Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2004., 20:18   #1
ZG-Munchen i RI-Munchen

Kako najbrže? ...vlak ili bus i koliko vremena treba?
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 16:04   #2
Baš sam neki dan gledala. Imaš sve na:
Hrvatske željeznice
Autobusni kolodvor ZG
i vozni red, i cijene karti, i kolko traje put, i svašta...
Calvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 14:06   #3
RI-Munchen sam išla busom prije 3 godine. oko 6-7 sati koliko se sjećam. noćna vožnja. katastrofa. bus staje jednom. nevjerovatno, ali za nazad KRCAT. sjedila sam k'o sardina 6 sati. ma noćna mora
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 09:35   #4
Avio karta za Minhen

Putujem 17.9. u Minhen pa me zanima da li neko zna gdje je najjeftinija avionska povratna karta? Trazila sam na topicu airlines, ali vecina ih nema direktu vezu iz Zagreba.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 10:19   #5
lufthansa ima 10000000% direktan let, ali mozda nije najjeftinije ali isto tako mozda jedini direktan let koji ces nac
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 14:20   #6
znam, vidla sam, malko su mi skupi pa trazim i druge mogucnosti. ma i nemora biti direktno, moze presjedanje u Becu, ali glavno da krece iz Zagreba.
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2005., 14:35   #7
onda odi busom ili vlakom
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 16:37   #8
München

Planiramo put u München (4 cure) onaj tjedan odmah iza Uskrsa (uskršnji praznici). Bus do Münchena je 630 kn i to mi se nekako čini najbolja opcija za prijevoz jer direktno vozi i polasci su svaki dan. Treba nam smještaj za 3 noći pa me zanima jel' netko zna za neki jeftiniji hotel ili hostel (u centru)? Našla sam Easy Palace, noćenje je oko 170kn. Jel' to ok? Ili možda nešto drugo?
Što pogledati u Münchenu? Jel' se teško snalaziti po gradu, javnom prijevozu...?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 18:41   #9
Cijena ti je super, minken je jako skup. Zadnji put kad sam bila najjeftinije sto sam nasla je bilo 30 eura i nije bilo bas nesto (rekli mi da imaju male radove kad ono cijeli pansion baustela, ujutro me budili turci na skelama na prozoru a prozori bez zavjesa )
Ne znam gdje ti je taj tvoj hotel ali najbolje je da je blizu kolodvora-em ti blizu od busa em je odmah u centru pa mozes sve obici pjesice.
Po gradu ti uopce nije problem snaci se; imas tramvaj i metro, na svakoj stanici imas plan grada tako da znas gdje ces izac, cak na stanici imas i display na kojem pise za koliko minuta ti dolazi tramvaj.
Mislim da ti se najvise isplati uzet dnevnu kartu ako ces se vise puta na dan vozit, kazne za voznju bez karte su u njemaskoj jako velike.
Ovdje mozes pogledat plan grada i neke znamenitosti

http://www.muenchen.de/home/60093/Homepage.html
undercover is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 21:18   #10
Quote:
undercover kaže:
Ne znam gdje ti je taj tvoj hotel ali najbolje je da je blizu kolodvora-em ti blizu od busa em je odmah u centru pa mozes sve obici pjesice.
Hvala na odgovoru! To je hostel, u centru je (15min hoda od glavne stanice), cijena je samo za noćenje bez doručka, ali to nam nije problem. Čitala sam komentare o njemu i čini se ok.

Što je najbolje za vidjeti, što nikako ne smijemo propustiti?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 21:19   #11
Quote:
Annabel Lee kaže:
Planiramo put u München (4 cure) onaj tjedan odmah iza Uskrsa (uskršnji praznici). Bus do Münchena je 630 kn i to mi se nekako čini najbolja opcija za prijevoz jer direktno vozi i polasci su svaki dan. Treba nam smještaj za 3 noći pa me zanima jel' netko zna za neki jeftiniji hotel ili hostel (u centru)? Našla sam Easy Palace, noćenje je oko 170kn. Jel' to ok? Ili možda nešto drugo?
Što pogledati u Münchenu? Jel' se teško snalaziti po gradu, javnom prijevozu...?
to je jako ok.
nije se uopce tesko snalaziti, posebno ako imas plan grada
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 21:27   #12
Anabel, meni se čini 630 kn dosta skupo za autobus, ja sam više puta putovala croatia busom i povratna karta je bila manje od 400 kn.
smiljana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2006., 21:39   #13
al smjestaj je povoljan, jedino hostel moze bit jeftiniji (oko 17 eura)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 03:01   #14
Quote:
smiljana kaže:
Anabel, meni se čini 630 kn dosta skupo za autobus, ja sam više puta putovala croatia busom i povratna karta je bila manje od 400 kn.
Pretpostavljam da je to cijena karte iz Zg, a ja nisam iz Zg pa je karta automatski skuplja za oko 120 kn koliko me inače košta da dodjem do Zagreba. A i ovo je povratna karta, cijena one u jednom smjeru je oko 400 kn.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 03:02   #15
Quote:
Natch kaže:
al smjestaj je povoljan, jedino hostel moze bit jeftiniji (oko 17 eura)
Tražila sam po internetu, važno nam je bilo da ima kupaonicu u sobi i da je u centru i ovo je najjeftinija opcija, ostalo je ili skuplje ili ne ispunjava te uvjete.
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2006., 10:27   #16
Quote:
Annabel Lee kaže:
Tražila sam po internetu, važno nam je bilo da ima kupaonicu u sobi i da je u centru i ovo je najjeftinija opcija, ostalo je ili skuplje ili ne ispunjava te uvjete.
onda si nasla najjeftiniju varijantu. cestitam
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 22:40   #17
Našla sam sada drugi hostel, isto u centru, ali kod njih je u cijenu uračunat i doručak. I sada me nešto zanima - kontaktirala sam mailom hostel i dobila sam odgovor da je noć sa doručkom po osobi 27 eura. A na www.hostelworld.com piše da je ta ista soba 22 eura. Kako ovi daju jeftiniju cijenu za istu vrstu sobe? Jel' ima tko iskustva sa rezerviranjem sobe preko hostelworlda?
Annabel Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 22:41   #18
Quote:
Annabel Lee kaže:
Našla sam sada drugi hostel, isto u centru, ali kod njih je u cijenu uračunat i doručak. I sada me nešto zanima - kontaktirala sam mailom hostel i dobila sam odgovor da je noć sa doručkom po osobi 27 eura. A na www.hostelworld.com piše da je ta ista soba 22 eura. Kako ovi daju jeftiniju cijenu za istu vrstu sobe? Jel' ima tko iskustva sa rezerviranjem sobe preko hostelworlda?
jesi li sigurna da je ista soba i koliko vas je unutra (2-50) , te je li ukljucen dorucak ili ne?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 23:05   #19
Odgovorim sutra sada mi se neda.



Za pocetak si skinite plan gradskog prijevoza (U-Bahn i S-Bahn) http://www.mvv-muenchen.de/de/home/f...etz/index.html to ce vam trebati za bilo kam otici, tramvaj i bus vam je nebitan.
Ako vas njemacki ne sluzi birajte engleski pa mozete prikupiti informacije o cijenama karata itd...
Ovdje mozete pogledati Info o gradu. http://www.muenchen.de/

Uglavnom otici u Deutsches Museum http://www.deutsches-museum.de/info/allgem/infoall.htm, S-Bahn stanica Isartorplatz, na pivu u Hofbräuhaus http://www.hofbraeuhaus.de/,
posjetiti Englischer Garten, Odeonsplatz gdje je Hitler drzao cuveni govor.
Rathhaus na Marienplatzu... javite se Axmiu 24 na PM mozda se vec snasao u gradu i mogao bi vam biti od koristi.
Feuerfuchs is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2006., 10:15   #20
Quote:
Feuerfuchs kaže:
na pivu u Hofbräuhaus
Nakon Weisswursta kod Franziskanera.

P.S. Oni ih jedu samo do 11 ujutro, tko naruci nakon toga, taj je ignorant turisticki.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.