Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2010., 17:25   #81
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Inače ono što je za ateiste Dawkins, to je za antiamerikaniste Noah Chomsky,moderni mesija.

E on je nedavno imao zanimljivu izjavu o Kini.

Noah Chomsky:
"Današnji status Kine ne razumije se dovoljno.
To je ustvari velika tvornica za sklapanje proizvoda.
Južna Koreja,Japan,Tajvan,Sigapur,Hong Kong, to su centri tehnološke inovcacije i razvoja"

LINK
Globus,29.10.2010.
str. 36
Je , a kina je jedina uz Američku silicijsku dolinu koja posijeduje tehnologiju za proizvodnju procesora, istina još su u zaostatku ali budući da godišnje proizvedu 50 000 diplomiranih inžinjera , koje uključuju u proizvodnju pitanje je vremena kad prelaze u vodstvo !

Inače čitava današnja računalna proizvodnja se zasniva na istraživanjima iz silicijske doline pa i Kinezi još uvijek kupuju njihovo "znanje" , samo pitanje je dokad , a tada če čitav svijet kupovati znanje od Kineza , jer sigurno če proizvodi biti jeftiniji budući da su tvornice za sklapanje več tamo , radnici su jeftiniji i neče više ovisiti o poslijednjem čudu tehnike , čipu iz Amerike koji se sad meče u proizvode pod budnim okom USA !


Zadnje uređivanje krnk : 01.11.2010. at 17:34.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 19:55   #82
U Indiji ljudi ne kupuju kinesku robu jer znaju da ce im trajati dva dana, a onda se pokvariti. Za razliku od Hrvatske koja je oneciscena kineskim ducanima sve po 2 huana.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 19:59   #83
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post

Je , a kina je jedina uz Američku silicijsku dolinu koja posijeduje tehnologiju za proizvodnju procesora, istina još su u zaostatku ali budući da godišnje proizvedu 50 000 diplomiranih inžinjera , koje uključuju u proizvodnju pitanje je vremena kad prelaze u vodstvo !

Inače čitava današnja računalna proizvodnja se zasniva na istraživanjima iz silicijske doline pa i Kinezi još uvijek kupuju njihovo "znanje" , samo pitanje je dokad , a tada če čitav svijet kupovati znanje od Kineza , jer sigurno če proizvodi biti jeftiniji budući da su tvornice za sklapanje več tamo , radnici su jeftiniji i neče više ovisiti o poslijednjem čudu tehnike , čipu iz Amerike koji se sad meče u proizvode pod budnim okom USA !

Kinezi i znanje.
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 21:20   #84
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Kinezi i znanje.
Nek nam samo živi pametni bijelačački rasizam , WASP rules !

Zato i cmizdre Kinezima da nabiju vrijednost svojoj valuti jer ih ne mogu pratiti , a što češ kad Ameri vrijednost svojoj valuti određuju brzinom štamparskih mašina .
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 00:17   #85
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Nek nam samo živi pametni bijelačački rasizam , WASP rules !

Zato i cmizdre Kinezima da nabiju vrijednost svojoj valuti jer ih ne mogu pratiti , a što češ kad Ameri vrijednost svojoj valuti određuju brzinom štamparskih mašina .
Japanci,Korjeci Južne Koreje,kao i Kinezi Tajvana i Singapura su vrh ljudske civilizacije.

Ali stanovnici komunističke Kine i Sjeverne Koreje su bliže dnu...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 00:38   #86
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Japanci,Korjeci Južne Koreje,kao i Kinezi Tajvana i Singapura su vrh ljudske civilizacije.

Ali stanovnici komunističke Kine i Sjeverne Koreje su bliže dnu...
Shanghai ;

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...sB6j6srVV8Buo=

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...9h4m81BB34FjA=

Još malo i gotovo s:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...9k8lrZ9hVBZ80=

Zadnje uređivanje krnk : 02.11.2010. at 00:46.
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:02   #87
Da,ali kako izgleda 90% mjesta u Japanu a kako u Kini?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 12:19   #88
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Japanci,Korjeci Južne Koreje,kao i Kinezi Tajvana i Singapura su vrh ljudske civilizacije.

Ali stanovnici komunističke Kine i Sjeverne Koreje su bliže dnu...
Ovakve predrasude ne očekujem od tebe ili možda ja griješim jer si svjetski putnik koji se uspio maknuti iz Vukovara pa znaš o čemu govoriš...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 14:03   #89
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ljevičari širom svijeta,a bome u i Hravtskoj, svršavaju na pomisao da će Kina za 10 godina preuzeti ulogu SAD-a kao vodeća država u svijetu...
Ajme, Mika, al ga ti znaš lupit!

Pa za koji bi kurac krasni ja, kao ljevičar, trebao navijati za Kinu koja me zatrpava smećem?
Jebo Kinu.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:13   #90
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovakve predrasude ne očekujem od tebe ili možda ja griješim jer si svjetski putnik koji se uspio maknuti iz Vukovara pa znaš o čemu govoriš...
Pričam o statistici,Kina je i dalje prilično siromašna država,imaju gradove kao svemirski brod,ali sela su jako siromašna.

OK,bio sam samo po Europi i mjesec danas u SAD-u,nikad u Kini,ali ne možeš mi pokazivati slike tih velegradova,a statistika govori drugo za sela
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:45   #91
Zbog politike jednog djeteta i produženja životne dobi stanovništva prosječna obitelj u Kini se sastoji od jednog djeteta, dvoje roditelja, i 4 djedova i baka.
Za pet godina kad dobar dio današnjih roditelja u Kini ode u mirovinu, generacija koja je nastala tijekom politike jednog djeteta će biti jedina pokretačka radna snaga i Kina će imati ogromnih problema sa starijim stanovništvom koje će trebati prehraniti i osigurati potrebnu njegu i pomoć.
Analitičari govore da će tada doći do okretanja uloga gdje će zemlje poput Indije,Vijetnama i dr. prodavati ogromnu količinu svojih proizvoda Kini koja će ovisiti o vanjskom uvozu jer im vlastite tvornice neće imati dovoljno radnika i resursa za domaće potrebe ostarijelog stanovništva.
__________________
Dreams we dreamed at night, were never meant to come to life;
This time in my life, I was hurt enough to care.
Krik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 23:41   #92
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
U Indiji ljudi ne kupuju kinesku robu jer znaju da ce im trajati dva dana, a onda se pokvariti. Za razliku od Hrvatske koja je oneciscena kineskim ducanima sve po 2 huana.
Mene iskreno zanima koliko se zaista kupuje u tim kineskim dućanima
Da pojasnim ja sam zadnji put u kineskom dućanu bio prije dvije godine a kupio sam staklene podmetače za čaše za 12 kuna.Oni sstvarno imaju svega ali ja mislim da ljudima služe da kupe nešto široke potrošnje što u drugim dućanima ima visoku cijenu tipa navedni podmetači za čaše,oni okvviri za slike s kopčama i šperpločom i slično,ne vjereujm da netko kupuje odjerću i obuću tamo jer se to ne isplati,narobi vidiš da je smeće a obuća se raspada na dodir.
Ti dućani žive na prodaji šmniki klinkama i tene neke masovne robe (STALCI ZA CD-e i slično)
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 01:23   #93
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pričam o statistici,Kina je i dalje prilično siromašna država,imaju gradove kao svemirski brod,ali sela su jako siromašna.

OK,bio sam samo po Europi i mjesec danas u SAD-u,nikad u Kini,ali ne možeš mi pokazivati slike tih velegradova,a statistika govori drugo za sela
Onda sigurno znas da i u SAD-u su gradovi svemirski a sela siromasna (tipicno tradicijsko selo kakvo poznajemo iz Euro-Azijskih civilizacija zapravo u SAD ne postoji, to je selo samo po izostanku urbanih obiljezja). Jesi li ikad posjetio deltu Mississipija ili vrleti Appalachiana? Afganistan je civilizacija u usporedbi sa tim mjestima.
Al ako ti je promakla poanta-radi se o tvojim predrasudama (zaostalost, robovska radna snaga i slicne gluposti).

A inace Kina je ove godine postala drugo gospodarstvo svijeta, pa ako ti mislis da je biti drugi na svijetu u 21. stoljecu pickin dim...


Ne znam odakle antikineski sentimenti u Hrvatskoj. Sto je Kina Hrvatskoj ikada nazao ucinila? (pitanje je retoricko i parafraza slicnog pitanja sa druge teme)
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 12.11.2010. at 01:28.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 18:34   #94
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Ne znam odakle antikineski sentimenti u Hrvatskoj. Sto je Kina Hrvatskoj ikada nazao ucinila? (pitanje je retoricko i parafraza slicnog pitanja sa druge teme)
Osim što nas zatrpavaju lošom robom?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:20   #95
Quote:
IronFist kaže: Pogledaj post
Interesantna diskusija,LUCKY i Master_n

Usprkos svim tim podacima o Kini ,Kina ima jedan veliki geostrateški nedostatak,potpuno je zatvorena sa svih strana tako da je njen uticaj s obzirom na veličinu i snagu potpuno jadan.

-Kina ulaže milijarde u razvoj mornarice,to nije bezveze jer su njene sadašnje mogućnosti prilično mizerne,s druge strane SAD-e ima na raspolaganju J.Koreju,Japan i Tajvan koji efektivno spriječavaju kineski prodor na Pacifik i dalje.

-prema Indokini Kinezima stoji Vijetnam koji iako komunistički prema Kini je sve samo ne saveznik,vodili su 1979. žestok rat

-prema jugozapadu stoji velika i isto tako brojna Indija s kojom je 1962. vodila pogranični i sa kojom odnosi i nisu najbolji,ali zato ima saveznika u Pakistanu

-Prema sjeveru i u centalnoj Aziji stoji velika i povijesno uticajna Rusija,Kinezi su zasad imali uspjeha u poboljšavanju odnosa sa Kazahstanom i Kirgistanom

Kinezi jedino što se savezništva tiče imaju jedino Sj.Koreju čiji su dani odbrojani.

Kina ako želi postati vodeća svjtska supersila mora riješiti neke izazove,SAD-e širom svijeta ima 800 vojnih baza,Rusija 25 a Kina NIJEDNU!
A tko bi išao u vojni savez sa Kinom?
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:21   #96
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Osim što nas zatrpavaju lošom robom?
A i jedna od rijetkih zemalja u kojoj su komunisti na vlasti, pa su nam potencijalno neprijatelj.
Robert Warren is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:28   #97
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pričam o statistici,Kina je i dalje prilično siromašna država,imaju gradove kao svemirski brod,ali sela su jako siromašna.

OK,bio sam samo po Europi i mjesec danas u SAD-u,nikad u Kini,ali ne možeš mi pokazivati slike tih velegradova,a statistika govori drugo za sela
kineski gdp PO STANOVNIKU je ispred bosanskog i ukrajinskog, a raste dvocifrenim stopama. drugim rječima, za 5-6 godina će doći na razinu dohodka po stanovniku hrvatske, rusije, polljske, za max. deset godina slvoenije ili češke.
toliko o siromaštvu kine.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:31   #98
Quote:
Krik kaže: Pogledaj post
Zbog politike jednog djeteta i produženja životne dobi stanovništva prosječna obitelj u Kini se sastoji od jednog djeteta, dvoje roditelja, i 4 djedova i baka.
Za pet godina kad dobar dio današnjih roditelja u Kini ode u mirovinu, generacija koja je nastala tijekom politike jednog djeteta će biti jedina pokretačka radna snaga i Kina će imati ogromnih problema sa starijim stanovništvom koje će trebati prehraniti i osigurati potrebnu njegu i pomoć.
Analitičari govore da će tada doći do okretanja uloga gdje će zemlje poput Indije,Vijetnama i dr. prodavati ogromnu količinu svojih proizvoda Kini koja će ovisiti o vanjskom uvozu jer im vlastite tvornice neće imati dovoljno radnika i resursa za domaće potrebe ostarijelog stanovništva.
ma daj, koliki bi japan onda imao uvoz?
današnja tehnolgoja konstantno smanjuje potrebu za radnom snagom, starenje stanovništva je izmišljen problem.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 20:33   #99
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
raste dvocifrenim stopama
Baš i ne!

Prvo, ono što eventualno ima dvocifrenu stopu rasta je ukupan BDP, međutim moraš računati i da Kina još uvijek ima dosta ozbiljan porast stanovništva, pa se to razvodni.

Drugo, eksplozija Kineskog BDPa je najviše zbog izvoza na Zapad. A kako kineski BDP bude sve više rastao, rasti će i standard života u Kini i biti će sve teže održavati konkurentnost gospodarstva. Pa već su tekstilne firme počele odlaziti iz Kine jer im postaje radna snaga preskupa.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:05   #100
kina odavno nema ozbiljan porast stnaovništva, raste 6 milijuna na milijardu i 300 milijuna, pa ti izačinaj kolka je to stopa porasta stnaovništva. ni 0.5%.
drugo, izvoz na zapad je sve manje bitan kineskom gospodarstvu. i u vrijeme recesije na zapadu i smanjenih narudžbi kina je ostvarila rast od 8%, (inaće 10-12%) jer unutarnje tržiše i izvoz u brojne zemlje u razvoju raste. u rangu ostalih zemlja sa sličnim GDP po stanovniku kina ima najveći rast. u vrijeme kad smo mi imali njihov GDP po stanovniku rasli smo s 4-5%.
vjerojanto je da će im se stop rasta usporiti s vremenom, ali će ostati veće od naših i većine zapadnih još poprilično dugo, tako da će sigurno sustići i nas i zapad.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.