Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2005., 16:25   #61
Quote:
magic kaže:

dok su me upozorili na jedan bash slatki, jedva vidljiv.
tako se i meni dogodilo.
došla skinut mrskog mi madeža, a otišla bez svog najdražeg

skinuli smu mi 5 madeža sveukupno.

nijedan nije bio sličan onom drugom.

tako da ako na nešto sumnjaš posavjetuj se s dr.om.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 12:55   #62
Ok, sad mi pliz recite kako izgleda to uklanjanje madeža i da li se to plaća (ako da, koliko?)

hvala
caregiver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 21:05   #63
I mene zanima, jer ima jedan koji se počeo mjenjati...neznam ni sama dali je potrebno odstranjenje...

Preporuke za Rijeku?

Hvala.
__________________
Čuvaj se vlasti bez mane.
mitzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 22:01   #64
Quote:
caregiver kaže:
Ok, sad mi pliz recite kako izgleda to uklanjanje madeža i da li se to plaća (ako da, koliko?)

hvala
Mama je vadila madeže prije par godina, ja sam je pratila.
Dobiješ lokalni anestetik i plastični kirurg ti to sa skalpelom izreže i zašije i gotovo. Ima neka caka rukovanja tim priborom u pl. kirurgiji, ne znam točno u čemu je stvar, ali ne djeluje stravično.
Samo, mama je vadila sa lica, ima puno kapilarica, jako je krvarila i valjda je malo anestetika ušlo u cirkulaciju pa je bila malo omamljena.
Kad je izvadila šavove, dobila je onu mast, Contratubex za mazat da ne ostanu ožiljci. Naravno, nije mazala, ali nisu ostali ožiljci. Izgleda kao kad se opečeš na cigaretu, onako bijelo vezivo, kao svi šavovi.
To je radila na Poliklinici u Ri i nije platila, samo 40kn neke participacije ili tako nešto.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2005., 23:32   #65
Bas nedavno sam citala o ABCDE kriteriju: A - asimetrija - dakle, paznju obratiti na madeze nepravilnog oblika, B - border - dakle, paziti na iskrzan, nepravilan rub, C - colour - obicno su madezi ujednacene boje, D - diameter - pripaziti na naglo sirenje madeza i E - elevation - pripaziti ako se madez izdize....
Nakon tog clanka sam opsesivno promatrala jedan svoj madez na prsima koji imam odkad znam za sebe i upada skoro po svim kriterijima - otisla sam kod dermatologa koji mi je nasao jos tri 'zanimljiva' na ledjima (koji ne upadaju ni po jednom kriteriju), ali mi je preporucio da ih zasad samo pratim, pozeljno slikam pa usporedim nakon nekog vremena i da ne budem preopsesivna - madezi normalno rastu i mijenjaju se, ali moze biti opasno ako se promjene dogode u kratkom vremenskom periodu.
Rekao mi je da ove na ledjima mogu ukloniti laserski ako zelim, jer laser ih 'struze', ali da ovaj na prsima moram kirurski jer je potpuno u ravnini koze i da bih imala bar pet-sest savova. Srecom je rekao da ne misli da je potrebno i da dodjem dogodine na kontrolu. Stoga, najbolje je provjeriti kod lijecnika... rekao je da je cijena laserskog uklanjanja od 600 do 1500 kn (valjda ovisi o madezu...)
summerrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 02:06   #66
Joj!

Ja sam isto krcata madezima i stvarno ne znam sto bi s njima. Voljela bi otici kod doktora da mi malo to pogleda, a s druge strane imam osjecaj da ce ih sve htjet poskidat.... Sto je najgore, svako toliko se pojave novi..

Strah me je malo..
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 09:39   #67
idite ne pregled!


ne uklanjaju se svi madezhi 'rezanjem' nit preskupim laserom. niti su svi madezhi koji grdo izgledaju - opasni. kazhem vam, na meni je najopasniji jedna preslatka tochkica na listu noge!!!!


madezhi koji su 'povrshinski', odnosno na nivou kozhe - ti obichno i najgrdje izgledaju, grozdasto i svakako, uklanjaju se vrlo jeftino i jednostavno i brzo - strujnim 'brijanjem', odnosno elektrokoagulacijom.

ali bez pregleda - nish.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 13:43   #68
Quote:
flocki kaže:
Joj!

Ja sam isto krcata madezima i stvarno ne znam sto bi s njima. Voljela bi otici kod doktora da mi malo to pogleda, a s druge strane imam osjecaj da ce ih sve htjet poskidat.... Sto je najgore, svako toliko se pojave novi..

Strah me je malo..
odi kod doktora da na njih baci oko stručna osoba i otklonit ćeš strah

kloni se sunca, prozirne odjeće, odjeće koja iritira

maligni melanom inače ne priznaje ispričnice u stilu nisam imao vremena, ili nije izgledao bad

on jednostavno još nema premca po svojoj samozatajnosti i beskrupoloznosti među svojom onko-braćom

kemoterapija je za njega limunada

interferon nije još na listi HZZO-a
mnogi kemoterapeutici su još duboko u laboratoriju i neće još dugo izaći (a cijena)

ima beskonačno mnogo razloga da se ode na jednu šetnjicu kod doktora, pročita koji prospekt, par stranica knjige ili časopisa i riješi privremeno strahova

ovdje sve ovisi samo o pravovremenoj reakciji
Morph is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 14:44   #69
Quote:
flocki kaže:
Joj!

Ja sam isto krcata madezima i stvarno ne znam sto bi s njima. Voljela bi otici kod doktora da mi malo to pogleda, a s druge strane imam osjecaj da ce ih sve htjet poskidat.... Sto je najgore, svako toliko se pojave novi..

Strah me je malo..
odi do dr.a
slušaj magic.
nema te čega biti strah.
a ako dođe i do skidanja, to nikakav problem nije.

i kloni se sunca
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 17:38   #70
Online brošura, stranica 7. Lijevo su OK madeži, desno sumnjivi.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 17:42   #71
o tome sam pisala...ne uchi se na netu prepoznavati jestive gljive



bar prvi pregled trebao bi uchiniti specijalist.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2005., 09:57   #72
hehe.. allrightie, zaletit cu se ovih dana!
flocki is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2005., 22:39   #73
Question Koliko su madeži opasni?

Ovako, danas sam vadila madež na nezgodnom mjestu, a sutra me čeka još njih par. Jel itko zna kakve su statistike kaj se tiče malignosti tih madeža??
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 02:24   #74
Madeži su opasni ako promjene boju, oblik (kad im rubovi nisu jasno ocrtani nego kao da se "razljevaju") ili veličinu. Sve madeže koje ti skinu poslat će na analizu (to je standardni postupak). Na žalost ne znam ti statistike koliko je česta malignost.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2005., 02:26   #75
Kažeš da su ti na nezgodnom mjestu. Pretpostavljam da ti smetaju. Ako su na mjestu na kojem ih često vrijeđaš, odlučili su ti ih skinuti jer stalne ozljede povečavaju šansu za pojavu bolesti.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 01:58   #76
madež, šta dalje?


....ovako..Radi se o madežu koji je nekad bio na ruci, pa je u 12om mjesecu skinut, i poslan an analizu. Rezultat, tj.patohist.nalaz je bio: melanoma, superficijalni tip (Clark: 2/3. Breslow: 0.8) Nakon toga je izvađen i "sentinel" (ćvorić stražar), koji je nasreću bio negativan, yes! Terapija nije propisana, sad moram"samo"radit kontrole. Dosad je sve bilo u redu. Molim savjet od nekog tko ima bilokakvog iskustva sa ovakvim stvarima, vezano za daljne pretrage radi sigurnosti...npr.PET dijagnostika?? Dal to ime smisla, ili malo pretjerujem? Kirurg koji je operirao i onkolog kažu da to nije potrebno, ali želim čuti što vi mislite...
Hvala, pozdrav!
vanjaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:36   #77
Predlažem ti da što prije zaboraviš da si imao/la taj madež.
Naime, Memorija je GADNA STVAR.
Znaj, ako ćeš često razmišljati o tom madežu postoji mogućnost da aktiviraš Memoriju koja je ostala u stanicama koje su "se družile, dakle bile u dodiru" s odstranjenim stanicama.
Ovo nije "priča za malu djecu".
Naime ja već duži niz godina pručavam "moć stanične memorije" što znači da znam zašto ti iznosim prijedlog - da zaboraviš.
A ako već moraš razmisliti o tom madežu (radi kontrole) pomisli ono što ti je rekao liječnik: OVDJE JE SAD ZDRAVO TKIVO.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 14:38   #78
Slažem se s ovime da treba to zaboraviti. Ja sam prošao jedan drugi oblik tumora i uvijek su mi doktori govorili da je u principu najbitnije da vjerujem u ozdravljenje! Tak se i ti probaj ne zamarati time, nego se veseli što si zdrava!
baboon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 01:48   #79
Ljudi, hvala puno na vašim odgovorima...Znam, znam da u vezi svega toga treba "ispravno"razmišljati, i svojim raspoloženjem utjecati zdravo na tijelo,..na kraju krajeva, -"TO TKiVO JE SAD ZDRAVO", i nisam jedna od onih nesretnih koji su ozbiljno bolesni...Ali,ja moram i dalje redovito na kontrole(ultrazvuk, slikanja, krvna slika...) i to ne zbog zdravog tkiva, već zbog sumnje da nije nešto krvotokom otputovalo dalje prema tijelu, organima(metastaze). I to je ono što mene mući.
Zato sam i htjela čuti vaša mišljenja vezano za PET screening (dijagnostika emisijom pozitrona, tako nešto..)za koju sam čula da registrira zločudne promijene u tijelu, još u začetku.... Stvar je samo u tome što bih htijela biti sigurna da sam napravila sve što sam mogla, i to ISPRAVNO,...u slučaju da nešto jednog dana krene po zlu.
Još jednom hvala, pozdrav!

vanjaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2005., 03:38   #80
oprosti, vanja, na temelju čega su odredili da je potrebno odstraniti madež?
pitam iz nekih mojih razloga, hvala unaprijed na odgovoru
frulo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:42.