Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2004., 14:55   #41
Quote:
emodyne kaže:
!
Što se viza za englesku tiče, ovako:košta 432 kn, ak imate sve papire dobijete ju za koji sat ! Kratki razgovor sa ambasadorom o razlogu odlaska...., i to je to ! Pozdrav
Ja uvijek imam pitanja.

Koje si papire imao za vizu? I da li su ti priznali isprint od Ryanaira?

Kako si isao do Trsta i koliko te to kostalo?
Mooky Sissa is offline  
Old 20.02.2004., 15:17   #42
najnovije vijesti o Rynair-u kažu da zbog maksimalnog smanjenja troškova uvode novu politiku u pogledu prtljage. do sada im je možda i najbolnija točka bila što su češće nego ostale kompanije gubili prtljagu. ja osobno imam veću paranoju od toga kad letim avionom, nego strah da će se avion srušiti.

od sada se prtljaga unosi sa sobom u avion, dakle ne predaje se prilikom chekiranja, ali će se inzistirati na ručnoj prtljagi. dakle neće se baš moći uletiti s 3 ogromna kofera jer ih nemaš gdje staviti, ali sa 2-3 nesesera koju mogu gore i možda omanjim koferom za pod noge, da. također, ukidaju naslone za glavu, pretince na sjedalima za novine i plastične "zavjese" na prozorima. kao da mi je to ikada trebalo.

u svakom slučaju ovo s prtljagom
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 14.04.2004., 11:02   #43
kako do trsta

Kako je nalkaše doći do trsta? i gdje je aeorodrom u odnosu na sami grad? da li lete u ranu zoru ili ih ima preko cijelog dana?

thx
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Old 16.04.2004., 21:48   #44
Re: kako do trsta

Quote:
night_train kaže:
Kako je nalkaše doći do trsta? i gdje je aeorodrom u odnosu na sami grad? da li lete u ranu zoru ili ih ima preko cijelog dana?

thx
ah ovisi od kuda ideš prema Trstu. iz Rijeke možeš preko Kozine ili preko Istre na Škofije. na aerodrom ideš autoputom na koji skrećeš na samom ulasku u Trst, od granice udaljenom nekoliko km. aerodrom je (od tog skretanja na autoput) udaljen hmmmmm oko 45 minuta. manje više, davno sam išla, ne sjećam se točno. imaš autobus iz centra Trsta koji vozi svakih 2 sata na aerodrom, isto tako nazad. Rijeka također ima dosta dobru autobusnu vezu s Trstom...sve to skupa s busevima te dođe skuplje, ali mislim ipak sve skupa jeftinije nego 250-300$ za kartu u drugoj avio kompaniji.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 17.04.2004., 10:11   #45
iz zagreba

Dakle... ja bi isla do tmao iz Zagreba... tek slazem kombinacije pa je svako iskustvo dobro doslo....

Jel iso itko iz Graza...?
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Old 11.05.2004., 19:53   #46
jel zna netko kak najlakse i najjeftinije doci iz zagreba da aerodrom u Veneciji Treviso odakle vozi Ryan Air ?!?!
Naravno javni prijevoz.. vlak i bus..
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 11.05.2004., 20:28   #47
Quote:
-haf- kaže:
jel zna netko kak najlakse i najjeftinije doci iz zagreba da aerodrom u Veneciji Treviso odakle vozi Ryan Air ?!?!
Naravno javni prijevoz.. vlak i bus..
E to bi i mene zanimalo!
Zadnji puta kada sam se ja raspitivala za neku vezu- nisam nasla niti jednu.
Sanja1 is offline  
Old 15.05.2004., 14:32   #48
mislim da viza za london nije ukinuta

prošlu godinu točno u ovo vrijeme, ja i moji frendovi smo kupili preko interneta karte Frankfurt- London.
došli sam do tog aerodroma Frankfurt Hahn da se ukrcamo i moji prijatejji od kojih je jedan bio nijemac, drugi brazilac i treći meksikanac su se bez problema ukrcali a ja nisam mogla jer nisam imala vizu... Za ispalit. Išli su ujutro a vratili se kasno navečer za samo 6 eura, + što su platili od aerodroma do Londona 20 funti... Sve u svemu jako sus e dobro zabavili, i bila im je ludnica prošetatu jedan dan po Londonu....

Jebem ti vizu!!!!!!
kia is offline  
Old 19.05.2004., 19:41   #49
zanimljiv članak o RyanAiru i njegovom dolasku u hrvatsku


članak sa HTnet-a
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Old 07.01.2009., 18:09   #50
Talking

Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
hi!

Ryanair za sada ne leti za Hrvatsku. Nama najblizi aerodromi su Graz, Klagenfurt, Trst i Venecija Treviso.
Agencija koja radi sa Ryanair kartama u Zagrebu je

Cirus-Tours,
Savska 178 (blizu kioska 0-24),
tel.: 01/ 36 64 726,
e-mail: [email protected]

Agencija je zapravo posrednik u kupnji Ryanair karata za one koji nemaju vlastitu kreditnu karticu i koji ne mogu kupiti sami karte preko interneta. Provizija je 10% sto ispada nesto jako sitno.

Tražio sam na netu, telefon im isključen, zvao 988 nema ih ni na jednoj od dviju mogućih adresa. Ima li još koji način ili agencija tipa ove za posredovanje pri kupnji karata? Hvala na pomoći!

P.S Jajca još na broju

Blagajnik od blagajnice
alter ego blagajnice is offline  
Old 07.01.2009., 22:06   #51
Pa sta ne mozes posuditi karticu od prijatelja, rodbine, nekog?
__________________
I did it my way...
Collien is offline  
Old 08.01.2009., 08:36   #52
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Tražio sam na netu, telefon im isključen, zvao 988 nema ih ni na jednoj od dviju mogućih adresa. Ima li još koji način ili agencija tipa ove za posredovanje pri kupnji karata? Hvala na pomoći!

P.S Jajca još na broju

Blagajnik od blagajnice
Probaj preko Adriatice.net, oni su isto posrednici za prodaju karata low cost kompanija. Probaj odmah vidjeti u ponudi letova na njihovoj stranici. Ja ih nekada iskoristim da mi izlistaju najjeftinije letove. Mislim da im je provizija veca. U svakom slucaju najbolje ti je posuditi od nekoga karticu i dati mu 100 kuna za uslugu, nego da te agencija odere. Prije nekog vremena vidjela sam na Ryanovim stranicama da vise nece dozvoljavati da im agencije posreduju u prodaji karata, pa ne znam koji je sada status toga.
suncana75 is offline  
Old 10.01.2009., 12:01   #53
DOBRE VIJESTI
Zračna luka Osijek: Od ljeta dvaput tjedno Ryanairom do Londona

OSIJEK - Borba za avioprijevoznike na Zračnoj luci Osijek se nastavlja. Nakon Germanwingsa s kojim je slavonska metropola prošle godine upisala svoj prvi međunarodni let za Koeln, ponovno su se aktivirali i pregovori s niskotarifnim Ryanairom.

Dok je s Nijemcima osječki aerodrom gotovo ušesterostručio broj putnika, odnosno dosegnuo oko 14.500 njih, računa se kako bi s Ircima mogli premašiti i brojku od oko 30.000 putnika.

- Ako do zaključenja ugovora s Ryanairom dođe, prvi avioni trebali bi krenuti od ljetne sezone u smjeru Londona i to dva puta tjedno, ističe Blanka Strahonja, direktorica Zračne luke Osijek.

Cijena karte za London, kako se neslužbeno doznaje, trebala bi se kretati između 20 i 30 eura, a avioni bi trebali Osijek povezati s trećom po veličini zračnom lukom Stansted udaljenom oko 70 kilometara od glavnoga grada Engleske.

U ZLO-u već od ranije smatraju kako za takve aranžmane imaju mogućnosti jer se njihova gravitirajuća zona odnosi i na susjedne zemlje, poput Srbije, Mađarske i Bosne i Hercegovine. S Ircima se već pregovaralo, ali uzlaud jer je na ZLO tek prošle godine hrvatska kontrola zračne plovidbe instalirala ILS- uređaj za precizno navođenje, vrijedan oko milijun eura. Kronični problem koji tišti osječki aerodrom jest nedostatak redovitih zračnih linija jer i domaći avioprijevoznik, Croatia Airlines (ZSE:CRAL-R-A), kontinent s jadranskim destinacijama povezuje samo tijekom ljetnih mjeseci na što su često ukazivali i lokalni političari.

Inače, osječki aerodrom u Klisi cjelovito je obnovljen nakon Domovinskog rata i službeno otvoren u prosincu 2001. godine. Uslijedila je potom i druga faza koja se intenzivirala uoči dolaska Svetoga Oca, Ivana Pavla II u Osijek i Slavoniju, u lipnju 2003. godine. Tada je postavljena zakonom propisana ograda oko cijeloga objekta kao i video nadzor. Nabavljena je oprema za prihvat i otpremu zrakoplova s putnicima koja je instalirana u putničkoj zgradi (RTG uređaji, info-sustavi), komunikacijski sustav je podignut na višu razinu, a nabavljeno je i novo vatrogasno vozilo. U funkciju je stavljeno cargo skladište, a završeno je i instaliranje sustava za svjetolosne signalizacije. Stekli su se time uvjeti da ZLO postane operativno tijekom 24 sata.

Zračna luka je četvrtinom u vlasništvu Grada Osijeka, 20 posto pripada Osječko-baranjskoj županiji dok država polaže pravo na 55 posto vlasništva.

Njegov cargo potencijal prepoznao je sredinom prošle godine i Marko Pipunić, vlasnik osječke tvrtke Žito, koja je zračnim putem iz Kanade uvezla junice. Do tada su cargo letovima sa Zračne luke Osijek za Bagdad otpremani generatori, a prije toga je u slavonsku ravnicu stizala smrznuta riba iz Tanzanije, teret koji se na ZLO-u najčešće istovarao, paletizirao, a potom tovario u hladnjače i odvozio za Europsku uniju. Istovremeno je s povratnim letovima, najčešće odlazila humanitarna pomoć kao i tehnička oprema za zemlje Afrike i Azije.
conan is offline  
Old 14.01.2009., 12:39   #54
Evo i nove treće linije Ryana iz Zadra za Edinburg.....za svaku pohvalu...
conan is offline  
Old 14.01.2009., 13:11   #55
osu su super informacije.... osječ ce zaziviti turistički.....

ruta bi trebala bit

osijek - zagreb - plitvice - spllit - dubrovnik - mostar - sarajevo - osijek
alabrale is offline  
Old 14.01.2009., 14:57   #56
Angry

Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
osu su super informacije.... osječ ce zaziviti turistički.....

ruta bi trebala bit

osijek - zagreb - plitvice - spllit - dubrovnik - mostar - sarajevo - osijek
Gdje ste nasli te podatke?Na njihovim stranicama nema jos nikakvih najava novih destinacija, a oni to obicno naprave nekoliko mjeseci unaprijed.
suncana75 is offline  
Old 14.01.2009., 15:36   #57
Quote:
suncana75 kaže: Pogledaj post
Gdje ste nasli te podatke?Na njihovim stranicama nema jos nikakvih najava novih destinacija, a oni to obicno naprave nekoliko mjeseci unaprijed.

pogledaj još jednom....ja sam jutros to vidio....
conan is offline  
Old 14.01.2009., 16:09   #58
ryanair uvodi 23 nove linije ovo proljece i ljeto, a linija zadar-edinburgh krece od 01.04. za sada dva puta tjedno, srijedom i nedjeljom u vecernjem terminu. imas vec na njihovim stranicama mogucnost rezervacije.
globetrotter is offline  
Old 02.02.2009., 15:19   #59
ryanair od 1. travnja uvodi jos jednu sezonsku liniju, zadar-stockholm, a lete dva puta tjedno, srijedom i subotom.
globetrotter is offline  
Old 02.02.2009., 17:43   #60
Kako me zivcira ono placanje preko Neta Taman saznam sto je cvv broj, a sad me zaj*bavaju oko kartice. Imam Visa Electron karticu Splitske banke, tekuci racun, na kojoj su 3 broja-zvala sam sredisnjicu u Splitu, oni mi rekli koji broj upisati (sto sam i sama znala, ali eto..) i nikako mi ne prihvaca broj kartice. Ima koja dobra dusa da mi pomogne?
Dugonoga is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.