Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 15:34   #8141
Samo napomena Winsdor ne može metro, za to treba vlak.

Greenwich može, ali ja bi prije preporučila DLR.
OliviaPope is offline  
Old 09.06.2017., 12:54   #8142
idem iduci tjedan u London i da Vas pitam di je bolje kupit funte gore u londonu, ili kod nas?

i ako imate kakav pametan prijedlog sta jos posjetit u Londonu, bit cu gore 5 dana

__________________
... drive it like U stole it...
VW_tuning is offline  
Old 09.06.2017., 14:56   #8143
Kupiti ovdje nesto funti, 50 ili 100, a tamo placati karticama.

Za preporuciti sto razgledati, trebali bismo znati sto te zanima.
Pogledaj unatrag par stranica jer je dosta tog napisano na tu temu.
tiziana is offline  
Old 21.06.2017., 10:44   #8144
potrebno mi je pojašnjenje korištenja beskontaktne kartice za prijevoz
dakle na izvodu vidim da mi je tfl svaki dan prilikom prvog ulaska skinuo 20 funti..kada će obračunati koliko sam stvarno potrošila i vratiti ostatak
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Old 21.06.2017., 13:46   #8145
Quote:
VaVaVoom kaže: Pogledaj post
potrebno mi je pojašnjenje korištenja beskontaktne kartice za prijevoz
dakle na izvodu vidim da mi je tfl svaki dan prilikom prvog ulaska skinuo 20 funti..kada će obračunati koliko sam stvarno potrošila i vratiti ostatak
https://tfl.gov.uk/fares-and-payment...on-this-page-0

Tu gore ti sve pise.
Obicno se obracun radi sljedeci dan, jako rano ujutro. Informacije im mogu kasniti pa se obracunava tek kad stignu. Tad dobijes i povrat novca.
Registriraj se kod njih online pa ces sve moci bolje vidjeti.
tiziana is offline  
Old 21.06.2017., 16:12   #8146
ugl obračun za prvi dan je napravljen i vraćen mi je ostatak, danas, što je tjedan dana kasnije .. ali barem me nisu zaboravili
već sam se probala registrirati i pročitala sam što im piše na stranicama, samo sam htjela provjeriti da li netko zna iz prve ruke koliko je najčešće zapravo često i koliko se zna oduljiti čekanje
s obzirom da nije riječ o malim ciframa za koje se, po meni, predugo čeka povrat, oyster se i dalje čini kao bolja opcija
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Old 21.06.2017., 16:16   #8147
To će kod tebe prije biti iznimka nego pravilo. Oni nakon prve vožnje rezerviraju 20 funti, a rano ujutro idućeg dana naplate potreban iznos i "vrate" ostatak. Kod mene je tako bilo cca 20 puta.
Lorraine is offline  
Old 22.06.2017., 12:50   #8148
bilo nas je par u grupi koji smo koristili beskontaktnu karticu i svima nam jednako (ne)vraćaju
možda su im jednostavno 'ti dani u godini'
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Old 02.07.2017., 09:44   #8149
Da ne pretražujem 500 stranica, tko je voljan pomoći brzinski...
Da li se Oyster card može kupiti na svakom prodajnom mjestu u podzemnoj i da li mi treba nešto posebno za to (slike...) vidim na službenim stranicama se spominje nekakva oyster visitor kartica koja se mora uzeti online...tj koja se ne može kupiti na prodajnim mjestima u podzemnoj?

Drugo pitanje, opcije prijevoza od stansteda do victorie?
Hvala
Darkhero is offline  
Old 02.07.2017., 10:48   #8150
Skoro sve stanice podzemne sad imaju automat na kojem se moze kupiti Oyster kartica. Nije potrebna fotografija. Na Victoria stanici (zeljeznickoj i podzemne) je Travel Information Centre gdje se moze kupiti zeli li se s nekim razgovarati. Ako imas bezkontaktnu karticu ne treba ti Oyster.

Stranica Transport for London na kojoj ces naci sve o karticama i prijevozu u Londonu:
https://tfl.gov.uk/

Sa Stansteda do Victorie moze se ici StanstedExpress vlakom do Liverpool Str. Station-a, gdje se moze kupiti Oyster kartica pa podzemnom do Victorie ili busom National Express-a do Victorie.
tiziana is offline  
Old 02.07.2017., 12:27   #8151
Thumbs up

Quote:
tiziana kaže: Pogledaj post
Skoro sve stanice podzemne sad imaju automat na kojem se moze kupiti Oyster kartica. Nije potrebna fotografija. Na Victoria stanici (zeljeznickoj i podzemne) je Travel Information Centre gdje se moze kupiti zeli li se s nekim razgovarati. Ako imas bezkontaktnu karticu ne treba ti Oyster.

Stranica Transport for London na kojoj ces naci sve o karticama i prijevozu u Londonu:
https://tfl.gov.uk/

Sa Stansteda do Victorie moze se ici StanstedExpress vlakom do Liverpool Str. Station-a, gdje se moze kupiti Oyster kartica pa podzemnom do Victorie ili busom National Express-a do Victorie.


Ok, hvala ti puno na odgovru i informacijama
Darkhero is offline  
Old 11.07.2017., 17:21   #8152
https://www.booking.com/hotel/gb/che...=total;ucfs=1&

https://www.booking.com/hotel/gb/res...ed10329;srhp=1


Ulovili smo povratne karte iz Zadra za 20 eura. 24.-28.10. Kakve su lokacije ovih smještajnih objekata? Nemam pojma o Londonu i nisam nikad ništa istraživala pa se ne mogu baš orijentirati. Ovo je najpovoljnije što sam našla za 5 osoba, a da ne traži plaćanje unaprijed i da ima besplatno otkazivanje.
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 11.07.2017., 18:01   #8153
S ovim drugim si doslovno u centru (jedna stanica podzemnom do London bridge, dvije do Westminstera), tako da uzmi taj.
shadowgirl is offline  
Old 11.07.2017., 18:43   #8154
Odlično, hvala puno. Imat ću ja još hrpu pitanja
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 11.07.2017., 21:10   #8155
Pitanje: imam beskontaktnu karticu i s njom rjesavam svoj prijevoz. Sa mnom ide dijete od 13 godina. Što uzeti za nju - oyster? Ili nekako mogu beskontaktno platiti i za nju?
roda is offline  
Old 11.07.2017., 21:32   #8156
Jel bio tko u Smart Hyde Park inn hostelu? LINK
Tomkica is offline  
Old 11.07.2017., 22:48   #8157
Quote:
roda kaže: Pogledaj post
Pitanje: imam beskontaktnu karticu i s njom rjesavam svoj prijevoz. Sa mnom ide dijete od 13 godina. Što uzeti za nju - oyster? Ili nekako mogu beskontaktno platiti i za nju?
S bezkontaktnom karticom moze se placati samo za jednu osobu.

Za dijete od 13 godina treba naruciti Zip Oyster Photo 11-15 card:
https://tfl.gov.uk/fares-and-payment...-for-under-18s
Oni koji su inozemstvu trebaju je naruciti 4 tjedna unaprijed a oni u UK tjedan dana unaprijed.
tiziana is offline  
Old 12.07.2017., 14:37   #8158
Danas sam malo istraživala o prijevozu s aerodroma do smještaja. Slijećemo oko ponoći, znači da uzmemo NE bus do grada? Nas je 5 (4 odrasle osobe i 15-ogodišnjakinja). Postoje li ikakvi popusti za grupe? I do koje stanice idemo ako nam je smještaj ovdje?
__________________
If not now, when?
Dorota is offline  
Old 12.07.2017., 15:36   #8159
Quote:
roda kaže: Pogledaj post
Pitanje: imam beskontaktnu karticu i s njom rjesavam svoj prijevoz. Sa mnom ide dijete od 13 godina. Što uzeti za nju - oyster? Ili nekako mogu beskontaktno platiti i za nju?
za malenu je najjednostavnije na šalteru uzeti oyster card, reći zaposleniku da ga isporgramira na young yisitor discount, napuniti ga lovom i voila
__________________
She is watching the detectives..
I am not a number, I am a free man..
VaVaVoom is offline  
Old 13.07.2017., 00:08   #8160
Quote:
Dorota kaže: Pogledaj post
Danas sam malo istraživala o prijevozu s aerodroma do smještaja. Slijećemo oko ponoći, znači da uzmemo NE bus do grada? Nas je 5 (4 odrasle osobe i 15-ogodišnjakinja). Postoje li ikakvi popusti za grupe? I do koje stanice idemo ako nam je smještaj ovdje?
Sumnjam da cete dobiti popust na vas petero, ali pogledajte na stranici National Expressa. Taj bus vozi cijelu noc, ali ne i podzemna. Nocu voze nocni busevi.
Danju bi bilo najprakticnije ici busom A8 National Expressa (koji vozi i nocu) do Mile End St. Tamo prijeci na podzemnu, Central line do Bank Undeground St., pa Northern line do Elephant & Castle. Nakon toga 17 min pjesice do hostela.
Nocu treba vidjeti gdje uhvatiti nocni bus.
Na stranici Transport for London, Plan my journey, upisite Stansted Airport i adresu odredista pa stavite sat polaska s aerodroma (oko pola sata nakon slijetanja). Izbacit ce vam nocni bus koji vozi u blizini vaseg smjestaja.
https://tfl.gov.uk/

Zbog tog nocnog dolaska nije bas idealna adresa tog hostela.
tiziana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.