Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 10:19   #441
Book!
Već duže vrijeme na nadlaktici ispod ramena imam samo nekakav suhi dio za kojeg više ni ne znam jel svrbi ili ne jer je trenutno miran jer se mažem bejbi uljem.. Ali kad mi je koža suha, na tom dijelu budu flekice svijetlije od moje puti.

Druga stvar, na vratu mi se znaju pojaviti crvene suhe flekice koje jako svrbe - jel moguće da je od nekakvih šalova?

I treće, što me najviše zanima, na ruci kod pazuha mi se pojave suhe, hrapave fleke koje jaako svrbe. Ne znam jel se radi o deziću jer jesam kupila brend koji inače nikad ne kupujem ali flekice su se pojavile nakon dužeg korištenja.

Upomoć?
-missandei- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 09:37   #442
Čudna izraslina na podlaktici

Bok, prije godinu ili dvije izrasla mi je ova stvar na podlaktici, koliko se tad sjećam pridao sam to stresu jer sam imao ispite. Bio sam na sistematskom i pitao sam ženu jel madež i rekla je da nije, možda da je urasla dlaka al mi nije znala reć kako da to liječim. Ako netko ima iskustva i može pomoć, hvala. Imam i na nozi sličnu, ali manju..

Griffs is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:47   #443
na leđima mi se pojavila mala izraslina, ne boli ali ni ne prolazi već par mjeseci. Bila sam ko OP, i mlada dr mi je tada rekla da ne vidi mislim opet do nje ali za kojeg dr bi trebala tražiti uputnicu? da li će moći razrezati izraslinu dr ili ću morati ići i kirurgu? i ima li netko iskustvo sa tako nečim.
hvala
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:10   #444
Quote:
-missandei- kaže: Pogledaj post
Book!
Već duže vrijeme na nadlaktici ispod ramena imam samo nekakav suhi dio za kojeg više ni ne znam jel svrbi ili ne jer je trenutno miran jer se mažem bejbi uljem.. Ali kad mi je koža suha, na tom dijelu budu flekice svijetlije od moje puti.

Druga stvar, na vratu mi se znaju pojaviti crvene suhe flekice koje jako svrbe - jel moguće da je od nekakvih šalova?

I treće, što me najviše zanima, na ruci kod pazuha mi se pojave suhe, hrapave fleke koje jaako svrbe. Ne znam jel se radi o deziću jer jesam kupila brend koji inače nikad ne kupujem ali flekice su se pojavile nakon dužeg korištenja.

Upomoć?
sa ovim prvim se borim vec godinama i nikako da se toga rijesim..receno mi je da su to gljivice ali ja sam radila sve pretrage, struganja i briseve i uvijek je sve uredno i vec sam se pomirila sa tim
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 02:40   #445
Sta ovo moze biti?(sa slikom)

Prije par dana sam otkrila ovaj mladez na prstu,ne svrbi ne boli nista,tamno crvenkast

https://www.pixeltopic.com/files/201...zahnhicjek.jpg
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 07:51   #446
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Prije par dana sam otkrila ovaj mladez na prstu,ne svrbi ne boli nista,tamno crvenkast

https://www.pixeltopic.com/files/201...zahnhicjek.jpg
Nije madez nego povrsinski podljev krvi. Nastane kad dodje do manjeg potkoznog krvarenja, najcesce kad se npr ustipnes ili ubodes dovoljno jako da se gornji sloj koze ne probije, a donji pukne i dodje do krvarenja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 10:53   #447
Hvala,Ako je to Za koliko prodje ?
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:55   #448
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Hvala,Ako je to Za koliko prodje ?
Koliko treba i svakoj drugoj ranici
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 12:25   #449
Zdravo, da pitam dali Candida- pojavila se zbog stresa i nervoze i H.pylori-i on pojavljen zbog stresa, moze da prouzrokuje svrab po telu i to samo na gornjem delu tela od kukova pa nagore, svrab su crvene tackice i zna da jako zari posle cesanja,.... dermatalog je pravio alergo testove (pojavila se flaster reakcija, jaka, sva sam bila crvena pa se nije moglo procitati, a naredni dan kad se smirilo rekli da sam alergicna na Benzyl alcohol, T-Buthyl hydroquinone), krvne pretrage kad je nadjen H.pylori, ali imunoloske analize i Anti-TPO su dobre, doktorka je rekla da imam kontaktni dermatit, na onu stranu gde lezim ili sam na fotelji navaljena dolazi do svraba uglavnom na mesta oko kostiju (kukovi, lopatice, grad. kosa) ili kad nosim hulahopke gornji dio posle svlacenja svrbi (do sada nikad nisam imala probleme/alergije sa odecom )
KenAneDim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 10:47   #450
Što bi bilo bolje uzet kod neurodermatitisa, ulje noćurka ili ulje kima u kapsulama?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:17   #451
Prije nekoliko mjeseci pojavile su mi se mrlje na leđima, okruglaste, pretežno sredina leđa, uz kralježnicu.
Malo su tamnije od kože (bež, smečkaste) i raznih veličina, najveće promjera oko 3 cm. Ne svrbe, uopće ništa ne osjećam.
Koža je malo suhlja i nježnija na tim mjestima. Povezujem to s izrazito stresnim periodom kad se pojavilo, al opet mi je čudno što je ostalo,
ne prolazi. Nedavno sam primjetila i na području iznad trbuha, samo 4 komada i ove su sitne skroz.
Doktorica opće prakse mi je prepisala Belognet, s kojim sam se par puta namazala (bili su samo svjetliji, al se opet vratilo), al ne želim više jer je kortikosteroid u pitanju.

Ima li netko ideju što bi moglo biti?
Hvala ..
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:33   #452
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko mjeseci pojavile su mi se mrlje na leđima, okruglaste, pretežno sredina leđa, uz kralježnicu.
Malo su tamnije od kože (bež, smečkaste) i raznih veličina, najveće promjera oko 3 cm. Ne svrbe, uopće ništa ne osjećam.
Koža je malo suhlja i nježnija na tim mjestima. Povezujem to s izrazito stresnim periodom kad se pojavilo, al opet mi je čudno što je ostalo,
ne prolazi. Nedavno sam primjetila i na području iznad trbuha, samo 4 komada i ove su sitne skroz.
Doktorica opće prakse mi je prepisala Belognet, s kojim sam se par puta namazala (bili su samo svjetliji, al se opet vratilo), al ne želim više jer je kortikosteroid u pitanju.

Ima li netko ideju što bi moglo biti?
Hvala ..
https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...958754&cad=rjt


Ako je ovo onda kortikosteroid radi više štete nego koristi.
savjest1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 13:47   #453
Quote:
savjest1986 kaže: Pogledaj post
https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...958754&cad=rjt


Ako je ovo onda kortikosteroid radi više štete nego koristi.
Hvala ti na brzom odgovoru

Moje su malo tamnije od kože (na ovoj slici je slučaj kad su svjetlije).

Jedino razlozi pojavljivanja koje su naveli (znojenje, masna koža.. ) kod mene nisu slučaj. Imam suhu kožu i nemam problem sa znojenjem.

Naručila sam se kod dermatologa pa ću vidjeti što će mi preporučiti za liječenje.
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 18:08   #454
Pitanje u vezi lišaja.. Ako netko ima lišaj, da li mu je dozvoljen rad sa hranom i sa ljudima? molim brze odgovore dok me kolega ne zarazi.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 23:38   #455
Epidermalna zadebljanja

Pozdrav. Već para godina imam na jednom dijelu prsta na ruci zadebljanu kožu. Koža se zna trgat i zavisno o dobu godine stanje je bolje ili lošije.
Bio sam kod gastroenterologa prošle god u 3. mjesecu i specificirano mi je sljedeće:

Glavna dijagnoza:
L85.9 - Epidermalna zadebljanja, nespecificirana

Anamneza:
na d. šaci na IV prstu zadebljana koža, keratotička.

Terapija:
Belogent kr 2Xd 7 dana
Diprosalic ungv 2Xd 7-10 dana
Elocom kr 1Xd 7 dana
** kreme za njegu i domazivanje

E sad problem je šta je u to vreme meni se to dosta smirilo i imao sam dosta obaveza u to vreme, pomalo zaboravio na to i nisam otišao svojem doktoru da mi izda lijek. Prije par dana mi se opet pogoršalo i počelo me smetat (svrbit, blaga bol). Bed mi je nakon preko god dana sad otići sa tim nalazom svojem doktoru po lijek pa me zanima ako ko zna neke kreme koje bi mi mogle pomoći?
Gastroenterolog mi je i sam rekao nek si kupim neke dodatne kreme jer ove na recept nisu baš pretjerano dobre al sam ja zaboravio kak se zovu ti lijekovi nakon toliko vremena.

Hvala unaprijed.
zombi0000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 16:01   #456
Ne znam jel mu dozvoljeno, ali da, lišaj se može prenijeti sa čovjeka na čovjeka što izravnim kontaktom što putem kontaminiranih predmeta. S time da mi dolazimo u doticaj na svakodnevnoj bazi sa različitim gljivicama i najčešće nećemo pobrati ako nam je imunitet jak.

A zašto misliš da će vas kolega zaraziti?

edit: evo ti par savjeta kako smanjiti mogućnost zaraze: https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdrav...ati-i-lijeciti
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2017., 20:23   #457
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ne znam jel mu dozvoljeno, ali da, lišaj se može prenijeti sa čovjeka na čovjeka što izravnim kontaktom što putem kontaminiranih predmeta. S time da mi dolazimo u doticaj na svakodnevnoj bazi sa različitim gljivicama i najčešće nećemo pobrati ako nam je imunitet jak.

A zašto misliš da će vas kolega zaraziti?

edit: evo ti par savjeta kako smanjiti mogućnost zaraze: https://www.krenizdravo.rtl.hr/zdrav...ati-i-lijeciti
pozdrav i hvala ti na odgovoru i savjetima!

kolega je bio kod svog liječnika, pripisala mu je kremu al ne maže se njom. pitao me što bi on sad trebao, izbacit svoje mačke van iz stana xD reku ne, nego počet mazat se pripisanom kremom! veli on ma dobro, bude to već. onda sam mu rekla da mu se može proširit do one stvari, e onda se već zapito. sad idući ga put moram pitat jel pala mazalica il nije.
znam da je najizglednije i najvjerojatnije da nas kolega neće zaraziti, ali ja se konkretno bojim i tih rjeđih puteva prijenosa jer najčešće zbog svog slabijeg imuniteta pokupim nepokupljivo. znači kolega se počeše direktno po tome->kolega ne opere ruke->kolega se primi za stol dok stoji->kolega se makne->dođe nela i primi se za taj stol, takne si drugu ruku svojom rukom i opa. inače kolega nije neki higijeničar, i dosta je neuredan i ne pazi, tak da samim tim šanse za zarazu automatski vidim još većima .
zanimljivo zvala sam dermatologicu koju privatno poznam i rekla mi je da to nije gljivica i da to nije zarazno, čemu uopće ne vjerujem, a kao stručnoj osobi trebala bih, al stvarno u to kaj mi je ona rekla ne mogu povjerovat. jer sa 15 godina i ja sam imala lišaj, dobila sam ga tak da sam dirala zamorca i nisam oprala ruke, i znam da sam morala konstantno mazati te krugove, meni su se pojavili na leđima, i bila sam cijela zamotana gazama i medicinskim onim ljepilom, jer je to konstantno moralo bit vlažno od te antibiotik-kreme. sjećam se da sam se jedva riješila i da nisam nipošto smjela dirati a da poslije tog dobro ne operem ruke. zato se zgražam nad ovim i mislim si ak su velike šanse da to dobijem, razgovarat s šefom nek nekaj on poduzme. al ak nisu bumo hendlali. gripe smo među sobom ishendlali nekak na povuci-potegni, bumo valjda i ovo.
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2017., 14:50   #458
To o čemu ti pričaš je mikrosporoza, to je nešto drugo i podosta je zarazno i da, treba se to liječiti.

Reci kolegi ako mu mačke nisu zaražene da ih može on zaraziti i da si budu to tako u krug budu razmjenjivali i ako ne želi imati ćelave krugove po kosi i bradi nek se ne zajebava.

A tebi savjetujem kad već znaš da je zaražen i kad radite za istim stolom da si nosiš dezinfekcijske maramice i onaj gel za dezinfekciju. Imaš u dm-u, ne košta puno, dušu dalo kad se radi sa kojekakvim ljudima koji imaju upitne higijenske navike. I onda fino svaki puta nakon njega prebrišeš stol, sebi povremeno sa gelom pobrišeš ruke i mirna si. Šta misliš kak je ekipi koja radi sa novcima, tu tek dolaziš u doticaj sa ko zna čime. Dosta njih si tako dezinficira ruke, ne možeš stalno paziti i trčati prati ruke.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:14   #459
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
To o čemu ti pričaš je mikrosporoza, to je nešto drugo i podosta je zarazno i da, treba se to liječiti.

Reci kolegi ako mu mačke nisu zaražene da ih može on zaraziti i da si budu to tako u krug budu razmjenjivali i ako ne želi imati ćelave krugove po kosi i bradi nek se ne zajebava.

A tebi savjetujem kad već znaš da je zaražen i kad radite za istim stolom da si nosiš dezinfekcijske maramice i onaj gel za dezinfekciju. Imaš u dm-u, ne košta puno, dušu dalo kad se radi sa kojekakvim ljudima koji imaju upitne higijenske navike. I onda fino svaki puta nakon njega prebrišeš stol, sebi povremeno sa gelom pobrišeš ruke i mirna si. Šta misliš kak je ekipi koja radi sa novcima, tu tek dolaziš u doticaj sa ko zna čime. Dosta njih si tako dezinficira ruke, ne možeš stalno paziti i trčati prati ruke.
hvala puno za savjete, idem već danas u dm po tri bočice gela za sebe, a s dezisanom non stop špricam tak da se nadam da bu to dovoljno a kolegu ću probat još bolje obradit da shvati ozbiljnost situacije.
Hvala puno!
nela2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 18:44   #460
Jel zna netko sto bi ovo moglo biti? S vremena na vrijeme zna svrbiti. U ravnini kože je i nema vidljivih rubova/obruba..

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.