili?
za nasilje sam napisala.

za malverzacije bih reagirala ako bih imala pravnih dokaza i zaštitu

za neprofesionalnost mogu reagirati svojim mišljenjem o istoj, ali sumnjam da će to mišljenje išta promjeniti
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 13:37   #15
Dvaput sam saznala da mi prijateljice varaju dečki.

Prva, po završetku srednje škole. On je imao dvadesetak. Išla sam kroz park u centru grada jednu večer i skontala ga u mraku da se žvali sa nekom ženskom. Ćirila sam ih iza stabla još minut-dva da ne bude "Jel ti vjeruješ meni ili njenim očima" i onda sam je zvala na telefon. Bilo mi je jako mučno slušat kako jako plače u telefon. Poslije me opet zvala i rekla da je on njoj rekao da mu je to sestrična. Ja sam je pitala zašto bi joj bilo normalnije da žvali sestričnu pritom je držeći za sisu, pa se još više rasplakala. Bilo mi je užasno žao i teško, ali smo tješenje ostavili za poslije, tada je morala čut što je morala čut.

Drugi put sam bila na jednoj zabavi velikoj sa svojim velikim društvom (odrasli ljudi) i posula sam po haljini nešto, na što mi je doletio dečko od prijateljice (odrastao muškarac) i ponudio da ima vlažne maramice u autu. Otišla sam s njim do auta kako je bio parkiran na cesti, rekao mi je da sjednem unutra dok on to pronađe. Ja sam sjela i lik je odjednom počeo teško disat, ja sam ga pitala je li dobro (kako sam poslije saznala lik je bio žešći kokainaš) jer sam mislila da ga je ćopila kakva astma. On je meni na to rekao "Nemoj se sad tu pravit naivna, znamo mi oboje dobro da se gledamo i želimo". Života mi, na lika sam općenito jedva obraćala pažnju jer, osim što sam bila u vezi, bolio me đon za njega, bio mi je pretenciozni nezanimljivi vlaj i pitala sam se šta uopće ova radi s njim. Zatim je naskočio na mene, pokušavao mi strgat naramenice i hvatat me gdje se ne treba. Zapalila sam mu šamar, počupala kosu, ubola ga prstom u oko i izletjela iz auta. Povjerila sam se našoj zajedničkoj prijateljici jer sam se htjela prokonzultirat KAKO da uopće to prepričam frendici bez da zvuči sumanuto i da nju ne baci u šok. Inače, nakon što smo se vratili na zabavu, ja sam u šoku sjedila da razmislim što ću napravit, a on je plesao sa tom svojom prijateljicom i dok ju je držao okrenutu meni leđima, plazio je jezik prema meni u ljigavim pussy licking pokretima.
Ukratko, zajednička prijateljica joj je sama odlučila reć što mi se dogodilo, bez da mene pita, ali bila sam joj relativno zahvalna jer sam poslije mogla ovu zovnut i ponovno joj sve prepričat. Žena je samo govorila " ne vjerujem, ne vjerujem".
Popodne me nazvala i rekla da joj je on objasnio da sam ja navlakuša i drolja koja se bacala po njemu, pa sam ljuta što me odbijao.

Mjesec dana nakon doznajemo da je zajedničku poznanicu na isti način zaskočio u wc-u. Ona je isto drolja, naravno.

Ženska s nama nije htjela pričat punih godinu dana dok ga napokon nije ostavila. Jer ju je počeo tuć. Nije nam se ni ispričala, samo je nastavila pričat sa nama, praveći se luda. Nisam se više družila s njom.

Moral priče: ne moš nikad znat kako će tko reagirat i žene znaju bit divne, ali znaju bit i jebene ćorave kokoši koje odbijaju prihvatit realitet u vezi partnera.


Što mi je jedna draga frendica jednom rekla: Većina žena će prije vjerovat čovjeku s kojim spavaju, nego nekome tko ih na njega upozorava.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:16   #16
Joj Alexa, ova priča o drugom ljigavcu
Njegove akrobacije jezikom prema tebi dok s njom pleše

I da, dobro si postupila prema njoj na kraju.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:21   #17
Nadam se da jesam. Moram priznat da sam se osjećala jako, jako loše. Užasno mi je bilo što se to ponovilo s drugom osobom, ali, ono, barem je postojao obrazac. Mene čudi da joj ni taj obrazac nije otvorio oči, jer je riječ o inače inteligentnoj djevojci. Srećom, ajd, završilo je "hepi endom", eventualno.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 14:24   #18
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nadam se da jesam. Moram priznat da sam se osjećala jako, jako loše. Užasno mi je bilo što se to ponovilo s drugom osobom, ali, ono, barem je postojao obrazac. Mene čudi da joj ni taj obrazac nije otvorio oči, jer je riječ o inače inteligentnoj djevojci. Srećom, ajd, završilo je "hepi endom", eventualno.
Jesi. Da vam se barem ispričala ili nekako probala raščistiti što je ona vas tek tako otpilila radi idiota, nego se tako napraviti ludom...bezveze, ispod svakog nivoa.
petrunjela84 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 16:15   #19
I kako ti se Alexa onda više da za nekoga boriti?

Meni je isto prvotni poriv pravda, ali više ne vjerujem svojoj prosudbi koja ispadne uvijek prilično naivna. Meni se ne da zanositi idejom da mogu nešto promijeniti. Naravno to ne ide samo tako, ali sve češće ne reagiram jer sve više shvaćam da je svima onako kako si poslože. To nije pranje savijesti, nego jednostavno čovjek je sam sebi krvnik. I ti se trošiš ili Silajn na neku da prostiš stoku koja će dati Bandiću glas jer im je stavio novi asfalt u ulicu i kad ćeš im ti reći da su debili oni će ti reći da ti fali kurca. Nadam se da je razumljiva ova paralela. To su te borbe za druge.
Gotovo svi gledaju samo sebe i dok se ti boriš da dođu na rtg sinusa po pravilnom rasporedu, on krade papir na poslu i sl..
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 12:38   #20
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
I kako ti se Alexa onda više da za nekoga boriti?

Meni je isto prvotni poriv pravda, ali više ne vjerujem svojoj prosudbi koja ispadne uvijek prilično naivna. ..
Ja sam nekako sklonija mislit da se boris za svoja uvjerenja ali da poprilicno naivno. S druge strane ako ne napravis nista jos ispadnes suucesnik, nije krao ali drzao ljestve (sutnjom)



Sent from my SM-G903F using Tapatalk
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.