Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2005., 12:12   #61
Nemojte zanemariti ni ponude klasičnih avio kompanija. Low cost varijante su ok ako se ide direktno inače sa presjedanjem sve skupa jako poskupljuje a ako avion kasni možete i zakasniti na slijedeči. Kada letite sa klasičnom kompanijom tih problema nema.

Jednom sam presjedao a razlika u dolasku i odlasku je bila samo 20 minuta. Na moj upit u agenciji, kako u tako kratkom roku uopće nešto napraviti, rekli su mi da to nije moj problem nego avio prijevoznika. Tako je i bilo, tj. odmah nakon slijetanja su me pokupili i bez prolaza preko carine odveli na drugi avion. Sa low cost kompanijama zaboravite tako nešto, ili treba imati jako puno "lufta" između letova, što također nije garancija da će sve biti u redu (tu su i troškovi hrane i pića na aerodromu) a prespavati negdje uopće nije isplativo i svakako najskuplja varijanta.

Ne idite u Croatian Airlines kupiti kartu, ima mnogo manjih agencija gdje ako se potrude mogu naći povoljnu cijenu i jeftinije nego što bi sami našli na netu.

U "mojoj" agenciji ja ih gnjavim barem sat-dva dok mi ne nađu najpovoljniju varijantu pa makar je to ušteda od samo 20-30 eura.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 14:25   #62
Ja sam bila - autom. Tako sam uglavnom proputovala cijelu Europu, auto+kampiranje, to mi je najjeftinija i najpustolovnija ( ) opcija. Ne znam kako je kad moraš unajmiti auto. A cestarine možeš izbjeći vozeći se sporednim cestama ili besplatnim auto-cestama, samo moraš imati dobru kartu. Good luck!
I još nešto... Ljeti tamo znaju biti paklene vrućine, mi smo prije par godina obišli sjeverni Portugal (mala mjestašca+Porto), u Lisabon nismo zbog vrućine.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 11:46   #63
Ispravak, najnovija vijest je da će let Zagreb-Bologna-Lisabon ići triput tjedno.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 11:47   #64
Quote:
Frasier kaže:
Ispravak, najnovija vijest je da će let Zagreb-Bologna-Lisabon ići triput tjedno.
a jel, posto?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 13:37   #65
Ha, TAP ima code-share sa Lufthansom, tako da zasad to ide tako da iz Zag leti sa LH do Muenchena ili Frankfurta, a otamo sa TAP do Lisabona. Cifra za to dođe oko 2800 kn.
E sad, ovo je novi let. Znam da kada su Alitalia i Air France uvodili letove za Zagreb da su imali neke promotivne cijene npr Alitalia Zag-Mil-New York 299 eur + taxe povratna. Za očekivat je da će i portugalci stavit neke promotivne cijene.
Ova vijest je objavljena na jednoj portugalskoj stranici prije pet dana.
A partir do Verão de 2006, a TAP vai dispor de três novos destinos na sua rede europeia: Zagreb, Bolonha e Dublin. Segundo a companhia aérea nacional “tratando-se de destinos colocados à disposição do mercado português, a TAP intensifica igualmente a aposta da companhia em países geradores de tráfego para o nosso país, reforçando assim o seu contributo para o crescimento da actividade do turismo em Portugal”
As operações para Bolonha irão iniciar-se no próximo Verão, com um voo diário que se prolongará até Zagreb, na Croácia, três vezes por semana.

Dakle, cijene još nisu objavljene, još sve to nije u sistemu, ali bi trebalo biti za par dana ili tjedana. Prati i možda stave neku promotivnu cijenu od kojih 200 eura povratnu.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2005., 13:46   #66
Quote:
Frasier kaže:
Ha, TAP ima code-share sa Lufthansom, tako da zasad to ide tako da iz Zag leti sa LH do Muenchena ili Frankfurta, a otamo sa TAP do Lisabona. Cifra za to dođe oko 2800 kn.
E sad, ovo je novi let. Znam da kada su Alitalia i Air France uvodili letove za Zagreb da su imali neke promotivne cijene npr Alitalia Zag-Mil-New York 299 eur + taxe povratna. Za očekivat je da će i portugalci stavit neke promotivne cijene.
Ova vijest je objavljena na jednoj portugalskoj stranici prije pet dana.
A partir do Verão de 2006, a TAP vai dispor de três novos destinos na sua rede europeia: Zagreb, Bolonha e Dublin. Segundo a companhia aérea nacional “tratando-se de destinos colocados à disposição do mercado português, a TAP intensifica igualmente a aposta da companhia em países geradores de tráfego para o nosso país, reforçando assim o seu contributo para o crescimento da actividade do turismo em Portugal”
As operações para Bolonha irão iniciar-se no próximo Verão, com um voo diário que se prolongará até Zagreb, na Croácia, três vezes por semana.

Dakle, cijene još nisu objavljene, još sve to nije u sistemu, ali bi trebalo biti za par dana ili tjedana. Prati i možda stave neku promotivnu cijenu od kojih 200 eura povratnu.
to je sve preskupo. nisi se trebao ni trudit toliko pisat.
postoje karte od max 100 eura povratne, a bit ce do proljeca i dva put jeftinije.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 11:36   #67
Portugal

evo nesto se preko ljeta spremamo u Portugal pa imam par pitanja
nasla sam temu pod destinacijama, medjutim, link ne valja

avionske karte i to se da naci jeftino, tako da to nije problem... zanima me kamo je najbolje ici u portugalu? lisabon? porto? faro? zapravo, sve me zanima.. ne znam bas puno. drugo, zanima me koliko kostaju vlakovi (ili bus?) od recimo porta do lisabona i da li se to uopce isplati? gdje najbolje biti, u hotelima ili hostelima? ici ce nas 3 zasad, i jedino je bitno da je cisto i da imamo svoju kupaonu

ako netko ima bilo sta za reci, sve je dobrodoslo, sve me zanima hvala
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 13:20   #68
prwskoči faro, obavezno odi u Lagos.
Kacka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 15:06   #69
Quote:
Kacka kaže:
prwskoči faro, obavezno odi u Lagos.
pogledala sam malo, i moram ti reci da mi se svidja cak sam nasla preslatki hotelcic tamo

nego, imam pitanje za one koji mozda znaju, kako je sa rezervacijama hotela preko neta i placanjem? koje su dobre stranice za tako nesto? ovo mi je skroz novo, a odlucila sam da necu dati agenciji da me opljacka sta je sa svim onim popustima koji obicno pisu na tim stranicama? nista ne znam, pomozite
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 17:05   #70
bio sam prošlo ljeto i Lagos mi se uopće ne sviđa. masovni turuzam, hrpa pijanih engleza, plaža i to je to. portugal je prelijepa zemlja da bi gubila vrijeme izležavajući se na plaži.
Lisabon je prelijep, tamo imaš šta za gledati 10 dana. smještaj se može naći za već od 10 eura po osobi u privatnim pansionima u samom centru, za hotele ne znam.
Posjeti još Coimbru, Sintru, najzapadniju točku europe- Cabo da Roca. nažalost u Portu nisam bio i žao mi je zbog toga.
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 17:17   #71
kad kažemo jeftina avio karta za portugal - koliko jeftina
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:17   #72
Quote:
vaci kaže:
kad kažemo jeftina avio karta za portugal - koliko jeftina
do porta je 1000 kuna (mislim da nije iz zagreba), do lisabona je 1500 (iz zagreba)... +takse...hmm... ne znam koliko je to jeftino, al meni se cini jeftino...
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 19:40   #73
koji prijevoznik
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 22:53   #74
Quote:
vaci kaže:
koji prijevoznik
Austrian Airlines za studente

e sad, ja sam bedak kaj se toga tice, jer prvi put idem nekaj a da nije preko agencije ako imate kakve savjete, bilo sta, samo recite
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 13:35   #75
Autobusi u Portugalu su bolje rješenje nego vlakovi.
Cijena Lisabon-Faro je bila oko 15 eura,vrhunski autobus (ima i stjuardesu).
Iz Fara sam noćnim autobusom išao preko Seville u Granadu isto je bilo dosta povoljno.
Faro ti je u biti smješten u močvari, 30 km zapadno su plaže.
U Faru imaš jeftin hostel nekih 13 eura je sad (mislim da je bilo i jeftinije kad sam ja bio).
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 13:48   #76
Quote:
xfairguy kaže:
Autobusi u Portugalu su bolje rješenje nego vlakovi.
Cijena Lisabon-Faro je bila oko 15 eura,vrhunski autobus (ima i stjuardesu).
Iz Fara sam noćnim autobusom išao preko Seville u Granadu isto je bilo dosta povoljno.
Faro ti je u biti smješten u močvari, 30 km zapadno su plaže.
U Faru imaš jeftin hostel nekih 13 eura je sad (mislim da je bilo i jeftinije kad sam ja bio).
hvala hvala a jel se lako snaci tamo? s obzirom da ne znam potugalski ( nazalost )...
otprilike bi ostale sve skupa desetak dana... jel to jako malo? kolko je dosta za lisabon? inace, ne idemo da se izlezavamo po plazama il tako nesto, nego bas da vidimo a kao sta sam rekla, buduci da prvi put idemo a da same organiziramo, malo nam je bed

sta se tice hostela, kakvi su?

drugo, sta je sa rezerviranjem hotela/hostela preko interneta? jel se to isplati? ima koja dobra stranica? ma sve mi recite, nista ne znam recimo, gledala sam na nekoj stranici bas te hotele i hostele i oni kao imaju popuste... da li je to "zavaravanje" i ima neko iskustva s time?
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 14:51   #77
Quote:
xfairguy kaže:
Iz Fara sam noćnim autobusom išao preko Seville u Granadu isto je bilo dosta povoljno.
e ovo me najvise zanima prva ideja je bila da idemo i u portugal i u spanjolsku... e sad, pitanje kolko bi to sve kostalo... to me muci malo.. dalje, stvarno ne znam sta nam je bolje, naci neke low cost avio kompanije, ali ici recimo preko sta travel.. kod njih pise da se moze kombinirati 2 grada.. ali druge informacije bas i nisam nasla... i koliko unaprijed je dobro rezrevirati sve?
i da li je bolje napravit neki detaljan plan koliko gdje ostati, sve unaprijed rezervirat (preko neta) ili je bolje tamo odlicit?
uff sta sam dosadna
Iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 16:16   #78
Usputno: ako znaš što španjolskoga, ne pokazuj to u Portugalu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 16:31   #79
u portugalu ti velika većina ljudi govori engleski dok u španjolskoj skoro nitko .
ja sam u lisabonu bio tjedan dana i to mi se činilo premalo, stvarno se ima šta za vidit.
mi nismo našli te jeftine hostele, cijene su se kretale od 22 eura pa nadalje. nama je to bilo preskupo pa smo uzimali smještaj u privatnim pansionoma što je po meni puno bolja solucija ako želiš ušparati nešto novaca pa tako možeš duže ostati. krevet možeš naći od 10-15 eura a sama kvaliteta smještaja nije loša( čisto je, imaš svoju kupaonu) i što je najvažnije u centru si.
ja ti preporučam da putuješ vlakovima po portugalu. ne znam za cijene jer smo mi imali interrail kartu pa smo s njom mogli svugdje putovati. linije su im super organizirane i ja bih ti preporućio putovanje vlakom jer je mnogo ugodnije, upoznaš masu ljudi a i nemoraš se gužvat u nekom busu. a mislim da nije neka razlika u cijeni.
u španjolskoj su vlakovi jako skupi( deru na rezervacijama.)
mi nisamo ništa pretjerano planirali, ideš di te put odvede, to ti je najbolje. malo improvizirajte i bit će vam super
nakovanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 16:33   #80
Prijatelj i ja išli smo iz Rijeka do Trevisa autom onda iz Trevisa u Paris Ryanom,
par dana smo bili u Parizu, pa EasyJetom do Madrida,par dana u Madridu (odličan hostel http://www.hostelworld.com/availabil...-Madrid-13326) ,noćni vlak do Lisabona,par dana U Lisabonu, dva dana u Faru (išli smo na kupanje u Albufeiru vlakom),
zatim natrag u Španjolsku, dva dana Granada, dva dana Valencia,
let Ryanom iz Valencie u Rim,povratak vlakom Rim - Firenca - Trst - Rijeka.

Baš ne brojim koliko sam potrošio ali mislim da je ispod 1000 eura sve skupa,mislim da je čak i manje, moram početi pisati jer zaboravljam gdje sam bio i koliko potrošio.
Portugal ti je jeftiniji od Hrvatske ili isti što se tiće kupovanja hrane u marketima.
Svi ti hosteli ti dozvoljavaju i upotrebu kuhinje pa si skuhaš neku paštu ili nešto i ideš dalje, jesti ćeš kad se vratiš doma.

Letove smo dosta ranije isplanirali i platili pa je došlo samo 160 eura za obadvoje.

Iako smo bili krajem 10 mjeseca svuda je bila poprilična gužva za smještaj što nisam baš očekivao, tako da je usred ljeta sigurno i veća.
Sve što sam rezervirao preko Interneta prošlo je bez ikakvih problema (www.hostelworld.com) , nekako dolaziš na sigurno,znaš da te ne mogu odbiti.
Događalo nam se kad nismo rezervirali da puno vremena i živaca potrošimo na traženje smještaja pa smo na kraju sve izrezervirali prije dolaska u grad.
Portugalci koji rade na mjestima gdje se kontaktira sa turistima znaju engleski ovi ostali baš i ne.

Definitivno ti je dobro što više isplanirati unaprijed i pronaći što više informacija, kupi neki vodić za Europu (Lonely Planet) ili nešto takvo.
Mene je moj spasio nekoliko puta jer neki gradovi znaju imati po nekoliko željezničkih/autobusnih postaja za različite dijelove zemlje, plus tu je brdo ostalih korisnih informacija.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.