Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2007., 10:55   #41
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
JI zanima me mislis li ti i dalje da je kalcij u sumecim tabletama koristan u navedenim situacijama? Pitam jer ne zelim pretpostavljati. Ako si promijenila misljenje, ne pokazuje li to da savjet bez obzira na to koliko dobronamjeran bio i koliko se vjeruje u njegovu ispravnost moze biti pogresan? I moze li se isto dogoditi i u mnogo ozbiljnijim situacijama od ove? Ova pitanja mogu ostati i retoricka, ako ne osjetis potrebu odgovoriti na njih.
Mislim i dalje da meni mogu pomoći. Ovo mi je prvi glas da ne pomažu i naravno da ću to provjeriti kod svojeg liječnika i nekih specijalista kao i članova svoje obitelji medicinske struke
Nadam se da te ne vrijeđa moja sumnjičavost. Naime, do svoje 17 sam svako ljeto odležala bar po 2 tjedna zbog alergijskih reakcija na neke travurde i godinama mi je liječnica davala prije mora među ostalima i recept za šumeći kalcij Sandocal i meni bi svrabež očiju i grebanje u ždrijelu bilo ublaženo vrlo brzo nakon konzumacije.
Lijena ne bila, proguglala sam malo o tome kako kalcij ne pomaže, ali nisam pronašla ništa što bi potvrdilo tvoju tvrdnju, već uglavnom članke koji i dalje preporučuju kalciji kao pomoćno sredstvo u ublažavanju tegoba.
http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/1100/
http://www.farmakologija.com/materia/a_min.htm
http://www.agram89.com/prezentacije/...ki%20letak.pdf

Stoga i dalje mislim da je tvoja reakcija na moje sugeriranje šumećeg kalcija kao "kućne pomoći" bila pretjerana. Nisam predložila samostalno pijenje antibiotika ili lobotomiju, zaboga

Ajde, postaj neki link sa člankom o tome što si spominjao.

Drugo više neću komentirati, iako bih mogla (ima štofa ), jer je evidentno da smo ljudi s općenito različitim svjetonazorima, tak da stvarno nema smisla.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 11:58   #42
Ivanica, ajmo malo laganije
vidi se da si ti jedna temperamentna žena, ali da j ipak malo lakše


iz osobnog iskustva ja bi se sa simpleom složila
kalcij = nula bodova
za sve alaergijske reakcije bilo kojeg oblika ako vam nisu već prije dijagnosticirane, ako nemate terapiju, ako ne znate kako si pomoći .... pravac doktoru

a kad idete u inozemstvo uplatite si zdravstveno, sitna je to lova a može vam se i te kako isplatiti
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 12:03   #43
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
Ivanica, ajmo malo laganije
vidi se da si ti jedna temperamentna žena, ali da j ipak malo lakše


iz osobnog iskustva ja bi se sa simpleom složila
kalcij = nula bodova
za sve alaergijske reakcije bilo kojeg oblika ako vam nisu već prije dijagnosticirane, ako nemate terapiju, ako ne znate kako si pomoći .... pravac doktoru

a kad idete u inozemstvo uplatite si zdravstveno, sitna je to lova a može vam se i te kako isplatiti
Pa nije uopće stvar u tome pomaže li kalcij ili ne, nego o napadu na mene kao da sam ne znam šta predložila .
Evo moje iskustvo je dobro s kalcijem .
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 21:44   #44
plikovi, prištevi, whatever

Dobro bi mi došlo mišljenje upučenijih..
Naime prije nekoliko dana mi se iz čistog mira negdje na sredini grudnog koša s desne strane pojavilo nekaj kao plikovi odnosno nekakvi prištevi. Ima ih 20ak na području od nekih 5-6 cm. U početku me samo peckalo i svrbilo al sad već počinje jako peči, čak me boli na dodir cijelo to podruje rebara. Počelo me užasno smetati jer je jako bolno kod kretanja isl. Očekivao sam da će se ko i sve tak slično povući nakon dan-dva al zapravo postaju sve intenzivniji. Sad imaju nekakav vodenasti plik na vrhu, neki imaju ranicu (valjda od grebanja, dok me još svrbilo).
Zabrinjava me to kaj se pojavilo onak iz čistog mira. Nisam mijenjao dezić, nisam kupio novi komad odječe, nikakva promjena koja bi mi bar dala naslutit uzrok.
Ako netko ima kakvu ideju kaj bi to moglo bit i kak to riješit, jer nemam naviku ni namjeru ići doktorima ak baš od toga neću danas-sutra umrijet.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:09   #45
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Dobro bi mi došlo mišljenje upučenijih..
Naime prije nekoliko dana mi se iz čistog mira negdje na sredini grudnog koša s desne strane pojavilo nekaj kao plikovi odnosno nekakvi prištevi. Ima ih 20ak na području od nekih 5-6 cm. U početku me samo peckalo i svrbilo al sad već počinje jako peči, čak me boli na dodir cijelo to podruje rebara. Počelo me užasno smetati jer je jako bolno kod kretanja isl. Očekivao sam da će se ko i sve tak slično povući nakon dan-dva al zapravo postaju sve intenzivniji. Sad imaju nekakav vodenasti plik na vrhu, neki imaju ranicu (valjda od grebanja, dok me još svrbilo).
Zabrinjava me to kaj se pojavilo onak iz čistog mira. Nisam mijenjao dezić, nisam kupio novi komad odječe, nikakva promjena koja bi mi bar dala naslutit uzrok.
Ako netko ima kakvu ideju kaj bi to moglo bit i kak to riješit, jer nemam naviku ni namjeru ići doktorima ak baš od toga neću danas-sutra umrijet.
Izgleda li ovako? http://www.pdrhealth.com/patient_edu...G01ID10F03.jpg
http://www.aidsmeds.com/images/shingles.jpg
Ako da, odi hitno kod dr. mogao bi biti herpes zoster. To se mora liječiti! Ne diraj to da ne preneseš dalje po tijelu i ne daj da netko drugi to dira. Tekućina iz plikova je zarazna!

Više o zosteru na: http://www.zdravlje.hr/clanak.php?id=12762
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:25   #46
Hvala. Možda bi moglo biti to, izgleda dosta slično ovome na prvoj slici, drugoj baš i ne. Makar, bojim se da je za ovaj dio o nediranju i prenošenju već kasno. Ako ulovim vremena možda ovaj put čak i odem doktoru, postalo je užasno iritantno.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 22:38   #47
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Hvala. Možda bi moglo biti to, izgleda dosta slično ovome na prvoj slici, drugoj baš i ne. Makar, bojim se da je za ovaj dio o nediranju i prenošenju već kasno. Ako ulovim vremena možda ovaj put čak i odem doktoru, postalo je užasno iritantno.
Moj ti je savjet da uhvatiš vremena. Barem odi do apoteke pa si kupi onaj tekući puder za vodene kozice i tufkaj s njim da se stvar posuši.
Što se tiče samog izgleda, varira. Uguglaj herpes zoster pod slike, vidit ćeš u kakvim sve bojama spektra dolaze i šta se oće pretvoriti ak se stavlja na "ignore"
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 00:21   #48
Svaka čast na tak brzoj i točnoj dijagnozi.
Danas sam dobio i službenu potvrdu i utješno "bolit će te još mjesecima"
Al jel baš normalno da me tak kolje u prsima ko da me neko vilama probada i da nemrem od toga oka sklopit?
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 00:33   #49
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moj ti je savjet da uhvatiš vremena. Barem odi do apoteke pa si kupi onaj tekući puder za vodene kozice i tufkaj s njim da se stvar posuši.
Što se tiče samog izgleda, varira. Uguglaj herpes zoster pod slike, vidit ćeš u kakvim sve bojama spektra dolaze i šta se oće pretvoriti ak se stavlja na "ignore"
Ja mu pak ne bih preporucila da ista radi na svoju ruku,najbolje ti je da savladas lijenost i odes doktoru.
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2007., 02:37   #50
evo ja imam zoster vec 2 mjeseca,doma sam,ne izlazim na sunce a da ne pricam da se nisam okupala ovo ljeto...
mene na svu srecu ne boli,reko mi je doktor da moze jako svrbit(sta je slucaj kod mene i uzasan osjecaj kad se nemozes pocohat),peckat ili bolit(sta je najgore,moja mama je svaku vecer prvih mjesec dana bila na inekcijama). ali eto,treba biti uporan,preporucujem ti da pijes B-complex i mazes redovito sa puderom... good luck
*silence* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 18:50   #51
Svrbez i plikovi

Ovak, u zadnja dva-tri dana svako malo me pocne svrbit na rukama il nogama..Nakon sto se malo pocesem na tom mjestu mi izadju plikovi tipa onih kakve dobimo kad se na koprive opecemo...Sto bi to moglo bit, neka alergija il???
Tomi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 21:36   #52
Quote:
Tomi87 kaže: Pogledaj post
Ovak, u zadnja dva-tri dana svako malo me pocne svrbit na rukama il nogama..Nakon sto se malo pocesem na tom mjestu mi izadju plikovi tipa onih kakve dobimo kad se na koprive opecemo...Sto bi to moglo bit, neka alergija il???
koprivnjaca iliti urtikarija. moze biti na odredjeni nutritiv, na lijekove, na kozmetiku, kolinergicka ili pak psihogena... mozda si malo vise iscrpljen i pod stresom?

ja ju povremeno imam ako sam iscrpljena, uglavnom na dosta kozmetickih proizvoda, a od hrane na agrume, banane, konzervans, tu i tamo kikiriki. al' sve to bez problema tamanim ako nisam umorna i nervozna. jako cesto ju imam kao nuspojavu ako uzimam lijekove, pogotovo antibiotike. 'si na nekoj terapiji?

ako perzistira odi na testiranje za alergije... iako mnogi nakon nekog vremena sami ustanove na sto su alergicni. nalazi znaju bit' false negative. pokusaj pamtiti/zapisivati sto si pojeo, mozda sam ustanovis svezu izmedju odredjenog nutritiva i alergije.

izbjegavaj nagle promjene temperature i sintetiku. voda ne prehladna i ne vruca. njezna sredstva za pranje i njegu. manje mineralnih ulja, vise biljnih. manje losioni i mlijeka, vise ulja. meni, recimo, smetaju mlijeka koja sadrze puno akrilata. uglavnom su to ona jeftinija. biraj sto jednostavniji i prirodniji sastav. rublje dobro isprati od deterdzenta.

prozracna pamucna odjeca.

(problema s disanjem, gutanjem i oticanjem nemas? ako ih bude, odmah se javiti lijecniku. u odredjenim slucajevima moze doci do sistemske reakcije. nemoj se uplasiti, samo kazem da budes obavijesten.)

veoma bitna stvar: sto se vise zivciras i razmisljas o njoj, to te vise davi. samo bez panike, bit ce to ok.

btw, o urtikariji je vec bilo dost' govora pa odi na trazilicu.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 00:21   #53
Bas mi je neko stresno razdoblje pa moze bit da je od toga..
Hvala na iscrpnom odgovoru..
Tomi87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 12:56   #54
Kožna bolest

Imam na tijelu bijele mrlje oko madeža i to već par godina. To je posljedica sunca ako se ne varam. Neke su se smanjile, neke su "pojele" madež tako da je madež nestao a ostala je bijela mrlja. Pošto sam "bogat" madežima, imam jedno 6-7 tih mrlja po tijelu.

Kako se zove ta bolest i čim mazat to? Doktoria opće prakse mi je pred par godina dala neku kremu, mislim da je rekla da se zove vražja bolest ili tako nešto ali nije mi baš pomogla.
opti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2008., 13:22   #55
to bi ti mogle biti zdrave stanice koje jednostavno ne pigmentiraju no svakako bi trebala posjetiti dermatologa... koji će pretragom otkriti što je... u svakom slučaju ovakve kožne stanice se javljaju u strarosti te su vrlo rijetke za mlade godine...

može biti problem i hipopigemntacija koja se javlja kao posljedica kontakta kože sa agresivnim tvarima odnosno kao posljedica upalnih procesa na koži. Rezultat je smanjenje ili gubitak pigmenta na zahvaćenom mjestu kože.
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:18   #56
Iritantan svrbež i plikovi

Pozz ppl...

ovak stoje stvari...

Već nekih god dana (god i pol) mi se dešava da me dijelovi tijela počnu iritantno jako svrbit... No to nije tak big deal da se taj svrbež ne seli recimo s bedra na ruku pa s ruke na dupe pa s dupeta na vrat...
Najviše mi se to dešava navečer prije spavanja, kad legnem u krevet ili kad se potpuno smirim, čak mislim i da kad obučem nešto novo na sebe (pod tim mislim na čistu odjeću, tj na sve šta nisam nosila 5 min prije)... I uz to na mjestima gdje se počešem koža mi nabubri jednoliko, onak znate ko kod ljudi koji imaju osjetljivu kožu... I tako to svrbi nekih 20 min i prođe, i kad se poslije počešem ništa...

Prvo sam mislila da sam alergična na nešto u sobi ali mi se to dešava i vani, pa da reagiram na omekšivač ili prašak za rublje no međutim nije...

Jel ima netko slične probleme? Kaj bi moglo bit???

I pliz bez savjeta da odem doktoru, budem samo eto da vidim kaj vi mislite...
bunny_rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2009., 17:31   #57
Nekakva kožna infekcija

bok, dakle imam ovaj problem sigurno 7,8 godina, ako ne i duže. dakle radi se na području natkoljenice i bedara, te nešto sitno na listovima nogu. radi se o sitnim oštrim, na dodir hrapavim, prištićima, a izgleda ovako:
(nije za one slabijeg želuca )
http://img136.imageshack.us/img136/7536/ghz356.jpg

neki su pod kožom, neki na površini. pokušao sam guglati, nikako ne mogu pronaći nešto slično, a kamoli nekakvo rješenje.

možda ako bi netko mogao pokušati naći na netu nekakvu poveznicu, da znam o čemu se radi, jer mislim da bi ovo otišlo s nekakvim kremicama ili tukućinama

hvala
RondoCe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 21:22   #58
mislim da je to neka vrsta folikulitisa? Ma to valjda svako musko ima vise ili manje, tu i tamo
p.s. ak te bas smeta sta ne ides dermatologu nego trazis rjesenje na forumu?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 02.05.2009. at 22:03.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 21:52   #59
Dali te svrbi, pece, zateze?
MaraSlavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 00:11   #60
Quote:
MaraSlavonska kaže: Pogledaj post
Dali te svrbi, pece, zateze?
ništa od navedenog, samo ružno izgleda
RondoCe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:46.