Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2017., 18:19   #61
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Braćo geostrazi, da vas priupitam:
Ako sad Turci raspoređuju vojsku u Katar, i ako je Erdogan sada u nekom savezničkom odnosu sa Putinom - znači li to da će, posredstvom Turske, sada i Katar postati ruski partner?
http://geopolitika.news/analize/zora...-na-rubu-rata/ -
Quote:
...Kao treću opciju pojedini analitičari navode moguću rusku zainteresiranost za „neočekivani poklon“ i ponudu Moskve Kataru u obliku ruske zaštite, što naizgled stvara moćan bliskoistočni savez pod nadzorom Moskve (Teheran-Doha-Bagdad-Damask i potencijalno Ankara). Iako se nikada ništa sa sigurnošću ne može isključiti, takav scenarij smatram malo vjerojatnim. Rusija i Katar imaju vrlo opterećujuće odnose. Primjerice Katar, kao jedan od vodećih proizvođača plina, već godinama odbija ruska nastojanja za osnutkom „plinskog OPEC-a“, svojevrsnog kartela, koji bi po uzoru na naftaške kolege dogovarao cijene plina na svjetskom tržištu. Katar je podupirao i različite ekstremističke islamističke organizacije na teritoriju Rusije, a po pitanju Sirije te dvije države su na dijametralno suprotnim pozicijama. Osim toga, teško je vjerovati kako bi Moskva željela jednim, tako radikalnim potezom „otimanja Katara“ dodatno usložniti ionako teške i opterećujuće odnose sa SAD-om, uz opasnost poremećaja odnosa s nizom arapskih država, od Egipta i UAE, do same Saudijske Arabije s kojima Rusija ima vrlo pragmatične, a s nekima i čvrste partnerske odnose (Egipat). Dakle, nastalo stanje po Katar niti iz „ruske“ perspektive ne izgleda previše optimistično.
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
na osnovu moje pretpostavke da se ide na rušenje zaljevskih monarhija, prije će bit kontrola nego partnerstvo.

usput, osim napada u Teheranu, danas je krenula i ofanziva na Donbas. Pičvajz dakle počinje.
Tko ide na rušenje?
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:31   #62
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post


Tko ide na rušenje?
svi (al to ide u zamumuljenoj formi)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:43   #63
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Ako sad Turci raspoređuju vojsku u Katar
Raspoređuju vojsku tamo?

Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Ako je točno ovo po novinama da je cijela haranga na Katar nastala zbog toga što su platili otkupninu za onu 26 'lovaca' biti će to najskuplji lov u povijesti
Nisam pratio, o čemu se radi?
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 23:53   #64
Quote:
narog kaže: Pogledaj post
Raspoređuju vojsku tamo?
http://hr.n1info.com/a211551/Svijet/...u-u-Katar.html
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:00   #65
Thx. Baš sam danas čitao članak kako su Turci rekli da se ne žele miješati pa mi je ovo sa vojskom bilo čudno.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:31   #66
Ne zaboavite na povezanost između Katara i banaka.

Također, ne zaboravite povezanost Katara i svih europskih političara koje su sponzorirali i zemlje gdje su su sve investirali.


Katar je sve što je Saudijska Arabija.
Smao puno gore.
Samo toga kod Saudijske Arabije nema skoro ništa, a u slučaju Katara apsolutno ništa
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 00:34   #67
Quote:
Gaupera kaže: Pogledaj post
Ne zaboavite na povezanost između Katara i banaka.

Također, ne zaboravite povezanost Katara i svih europskih političara koje su sponzorirali i zemlje gdje su su sve investirali.


Katar je sve što je Saudijska Arabija.
Smao puno gore.
Samo toga kod Saudijske Arabije nema skoro ništa, a u slučaju Katara apsolutno ništa
Pokusaj biti detaljniji u opisu. Mene konkretno zanima svaka tvrdnja koju si iznio, ali dosta detaljnije objasnjena.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 09:46   #68
ajme ludih arapa i turaka rade sve što treba za amere i ruse, još će se do te mjere pomlatiti da će jedino ameri i rusi kontrolirati cijene nafte
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:07   #69
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Braćo geostrazi, da vas priupitam:
Ako sad Turci raspoređuju vojsku u Katar, i ako je Erdogan sada u nekom savezničkom odnosu sa Putinom - znači li to da će, posredstvom Turske, sada i Katar postati ruski partner?
Najvjerojatnije hoće.
Katar, uz Tursku, SA i USA sa priljepcima jest bio najveći sponzor ISIL-a i ostale mlade braće.

Nešto se promijenilo, sad, ili netko radi diverziju ili je Rusija preuzela kormilo pa ih sve skupa trola.
Sudeći po medijima, ovo drugo.
Ali, nikad ne možemo znati pravo stanje, uvijek može biti na djelu sto scenarija.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:03   #70
Nece Saudi ostat mirni uz toliko novo oruzje. Uletit ce oni u Qatar. Nece izdrzati da se mudro drze. Qatarska delegacija je u Moskvi - caskom ce se nagomilat moderno oruzje i placenici. Jedna iskra i tragedija moze poceti. Pobjednik dobija LNG i drugu plinsku infrastrukturu i ogromna plinska polja Qatara.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 23:34   #71
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
udrite se braco Katarci i Saudijci ...bacite jedni drugima nuklearke ...
Assange twitnuo da Katar ima jednu nukicu, reko mu direktor aljazire :klap:
https://twitter.com/JulianAssange/st...07383960289280
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:16   #72
ISIS je na koljenima i velikim igračima treba novi front a gdje ćeš naći bolje mušterije za prodaju oružja nego bogati Katar i S. Arabija?

Samo se nadam da neće prevagnuti arapski nagli mentalitet i da netko neće započeti rat jer onda svi zajedno odosmo u vražju mater.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:19   #73
Quote:
Hugh Mungus kaže: Pogledaj post
Samo se nadam da neće prevagnuti arapski nagli mentalitet i da netko neće započeti rat jer onda svi zajedno odosmo u vražju mater.
pa bilo je u onom wikiću od podeste da će biti nuklearni rat u persian gulf..
nekim čudom se nadamo da neće..iako ne znam što misliti, s obzirom na sva sranja koja se događaju..
+ kupnja tolikog oružja od strane saudijaca..užas..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:24   #74
Kupovina oruzja ne predstavlja problem jer oni bez miga Amera ne smiju ispaliti nijedan metak.

Najsvjeziji primjer je bas Katar. Strasno su bogati, pokupovali pola svijeta, svugdje imaju dionice. Udarilo im par drzava blokadu i eno ih mole za humanitarnu pomoc. Isto se moze desiti i ostalim Arapskim zemljama ako umisle da su sa gomilom novaca, uvezenom vojskom i kupljenim oruzjem neki faktor.
Vukmon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:28   #75
Quote:
Vukmon kaže: Pogledaj post
Kupovina oruzja ne predstavlja problem jer oni bez miga Amera ne smiju ispaliti nijedan metak.

Najsvjeziji primjer je bas Katar. Strasno su bogati, pokupovali pola svijeta, svugdje imaju dionice. Udarilo im par drzava blokadu i eno ih mole za humanitarnu pomoc. Isto se moze desiti i ostalim Arapskim zemljama ako umisle da su sa gomilom novaca, uvezenom vojskom i kupljenim oruzjem neki faktor.
I to oružje nije onakvo kako ga neki zamišljaju. Znam da su francuzi Katru prodali svoje krstareće rakete međutim te rakete su softverski ograničene na svega nekoliko stotina kilometara i uglavnom služe za obranu.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:35   #76
Nazalost mislim da stvari na bliskom istoku nepovratno idu u tom smjeru, mislim da vise nema nazad. Doslo se do tocke sa koje nema povratka, kako se kaze. Tamo se nesto opasno kuha, bojim se da sve ide ka sukobu Irana i Saudijske Arabije, a onda i svih drugih medjusobno, prema kojima bi se ratovi u Libiji i Siriji cinili kao djecja igra. Taj bliski istok je takav čušpajz, takav košmar da to nije normalno. Covjek bi rekao - pa o cemu se oni imaju ne slagati, pa to su sve muslimani...ali, tamo se ne zna tko pije a tko placa. Svi su posvadjani sa svima. Medjutim, sto se tice konkretno Europe i Hrvatske, mislim da mi tu nismo u nekoj prevelikoj opasnosti, kao sto bi bili recimo da se dogodi rat izmedju Amerike i Rusije. Ovo ce ostat izolirano na bliskom istoku, vjerojatno s dugorocnim trajanjem bez jasnog pobjednika, kao sto je to bilo u ratu izmedju Iraka i Irana koji je trajao cini mi se skoro 10 godina. Nazalost bliski istok je vec desetljecima jedan zamrseni gordijski čvor kojeg nitko jos do sada nije uspio do kraja raspetljati. I onda se dogodi da se nazalost stvari rjesavaju ratom. Nadam se da to toga nece doci, ali previse mi je tu indikativnih stvari koje upucuju bas na to da bi bilo slucajno...recimo S. Arabija kupuje oruzje za 100 milijuna dolara... zvuci kao priprema za nesto sto slijedi... Katar, malena superbogata drzavica koja zasebno nema nikakvu mogucnost da se obrani od napada izvana, neodoljivo podsjeca na situaciju sa Kuvajtom 1990. godine, koji je isto tako bio drzavica bogata naftom, potpuno okruzena Irakom, kao sto je Katar potpuno okruzen Saudijskom Arabijom, i ako ona odluci napasti, Katar pada za nekoliko dana. Naravno, u tom slucaju nece drugi mirno promatrati sa strane sto se dogadja, vec ce se vjerojatno ukljuciti i drugi akteri koji samo cekaju u prikrajku. Nazalost, taj bliski istok je kaos na kojem ratovi neprekinuto traju vec vise od pola stoljeca i pitanje je kako ce sve skupa zavrsiti.
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:40   #77
Ništa mi se ovo ne svidja, siguran sam da će SA ukoliko dobije priliku napasti i maznut sve šta stigne.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 00:43   #78
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Medjutim, sto se tice konkretno Europe i Hrvatske, mislim da mi tu nismo u nekoj prevelikoj opasnosti.
Osim milijuna izbjeglica od kojih su velika većina radikali koji žive po strogom Šerijatu. Sumnjam da će krenuti prema Aziji ili Africi.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 08:12   #79
KATAR nije spreman mijenjati svoju vanjsku politiku kako bi riješio spor s drugim arapskim državama u Perzijskome zaljevu i nikada se neće predati, rekao je u četvrtak katarski ministar vanjskih poslova.

"Nismo spremni predati se i nikada nećemo biti spremni odreći se neovisnosti naše vanjske politike", kazao je šeik Mohamed bin Abdulrahman al-Tani novinarima u Dohi.

"Nitko nema pravo intervenirati u našu vanjsku politiku", istaknuo je.
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 10:37   #80
Samo hoće li Đuro uspjeti prodati nešto Patria u Kuvajt i UAE prije nego što sve pukne, čisto da i mi nešto zaradimo?

A i one Josipovićeve investicije iz Katara, ništa znači od toga? (ja i dalje čekam)
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:57.