Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 10:21   #61
Ja asmaticar.

Alergije:
1. Prasina
2. Pelud
3. Perje

Ovo ja zovem TRI P.

Ostalo:
zivotinjska dlaka, nekakve trave, grinje i ine stvarcice.

Prosla hiposenzibilizaciju pocetkom 90-tih, tj. trajalo 5 godina.
Mogu reci da sam poprilicno izlijecena.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:21   #62
Linkovi su odlicni...
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:23   #63
Quote:
Ipanema kaže:
.Prosla hiposenzibilizaciju pocetkom 90-tih, tj. trajalo 5 godina.
Mogu reci da sam poprilicno izlijecena.
5 godina? Joooj... dugo je to... al ipak, ako se rezultat isplati... mozda... moram proucit lahorine linkove, jer o tom svemu neam pojma (blago mi se )
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:26   #64
Quote:
dora kaže:
5 godina? Joooj... dugo je to... al ipak, ako se rezultat isplati... mozda... moram proucit lahorine linkove, jer o tom svemu neam pojma (blago mi se )
Je, punih 5 godina.

Otpocetka dva puta tjedno u svaku ruku po jedna injekcija i tako jedan period, onda jednom tjedno, pa dva puta mjesecno, pa jednom mjesecno, pa jednom u dva mjeseca i onda opet ispocetka, dva puta tjedno itditd i tako 5 godina.

Definitivno se je isplatilo!
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:34   #65
Quote:
Ipanema kaže:

Definitivno se je isplatilo!
Pa vjerujem da je u biti, iako je dugo trajalo... a di si to isla?
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:38   #66
Quote:
dora kaže:
Pa vjerujem da je u biti, iako je dugo trajalo... a di si to isla?
Na Srebrnjak.
Tad sam bila dijete pa sam isla u djecju bolnicu. Gdje i kak se to danas dela fakat ti ne bih znala reci.

Trajalo je dugo, ali kak sam onda isla u skolu, to mi je bilo onak, jednostavno.
Danas, kad radim, i ja bih reagirala kao ti:
PET GODINA
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:44   #67
Quote:
Ipanema kaže:
Na Srebrnjak.
Tad sam bila dijete pa sam isla u djecju bolnicu. Gdje i kak se to danas dela fakat ti ne bih znala reci.

Trajalo je dugo, ali kak sam onda isla u skolu, to mi je bilo onak, jednostavno.
Danas, kad radim, i ja bih reagirala kao ti:
PET GODINA
Raspitat cu se, potraziti na netu... kad bolje razmislim mozda je bolje odlaziti 5 godina pa se relativno izljeciti, nego da cijeli zivot strahujem od kukaca... jedino, dva puta tjedno... uzas... al da se, ak mogu ovaj aparat za zube nosit vec xy vremena, a valjda mogu i ovo

Hvala na informejsn. Korisno u svakom slucaju.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:50   #68
ja sam lagano alergicna na sunce. claritine pomazu.
steta sta ne sprijecavaju alergiju na ljudsku glupost..
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:54   #69
Quote:
dora kaže:
Hvala na informejsn. Korisno u svakom slucaju.
Molim
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 16:56   #70
Quote:
NoWa kaže:
ja sam lagano alergicna na sunce. claritine pomazu.
steta sta ne sprijecavaju alergiju na ljudsku glupost..
Claritine koristim i ja.

Alergija na ljudsku glupost??? E, od te bih se lijecila cijeli zivot ako treba
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 17:03   #71
dora, hiposenzibilizaciju za odrasle rade u Poliklinici za bolesti dišnog sustava koja je u zgradi Doma zdravlja Crnomerec. A mozda i drugdje, ali za ove znam da su dobri i mozes sve obaviti na jednom mjestu. Tamo sam ja isla na ispit , a imam jos i nesto prakse za odraditi.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:23   #72
Thx na informejsn, lahor. Potrebne su neke pretrage prije ili...? Mislim kak to ide?
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:51   #73
Quote:
dora kaže:
Thx na informejsn, lahor. Potrebne su neke pretrage prije ili...? Mislim kak to ide?
Da, kompletna alergoloska obrada. Trazis uputnicu svog doktora opce prakse i dalje sve ide svojim tokom.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 19:56   #74
Quote:
lahor kaže:
Da, kompletna alergoloska obrada. Trazis uputnicu svog doktora opce prakse i dalje sve ide svojim tokom.
Prvo se treba odluciti... :frka: ak se odlucim, javicu thx jos jednom.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 21:36   #75
Ja nažalost imam alergiju nepoznatog porijekla a uzroci sami stižu!
Prvo sam se nakon dugog uzimanja penicillina srušila i rekoše : alrgija na penicilin.Napravili mi test, očitali za pol ure.Negativno.Sutradan rane, kraste kao inficirani narkoubodi.Zakašnjela reakcija.Savjet: uzeti penicilin samo ako vam o njemu ovisi život.
I tako ja sad nedavno kažem to specijalistici i sugeriram Ceporex (sastav cefalosporin).Uzimala sam ga bez problema godinama.Kaže ona meni: ma cefalosporini imaju nešto slično kao penicilini, nešto u sastavu i t.d. i t.d. dati ću vam Novocef (cefalosporin koji valjda ima tog nečeg najmanje sa penicilinom).Popila ja 4 tablete u dva dana i dva sata nakon četvrte: lice kao buldog, oči sitne kao vepar...Crvenilo...

A tetanus, t.j. ono što daju kad se čovjek temeljito slupa? Ni misliti.Vozili su me hitnom na traumu!
I sad normalno od lijekova imam fobiju!

Inače sam se godinama sunčala, ali prije dvadesetak godina mi je sunce počelo izazivati crvenilo i svrbež i to na vrlo smješnim mjestima: lijevo rame, desno rame, pa tako simetrično, ali uvijek s vanjske strane.Ispitivali sve živo i ultra i toplo/hladno i rezultat ništa.Zaključak: vjerojatno neka kombinacija!Dobro na plaži sjedim pod suncobranm.
Ali ovo s lijekovima me je doista strah, jer nikad ne znam koji će biti slijedeći.Nažalost ljudima sklonim alergijama se s godinama povećava popis stvari na koje su alrgični.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2005., 23:56   #76
Alergije

Ranije sam vidjela na ovom sajtu vrlo zanimljivu diskusiju na ovu temu. Posto postoji sumnja na taj problem kod mene, svratila sam ponovo, ali vidim da interesenata nema...

Molim da mi se jave ljudi koji imaju ovakve probleme, imam neka pitanja oko toga.

Hvala!

__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:21   #77
Alergija na što? Ima ih milijun
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 00:34   #78
Nemam pojma, jer za sada testovi nisu pokazali na sta je... medjutim povecan nivo eozinofila u krvi, kao i stalne hunjavice, zapusen nos, bolno grlo, tesko disanje... ukazuju na to. (Davala sam bris iz grla i nosa, nema bakterija!)

Najgore je to sto mi se poceo pojavljivati neki sekret u dubini zdrijela, pa se prosto gusim! Nekada ne mogu niti iskasljati, niti progutati to sranje! Ako hocu da ga izbacim, moram da se napnem kao da povracam, uzas!
Ujutro se redovno budim sa bolom u grlu i zapusenim nosom. Kad otvorim prozor, stvar se pogorsa.

Ne znam sta je, ali sam sve sigurnija da je alergija. Posebno poslije pregleda kod ORL... kaze da sve lici na alergiju. A ja nemam vremena da idem na sve te silne preglede i probe, posao ceka!...

Svako ko ima slicne probleme, neka ih podijeli sa mnom. Hvala.
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 12:10   #79
tanja, neda mi se ovdje više elaborirat i "dokazivat" kako se mogu zdravstveni problemi rješit i bez lijekova, a alergije su zaista najmanji problem ... u zg su samo 250.000 ljudi alergični na ambroziju (a s raznim drugim alergijama još više) i žalosno je što svi najviše vjeruju u lijekove a istovremeno znaju da se s lijekovima samo rješavaju simptomi, a alergija ostaje ....

ako se želiš alergije riješit za sva vremena obrati mi se na pvt. ..

MacGregor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2005., 18:01   #80
Tanja - isti simptomi i nisu dugo znali šta mi je, došlo do alergijske astme, bronhitisa i polipaze sinusa...alergološki test pokazao alergiju na korove i trave, u 2. mjesecu operirao polipe i sad dišem normalno i nos mi nije začepljen, u povijesti mi piše rinitis i dalje al ispirem svako malo sa fiziološkom radi lakšeg čišćenja sluznice nosa plus flixotide i flixonaze i ok je.

MacGregor - možeš ti i javno napisat kako da se riješim toga
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.