Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 21:59   #41
Quote:
nixa1 kaže:
i mene zanima. trixter kakve si simptome imao osim estetskih, kolko ti je bolje nakon operacije?
uz to u mom slucaju noga otice u odnosu na drugu, nakon stajanja doslovno je vruca u natecenom dijelu
dr opce prakse je hladno rekla pa sklon si tome, nasljedno je
Tupa bol i pečenje na dijelu gdje je proširenje bilo najizraženije, a to je bilo 4 prsta iznad gležnja i iznad koljena s unutrašnje strane, oticanje potkoljenice.Dijagnoza je bila:Insuficijencija desnog safenofemoralnog ušća 3. stupnja i insuficijencija Coccketovih perforatora.Varikozno proširene vene u slivu VSM natkoljenično desno medijalno i desno potkoljenično. Koliko mi je bolje još ti ne mogu točno reći jer oporavak još nije gotov iako već radim , nosim kompresionu čarapu od 140den, ali svaki dan je sve bolje u smislu podnošenja opterećenja noge i svakodnevnih aktivnosti. Estetski to sad izgleda Ok
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 17:15   #42
Jel zna sad neko neku privatnu za to u ZG i okolici? Treba mi... (ne meni, ali...)
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2006., 20:10   #43
Quote:
SETRA Samoborček kaže:
Jel zna sad neko neku privatnu za to u ZG i okolici? Treba mi... (ne meni, ali...)
Pogledaj pm!
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2006., 00:07   #44
Ja sam proljetos radila sklerozaciju vena. Imala sam po pet tretmana na obadvije noge a zbog nadolaska ljeta i pocetka godisnjeg u jesen sam trebala nastaviti sa jos nekoliko tretmana ali to nisam napravila( sto ne znaci da necu ponovno na proljece). Stanje na mjestima skleroziranja je nesto bolje nego prije ali nisam zadovoljna zato sto vidim da mi se sire druge vene a i na mjestima uboda su mi ostali oziljci te nekoliko kvrzica. Svakodnevno nosim carape.
Nakon jedne upale povrsinske vene kirurg mi je predlagao klasicnu operaciju na koju nisam pristala zbog toga sto je teza nego postupak skleroziranja,( radi se naravno u opcoj anest) kod sklerozacije nema postede ni bolovanja, noge se samo zamataju elasticnim zavojima a i to je dosta velika muka.
mila2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 22:18   #45
U Rijeci su u ordinaciji dr.Škalamere počeli izvoditi neki novi postupak rješavanja problema sa proširenim venama. Uz lokalnu anesteziju se provodi, traje cca sat vremena i nakon operacije možeš odšetati kući. Postupak je, kako su mi rekli, da se "stanjuje" ili "suši" dubinska vena iznad potkoljenice te da se na taj način smanjuje i dovođenje krvi u površinske vene u donjem dijelu noge. Kvržice koje su vidljive od proširenih vena ne nestaju odmah već bi se trebale smanjiti nakon par mjeseci. Meni zvuči dobro ponajprije iz razloga što se radi pod lokalnom anestezijom i što nema nošenje zavoja mjesec dana nakon operacije.
Inače, slušao sam varijantu o sklerozaciji kao i varijantu klasične operacije vaskularnog kirurga. Vaskularni kirurg je totalno popoljuvao sklerozaciju i naveo da je to samo kozmetičko rješavanje problema. Predlagao mi je operativni zahvat. Nisam se mogao odlučiti te i dalje razmišljam što učiniti.
malidego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 13:02   #46
proširene vene

imam par proširenih vena na lijevoj nozi. jel zna netko jel ima lijeka tome, kako da se povuku, ili bar kako da spriječim nastajanje novih?
kad se "može" na operaciju?da li se uopće to može operirati preko socijalnog (privatno je najmanje 9000kn...)? da li su te operacije uspješne i da li se vene vračaju?
i zašto su mi vene proširene "samo" na lijevoj nozi...? na desnoj ništa,.
ajd ako netko ima iskustva ili znanja nek se javi....luda sam!! imam 26 god.....strah me i pomisliti šta će biti jednom u trudnoći ili pak u starosti??
šta da radim????????
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 19:53   #47


nitko ne zna.....?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 06:19   #48
Čini mi se da se o tom problemu več dosta pisalo no evo par kratkih odgovora.
Prvo važno je u kojoj mjeri su prisutne proširene vene?
Dali je problem samo estetski ili imaš i poteškoća tipa bolova ,crvenila,peckanja etc.?
Svakako prije bilo kakve pomisli na operaciju moja preporuka bi išla liječnik opće medicine i po potrebi specijalist vaskulani kirurg
Kakvo je stanje s venama kod tvoji roditelja ,kakav posao radiš to su sve puno bitnije stvari nego da odmah razmišljaš o operaciji i kave će biti vene u trudnoći i starosti.
Ništ neobično da će proširene vene koje sada imaš na lijevoj nozi na njoj samo i ostati a ako ti one samo rade estetske probleme pokušaj razgovarati s svojim liječnikom koji će ti vjerojatno prepisati neku mast ili kremu da se one "povuku"
sarkom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:57   #49
Quote:
sarkom kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se o tom problemu več dosta pisalo no evo par kratkih odgovora.
Prvo važno je u kojoj mjeri su prisutne proširene vene?
Dali je problem samo estetski ili imaš i poteškoća tipa bolova ,crvenila,peckanja etc.?
Svakako prije bilo kakve pomisli na operaciju moja preporuka bi išla liječnik opće medicine i po potrebi specijalist vaskulani kirurg
Kakvo je stanje s venama kod tvoji roditelja ,kakav posao radiš to su sve puno bitnije stvari nego da odmah razmišljaš o operaciji i kave će biti vene u trudnoći i starosti.
Ništ neobično da će proširene vene koje sada imaš na lijevoj nozi na njoj samo i ostati a ako ti one samo rade estetske probleme pokušaj razgovarati s svojim liječnikom koji će ti vjerojatno prepisati neku mast ili kremu da se one "povuku"
ne mogu reći da imam neke baš silne probleme...iako da....ponekad osjetim peskanje, i nekad imam filing da mi noge trnu..jer imam slabu cirkulaciju. a da bi spriječila takav tupast osjećaj zamrlosti nogu imam potrebu konstantno nešto ratiti...neku fizičku aktivnost. čim prestanem...nakon pol sata-sat...opet osjećaj kao da je stala cirkulacija...izluđuje me to..pa ne mogu non stop skakutati i šetkarati ...nekad bi i sjela.
inače radim kao nastavnik...i uglavnom šetam po razredu a i čim sjednem..opet taj osjećaj "ne- cirkulacije" krvi.

a i tata mi ima proširene vene...čula sam da se to naslijeđuje od oca (ne majke)...pa ne znam jel to istina.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:25   #50
Za početak kupi u Encianu Veneton kapsule i maži noge nevenovom mašću.
Mojoj teti je to dosta pomoglo a i ja pijem preventivno kapsule 2 mjeseca.
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 15:41   #51
Quote:
bucek kaže: Pogledaj post
Za početak kupi u Encianu Veneton kapsule i maži noge nevenovom mašću.
Mojoj teti je to dosta pomoglo a i ja pijem preventivno kapsule 2 mjeseca.
a jel te kapsule pomognu općem stanju noge ili se čak i vene malo povuku??
a nevenova mast...bilo koja, ili mora biti neka ful specijalna ili koncentrirana?
hvala na savjetu...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 07:52   #52
Mojoj teti su se malo povukle ali nju je oduševilo što je nestalo grčeva i peckanja,a ja pijem nebi li spriječila oticanje gležnjeva jer sjedim na poslu po 9 sati.
Kremu je kupila u apoteci,ne znam čija je.I baš sam sinoć pričala sa frendicom koja si je u trudnoći stavljala obloge od domačeg jabučnog octa na listove jer su joj noge bile koma.
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:57   #53
Pola kg divljeg kestena izrežeš na četvrtine, preliješ rakijom i pustiš stajati; što duže to bolje. Za 3-5 tjedana tom tekućinom mažeš dijelove tijela sa proširenim venama. Moj tata ima u boci od mineralne takav preperat već 3 godine. To se ne kvari, samo si napraviš više!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 22:55   #54
i onda je sumamed pomogao susjedu peri pa dajte ga imeni!!!!!!!!
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:04   #55
Proširene vene- problem zalistaka u njima...
Čim sjedneš-noge na povišeno, ne bi bilo loše uzimati nešto za cirkulaciju, tipa obični Andol 100 iza ručka, elastični zavoji namotani odozdo prema gore iliti elastične čarape-znam, znam vruće je, al kaj se mora...Ako nema bolova, crvenila...mislim da čudotvorne kreme nema...Sve je to da se tegobe mrvicu ublaže...Niti operacija nije konačno rješenje jer se proširene vene znaju vratiti...
Moj savjet-preventiva ili barem održavanje statusa quo...
__________________
sreća je...
mila78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 23:23   #56
Pošto se venski zalisci ne mogu popraviti, niti kirurški zamijeniti, jedini je način liječenja - ukloniti ih.
Time će se ukloniti i osnovna karika u mehanizmu nastanka proširenih vena. Dakako da treba ukloniti i proširene vene, kako bi se uspostavila normalna venska cirkulacija u površinskim venama.
Time se onemogućuje prevelik dotok venske krvi u duboki venski sustav i komplikacije koje su s time povezane, a ako je prisutna otvorena rana, ona će ti spontano zarasti za 4 do 6 tjedana.
Aryena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 18:50   #57
Red face Proširene vene - sklerozacija

Može li mi itko pomoći?
Tražila sam po netu najbolje rješenje za proširene vene i pozlilo mi je od svih tretmana ' igla sim igla tam, pa malo struje, pa malo lasera.....
pa postanem Frankenseinova mlada
Standard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 19:02   #58
pitanje je koliko su proširene ima li flebotromboze,ima li tromboflebitisa?
za početak trebaš što detaljnije opisat svoje vene,kolike su,bole li,ima li kakvih proomjena na koži...
od kada se javljaju,koji su mogući uzroci...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 19:12   #59
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pitanje je koliko su proširene ima li flebotromboze,ima li tromboflebitisa?
za početak trebaš što detaljnije opisat svoje vene,kolike su,bole li,ima li kakvih proomjena na koži...
od kada se javljaju,koji su mogući uzroci...
Do prije 2 godine ih nisam niti imala. Prvo sam osjetila peckanje na nogama, a budući da imam jako suhu kožu mislila sam da je to problem. Inače pijem jako puno tekućine i trudim se što više mazati tijelo raznim blažim kremama i uljima.
Kad sam ih prvi put primijetila, dakle prije cca 2 godina, bile su male i jedva vidljive, a sad izgledaju kao kod moje bake koja ima 80 godina (ok, možda pretjerujem). I otac i majka mi imaju proširene vene i ispcane kapilare. A uostalom cijeli život na sebi gledam kako mi se vene isprepleću po nogama, rukama, vratu, prsima.... Očito imam tanku kožu i manjak potkožnog tkiva.

Da li postoji nešto učinkovito? Dermatolog za preporučiti?
Standard is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 21:30   #60
pa nema ti to puno veze sa kožom...na varikozne vene postoji genetska sklonost,naravno ona je samo jedan od faktora mogućih uzročnika,kao i za većinu bolesti etiologija je višečimbenična...
ne znam di si pa ti ne mogu preporučit nekog dobro dermatologa,a sve i da znam di si ne znam vele dermatologa...
varikoziteti se liječe prevencijom napretka bolesti:načinom života, manje statično vertikalno se zadržavat, umjerena tjelesna aktivnost(mišićni rad je potreban za cirkulaciju krvi venama-kad miruju mišići krv se zadržava u venama koje se jelte posljedično šire...) i naravno prevencija ev.tromboza,posebice duboke venske tromboze,al ti nemaš rizik povećan za to,ako se krećeš i nemaš podosta godina ili neku koagulopatiju...ta prevencija ugrušaka u venama koje onda mogu samo dovest do još veće staze se sastoji od herapinskih krema i kremica, imaš ih tisuće na tržištu...sve se otprilike jednako primjenjuju,ujutro i na večer...kad god možeš podiži noge za nekih 20 stupnjeva da poboljšaš odtok krvi iz vena...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:38.