Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2004., 14:03   #21
Ja bih ti svakako preporučila da jedan dan odeš u Cascais, pogledas Boca do Inferno, sjednes na bus u Cascaisu i odes do Cabo da Roca sto je najzapadniji rt Europe, pa onda jos busom do Sintre jer me ona odusevila vise od samog Lisabona i onda se vlakom vratis do Lisabona. Za to ti treba otprilike jedan dan i jos navecer stignes na fado u Lisabonu. Sve voznje ti se krecu od 20-40 minuta i cijena niti jedne ne prelazi 2-3 eura.

Transport je jeftin i vrlo jednostavan. Ljudi su prekrasni - ljubazni i svatko ti zeli pomoci ukoliko se obratis s pitanjem. Hrana u restoranima i nije tako jeftina, ali zato imas odlicnih vina po 3-4 eura pa se vino vise isplati kupovati od pive. Ponesi si otvarac za vino

Odusevio me i Expo, tamo imas oceanarij i super zicaru kojom se mozes provozati. Sve u svemu, meni je Portugal prekrasan i bila sam odusevljena.

Steta sto imas tako malo vremena, inace bih ti preporucila da se zaletis u Porto - samo tri sata vlakom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 14:46   #22
Quote:
lahor kaže:
Ja bih ti svakako preporučila da jedan dan odeš u Cascais, pogledas Boca do Inferno, sjednes na bus u Cascaisu i odes do Cabo da Roca sto je najzapadniji rt Europe, pa onda jos busom do Sintre jer me ona odusevila vise od samog Lisabona i onda se vlakom vratis do Lisabona. Za to ti treba otprilike jedan dan i jos navecer stignes na fado u Lisabonu.
Preporuka vrijedi i za zimu ili samo za ljeto...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 15:10   #23
Quote:
demosten kaže:
Preporuka vrijedi i za zimu ili samo za ljeto...

Nema zime u Lisabonu.

http://www.weather.com/outlook/trave...om=search_city
Donauschwabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 15:32   #24
Quote:
demosten kaže:
Preporuka vrijedi i za zimu ili samo za ljeto...
U Portugalu se sigurno neces smrznuti. Ja sam bila u studenom i bili smo u kratkim rukavima.

Sve informacije sam nasla u Lonely Planet vodiču i Eyewitness vodiču. Posudi od nekoga, kupi ili pogledaj u knjižnici.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 09:14   #25
još 33 sata jupi...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2004., 12:48   #26
Jeste bili u Lisabonu preko neke agencije ili u solo aranžmanu?
vec dugo zelim ici tamo, al mi se ne da ici zemljanim putevima, a za avion jos nekako nemam para

Cula sam o Lisabonu same pohvale, i da je kratko biti tamo 3 dana koliko je predivno.
Kakav je smjestaj gdje ste bili?skupo-jeftino?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2004., 12:31   #27
Solo aranžman. Uvijek

Karta - Germanwings prek Stuttgarta, cca 200 eura
Smjestaj - hostel u centru grada, nocenje nekih 25 eura po osobi u dvokrevetnoj sobi, bukiran preko neta. Ima i jeftinije.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 09:15   #28
Ja sam se vratio iz lisabona.
Tamo je stvarno super. :-)

Transport je dobar ma koliko daleko bio od centra.
Taxi koristi kada god znaš i umiješ. On je naprema zagrebu bagatela. Na ja sam u novogodišnjoj noći došao do doma (koji je bio selendra nekih sat vremenena od Baixie) za 15 eura.

Nisam bio u Sintri- nisam stigao. Šteta. Fado sam samo kratko slušao jer upad u fado klub- to je nemoguče, a bome nije ni jeftino. (moraš večerati tamo (cca 16 eura)) možda je kasnije (ponoć jedan dva tri) i besplatni upad ali nisam isprobavao...
Ali zato imamo salsu za plesanje :-)


Portugalci ne znaju engleski. Odnosno svi znaju engleski ovlaž ali brat bratu u rangu su francuza, možda i gori. Barem je to moja impresija.

Hrana i nije tak skupa nenormalno. Ok nije jeftina ali ipak je to centar lisabona (ja sam jeo u centru) a 10-11 eura i nije preskupo (naprema nekoj selendri u dalmaciji). Jedino kaj su im rastorani malo zaostali i prljavi. lisabon je dosta prvljav (ja sam ipak naučen na njemački čisto). Vino, to je lahor dobro rekao. Stvarno i njihovo najgore vino je relativno dobro- (loši su im čepovi od pluta- imali smo neki mali otvarač i 2 čepa su nam se raspala. To se nikada nije dogodilo s hrv vinima s tim otvaračem).


Ovo mi nitko nije rekao. Portugalci što su to ljeni ljudi, a spori, a drže se dogovora- ti znaju i sat vremena fulati bez pardona.

Vrijeme- fantastično. ala rim samo malo toplije. 15 stupnjeva garantirano... Ali portugalci nemaju grijanje. Eventualno kalorifer. Od 7 kuča u kjima smo bili samo je jedna kuča imala riješeno grijanje a još jedna je imala kalorifere.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 16:12   #29
Quote:
demosten kaže:
Eventualno kalorifer.
ahha
kako genijalno!!! otkad nisam cula tu rijec - kalorifer.

ali jeste, tacno je. ja sam tamo bila koncem januara i bilo mi je hladno nocu. citajuci sad ovo o lisabonu tako me je uhvatila nostalgija za tim gradom.

ja sam provela u lisabonu dva tjedna prije dvije godine i bilo mi je prelijepo. osim toga, imam prijatelja koji tamo zivi, pa je drugacije dozivjeti grad kad te neko voda po skrivenim mjestima koja su turistima neznana.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 08:39   #30
Quote:
demosten kaže:
(loši su im čepovi od pluta- imali smo neki mali otvarač i 2 čepa su nam se raspala. To se nikada nije dogodilo s hrv vinima s tim otvaračem).


Sva sreća da su poznati po proizvodnji pluta. Da nisu, čepovi bi im sigurno eksplodiravali.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2005., 17:17   #31
Quote:
aaston kaže:


Sva sreća da su poznati po proizvodnji pluta. Da nisu, čepovi bi im sigurno eksplodiravali.
To nisam znao da su po plutu poznati.
Pa vidio sam podloške od pluta ali nisam obračao neku posebnu pažnju na njih.

Bolje bi im bilo da stave obične metalne čepove neg da piješ vino s komadičima pluta...
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 12:53   #32
Najjeftinije do Portugala?

Ako mi može netko iskusan preporučiti na koji je način moguće najjeftinije doći do Portugala. Idemo 15.07. Čuo sam za varijantu s Germanwingsom- povratna karta do Madrida ( preko Berlina) za 1400 kn. Jel se može proći jeftinije od toga?
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 14:28   #33
Kad bi se o meni radilo, probao bih varijantu Zagreb-Stuttgart-Lisabon isto s Germanwingsom.
Vjerujem da je skuplje od ovog kaj ti pises, ali dolazis bas u Portugal. A ovak imas ti jos dosta jahanja od Madrida do Portugala, i to isto kosta...
gumiflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 14:46   #34
ryanair... ako uvatis dobre tarife i veze tura: graz-london-xerez, mozes jako jeftino proc... xerez je skoro pa na granici sa portugalom...
__________________
bonžur
the ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 07:48   #35
Budimpešta-(Zürich)-Lisabon (sa Malévom ili sa TAP Airom)
(u utorak, u četvrtak i petak)
cijene? Hm, ne znam.
Magor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 17:11   #36
a sa vlakom? ja bi osobno rađe išao na tu opciju, ostatak ekipe bi s avionom. da li je netko putovao do portugala tako? koliko se može uštedjeti s onom karticom, mislim da se zove euro 26 il nešto sl. ? čuo sam od ljudi da treba putovati ono od granice do granice jer se tako dosta uštedi ali nemam uopće predođbu da li bi to bilo isplativo i financijski ali i vremenski jer za to putovanje planiram odvojiti 15-ak dana?
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 19:02   #37
moji frendovi idu krajem 8.mjeseca i isto su ispitali sve moguce kombinacije.
il je totalna zajebancija preko ovih jeftinih avio-kompanija (tzip treba otic do graza ili trsta i od tamo presjedat dvaput), ili platiti croatii airlines 2500 kuna.

oni su se odlucili ici autom
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 02:00   #38
gledali smo kombinacije s ryan airom i germanwingsom i nema ništa povoljno. uglavnom povratna karta ( zagreb-stuttgart- lisabon) je oko 300 eura s tim da treba prenoćiti u stuttgartu. mislim da čemo najvjerovatnije s vlakom al je zajebancija španjolska jer su tamo rezervacije jako skupe.
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2005., 02:03   #39
bas slusam Madredeus, popalio sam se na Lisbou jos od onog Wendersovog c/b filma
i ja cu jednom tamo, mozda cak i ovo ljeto ak mi propadne planirani put negdje drugdje
pa kad se zorganiziras ti javi koje si sheme otkrio
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 00:02   #40
vrtimo sve moguće sheme ali je teško saznat koliko bi šta točno koštalo. npr, ako bi rentali kombi, ne znam koliko bi nam otišlo na cestarine.. a kad mi se niko ne javlja ko je bio tamo?
a ništa, nastavljam se raspitivat okolo..
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.