Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2016., 21:18   #1721
Šalio sam se da je vo makedonija zabranito plavanje, ali evo sad se stvarno ne šalim: makedonija zabranila šetnju šumom/planinarenje tokom ljeta. Kazne 1500 - 2000 eura.
http://www.lupiga.com/vijesti/slijed...-do-2-000-eura
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 23:17   #1722
Sinoć sam se vratila s Ohrida.
Bili smo smješteni u hotelu Desaret, 12-ak kilometara udaljen od grada, i zaobiđite taj hotel u velikom luku Hrana jako loša, wi-fi samo na recepciji i bazenu, ne i u sobama, dosta neuredno i tako...
Jedino im je bazen veliki plus. U jezeru se nisam okupala jer mi je iskreno malo smrdilo, a i nije izgledalo baš najčišće. Sami grad mi je dosta lijep, pogotovo crkvice. Cijene su kao i kod nas, za 4 dana sam potrošila možda sve skupa 30 eura, s tim da sam imala i ručak i doručak i večeru. Svakako bih se voljela vratiti, samo u drugi hotel
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2016., 17:17   #1723
Jučer se vratili s četrnaestodnevne Balkanske odiseje.
Započeli smo s Makedonijom, točnije jedno noćenje u Skopju, te dva u Ohrridu.

Skopje
je zanimljivo za vidjeti, prvrenstveno sav kič koji je od njega napravio Balkanski Las Vegas. Posjetili i oduševili se etnografskim muzejem.
Smještaj pronašli preko bookinga i bio je odličan apartman/stan. Cijene su približno kao kod nas, ali opet jeftinije. Kada smo ulazili u Makedoniju ceste su bile jakoooo loše i na svakih dva kilometra do Skopja se plaćala "cestranina"...4puta po euro..ali te ceste nisu vidjele pravog profila, hehehhe
Ideje za provod: pogledati novi kič oko centralnog trga i uz rijeku, pojesti nešto u odličnim domaćim restoranima, preko mosta obići stari dio grada koji podsjeća na Baščaršiju..jako lijepo. Wifi im je bio problem u cijeloj Mk..ne znam iz kojeg razloga? Ako ste pušač, nakupovati superjeftine cigarete Hr brendova...dosta antikvarijata ima tako da je lov po njima odličan
Ako sam što zaboravio, pitajte..

Ohrid: pa.hmm kako bi rekao da nikog ne obeshrabrim ili naljutim...ali nije nam bio baš nešto "vanzemaljski".
Dva noćenja u starom gradu s pogledom na jezero..opet loš wifi..loša iskustva po restoranima...previše ljudi
Svakako posjetiti tvrđavu, amfiteatar,kaneo i sv. Naum do kojeg ima kojih pol sata vožnje...
Restorani su bolji ako niu na glavoj ulici, rivi i u centru...wifi muku mučio...cijene skuplje no u Skopju..kupili biserne naušnice kod Fileva..nije baš za badave
Dva dana dovoljno toliko bi dao i za Skopje...bili vidjeli i to je to...još neki slijedeći puta bi samo Bitolu obišli
nakon dva dana Ohrida preko Struge otišli za Albaniju
krejmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 12:09   #1724
Quote:
krejmr kaže: Pogledaj post

Skopje
je zanimljivo za vidjeti, prvrenstveno sav kič koji je od njega napravio Balkanski Las Vegas. Posjetili i oduševili se etnografskim muzejem.
Smještaj pronašli preko bookinga i bio je odličan apartman/stan. Cijene su približno kao kod nas, ali opet jeftinije. Kada smo ulazili u Makedoniju ceste su bile jakoooo loše i na svakih dva kilometra do Skopja se plaćala "cestranina"...4puta po euro..ali te ceste nisu vidjele pravog profila, hehehhe
Ideje za provod: pogledati novi kič oko centralnog trga i uz rijeku, pojesti nešto u odličnim domaćim restoranima, preko mosta obići stari dio grada koji podsjeća na Baščaršiju..jako lijepo. Wifi im je bio problem u cijeloj Mk..ne znam iz kojeg razloga? Ako ste pušač, nakupovati superjeftine cigarete Hr brendova...dosta antikvarijata ima tako da je lov po njima odličan
Ako sam što zaboravio, pitajte..
Slažem se sa svime napisanim, novi centar Skopja je napravljen u stilu turbo, giga, mega , tera gradnje, kada vidite sve to onda vam se sav domaći kič, divlje gradnje, kuće na 4 sprata sa 800 kvadrata, apartmani, betoniranje i asfaltiranje jadranske obale čini potpuno bezazleno i nedužno. Ali, priznajem da i to treba pogledati -osjećat ćete se kao u Disneylandu za odrasle i starije osobe. Dobar je i stari dio gradske jezgre, posebno navečer za npr roštilj.

Ako odsjedate u SK auto ostavite tamo gdje ste smješteni (ako je moguće pod nadzorom) i koristite taxi jer je stvarno jeftin i posvuda lako dosegljiv, a provale u aute su učestale. Za smještaj nezahtjevnih gostiju preporučujem Evroset http://evroset.mk/default.htm novi hotelčić, cijene više nego ugodne, na dobrom mjestu, sa dobrim parkiralištem, odličnim pogledom i 4 teniska igrališta. Ako ste ljubitelj ove igre vašoj sreći neće biti kraja jer je sve jeftino, uslovi za igru jako dobri, domačini srdačni i susretljivi. Bio sam tamo više puta u zadnjih par godina, a kuhinja kako kada, od dobre do vrlodobre, valjda u zavisnosti od kuhara. Moja preporuka.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 13:59   #1725
Odlican smestaj za 25eur/dan u centru Skopja.
https://thewhitestudioskopje.wordpress.com/about/
gocedim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 01:16   #1726
Pozdrav ljudi, trebali bi mi neki savjeti Uglavnom, prijatelji i ja idemo za novu godinu u Skopje, plan je ici autom, krecemo iz Splita i tu sad pocinju pitanja Dakle, postoji nekoliko opcija putovanja, najsigurnija, ali i najduza i najskuplja je ocito ova autoputom kroz cijelu Hrvatsku pa onda kroz Srbiju do Skopja, to je ruta koju drzimo za rezervu u slucaju da vamo bas budu grozni uvjeti. E sad, mene vise zanima ova ruta jugom, dakle kroz Crnu Goru i Albaniju pa u Makedoniju (Kosovo bi izbjegli jer nemamo svi putovnice, a stranice MUP-a kazu da su nuzne). Ima li netko iskustva u voznji tim putem? Jel stvarno toliko zahtjevna cesta ko sto pricaju stari koji su se tamo vozili prije 25-30 godina ili se stanje malo unormalilo? Bilo kakvi savjeti su dobrodosli, od vlastitih iskustava pa nadalje, apsolutno sve ce pomoci Unaprijed hvala svima!

P.S. Kad ovo rijesimo ovo pitanje onda se mozemo prebaciti na what to see u Skopju
ApageSatanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 11:18   #1727
Put do Skopja preko Crne Gore i Albanije je ok (bar je bio prije 5 godina kada sam vozio onuda ) ako zanemarimo prilično divlju vožnju u Albaniji, no opet, pitanje je kako je zimi ako padne snijeg u planinskim dijelovima Albanije gdje su uske i zavojite ceste.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:20   #1728
Quote:
ApageSatanas kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, trebali bi mi neki savjeti Uglavnom, prijatelji i ja idemo za novu godinu u Skopje, plan je ici autom, krecemo iz Splita i tu sad pocinju pitanja Dakle, postoji nekoliko opcija putovanja, najsigurnija, ali i najduza i najskuplja je ocito ova autoputom kroz cijelu Hrvatsku pa onda kroz Srbiju do Skopja, to je ruta koju drzimo za rezervu u slucaju da vamo bas budu grozni uvjeti. E sad, mene vise zanima ova ruta jugom, dakle kroz Crnu Goru i Albaniju pa u Makedoniju (Kosovo bi izbjegli jer nemamo svi putovnice, a stranice MUP-a kazu da su nuzne). Ima li netko iskustva u voznji tim putem? Jel stvarno toliko zahtjevna cesta ko sto pricaju stari koji su se tamo vozili prije 25-30 godina ili se stanje malo unormalilo? Bilo kakvi savjeti su dobrodosli, od vlastitih iskustava pa nadalje, apsolutno sve ce pomoci Unaprijed hvala svima!

P.S. Kad ovo rijesimo ovo pitanje onda se mozemo prebaciti na what to see u Skopju
Bili su prijatelji autom ovom rutom i sve bilo ok. Mi smo išli avionom, bili smo 3x u Makedoniji do sada.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:16   #1729
Ko mi može dati link Makedonskog foruma kao što je forum hr?
Hvala
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:21   #1730
Pozz.
Odluka pala da se ide na Ohrid,pa me zanima kako naci smjestaj!?Jel ima tko kakvu preporuku,link...nacin?Tri osobe su u pitanju(2 odrasle i klinac).
Znam za booking i to...al mozda nesto bolje?
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:26   #1731
Pozz.
Odluka pala da se ide na Ohrid,pa me zanima kako naci smjestaj!?Jel ima tko kakvu preporuku,link...nacin?Tri osobe su u pitanju(2 odrasle i klinac).
Znam za booking i to...al mozda nesto bolje?
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 09:24   #1732
Booking, AirBnB ili na licu mjesta odabereš nešto što ti se svidi, puno je iznajmljivača.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 23:15   #1733
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Booking, AirBnB ili na licu mjesta odabereš nešto što ti se svidi, puno je iznajmljivača.
kakve su sanse da se nesto dobro uhvati druga polovica 7mj.
Isao bi dolje na neviđeno nesto naci ali zbog djeteta me strah.
kakve su cijene,ugođaj...prvod
Esseker1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 23:37   #1734
Ne znam kakvo je stanje u 7. mjesecu, ja sam bio prije par godina, kraj 8. i početak 9. mjeseca i bilo je dosta turista, no dalo se pronaći smještaj bez problema.
Cijene su vjerojatno najniže u Europi, sve je jeftinije nego u HR, smještaj, gorivo, hrana u supermarketima je ponekad i više nego duplo jeftinija. Ima naravno i tamo skupog smještaja i restorana, no sve je to uglavnom dosta povoljnije. Ljudi su vrlo prijateljski, priroda i stari grad su stvarno super, pogledi sa brda fenomenalni, hrana je odlična, jedva čekam priliku otići tamo ponovo. Što se provoda tiče, puno je klubova uz obalu, no mene to iskreno ne zanima tako da ti ne znam reći kakvo je po pitanju partijanja
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 19:47   #1735
pozdrav, uskoro putujem na Ohrid. Zanima me da li ima na jezeru za rentati jet ski i kakve su cijene?
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 11:29   #1736
Quote:
Esseker1 kaže: Pogledaj post
kakve su sanse da se nesto dobro uhvati druga polovica 7mj.
Isao bi dolje na neviđeno nesto naci ali zbog djeteta me strah.
kakve su cijene,ugođaj...prvod
Nemoj ići na neviđeno sa djetetom,Ohrid je pun još sad,
Kontaktiraj i posalji mejl na ovaj sajt Antonio Ristevski ,svi ga hvale
http://visit-ohrid.com/Contact.aspx,imaš da pogledaš i apartmane i sigurno će vam pronaći odličan apartman.

Što se tiče plaža,ima ih dosta,ja osobno volim plažu hotela Gorica 2.

Pozdrav
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 04:07   #1737
Evo bio sam kod prijatelja u Skopju na 8 dana. To mi je prvi posjet Makedoniji ikada. Skopje mi se svidjelo, iako mislim da je preveliki kič sve to što se napravilo na glavnome trgu i oko njega. No, bilo je zanimljivo vidjeti takvo nešto. Cijene su nešto jeftinije nego kod nas, naročito kad se kupuje u trgovinama.

Skopsko pivo je odlično, dok je Zlaten Dab nešto lošiji. Još jednu stvar koju bi istaknuo je nevjerovatna gostoljubivost i druželjubivost od strane Makedonaca koju nisam doživio nigdje u EX-YU. Neki kažu da su Bosanci najgostoljubiviji, no svi Bosanci koje poznajem nisu ni do koljena ovome što sam doživio u Skopju. Pogled sa Kaleta na cijeli grad i planine oko njega je bio fantastičan pošto smo na tvrđavu išli u sumrak.

Moram pohvaliti i Makedonke koje su puno drukčije od naših cura. Opuštene, komunikativne i druželjubive, a i mnogo ubave

Osim Skopja sam išao poslom na jedan dan u Strumicu i iako su mi rekli da je Strumica prelijepa, nije me nešto oduševila. Ima lijepe parkove, lijep položaj ispod planine, no to je sve.

Ponovno se vraćam u Makedoniju prvom prilikom budući da idući put planiram posjetiti i Ohrid i Bitolu.
12345le is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 13:14   #1738
Dragi Skopjanci,
idući mjesec dolazim u Skopje nakon 30 godina, što jedva čekam, jer sam nekada davno bio u vašem gradu u odsluženju vojnog roka. Bio sam u kasarni Gjorće Petrov godinu nezaboravnih i prelijepih dana. Budući da se toga dosta promjenilo, molim vašu pomoć.
U ono vrijeme smo išli u staru čaršiju na odličan roštilj, te me zanima gdje bi se ovih dana isto tako pojeo dobar roštilj. Čuo sam za destan i Pčelu..., vjerujem da vi bolje znate.
A za sve ostalo sam vidio na netu, kako znamenitosti tako i sve ostalo. hvala vam na odgovoru i jedva čekam da dojdem vo Skopje!!!
Veliki pozdrav iz Zagreba...
Coprnja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:16   #1739
Destan ima samo cevape. I to vrhunske. Iako, ponekad ima odstupanja, ali i tada su jako dobri. Osobno, u staroj carsiji najbolja mi je hrana "Kaj Goce". U svako doba godine odlicna sopska, izvrsne rakije, bogovsko meso s rostilja. Odmah nasuprot goce takodjer odlican lokalcic, tamo sam pojela najbolji teleci raznjic ikada. Za bogatiji meni i vise tradicionalne hrane preporucujem restoran Nacional, nalazi se u blizini GTC-a (gradski trgovacki centar). Ali u principu, jako se dobro jede skoro pa svugdje.
petra_wb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 22:22   #1740
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Destan ima samo cevape. I to vrhunske. Iako, ponekad ima odstupanja, ali i tada su jako dobri. Osobno, u staroj carsiji najbolja mi je hrana "Kaj Goce". U svako doba godine odlicna sopska, izvrsne rakije, bogovsko meso s rostilja. Odmah nasuprot goce takodjer odlican lokalcic, tamo sam pojela najbolji teleci raznjic ikada. Za bogatiji meni i vise tradicionalne hrane preporucujem restoran Nacional, nalazi se u blizini GTC-a (gradski trgovacki centar). Ali u principu, jako se dobro jede skoro pa svugdje.
Petra wb, hvala ti na odgovoru, idem na net odmah vidjeti Kaj Goce i Nacional.
Supruga i ja ćemo odsjesti u hotelu Pelister za koji su mi rekli da im je dobar restoran u prizemlju. Ke vidime... Pozz...
Coprnja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.