Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 22:37   #881
Poštovanje...
Čita sam po internetu o ovome ali trenutno nemam pristup bržem internetu pa mi je nezgodno to sve proučit pa evo pitam vas...

Ima li neke velike razlike između banaka gdje bi podigao stambeni kredit? Također me zanima da li ima neke razlike ukoliko dobivam plaću u jednoj banci a dignem kredit u drugoj?

Mogu li uzet malo veći kredit bez jamca jer će mi bit dosta teško ako ne i nemoguće nać nekoga tko ima dovoljno veliku plaću/nije pod kreditom ili da i sam nije opterećen kreditom.
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 21:54   #882
Molim vas da mi pomognete. Nemam status zaposlene osobe, ali već godinama na moj račun u banci dolaze redovite uplate. Interesira me da li to daje ikakvu mogućnost da dobijem kredit.
marija1930 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:31   #883
Quote:
marija1930 kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi pomognete. Nemam status zaposlene osobe, ali već godinama na moj račun u banci dolaze redovite uplate. Interesira me da li to daje ikakvu mogućnost da dobijem kredit.
Nazalost NE.
Banku nije briga za to jer to racunaju kao uplatu honorara koje mogu prestati svaki cas.
Jedina sansa ti je kredit uz jamce.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 22:42   #884
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Nazalost NE.
Banku nije briga za to jer to racunaju kao uplatu honorara koje mogu prestati svaki cas.
Jedina sansa ti je kredit uz jamce.
suduznik, jamci, osiguranje, hipoteka...
otici u banku i pitati tamo. banka zna bolje nego forum
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2012., 01:27   #885
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
Poštovanje...
(...) Ima li neke velike razlike između banaka gdje bi podigao stambeni kredit? Također me zanima da li ima neke razlike ukoliko dobivam plaću u jednoj banci a dignem kredit u drugoj?

Mogu li uzet malo veći kredit bez jamca jer će mi bit dosta teško ako ne i nemoguće nać nekoga...
Naravno da ima: ukupni troškovi su različiti kod svih banaka- kamata, naknade za obradu, obvezna osiguranja itd...
Nominalna kamata tek je početni parametar za usporedbu. Na kraju, ovisi o tvojoj plaći/kreditnoj sposobnosti koji kredit možeš dobiti, a ne koji bi ti htio...
Slijedom toga treba vidjeti koliki kredit možeš dići i gdje, u kojoj banci i pod kojim uvjetima, pa angažiraj nekog profesionalca koji se time bavi (kreditni posrednici).

Quote:
marija1930 kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi pomognete. Nemam status zaposlene osobe, ali već godinama na moj račun u banci dolaze redovite uplate. Interesira me da li to daje ikakvu mogućnost da dobijem kredit.
Marija, na žalost ne možeš sama dobiti kredit, a postoje i slabe opcije uz sudužnika. Nešto više u smjeru da netko umjesto tebe diže kredit, a da ti plaćaš trajnim nalogom taj kredit uz tvoje obvezno životno/riziko osiguranje...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2012., 19:53   #886
Ovako, kupio bih novi auto na kredit u vrijednosti 95 000 kn. Zaposlen sam na neodređeno 18 godina s mjesečnim primanjem 2700 kn. Posjedujem rabljeni automobil vrijedan 20 000 kn i 8 000 kn ušteđevine. Starih kredita nemam. Zanima me mogu li dobiti kredit bez sudužnika?
gringo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:46   #887
koliko je potrebno imat plaću da bi kupio auto za 450-500 000kn, ako bi odma dao oko 250 000kn, bez jamaca ? hvala
Dinamo12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:57   #888
Za kupiti auto koji toliko vrijedi treba imati malo više od plaće, dobit dobro poslujuće tvrtke. A i tad je sumanuto. Oprosti, ali jednostavno ne mogu shvatiti da netko razmišlja o kupovini takvog auta a da ga ne može cijelog iskeširati i to ne osjetiti.
__________________
love's such an old fashioned word
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 15:21   #889
Quote:
gringo55 kaže: Pogledaj post
Ovako, kupio bih novi auto na kredit u vrijednosti 95 000 kn. Zaposlen sam na neodređeno 18 godina s mjesečnim primanjem 2700 kn. Posjedujem rabljeni automobil vrijedan 20 000 kn i 8 000 kn ušteđevine. Starih kredita nemam. Zanima me mogu li dobiti kredit bez sudužnika?
Možeš dići taman oko 70.000 kn, rok 10-12 godina, rata ti je cca 715-815 kn ovisno o roku i kamati...
Za daljna pitanja javi se na PM
Quote:
Dinamo12345 kaže: Pogledaj post
koliko je potrebno imat plaću da bi kupio auto za 450-500 000kn, ako bi odma dao oko 250 000kn, bez jamaca ? hvala
Za kredit 30.000 € treba imati plaću oko 5.500-6000 kn, ovisno o banci.
Plaću ne možeš "naštimati", pa da za 3 mjeseca digneš kredit, jer se gledaju plaće unazad
Na ruke dobiješ od 26-28.000€, opet ovisno o banci i kreditnoj liniji (depoziti, osiguranja, ostali kolaterali)...
Javi se na PM
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 15:37   #890
Duzina otplate ne bi niposto smjela biti duza od ocekivanog zivotnog vijeka dobra koje se kupuje....
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 23:10   #891
jebote lebac, 12 godina kredita za gradsko prdekalo

2700 kuna plaća, 800 kuna kredit, 500 kuna rega, 500 kuna gorivo, 200 kuna ostalo (servis, gume, potrošni materijali).
I ostaje "ogromnih" 700 kuna/mjesečno za život, i tako sljedećih 12 godina.

Daj razmisli.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:08   #892
zna li netko koje banke odobravaju kredu iako se ima vec jedan got. nenamj. koji se uredno placa? hvala
tambal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 10:00   #893
Quote:
tambal kaže: Pogledaj post
zna li netko koje banke odobravaju kredu iako se ima vec jedan got. nenamj. koji se uredno placa? hvala
sve ako imaš dovoljno kreditne sposobnosti za još jedan kredit. ako nemaš, onda niti jedna, koja je u sustavu hrok-a, bez sudužnika
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 09:09   #894
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
sve ako imaš dovoljno kreditne sposobnosti za još jedan kredit. ako nemaš, onda niti jedna, koja je u sustavu hrok-a, bez sudužnika
e, pa radi kred. sposobnosti me i zanima. bila sam u 2 banke, 1 me odbila zbog kredita kojeg imam, 2 me odbila jer 2dio place koji primam je kao izuzet od ovrhe (zaposlena na puno radno vrijeme, al radim skraceno, za dijete, i primam punu placu samo u 2 dijela). koju mi banku netko moze preporuciti za hodočašćenje, da ne gubim vrijeme sa onima koje su 'tvrde'? znaci fleksibilnija
tambal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 10:04   #895
Jutro svima!
Zanima me dali postoji banka u kojoj se ne gledaju samo netto plaća kod realizacije nego ukupna ''isplata'' što se nalazi na listi, u koju spadaju i terenski dodaci ili prijevoz jel primanja mi rastu za 2000 kn više.
spike5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 08:16   #896
ne postoji. Sve kreditne ustanove traže pismeni dokaz. To šta si na terenu ili prijevoz nisu stalna primanja jer to možeš i ne dobit.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 21:03   #897
kredit bez mjesečne plače

molim vas da mi odgovorite na ovo, jer ja nisam baš puno upučena u to, i ja i muž radimo na crno, ja u inozemstvu, on je muzičar, tako da nemamo evidencije plača, recite mi dal postoji ikakva i najmanja mogučnost za dobivanje kredita, trebali bismo 15000 eura, kupili bi kuću, ostale novce imamo. Recite jel bi pomogla kakva hipoteka il nešto, pošto imamo vikend kuću sa velikim vinogradom koju bi mogli staviti pod hipoteku
petarmagaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 12:11   #898
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Možeš dići taman oko 70.000 kn, rok 10-12 godina, rata ti je cca 715-815 kn ovisno o roku i kamati...
Za daljna pitanja javi se na PM

Za kredit 30.000 € treba imati plaću oko 5.500-6000 kn, ovisno o banci.
Plaću ne možeš "naštimati", pa da za 3 mjeseca digneš kredit, jer se gledaju plaće unazad
Na ruke dobiješ od 26-28.000€, opet ovisno o banci i kreditnoj liniji (depoziti, osiguranja, ostali kolaterali)...
Javi se na PM
Bok Lukas!
Pitanje
Ovako mjesečna plaća: 11.2012g. netto-4800 sa dodacima 6800, 12.2012g. netto 6150 sa dodacima 7500, i za prvi će biti nešto 5000 netto i preko 7000 sa dodacima.
Ovako ti dodaci su mi konstanti pošto radim ili na terenu ili putujem od kuće u bazu gdije su mi putni troškovi konstanta 1600 (kada neidem na teren).Znači uvijek su mi primanja minimalno 6000 kn.To me zanima jel neke banke gledaju na to.
Drugo imam jedan kredit od 1150 kn još 2 godine (3800 eura).
Dakle pitanje koliko maximalno mogu dići, znači ovaj kredit da zatvorim i koliko mi može max ostati.
Hvala u naprijed!
spike5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 12:49   #899
Quote:
spike5 kaže: Pogledaj post
Bok Lukas!
Pitanje
Ovako mjesečna plaća: 11.2012g. netto-4800 sa dodacima 6800, 12.2012g. netto 6150 sa dodacima 7500, i za prvi će biti nešto 5000 netto i preko 7000 sa dodacima.
Ovako ti dodaci su mi konstanti pošto radim ili na terenu ili putujem od kuće u bazu gdije su mi putni troškovi konstanta 1600 (kada neidem na teren).Znači uvijek su mi primanja minimalno 6000 kn.To me zanima jel neke banke gledaju na to.
Drugo imam jedan kredit od 1150 kn još 2 godine (3800 eura).
Dakle pitanje koliko maximalno mogu dići, znači ovaj kredit da zatvorim i koliko mi može max ostati.
Hvala u naprijed!

I još bi dodao, zaposlen sam na neodređeno vrijeme u d.o.o. firmi cca 3000 zaposlenika, nisam jamac ni sudužnik također nemam drugih kreditnih kartica osim tekućeg raćuna na kojem sam u dozvoljenom minusu.
spike5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 17:22   #900
Jeste li imali situaciju da banka za podizanje kredita (građanin diže kredit) traži od poslodavca tog građana da potpiše izjavu da mu ne predstoji neposredan otkaz ugovora o radu???? Mislim da je u današnje vrijeme jako teško poslodavcu bilo što garantirati kad se firme zatvaraju svaki dan, odnosno što to tretiraju točno pod neposrednim otkazom...pa nitko ne diže kredit na mjesec dana. Što dalje znači ako meni poslodavac ne može garantirati da ću ja raditi kod njega idućih 20 godina da ja samim tim ne mogu dići kredit?! Lijepo vas molim za savjet i mišljenje.
cura na zadatku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.