Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2018., 13:34   #1
Mazda 3 (2009-2013)

Pozdrav!

Ne znam je li bio thread negdje prije, tako da se ispričavam unaprijed!

Molim mišljenje ekipe koja ima ili je imala navedeni auto.

U zadnje vrijeme mi je zapala za oko. E sad, prosjek mi je nekih 15 - 20 tkm. Tako da mi se čini da sam baš nekako između benzinca i dizela.

Vaše mišljenje molim. Ima li navedeni auto neke boljke na koje treba pripaziti? Cijene i nisu tako visoke koliko gledam po oglasima.

Kako općenito je sa servisima Mazde? Pretpostavljam da su nešto skuplji nego europski auti...

Za moje potrebe bilo bi dosta 1,6 motor, tako da gledam te osnovnije varijante....
pr3stig3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2018., 17:58   #2
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ne znam je li bio thread negdje prije, tako da se ispričavam unaprijed!

Molim mišljenje ekipe koja ima ili je imala navedeni auto.

U zadnje vrijeme mi je zapala za oko. E sad, prosjek mi je nekih 15 - 20 tkm. Tako da mi se čini da sam baš nekako između benzinca i dizela.

Vaše mišljenje molim. Ima li navedeni auto neke boljke na koje treba pripaziti? Cijene i nisu tako visoke koliko gledam po oglasima.

Kako općenito je sa servisima Mazde? Pretpostavljam da su nešto skuplji nego europski auti...

Za moje potrebe bilo bi dosta 1,6 motor, tako da gledam te osnovnije varijante....
Pisao sam na drugoj temi, prije svega 1.6 benzinac je najpouzdaniji od svih motora.

Quote:
Evo iz prve ruke , doduse kod mene je 1.6 dizel .

Auto solidan i dobro sklopljen , dobro se vozi , zanimljiv je za vozit i dobro drzi cestu, narocito na 17"

Taj 1.6 benz je bulletproof , malo vise trosi al je pouzdan , samo dobro ulje i preci ce xy km.

Mane :
zvucna izolacija jel , al samo na grubim asfaltin podlogama .

klimatizacija , tacnije poluga za recirkulaciju zraka , kad se potrosi pocinje da
klikce u poziciji za uvlacenje zraka .

amortizeri 5tih vrata (opoziv je aktivan , provjeri u ovl.servisu da li su zamijenjeni)

na ranim autima ATE ABS modul hoce otici kao i servo pumpa (ABS i DSC lampice budu upaljene)


Prednosti:

dobar gepek i prostor u autu
dobro se vozi
jeftina za odrzavanje(neovlas.servis)
jednostavna (unutra ti je sve nadohvat ruke i jasno znas sta je)
multilink na zadnjoj osovini
nema cvrcaka i skripanja plastika
made in Japan

https://www.used-car-report.com/en/u...r%5D=ModelData

https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/mazda/3-2009/

https://www.honestjohn.co.uk/carbyca...a/3-2009/good/
kao sto vidis najvise problema ima PSA 1.6 dizel koji ti uopce ne gledas


to ti je to uglavnom , dobri su to auti i nisu smece , nemoj da te brinu reviewi i proseri o tvrdim plastikama na vratima i sl. gluparije
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 20:18   #3
Quote:
pr3stig3 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ne znam je li bio thread negdje prije, tako da se ispričavam unaprijed!

Molim mišljenje ekipe koja ima ili je imala navedeni auto.

U zadnje vrijeme mi je zapala za oko. E sad, prosjek mi je nekih 15 - 20 tkm. Tako da mi se čini da sam baš nekako između benzinca i dizela.

Vaše mišljenje molim. Ima li navedeni auto neke boljke na koje treba pripaziti? Cijene i nisu tako visoke koliko gledam po oglasima.

Kako općenito je sa servisima Mazde? Pretpostavljam da su nešto skuplji nego europski auti...

Za moje potrebe bilo bi dosta 1,6 motor, tako da gledam te osnovnije varijante....
Ja imam 1.6 benzinca 2012g (facelift). Auto super, nemam zamjerku. Motor je dovoljno jak za one koji ne traže racera a nije sigurno trom. Mjenjač odličan, motor pouzdan. Nije baš štedljiv, meni u gradu troši oko 9,5l ali imaj na umu da ja volim nekad stisnuti gas. Na otvorenoj cesti je dosta štedljiviji. Ja sam do sad mijenjao samo spone iza ali to nije bila neka stavka a to kaj su dotrajale nije ni čudno obzirom na naše ceste i hrpu ležećih po Zagrebu. Plastika unutra je ok, na kontrolnoj tabli a u vratima je fakat malo lošija nego sam očekivao ali ništa što bi me odbilo od auta. To pišem za osnovnu opremu. Meni je dizajn auta super (hatchback verzija) i u tom smislu se i dalje drži jako dobro u odnosu na nove modele. S tim autom nećeš pogriješiti. Jedina boljka bi bila kod sjedala...jer su lifteri sjedala uprešani u konstrukciju pa su se mnogim vlasnicima počeli malo klimati sicevi (i meni). Isti problem imaju i nove mazde 3 (BM modeli).
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 20:22   #4
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Ja sam do sad mijenjao samo spone iza ali to nije bila neka stavka a to kaj su dotrajale nije ni čudno obzirom na naše ceste i hrpu ležećih po Zagrebu.
Koji su simptomi bili i koji km,cisto da budem spreman
Amarino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 21:33   #5
Quote:
gnu kaže: Pogledaj post
Ja imam 1.6 benzinca 2012g (facelift). Auto super, nemam zamjerku. Motor je dovoljno jak za one koji ne traže racera a nije sigurno trom. Mjenjač odličan, motor pouzdan. Nije baš štedljiv, meni u gradu troši oko 9,5l ali imaj na umu da ja volim nekad stisnuti gas. Na otvorenoj cesti je dosta štedljiviji.
Potpis za potrošnju.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 22:07   #6
Mislim da ti je taj autic dosta dobra kupnja za godiste koje gledas, a i za taj motor nisam cuo nesto loše, kao što su ti vec i odgovorili. Moja je u tadasnjoj top opremi pa ne znam kakve su osnovne koje ti gledas, ali u principu auto je dosta dobro slozen
kamikaza777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 13:56   #7
Bok,

Mazda 3 CE, 1,6 benzin, 2010. godište, 178.000 km

Do sad nikakvih problema sa autom, prije par dana uplaila mi se prvi put lampica Check Engine.
No pritom nikakvih problema u biti nema, auto nije niše izgubio na snazi, ne troši više, radi normalno. Inače sa sa kolima jako zadovoljan.

Lampica se od tad redovno upali pali prilikom jutranje vožnje na posao.
Poslijepodne ponekad da, ponekad ne.
Otišao sam kod električara, spojili na komp, kompjuter kazao da je sve u redu, no u vrijeme kad je komp bio spojen lampica nije svijetlila. Električar je rekel da ne bi trebalo biti ništa ozbiljno, da se lampica pali vjerojatno radi ispušnih stvari, te da kupim aditiv za čišćenje i stavim kod slijedećeg tankanja.

Ima neko sličnih iskustava?
Koje je vaše mišljenja?
tuzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 14:50   #8
Na modelu 1.6 iz 2011. sam imao slučaj paljenja engine lampice i tu je ovlašteni Mazda servis odmah na dijagnostici ustanovio da je knock senzor nesipravan. Nakon zamjene se lampica više nije palila.
darko111 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 11:48   #9
Quote:
darko111 kaže: Pogledaj post
Na modelu 1.6 iz 2011. sam imao slučaj paljenja engine lampice i tu je ovlašteni Mazda servis odmah na dijagnostici ustanovio da je knock senzor nesipravan. Nakon zamjene se lampica više nije palila.
Hvala na odgovoru.
da li ste osjetili da radi kvara tog senzora auto slabije radi?

Moja mazda radi normalno, osim kaj se pali lampica.
tuzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:13   #10
jel se pali samo kad je hladan ili i kad je vruč, ako je samo kod hladnog daj si pogledaj malo ulje imaš li ga dovoljno, pregledaj sve što možeš pogledati prije nego se meho primi posla i naplati nešto što si ti sam to mogao otkloniti, ne mora biti svaki put ozbiljni kvar, može se desiti da je nešto bezazleno a elektronika to ne prepoznaje tako več je za nju sve to ozbiljni nedostatak.
__________________
Ljubavnik od formata
mrcina 22222 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 07:52   #11
Quote:
mrcina 22222 kaže: Pogledaj post
jel se pali samo kad je hladan ili i kad je vruč, ako je samo kod hladnog daj si pogledaj malo ulje imaš li ga dovoljno, pregledaj sve što možeš pogledati prije nego se meho primi posla i naplati nešto što si ti sam to mogao otkloniti, ne mora biti svaki put ozbiljni kvar, može se desiti da je nešto bezazleno a elektronika to ne prepoznaje tako več je za nju sve to ozbiljni nedostatak.
Pali se kad je motor hladan.

Ulje je ok. Akumulator je gotovo nov.
tuzuki is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:17   #12
Quote:
tuzuki kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
da li ste osjetili da radi kvara tog senzora auto slabije radi?

Moja mazda radi normalno, osim kaj se pali lampica.
Ništa se nije osjetilo u radu auta
darko111 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:49   #13
Quote:
darko111 kaže: Pogledaj post
Ništa se nije osjetilo u radu auta

ok, fala vam,
nije mi usput, no budem otišel do ovlaštenog servisa na pregled...
tuzuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.